Panasonic TX-P50VT30E

rossoner1

New member
witam, prosił bym o napisanie czy istnieje jeszcze jakiś sposób w vt 30 oprócz podłączenia dysku przez usb do zgrania i odtworzenia filmu np z laptopa pomijając oczywiście PCI i kino domowe itp.
 

new

New member
Pomyliłem tematy , zamiast vt30 zapytałem w temacie o vt20. A chodzi o to że na tv 50'' w rtvagd jest tańszy od 42'' i teraz pytanie brzmi o co tu chodzi ?
Czy popyt na 42'' jest tak duży że sprzedawca podniósł cenę ? A może ten 42 '' jest jakiś specyficzny ?
 

Pe.te

New member
W sieciówkach często są takie dziwne ceny...
Na przykład aktualnie w MM cena za 46VT20 jest wyższa niż 50VT30...


Kolejny dzień testów 50VT30. Obraz niezmiennie bardzo dobry.
Ale refleksy w tej "tafli szkła" są masakryczne... :-(
Nie wiem na czym polega "powłoka przeciwrefleksowa" w tym modelu, ale moim zdaniem - nie ma tam żadnej powłoki...
 

WidziMisio

New member
New, pozwolę sobie powtórzyć:

Mają promocję w sklepie internetowym. Ot i cała tajemnica. Ale nie licz, że jak pójdziesz do sklepu, to ujrzysz tę samą kwotę. To jest TYLKO przy zamówieniu przez net.
 

Zioowo

New member
Kolejny dzień testów 50VT30. Obraz niezmiennie bardzo dobry.
Ale refleksy w tej "tafli szkła" są masakryczne... :-(
Nie wiem na czym polega "powłoka przeciwrefleksowa" w tym modelu, ale moim zdaniem - nie ma tam żadnej powłoki...

czy wobec tego można przyjąć, że GT30 będzie sobie lepiej radził z refleksami ?
 

Pe.te

New member
czy wobec tego można przyjąć, że GT30 będzie sobie lepiej radził z refleksami ?
Nie wiem, nie porównywałem z GT30.
Najlepiej podejdź sobie do jakiegoś MM i samodzielnie porównaj - bo na testy w necie też trzeba patrzeć z pewną dozą ograniczonego zaufania ;-)

Co nie zmienia faktu, że sam design VT30 baaardzo mi odpowiada. Obawiałem się trochę, czy ta plazma poradzi sobie w stosunkowo jasnym pomieszczeniu, w którym się znajduje - ale radzi sobie bez najmniejszego problemu, nawet na standardowych fabrycznych ustawieniach.
Gdyby nie refleksy - to na chwilę obecną nie miałbym właściwie zastrzeżeń do tego modelu.
 

Dżon Bondżoe

New member
Witam ponownie. Nudziło mi się i postanowiłem sprawdzić opłacalnośc zakupu vt30

Oto wykres ceny i powierzchni ekranu:
cenacw.jpg


widać jasno, ze 65" to jawna przesada. cena jest nieadekwatna do zysku powierzchni TV. Tak na oko powinien kosztować 13,5tys, aby być podobnie opłacalny do 42, 50 i 55.

Ceny są minimalnymi cenami ze skąpca/ceneo.

Stosunek powierzcni do ceny:
132.67 (42") 134.12(50") 123.92(55) 94.58(65")

Najbardziej opłacalny jest 50", potem 42, 55 i 65 na dalekim końcu.
a oto zysk w procentach w stosunku do mniejszej przekątnej (górny wiersz to powierzchnia, dolny cena) :

137.38 (50") 122.18(55") 144.97(65")
135.89(50") 132.24(55") 189.94(65")

wiadomo: owszem tak 65" to duży zysk powierzchni w stos. do 55" - ale nieadekwatny wzrost ceny.
poważnie się zastanawiam nad 55" - mam jedną prośbę do użytkowników. Czy jak gracie to zostają powidoki? brzęczy? bo jak kupię tele za 9 tys i mnie będzie coś nie tak to się powieszę :p
 

jgx

New member
Bez reklam
Witam ponownie. Nudziło mi się i postanowiłem sprawdzić opłacalnośc zakupu vt30

Oto wykres ceny i powierzchni ekranu:
cenacw.jpg


widać jasno, ze 65" to jawna przesada. cena jest nieadekwatna do zysku powierzchni TV. Tak na oko powinien kosztować 13,5tys, aby być podobnie opłacalny do 42, 50 i 55.

Ceny są minimalnymi cenami ze skąpca/ceneo.

Stosunek powierzcni do ceny:
132.67 (42") 134.12(50") 123.92(55) 94.58(65")

Najbardziej opłacalny jest 50", potem 42, 55 i 65 na dalekim końcu.
a oto zysk w procentach w stosunku do mniejszej przekątnej (górny wiersz to powierzchnia, dolny cena) :

137.38 (50") 122.18(55") 144.97(65")
135.89(50") 132.24(55") 189.94(65")

wiadomo: owszem tak 65" to duży zysk powierzchni w stos. do 55" - ale nieadekwatny wzrost ceny.
poważnie się zastanawiam nad 55" - mam jedną prośbę do użytkowników. Czy jak gracie to zostają powidoki? brzęczy? bo jak kupię tele za 9 tys i mnie będzie coś nie tak to się powieszę :p

:eek:k:dobra robota!
 

Dżon Bondżoe

New member
YUPPI POZBYŁEM SIĘ TEGO SZAJ :) rozpoczynam poszukiwania nowego tv - ale chyba vt30 i basta. Ciekawią mnie te powidoki.. Czy to może być prawda, że ich nie ma.... ?
 

don111

Banned
to nie kwestia czy powstają (bo powstają na pewno) tylko czy są w ogóle widoczne
wg mnie problem jest rozdmuchany, u mnie na starszym Panasonicu mogę oglądać co chcę obojętnie jak długo i nie ma najmniejszych szans na dostrzeżenie jakiegokolwiek powidoku przy normalnym oglądaniu, dopiero jak się przełączy na jakieś źródło bez obrazu (czarne tło) to coś tam kątem oka można dostrzec a i tak najczęściej tylko stojąc bardzo blisko tv...
 

Pikus

New member
Witam,

Po kilkunastu dniach bawienia się ustawieniami udało mi się znaleźć optymalne dla mnie parametry obrazu (55VT30).

Może się komuś przydadzą:

Tryb obrazu: NORMALNY
Kontrast: 37
Jasność: 0
Kolor: 29
Ostrość: 7
Balans bieli: NORMALNY
Intensywne kolory: WYŁĄCZONY
Colour Remaster: WŁĄCZONY
Tryb ECO: WYŁĄCZONY
Redukcja szumów: WYŁĄCZONY

Balans bieli:
R-Wzmocnienie: 0
G-Wzmocnienie: -5
B-Wzmocnienie: 2
R-Cutoff: 0
G-Cutoff: -5
B-Cutoff: 2

Gamma: 2.2


Zachęcam też wszystkich do podawania swoich ulubionych ustawień.

Pozdrawiam
 

dyrooo

New member
Bzyczenia nie słychać. Natomiast wiatraczki kiedy jest moment zupełnej ciszy przy wieczornym oglądaniu słychać ,że pracują. Nie jest to absolutnie uciążliwy dźwięk. Wystarczy minimalny poziom głośności żeby je zagłuszyć.
Tv oglądam z odległości 2,5 m (42`).
 

dyrooo

New member
Nocami tv oglądam b.cicho praktycznie na minimalnym poziomie. Jestem dość wrażliwy na dźwięki wydawane przez wiatraki , dyski twarde itp. Swojego czasu całe chłodzenie domowego pc przerabiałem na "wodne - pasywne", żeby było cicho.
 

Dżon Bondżoe

New member
masakra - ja mam tak samo - jestem wyczulony na wiatraki!!.. :( komputer m ma tak wyciszony, że tylko szum talerzy dysków twardych słychać... smuci mnie ten fakt bzyczenia i wentylatorów.... choroba - jak nie ma powidoków i super czarny - to nagle bzyczenie i wiatraki jak w młynie... załamka. dawno temu miałem problem z samsungiem ps50b850 - oddali kasę za bzyczenie. potem ps50c7000 też bzyczał - ale ciszej... Myślałem, że Panasy nie maja tego problemu - no i te wiatraki... aż boję się w to pchać....
 
Do góry