Panasonic TX-P50VT30E

D

Deleted member 121090

Guest
Mam jeszcze pytanie do użytkowników: Czy w menu jest jakaś opcja dotycząca "walki z powidokami" ? Chodzi mi na przykład o przesuwane pasy niwelujące powidoki, albo coś podobnego... W Samsungach jest przesuwanie pasów pionowych (odcienie szarości) Jak to wygląda w VT30? Jest coś w ogóle takiego? z góry dziękuję za odpowiedź
Tu również są pionowe przesuwające się białe pasy.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Czy ktoś może mi powiedzieć jaką ja opcję w ustawieniach telewizora włączyłem, że po włączeniu telewizora po uplywie kilkunastu sekund przełącza mi telewizor z oglądanego tv na hdmi, mimo, ze dekoder podłączony pod hdmi jest wylączony. Wiem, że coś musiałem włączyć jakąś opcje, ale za nic nie mogę wylaczyć tego samoczynnego przełączenia tv na wejscie hdmi. To sie dzieje tylko w tedy kiedy wlacze telewizor by sobie oglądać program.

Ktoś wie jak to wyłączyć?[/
Włączyłeś priorytet wyboru oglądanego wejścia po włączeniu.
 

Zulus

Member
''Włączyłeś priorytet wyboru oglądanego wejścia po włączeniu''

Jak to wyłączyć, bo próbowałem już wszystkiego hehe. Napisz mi ścieżkę jak wyłączyć tą opcję :)
 

claudio

Member
Wkoncu sie cos ruszylo z cenami na ceneo 50VT30..moze wkoncu kolejna partia trafila do Polski ;)

kiki kiedy beda te obiecane testy VT30? D8000 tez jestem ciekawy.
 

007marc

Member
Prośba ,potrzebuję wymiarów zapakowanego TXP50VT30E a dokładnie wymiarów pudełka (oczywiście chodzi o transport) .
W czwartek jadę odebrać Panasa a nie jestem pewien czy zmieści się u mnie w samochodzie ;)
 

Pe.te

New member
Prośba ,potrzebuję wymiarów zapakowanego TXP50VT30E a dokładnie wymiarów pudełka (oczywiście chodzi o transport) .
W czwartek jadę odebrać Panasa a nie jestem pewien czy zmieści się u mnie w samochodzie ;)

133 x 84 x 26 cm

Zorganizuj sobie osobę do pomocy w załadunku i rozładunku, bo pomijając wagę musiałbyś mieć dłuuugie ręce aby samemu dosięgnąć uchwytów :wink:
 

Pe.te

New member
Z pudła to i ja 50 cali sam wyrwałem :)
Za ten heroiczny wyczyn zabrałem się po tym, jak zobaczyłem w jaki sposób moja żona się zabiera do pomocy... ;-)

Ale zapakowanego pudła (50 cali) jedna osoba ni jak nie weźmie... A przynajmniej osoba o standardowych proporcjach ciała ;-)
 

Pe.te

New member
Mam 50VT30 od trzech dni.

Za wcześnie na dokładniejsze podsumowania, ale o czterech kwestiach mogę napisać:
- jestem pod wrażeniem skalowania SD, kanały DVB-T w SD wyglądają bardzo dobrze (poza tym tuner DVB-T jest bardzo czuły)
- czerń w nocy bardzo dobra
- czerń w dzień trochę mnie rozczarowała (generalnie mam dosyć jasne pomieszcenie, ale nie ma najmniejszego problemu z oglądaniem w takich warunkach, jednak czerń mogłaby być lepsza)
- podstawa telewizora przyciąga kurz i sierść moich zwierzaków z odległości kilku metrów ;-) faktycznie ta podstawa to dramat jeśli chodzi o utrzymanie w czystości (na szczęście niebawem będzie już wieszak)

Co do pilota.
Chyba najładniejszy pilot jaki Panasonic do tej pory wyprodukował, co nie oznacza oczywiście, że jest to najładniejszy pilot na rynku ;-) bo są ładniejsze.
Ale jak na Panasonica - pilot designersko bardzo dobry. Oczywiście ergonomia pilota bez zarzutu (to akurat zawsze była mocna strona Panasonica).
Podświetlenie klawiszy - tylko głośność oraz zmiana kanałów góra/dół + klawisze numeryczne. I moim zdaniem to jest wystarczające, bo są to najczęściej używane klawisze. Po co podświetlenie klawiszy menu czy telegazety... przecież te używa się dużo rzadziej...
 
D

Deleted member 121090

Guest
''Włączyłeś priorytet wyboru oglądanego wejścia po włączeniu''

Jak to wyłączyć, bo próbowałem już wszystkiego hehe. Napisz mi ścieżkę jak wyłączyć tą opcję :)
Konfiguracja-Inne ustawienia-Automatyczny wybór źródła-i tutaj zmień na TV(masz AV).
 
D

Deleted member 121090

Guest
Mam jeszcze pytanie do użytkowników: Czy w menu jest jakaś opcja dotycząca "walki z powidokami" ? Chodzi mi na przykład o przesuwane pasy niwelujące powidoki, albo coś podobnego... W Samsungach jest przesuwanie pasów pionowych (odcienie szarości) Jak to wygląda w VT30? Jest coś w ogóle takiego? z góry dziękuję za odpowiedź
Oprócz pasów o których Ci wcześniej pisałem jeszcze w Menu jest opcja ruchomy piksel czy zmiana piksela jakoś tak się to nazywa i ma też być pomocne w zapobieganiu powidokom.
 

pro_car

New member
Oprócz pasów o których Ci wcześniej pisałem jeszcze w Menu jest opcja ruchomy piksel czy zmiana piksela jakoś tak się to nazywa i ma też być pomocne w zapobieganiu powidokom.

W Samie z przed pięciu lat (fakt, że był z najwyższej półki) mam to samo, z regulacją skoku piksela w poziomie i pionie oraz regulacją czasu tego skoku.
Dodatkowo dwie opcje usuwania powidoków.
Sądziłem, że technologia w zabezpieczeniach przed wypalaniem poszła do przodu.
 

Zulus

Member
Konfiguracja-Inne ustawienia-Automatyczny wybór źródła-i tutaj zmień na TV(masz AV).

Nic to nie dało. Nadal tv po włączeniu po kilku sekundach przełącza sie na hdmi1, ale kiedy przełącze dekoder kablówki pod hdmi2, to telewizor nie przełącza się pozostaje w trybie tv. Nawet resetowanie wszystkich ustawien nic nie pomogło. Nie wiem co tu sie dzieje. Przełączenie na hdmi1 widze, ze dzieje sie automatycznie,bo wyświetla sie napis hdmi1 auto. Wszystko co bylo mozliwe wylaczylem, a efektu brak.

Moze jeszcze jakies pomysly?

Edit:

Już wiem co jest powodem przelączania sie z trybu tv na hdmi1.
Przyczyna to dekoder Vectra. Wcześniej tego nie zauważyłem, bo dekoder podłączony miałem przez component, ale od dwóch dni zmieniłem podłczenie na hdmi i prawdopodobnie mimo, że dekoder jest wyłączony, to przesyła sygnal i dlatego tv po wykryciu tego sygnalu sam sie przelącza mimo, że w ustawieniach telewizora jest ustawiony piorytet na telewizor. W celach testowych podłączylem pod hdmi1 mój odtwarzacz LG i odtwarzacz nie powoduje przelaczenia sie na hdm1, kiedy jest wylaczony, nastepuje jego przelączenie w momencie kiedy go wlącze z pilota i to jest normalne, tak ma być.

Wina leży po stronie dekocera Vectra 3830CD
Pozostaje mi nic innego jak ponownie wrocic do podłączenia przec component i ręcznie przełączać jeśli chcę oglądać przez dekoder.

Tyle wyjaśnien, dzieki wszystkim za próbę pomocy!
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Nic to nie dało. Nadal tv po włączeniu po kilku sekundach przełącza sie na hdmi1, ale kiedy przełącze dekoder kablówki pod hdmi2, to telewizor nie przełącza się pozostaje w trybie tv. Nawet resetowanie wszystkich ustawien nic nie pomogło. Nie wiem co tu sie dzieje. Przełączenie na hdmi1 widze, ze dzieje sie automatycznie,bo wyświetla sie napis hdmi1 auto. Wszystko co bylo mozliwe wylaczylem, a efektu brak.

Moze jeszcze jakies pomysly?

Musisz wejść w tryb hotelowy tv i tam to wyłączyć:
- jednocześnie naciskasz przycisk F i -/V, ( to naciskasz na telewizorze )
- w pilocie trzykrotnie przycisk AV,
- następnie w tabeli ustawiasz Hotel mode - ON, Initial input - wybrane wejście
Może to pomoże .
 
Do góry