Panasonic TX-P50VT30E

peterka1000

Member
Bez reklam
peterka1000 ->

niestety nie ma w tej chwili technologii wolnej od wad.

LCD, LED LCD, plazma każda ma swoje wady. Sztuka jest wybrać dla siebie takie z którymi można żyć. Sam jestem przed kupnem TV. Wcześniej miałem PDP Pioneera i serio nie wiem co teraz wybrać. Myślałem o VT30, ale ma błąd 50HZ i wahania jasności. Samsung 64D8000 również nie jest taki idealny. LED Samsunga 55D8000 załamuje mnie podświetleniem matrycy, itd...

Zaczynam poważnie myśleć o tańszym TV i projektorze w przedziale cenowym 10-15k! ;-)

Koniecznie daj znać jakie wnioski po prezentacji i koniecznie zwróć uwagę przy VT30 na błąd 50Hz i wahania jasności!

Przy Samsungu 55D8000 zwróć uwagę jak nierównomiernie podświetlona jest matryca, wyraźnie widać pionowe pasy o różnym stopniu czerni/szarości. Jasne obiekty na środku ekranu są wyraźnie przyciemnione. Widać to jak masz do porównania TV w innej technologii stojący obok.

Powodzenia na testach!

Pozdr.
Fella

P.S.

A ha! Nie zgodzę się że LCD mają lepszy obraz HD. Najlepszy obraz HD jaki widziałem pokazała plazma Pioneera 9G.

Dla mnie żaden LCD czy LCD LED nie ma lepszego obrazu HD czy SD od większości topowych plazm, ponieważ wady tej technologii (m. in. clouding, banding) i nie radzenie sobie w ciemnych/mglistych/podwodnych scenach jest nie do zaakceptowania... ...ale co kto lubi!

Życzę udanych wyborów i radości z oglądania!

Niestety ale Panasonica 55VT30E nie ma wśród tych telewizorków do porównania , bo poprostu nie ma ich w sprzedaży , są kłopoty z częściami po trzęsieniu ziemi w Japonii i nie mają w Czechach z czego składać tych telewizorków , nawet obecnie 50VT30E nie jest łatwe do kupienia o ile wogóle . Więc jak nie spodobają mi się te dwa LCD LED to poprostu narazie nie kupie ani jednego tv i będe spokojnie czekał aż się 55VT30E pojawi w sprzedaży .
 

Fella

New member
Niestety ale Panasonica 55VT30E nie ma wśród tych telewizorków do porównania .


O qrcze to szkoda... Daj znać jak wypadły te dwa, a może dobierz Samsunga PS64D8000?? Ładnie świeci!!!

A propos Samsunga LED 55D8000 to nie wiem czy wiesz, ale w USA ten TV ma troszkę inną specyfikację niż w Europie.
Ten z rynku na Stany ma real 240Hz a nie 800Hz i co najważniejsze ma micro dimming plus a nie sam micro dimming. Podobno ma to duże znaczenie dla wyświetlanego obrazu. Ten z micro dimming plus ma lepsze podświetlenie i lepiej sobie radzi w ciemnych scenach.
Oczywiście sam tego nie sprawdziłem,tylko o tym czytałem na innych forach. Myślę jednak, że coś jest na rzeczy... To jako ciekawostka! ;-)

Ciekawe, które wersje były recenzowane? MD/800Hz czy MD Plus/240Hz. To może być bardzo istotna kwestia....


Pozdr.
Fella
 
Ostatnia edycja:

pro_car

New member
Pozwolę sobie jeszcze raz zabrać głos w dyskusji. Nie mam zamiaru udowadniać, że ziemia jest płaska. Jeszcze raz powtarzam, że w moim tv nic się przez 5 lat nie wypaliło na stałe, owszem są powidoki które trzymają się długo ale dają się usunąć albo same znikają. Nie są widoczne przy normalnym oglądaniu programów lecz tylko wtedy kiedy nie ma sygnału. Jest to moja jedyna plazma, dlatego sądziłem, że po 5 latach może być tylko lepiej. Informacje o poborze prądu przez 50VT30 podałem w oparciu o test przeprowadzony przez FlatpanelsHD i tylko w kwestii poboru mocy podważyłem wypowiedź naszego kolegi.
Tak na marginesie w Szczecińskim MM na stojącej tabliczce przy tym telewizorze podane są: typ cena i informacja: pobór mocy 400W.
Popieram wszystkich , którzy mają dylematy z wyborem telewizora i podzielam wątpliwości, które zawarte są w poprzedzających postach.
 

peterka1000

Member
Bez reklam
O qrcze to szkoda... Daj znać jak wypadły te dwa, a może dobierz Samsunga PS64D8000?? Ładnie świeci!!!

A propos Samsunga LED 55D8000 to nie wiem czy wiesz, ale w USA ten TV ma troszkę inną specyfikację niż w Europie.
Ten z rynku na Stany ma real 240Hz a nie 800Hz i co najważniejsze ma micro dimming plus a nie sam micro dimming. Podobno ma to duże znaczenie dla wyświetlanego obrazu. Ten z micro dimming plus ma lepsze podświetlenie i lepiej sobie radzi w ciemnych scenach.
Oczywiście sam tego nie sprawdziłem,tylko o tym czytałem na innych forach. Myślę jednak, że coś jest na rzeczy... To jako ciekawostka! ;-)

Ciekawe, które wersje były recenzowane? MD/800Hz czy MD Plus/240Hz. To może być bardzo istotna kwestia....


Pozdr.
Fella
Kolego zapominasz że w USA róznież Panasonic nie ma problemu w 50 HZ bo tam wsjo idzie w 60 HZ , więc niczyja to wina że rynek Europejski traktowany jest po macoszemu , tylko i wyłącznie samych producentów , którzy uwazają rynek Europejski za mniej atrakcyjny , a przecież to nie jest prawdą , bo w Europie zachodniej gdzie zarobki sa wysokie żyje więcej ludzi aniżeli w samym USA czy Japoni. Ale jest jak jest i nie poradzimy na to nic :( . Może jak Polacy sami coś wymyślą na nasz rynek będzie lepiej dopracowane :)Ale obawiam się że jak takowe czasy nadejdą to każdy w garażu będzie miał prywatną rakiete do lotów w kosmos :)
 
D

Deleted member 121090

Guest
Coś chyba się z dostępnością Panasa ruszyło. Sprzedawca u którego pytałem o ten 55VT30 dzisiaj do mnie zadzwonił ze w czwartek będzie miał jeden na stanie w cenie 9100-9200zł.
 

Dżon Bondżoe

New member
to ja tez dorzucę... Jako miłośnik naturalnego obrazu z plazm - nie zamykam się na full LED. NOwy TV wybiorę spośród full LED i VT30. W full led interesuje mnie pobór prądu, brak powidoków i czarny. Powidoki sa denerwujące - zwłaszcza, że gram ostro w starkrafta. na PS3 ich nie ma bo tam inne gry są. Ale LCD nie ma naturalnego obrazu i wątpię aby wygrało... Teraz plazma a potem OLED. Jeśli wybiorę inaczej - będę się bił w pierś... co do uwag na temat plazm i LCD w moim opisie - ten opis wpisałem z 2 lata temy chyba. Uważam, że nadal jest aktualny. Jeśli 50" plazma pobiera 160W... to chyba jest porównywalnie z LCD... itd.. Podtrzymuję mój podpis:p Ale wiem, że LCD atakują. Pozdrawiam
 

peterka1000

Member
Bez reklam
Panowie i Panie :) jestem świeżo po dzisiejszych testach telewizorków Toshiba 55WL768 oraz Samsung 55D8000 .Wielu na ten opis czeka , więc się szybko sprężam. Nie będe się rozpisywał nad super szczegółami , tylko podsumuje to porównanie ogólnie . Na wstępie powiem że ani tego ani tego telewizorka nie kupiłem tylko zapłaciłęm za prezentacje . W porównaniu do mojego 50VT20EA te telewizorki poprostu nie mają żadnych szans jeśli chodzi o obraz i to FULL HD , jak i SD bo ten szczególnie to nawet nie można porównywać bo to jak Mercedes do malucha na kożyść VT20. Więc czekam spokojnie na Panasonica 55VT30E to tyle co do porównania z moją plazmą 50VT20EA . Natomiast bardzo dokładnie porównałem obraz z tych dwóch LCD LED i powiem tak : Tośka zjada Samsunga na śniadanie , tak tak nie jest to pomyłka , w porównaniu z nierównomiernym podświetleniem na obydwu telewizorkach taka sama kicha . A więc czemu zjada ? ano zjada bo obraz z Samsunga pomimo kalibracji jest niestety mdły i taki jak by lekko za mgiełką , natomiast Toshiba daje o wiele ostrzejszy obraz . SD na Tośce jest o wiele bardziej gładki , a nie poszarpany jak się patrzy z bliska tak jak na Samsungu . Co do samego wyglądu tych telewizorków to powiem tylko tyle : Toshiba jest o klase lepiej wykonana , piękna i dostojna stylizacja , telewizorek robi wrażenie dosłownie jednej tafli szkała z pięknym dotykowym panelem sterowania . Samsung co z tego że ma ramke cieniutką na pół centymetra , jak sobie pooglądałem na spokojnie z bliska , wygląda jak tandeta odpustowa , podstawa jak śmigło też rodem z targowicy . Podświetlane logo z lekka delikatnie pulsuje prześwitując obudowe co dodatkowo daje wrażenie zabawki a nie telewizora . Podsumuje : jeśli ktoś zobaczy na żywo Toshibe 55WL768 jak ona gra i jak wygląda oraz jak jest wykonana i nie chce kupować plazmy tylko obstaje przy LCD LED , to napewno nawet się przez chwile neie zastanowi co wybrać . Jak bym kupować miał z tych dwóch tv , to tylko Tośke . Nie dość że tańsza o 1000 zł to o klase lepiej gra i wygląda oraz jest wykonana lepiej . Kąty na Tośce i Samie tak samo tracą ostrość , nierównomierność podświetlania matrycy na takim samym skaszanionym poziomie . Ale jednak na Tośce obraz HD zdecydowanie lepszy , a SD na bank lepszy . Nic Kiki nie przesadził jak w opisie przy Toshibie napisał : " ten model 3D musisz wziąć pod uwagę.
kiki " . Nic nie przesadził . 3D mówie odrazu że nie testowałem pomimo tego że mam materiał 3D ale mnie to nie interesuje , zwłaszcza że Panasonic w tej kwestii to zjada obydwa telewizorki na sniadanie . Nie wiem na ile mój opis komuś pomoże w wyborze właściwego telewizorka dla siebie . Mogę jedynie zapewnić że jest on całkowicie obiektywnym opisem , tak jak ja to widziałem i jak to odczułem widząc obydwa telewizorki na wlasne oczy . Zdecydowanie polecam taką prezentacje w domu , bo nikt nam nie wmówi że czarne jest białe i na odwrót . Testowałem te telewizorki przy moim Panasonicu , w moim pokoju gdzie na codzień tak a nie inaczej oglądam , na takim a nie innym materiale porównawczym jak mnie pasowało , a nie jak pasuje sprzedawcą w sklepach zwłaszca tych wielkomarketowych , gdzie mówią sprzedawcy co im karze kierownik . Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

lukasz24

New member
Witam.

Czy Panasonic TX-P50VT30E lub P42VT30E będzie dobrym wyborem do konsoli PS3, jeśli nie to ewentualnie jaki LCD z dobrym iput lang i odświeżaniem lub led jest najlepszy do PS3 i nie tylko także do filmów mkv z usb-hdd, cyfry plus ale przede wszystkim do PS3 odległość od TV 2-4m, budżet od 5000-6800 zł. I koniecznie żeby miał dobrą powłokę antyrefleksyjną.

Z góry dzięki za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

Jacko222

New member
Witajcie panowie właśnie mam Panasonika55 VT30 a mój brat ma SamasungaUE55D8000 przeprowadzilismy test ,to powiem szczerze panasol bije na głowe samsunga pod wzledem 3d i 2d ,przepiękna czerń ,biel ,obrazHD i SD , TO CO ZROBIŁ PANASONIC to mistrzostwo świata ,telewizorek mam po kalibracji,dlamnie Samasung to zabawka dla dzieci itd.....
 

Jacko222

New member
Witam.

Czy Panasonic TX-P50VT30E lub P42VT30E będzie dobrym wyborem do konsoli PS3, jeśli nie to ewentualnie jaki LCD z dobrym iput lang i odświeżaniem lub led jest najlepszy do PS3 i nie tylko także do filmów mkv z usb-hdd, cyfry plus ale przede wszystkim do PS3 odległość od TV 2-4m, budżet od 5000-6800 zł. I koniecznie żeby miał dobrą powłokę antyrefleksyjną.

Z góry dzięki za pomoc.

Panasonic TX-P50VT30E bedzie dobrym wyborem na konsole PS3 ,SAM MAM PS3 i gry SMIGAJĄ JAK TRALALA......jak miodzio...:lol:
 
D

Deleted member 121090

Guest
Peterka1000.
Dzięki za spostrzeżenia z porównania. A gdzie w tym zestawieniu uplasowałby się Z5500 którego wcześniej miałeś?
 

Fella

New member
peterka1000 -->


Dzięki za opis! Czułem, że tak będzie! W końcu masz w tym momencie jeden z najlepszych TV i naprawdę trzeba jakiegoś pełnego full Led żeby mu podskoczył (chociaż osobiście myślę, że nie mają szans)...
Chyba miałeś chwilę słabości pisząc wtedy, że LCD i LED LCD mają lepszy obraz HD. ;-)

Mając tego Panasa (VT20) zamiana na VT30 patrząc tylko na obraz też może być problematyczna. Nowe VT30 ma swoje wady i postęp względem VT20 w dziedzinie obrazu jest mały. Może przesiadka na większy obraz??? No chyba, że mówimy o wyglądzie - VT30 to pierwszy ładny TV Panasonic'ka, ale o gustach się nie dyskutuje... Warto zwrócić uwagę na 64D8000 - w HD ma bardziej żyleciasty/ostrzejszy obraz niż VT30 - może to jest rozwiązanie dla Ciebie?


Dzięki raz jeszcze za podzielenie się z nami, Twoimi wrażeniami

Pozdro
Fella
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
i to jest najbardziej pozytywna informacja dzisiaj z rana - cena zbliża się do pułapu za który jestem w stanie kupić ten TV
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Czyli wychodzi na to że ten samsung i toshiba były gorsze od 5500 ale tylko z racji podświetlenia ? Co gdyby było idealne ? A sama kolorystyka, podobała się chociaż na tych nowych LCD ? Tzn czy przy porównaniu do plazmy nie brakowało koloru i jego odcienia ? Następny tv też wezmę z prezentacji, niby drożej ale nie ma to jak władować pieniądze w coś w co nie warto:D.
Wyjdą lcd z podświetleniem OLED(podświetlenie piksel w piksel) albo same OLED, usprawnią jeszcze 3D by w okularach nie ściemniało tak obrazu (może nawet by można oglądać tv 3d bez okularów?) i to będzie najlepszy czas na kupno tv, teraz niestety co nie kupisz, za dużo wad, na razie LCD mają spapraną charakterystykę obrazu pewnie z racji podświetlenia, rozmazywanie obrazu w szybkim ruchu jestem w stanie wybaczyć. Pdp z kolei pomimo że obraz jest super to jest realny problem z pół widokami (choć mi to osobiście nic sie nie wypaliło) przez co można mieć stracha przesiadując przed statycznymi obrazami, niby na LCD też można wypalić szczątkowy obraz ale to już raczej jako ciekawostka niespotykana w codziennym życiu, można więc uznać ze te tv są wolne od tej przypadłości.
 
Ostatnia edycja:

peterka1000

Member
Bez reklam
Czyli wychodzi na to że ten samsung i toshiba były gorsze od 5500 ale tylko z racji podświetlenia ? Co gdyby było idealne ? A sama kolorystyka, podobała się chociaż na tych nowych LCD ? Tzn czy przy porównaniu do plazmy nie brakowało koloru i jego odcienia ? Następny tv też wezmę z prezentacji, niby drożej ale nie ma to jak władować pieniądze w coś w co nie warto:D.
Wyjdą lcd z podświetleniem OLED(podświetlenie piksel w piksel) albo same OLED, usprawnią jeszcze 3D by w okularach nie ściemniało tak obrazu (może nawet by można oglądać tv 3d bez okularów?) i to będzie najlepszy czas na kupno tv, teraz niestety co nie kupisz, za dużo wad, na razie LCD mają kontrast spaprany z racji podświetlenia, rozmazywanie obrazu w szybkim ruchu jestem w stanie wybaczyć, pdp z kolei realny problem z pół widokami (choć mi to osobiście nic sie nie wypaliło) przez co można mieć stracha przesiadując przed statycznymi obrazami, niby na LCD też można wypalić szczątkowy obraz ale to już raczej jako ciekawostka niespotykana w codziennym życiu, jeśli więc ktoś nie ogląda kilka tygodni tego samego programu 3/4 z pasami można więc uznać ze te tv są wolne od tej przypadłości bo to samo wypaliło by się na PDP po ZNACZNIE krótszym czasie, nie mówiąc o logach programów.
Kolego , włąśnie minn dlatego zrezygnowałem z kupna tych LCD LED , ponieważ jednak paleta barw jest zubożała , w Samsungu obraz jest bardziej taki pastelowy i nienaturalny , natomiast w Toshibie kolor czerwony przechodził w lekko różowawy . Co do Sony Z5500 to sprawa jest oczywista , ten telewizor świecił o klase lepiej aniżeli obecne LCD LED . No ale to nie jest dziwne , widać że producenci poszli drogą dizajnu , a jakość obrazu poprostu olali , a czyja to minn jest wina ? Ano tych co je kupują , to przez tych co się podniecają cienkością ramek , pierdołami w stylu Ipla , sripla i inne . Producentom to miodek na serce jak nie muszą wielkich nakładów robić żeby dopieszczać obraz , bo wystarczy ramka z odpustu , obudowa z tektury i klient w niebo wzięty że ma tv o grubości 1 cm . Śmiech na sali i żenada . Na takim forum jak to o szumnej nazwie HDTV powinni być zarejestrowani prawdziwi HD maniacy co patrzą na jakość obrazu a nie jakość obudowy . Stary dobry CRT był gruby i ciężki ale jak miałem Soniaka TRINITRONA swego czasu to obrazem pieścił wzrok i nikomu nie przyszło do głowy że jest za wielki . Teraz utwierdziłem się po wczorajszej prezentacji że : cienki telewizor jest faktycznie cienki . Jest to zakup dla tych co się chcą pochwalić przed sąsiadem jełopem jak sobie popijają jaki to mają tv cool . Nawet nie trzeba go załaczać bo po co , ważne że ładny . Obraz się nie liczy . Ale za to jaki plus takowego zachowania , toć nasz tv zużywa zero wat wtedy :) . To dopiero technologia . :)
 

Raihkim

New member
peterka1000
Czytając twoje posty jakoś mam wrażenie że podszedłeś do sprawy w sposób racjonalny i życiowy. 100% mam ten sam pogląd na kupno nowego TV jak ty. Jedna rzecz mnie zastanawia tylko czemu Kikiemu Samsung LED wypadł w testach tak samo jak Panasonic VT30 ??
 

peterka1000

Member
Bez reklam
peterka1000
Czytając twoje posty jakoś mam wrażenie że podszedłeś do sprawy w sposób racjonalny i życiowy. 100% mam ten sam pogląd na kupno nowego TV jak ty. Jedna rzecz mnie zastanawia tylko czemu Kikiemu Samsung LED wypadł w testach tak samo jak Panasonic VT30 ??

Tego kolego nie wiem , wiem natomiast to że Panasonic 55VT30E jutro u mnie w domu :) . Zamówiłem właśnie w sklepie podanym wyżej .:) Jade właśnie za 5 minutek uzgodnić szczegóły dostawy w sklepie stacjonarnym gdzie mam zreszta znajomego kierownika . Mam farta bo właśnie dzisiaj gość przychodzi po mojego Panasa 50VT20EA .Więc jest Ok . :) Pozdrawiam
 

beretto

Klub HDTV.com.pl
vip
Gratulacje kolego Peterka. Oczywiście gorąca prośba o pierwsze wrażenia z nowego TV. (mój 50VT30 coraz mam nadzieje bliżej:))
 
Do góry