Panasonic TX-P50VT30E

Marcin2000

New member
Bez reklam
Witam. Czy to jest forum tylko dla wychwalania i wielbienia TV jwt. :bober: (może przydałaby się zmiana tematu)?
Moja przygoda z tym tv zaczęła się od internetu - poczytałem na tym forum wiele dobrego (nie zadawałem zbędnych pytań nabijając postów i krytykując innych nie wiedząc o czym piszę). Napisałem tylko w meritum swojego postu, że należy zwyczajnie bardziej przemyśleć zakup za takie pieniądze.
Przed zobaczeniem nigdy nie wziąłbym TV3D gdybym.... nie zobaczył Avatara w "MM" ( wtedy też nie słyszałem wiatraków). Po obejrzeniu stwierdziłem, że coś od życia mi się należy i od czasu do czasu mogę się oderwać od rzeczywistości i przenieść się w inny wymiar. Telewizory z ekranem NeoPlasma można znaleźć także w tańszych modelach więc myślałem, że skoro mamy już super jakość wizji to w droższych modelach dokładamy "bajery" czyli dodatkowe funkcje internetu, lub chociażby funkcję cccam dla DVB-S/S2 (po co montować w takim telewizorze tuner satelitarny skoro twierdzicie że dla jakości trzeba kupić np DM8000 za kolejne 4kPLN, po co montować głośniki skoro ma wyjście optyczne i należy zastosować dobrej klasy wzmacniacz z kolumnami, po co w ogóle funkcja internetu skoro i tak w większości nie działa, a jeżeli ma służyć do aktualizacji oprogramowania w TV to dlaczego wychodzi jedna poprawka do roku, a potem już się zapomina o modelu bo jest nowy).
Powiem jeszcze jedno - gdyby ten tv posiadał możliwość nagrywania w formacie odtwarzanym przez popularne odtwarzacze DVD i komputery, a tuner satelitarny posiadał cccam i choćby jeden uniwersalny czytnik kart kodowych dla telewizji płatnej, to telewizor byłby HITEM w Polsce i nie tylko. Pozostałe niedociągnięcia można by na pewno wyeliminować w nowych wersjach firmweru - zacięcia w odtwarzaniu *mkv z usb, czy usługi internetowe. Niestety zapewne producent nie myśli już o aktualizacji oprogramowania do tego tv tylko o nowym modelu, który zapewne wypuści na rynek w maju tego roku.

Można było nie kupować... można było oddać w ciągu 7 dni a może wiatraki nie szumiały... ja oglądam z głosem TV nieme kino sporadycznie nie rozumiem konkluzji tego postu?

Nie ma TV idealnego są tylko bliższe i dalsze do ideału VT jest chyba bliższy w porównaniu na tle innych plazm....

Legrndarny KURO też był dość oszczędnie wyposażony nie miał nawet chyba podstawki (5090) i głośników tak mi się coś zdaje... a tunerach sat nie wspomnę :)
 

jvc73

New member
Można było nie kupować... można było oddać w ciągu 7 dni a może wiatraki nie szumiały... ja oglądam z głosem TV nieme kino sporadycznie nie rozumiem konkluzji tego postu?
....)

też nie za bardzo rozumiem co autor miał na myśli pisząc ten post. Kupił i czy jest zadowolony czy raczej niezadowolony z Panasonica.
Temat Panasonica jest mocno ograniczony konkurencją w tym zakresie: LG 60PZ950S i Samsung PS64D8000. Ja szukałem ale nie znalazłem nigdzie testu w którym wystąpiłyby te 3 modele.
Samsunga raczej odrzucam z bardziej osobistych względów - zostaje jeden konkurent a mianowicie LG. Fajnie byłoby gdyby napisał ktoś kto ma podobny dylemat i czegoś ciekawego o tych TV się dowiedział. Ja nasłuchałem się dużej ilości superlatyw o LG i ciekaw jestem ile w tym prawdy.
 

ipsz

New member
To kolega zatrzymał się technologicznie kilka lat temu. Do aktualizacji firmware wystarczyłby port usb a dziś jako standard mamy już wifi

Świetnie. Dokładnie do tego służy (mi) wifi w tv. Do aktualizacji softu. Używanie Viera Cast (czy innego dowolnego wbudowanego w telewizor zestawu funkcji netowych) jest mocno męczące w porównaniu do możliwości przeciętnego HTPC (a możliwości jego rozbudowy i konfiguracji są dowolne). Wspomniane problemy z odtwarzaniem różnych formatów plików przez telewizor są najczęściej spowodowane ilością dostępnych na rynku kodeków i ich kompatybilnością. Ludzie przygotowujący pliki mkv często nie zwracają na to uwagi bo każdy komputer po sciągnięciu darmowej paczki z kodekami sobie z nimi poradzi. A jeśli nie to ściągnięcie aktualizacji trwa chwilę. Natomiast oczekiwanie, że będzie z tymi plikami działał (każdy) TV jest delikatnie mówić mocno optymistyczne. Choćby dlatego, że bez odpowiedniego zestawu kodeków nawet wiele odtwarzaczy pracujących pod Windows też jest bezradna (miałem chwilowy problem z obróbką DTS-HD).

Nie twierdzę, że oglądanie Youtube na najwyższych modelach do szczyt rozkoszy i potrzeb ale... mam kupować dwa telewizory? Pomijam w tym momencie komputer, poniewaz mowimy o integracji systemów.

Po co dwa telewizory? I dlaczego pomijasz komputer skoro to najprostsze, najbardziej komfortowe i realnie najtańsze wyjście z sytuacji? Wszystkie funkcje masz dostępne bez dopłat. Nie masz problemów z najbardziej wymyślnym formatem i kodowaniem dźwięku i obrazu. Napisy obsługujesz w dowolnym formacie mając wpływ na wielkość i format czcionki. Zdjęcia wyglądają o niebo lepiej bo obsługa stratnego formatu JPG potrafi być bardzo różna i zależna od algorytmu danego programu. O formatach RAW czy TIFF w TV możesz zapomnieć. Chcesz zagrać na dużym ekranie? Proszę bardzo. Skype? Owszem i kamerka za grosze. Bluray? Tak, z możliwością nagrywania. Magazynowanie danych? Bez ograniczeń pojemności i formatów dysków. Wspomniane Youtube czy Ipla? Tak, w 1080p. Plus obsługa myszy, klawiatury, pilota czy pada. Przepraszam, ale jak po używaniu HTPC odpalam Viera Cast to jeszcze szybciej wyłączam. Bo to tylko niewygodna proteza. Jak tablet zamiast notebooka. W kilku kwestiach się sprawdza ale wymaganie pełnej uniwersalności to nieporozumienie.

I nie mówmy o kosztach bo VT30 (i generalnie ta klasa sprzętu) to nie są budżetowe modele. Zrozumiałym jest, że zwykle to jeden z elementów zestawu kina domowego co też nie jest tanie (tu moim zdaniem upada też powód do narzekania na głośniki). Realnym powodem do narzekania mogą być wahania jasności, gradacja kolorów, spadek czerni czy powidoki bo bezpośrednio wiąże się to z podstawową funkcją telewizora - odtwarzania jak najbardziej wiernego i poprawnego obrazu.

Posługując się Twoim przykładem Mercedesa AMG...

Problem w tym, że do AMG można się odnieść właśnie w przypadku komputera i jego uniwersalności. Cenę zakupu uznać za dopłatę do bazowego modelu Mercedesa a koszty eksploatacji mogą nawiązywać do większego zużycia prądu przez HTPC. Bo to co jest w oprogramowaniu telewizora to tylko Smart. Z doładowaniem ale jednak tylko Smart. :p
 

artoneq

New member
Przymierzałem się w zeszłym roku do 65-tki VT20 i dobrze, że się wstrzymałem. Cena była zaporowa podchodząca prawie pod 16 tyś. Obecna VT30E połowę cieńsza i cena spadła do 12 tysięcy. Nie ma chyba co liczyć na poważniejszą obniżkę. Przez moment zastanawiałem się nad LG 60PZ950S, oglądałem z tej serii 50-tkę wczoraj w Saturnie. Cena LG - 7 tyś., Panasonic 12 tyś. 5 tyś. piechotą nie chodzi, można kupić za to porządnego suba + głośniki na tył. Dylemat jest.

Jeśli zamierzasz oglądać dużo materiału full HD oraz 3D to proponuję bardzo mocno zwrócić swoją uwagę na telewizor Sharp LC-60le830E quattron. Uważam że jest on znakomitą alternatywą a 3D jest na poziomie VT30. Jakość obrazu 2D robi duże wrażenie szczególnie w fullHD.
 

artoneq

New member
też nie za bardzo rozumiem co autor miał na myśli pisząc ten post. Kupił i czy jest zadowolony czy raczej niezadowolony z Panasonica.
Temat Panasonica jest mocno ograniczony konkurencją w tym zakresie: LG 60PZ950S i Samsung PS64D8000. Ja szukałem ale nie znalazłem nigdzie testu w którym wystąpiłyby te 3 modele.
Samsunga raczej odrzucam z bardziej osobistych względów - zostaje jeden konkurent a mianowicie LG. Fajnie byłoby gdyby napisał ktoś kto ma podobny dylemat i czegoś ciekawego o tych TV się dowiedział. Ja nasłuchałem się dużej ilości superlatyw o LG i ciekaw jestem ile w tym prawdy.

Prawdy jest tyle na ile uwierzysz. Przed zakupem swojego VT30 długo testowałem plazmy innych producentów jak i wszelakie LCD. Bardzo długo zastanawiałem się nad właściwym wyborem i stwierdziłem, że nikt nie będzie wiedział lepiej niż znajomy siedzący w tej branży od lat. Wpadliśmy do jego brata, od kilku miesięcy posiadającego 65VT30, i ze zdziwieniem stwierdziłem że obraz jest znacznie lepszy niż ten na sklepowych półkach. Wtedy naocznie miałem dowód że samo "wygrzanie" ekranu ma duże znaczenie jak i jego kalibracja pod kątem użytkownika a nie pod kątem 100 procentowej wierności oglądanego materiału. Materiał, który przyniosłem do testów zrobił na mnie piorunujące ważenie i już wiedziałem jaki TV kupię następnego dnia. Podejrzewam że LG czy samsung może posiadać bardzo zbliżony obraz jednak design Panasonica odpowiadał mi najbardziej. Obecnie po już chyba ostatecznej kalibracji (ponad 500h pracy tv) obraz jest jak żyleta. Oglądając materiał 2D najwyższej jakości w fullHD (np. filmy przyrodnicze) jakość obrazu wbija w fotel :D.

W pewnym momencie po kalibracji zbyt krótkiej od kupienia obraz mnie nie zachwycał, doszedłem do wniosku że pierwsze kilkaset godzin będę oglądał na ustawieniach standardowych a kalibrację wykonam dopiero po 500h - był to strzał w 10!

Osobiście nie wymagam aby telewizor był centrum multimedialnym, jestem z tych użytkowników którzy kupują TV do oglądania filmów, telefon do rozmawiania a aparat fotograficzny do robienia zdjęć. Dla mnie ważna jest jakość obrazu a nie 100 bezużytecznych opcji internetowych, z których i tak nigdy nie skorzystam.
 

Alcatraz

New member
Po co dwa telewizory? I dlaczego pomijasz komputer skoro to najprostsze, najbardziej komfortowe i realnie najtańsze wyjście z sytuacji? Wszystkie funkcje masz dostępne bez dopłat. Nie masz problemów z najbardziej wymyślnym formatem i kodowaniem dźwięku i obrazu. Napisy obsługujesz w dowolnym formacie mając wpływ na wielkość i format czcionki. Zdjęcia wyglądają o niebo lepiej bo obsługa stratnego formatu JPG potrafi być bardzo różna i zależna od algorytmu danego programu. O formatach RAW czy TIFF w TV możesz zapomnieć. Chcesz zagrać na dużym ekranie? Proszę bardzo. Skype? Owszem i kamerka za grosze. Bluray? Tak, z możliwością nagrywania. Magazynowanie danych? Bez ograniczeń pojemności i formatów dysków. Wspomniane Youtube czy Ipla? Tak, w 1080p. Plus obsługa myszy, klawiatury, pilota czy pada.

Ipsz nie zrozumiałeś - nie pomijam komputera, tylko piszemy tu o telewizorach. Ida Twoim torem myślenia... po co zawracasz sobie głowę telewizorami - mając komputer, masz wszystko czego dusza zapragnie:D

O odtwarzaniu miliona różnych formatów plików nie pisałem a Viera Cast faktycznie jest słabiutka ale na tym nie kończy się "internet w telewizorach". Na szczęście są alternatywy, które obsługuje się znacznie przyjemniej, sprawniej i które posiadają większe możliwości, będą zarazem bardziej stabilnymi platformami.

Osobiście nie wymagam aby telewizor był centrum multimedialnym, jestem z tych użytkowników którzy kupują TV do oglądania filmów, telefon do rozmawiania a aparat fotograficzny do robienia zdjęć. Dla mnie ważna jest jakość obrazu a nie 100 bezużytecznych opcji internetowych, z których i tak nigdy nie skorzystam.

artoneq w takim razie dla Ciebie są rzutniki lub plazmy serii VX, które nie posiadają tunerów, głośników i innych tego typu rzeczy - są zwykłymi monitorami do wyświetlania obrazu.
 
Ostatnia edycja:

krazy777

Member
Bez reklam
Obecnie po już chyba ostatecznej kalibracji (ponad 500h pracy tv) obraz jest jak żyleta. Oglądając materiał 2D najwyższej jakości w fullHD (np. filmy przyrodnicze) jakość obrazu wbija w fotel :D.

W pewnym momencie po kalibracji zbyt krótkiej od kupienia obraz mnie nie zachwycał, doszedłem do wniosku że pierwsze kilkaset godzin będę oglądał na ustawieniach standardowych a kalibrację wykonam dopiero po 500h - był to strzał w 10!


Napisz tutaj bądź na PW ile Cię kosztowała kalibracja i kto Ci to robił.
 

zbychu1977

New member
witam,
kilka dni temu stałem się posiadaczem Panasonica TX-P55VT30E (wcześniej miałem Philipsa 46 PFL 9705 z tylnym podświetleniem led), prawdę mówiąc zmieniłem TV ze względu na rozmiar, po prostu chciałem większy TV a że Philips którego miałem nie oferuje podobnego modelu w wersji 55 cali zacząłem rozglądać się za innym i w ten sposób zakupiłem Panasonica, co do moich pierwszych wrażeń, brak efektu "halo" czyli poświaty jasnych elementów obrazu na ciemnym tle, obraz na Panasonicu jest jak by naturalniejszy, bardziej aksamitny, nie tnie jak żyletka co nie zmienia faktu że nie jest ostry, od lat broniłem się przed technologią Plazmową ale teraz widzę że być może był to błąd, za jakiś czas postaram się napisać o dalszych wrażeniach z użytkowania mojego Panasonica TX-P55VT30E
pozdrawiam wszystkich użytkowników
 

pr30@tlen.pl

New member
Oczywiście, że może - to jest przecież zwykły "brandowany dongle". Odwrotnie zawsze są jakieś kłopoty ale w tą stronę nie.

Gdybyś doczytał tekst, który podlinkowałem to mógłbyś się przekonać, że sprawa nie jest ani trywialna, ani oczywista. Bez odpowiedniej manipulacji w pliku inf ten "brandowany dongle" nie ma szansy zadziałać z jakimkolwiek dostępnym w necie sterownikiem. Niemniej jednak najważniejsze jest to, że w ogóle działa :)
 

Alcatraz

New member
Rokko, to faktycznie pechowo:-( Może ktoś, kto robił tą kalibrację ma zachowane te ustawienia i wartości (jakieś wydruki itp.)? Może warto popytać.
 

Zydel

New member
Wreszcie zabujał u mnie panas ... podłączony tymczasowo (małżowinka z młodzieżą wrzeszczeli że muszą oglądać to czy tamto) Każdy sprzęt po osobnym HDMI.
Muszę przyznac że na sklepowych ustawieniach, bez żadnych korekt, jakość 'obrazka' mnie zaskoczyła, na + oczywiście ;)
Aż sięboję o zdrowie, jak 'pokręce' w ustawieniach.

Chodzi mi o doradzenie (jeżeli znajdzie sie jakiś maniak z odrobinką wolnego czasu żeby wspomóc "młodzież" ;) jak cały mój grajdoł podłączyć.
Baza -> TV
Amp -> Denon 2310
BD -> Panas 310
Dekoder -> N
Dekoder -> C+
Dekoder -> Multimedia
Nagrywarka DVD -> Sony ( musi być połączona SCARTem z dekoderem Multimedia. Chodzi o nagrywanie z tegoż dekodera)
Gierce -> Xbox 360

...do podłączenia (lecz niekoniecznie):
magnetowid

Chodzi mi o takie podłączenie żeby nie musiał cały czas 'chodzic' amp który będzie używany głównie w kinie domowym i w stereo.

Może ta moja zagwozdka wyda się niektórym trywialna czy wręcz śmieszna, ale naprawdę mam tak napięty grafik że wolę "postawic piwo" doradcy, niż samemu brnąć w te chaszcze połączeń ;)
Z góry serdecznie dziękuję za pomoc. (Jeżeli coś jest niejasne proszę o wyrozumiałość i śmiałość w pytaniu o szczegóły)
PoZdrówko wszystkich maniaków.
 
Do góry