Panasonic TX-P50VT30E vs Philips 55PFL5507

Nawry

New member
Witam,

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 16m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2.8m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisiec
6.Jak słońce świeci w pokoju ? jedno okno plus drzwi balkonowe pod kątem 90 stopni od strony południowej, więc w miarę nasłoneczniony chociaż rolety non stop zaciągnięte
7.Jaki masz obecnie telewizor ? 42 plazma wystawowa Panasonic SD
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ?
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Głównie filmy full HD oraz konsola Ps3, sporadycznie tv DVB-t oraz satelita
10.Jakie urządzenia ? PS3,
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? średnio max 1
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? filmy full HD, rzadziej gry, jeszcze rzadziej dvb-t
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? raczej nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? zamierzam około 30min do godziny
16.Preferencje co do marki ? Panasonic, Philips
17.Preferencje co do wielkości ? 2.80 to realna odległość, moim zdaniem max 55 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? zdecydowanie wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 5200
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? tak, aktywne

Do tej pory byłem mocno nastawiony na Philipsa, ale zupełnie niespodziewanie mam okazję kupić nowego Panasonica 55VT30E za 4900zł, więc cena obu jest bardzo porównywalna. Z tego co poczytałem obraz jednak nieco lepszy w VT30E, ale Philips to model z tego roku plus ma tryb 3d dla dwóch graczy, nie jest to jakaś super przewaga(raczej będę grywał sam) ale zawsze jakaś tam.. Prosiłbym o pomoc w podjęciu decyzji i wypunktowanie za i przeciw.

P.S. Nie zwracam uwagi na dźwięk, bo lada dzień składam zamówienie na kino domowe.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli do dłuższego grania - to byłbym za Philipsem 55" - bo warunki sygnału masz wzorcowe. Ja zastanawiałbym się na 60LE 740 Sharpa.
Jeśli rozmyślisz się z grania to Panasonic będzie extra wyberem
 

Nawry

New member
Fajnie, że wspomniałeś o 60 Sharpa, miałem troszkę wątpliwości co do 55 cali z tej odległości(2.8m), ale już nie mam ;) Z grania raczej nie zrezygnuję, dopiero co konsolę kupiłem ;) Czyli jeśli dobrze rozumiem: przewaga gier - Philips, przewaga kina - Panasonic? Sharp jednak odpada, u rodziców stoi jeden, sprawuje się wyśmienicie, po prostu nie lubię trzymać się jednej marki i chcę spróbować czegoś innego.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Ja tez sie zastanawiam nad tym philipsem ale 46" tylko input lag 40ms to troche sporo do grania w FPSy...Ostatnio tez czesto ludzie narzekaja w nim na clouding...
 
Do góry