PANASONIC TX-P50V20E CZY Sharp LC-52LE822E

mama aga

New member
Witam, zwracam się do państwa z pomocą(sugestia) w wyborze telewizora .Zarówno jeden telewizor jak i drugi mi się bardzo podoba dlatego wybór padnie na jeden z nich .Natomiast tak naprawdę chodzi mi o obraz-który będzie lepszy(mnie drażni w tv kiedy czarne jest szare kiedy oglądam wieczorem-mam starą plazmę philipsa,no i musi mieć chyba dobre skalowanie sd).Telewizor oglądamy przeważnie wieczorem z odległości 3.5-4 m z N-tv filmy,pr. przyrodnicze,dvd, mąż trochę sportu .Dzieci oglądają bajki .Podłączone będzie do tv N-dekoder,PSP3 (dzieci i mąż grają na PSP3) wszystko podłączone będzie przez (hdmi?).Pokój ma 36 m i siedzimy na wprost tv(czasami trochę z boku). Pytam o to wszystko bo obraz w lcd ostatnio kiedy oglądałam mtvhd na sharpie LC 46LE705 ładny,,ostry, czarne to czarne jak smoła (chociaż nie było zupełnie ciemno) ale jakoś tak męczył oczy jak latarka i te kolory trochę jakieś nienaturalne.
Naprawdę nie wiem co myśleć bo wg testów Kikiego to obraz najlepszy był do tej pory z testowanych tu tv u smsunga b 850 i powinnam kupić właśnie ten model do moich warunków?(widziałam ten telewizor ale w sklepie i obraz prezentował się na tle innych dużo lepiej)
Mam mętlik w głowie straszny-czytać mi się zachciało fora o tv:hihi:
pozdrawiam serdecznie i będę wdzięczna za wszelkie sugestie
 

osip

New member
Z v20 bedziesz na pewno zadowolona, zwazywszy, ze obraz z lcd wydawal ci sie malo naturalny.
V20 prezentuje na pewno lepszy poziom niz b850 [np. czern].
Choc jak sama zauwazylas, b850 jest naprawde dobrym tv [tylko trzeba uwazac na bzyczace egzemplarze].
 

accu

New member
Bez reklam
Witam. Obraz na Sharpie oglądany na wprost jest bardzo dobry , czerń znakomita.Natomiast , gdy ogląda się pod kątem czerń już traci swoją jakość .
Trzeba pobawić się w ustawienie parametrów obrazu , co może zająć trochę czasu , aby wydobyć z wyświetlacza pełną gamę plastycznych kolorów,którą ten telewizor jest w stanie zaoferować. A potrafi naprawdę wiele w tej materii.
Lub trzeba zlecić kalibrację obrazu.Dźwięk jest dobry,telewizor posiada bardzo dobry subwoofer firmy Pioneer 15 W.Jest energooszczędny.Ale plazma Panasonic też ma bardzo dobry obraz,lecz pobiera więcej mocy.
 

hcl4

New member
V20 ma kilka (według mnie) ważnych zalet, które przeświadczyły o tym że zdecydowałem się ten tv. Po 1 jakość wykonania - niby banał, ale jednak patrzysz sporo czasu na niego i czy się chce czy nie, to musi spełniać też element estetyczny. Według mnie, to najładniejszy tv jaki widziałem (no pomijam philipsa 9704/05 - bo ich akurat nie widziałem a ze zdjęć bardzo mi odpowada) - to czyste dzieło sztuki. Nic w nim nie błyszczy, nie odbija się, nie brudzi itd. Sharp w porównaniu do v20, to błyszczące "lalusiowate" lusterko :) (pewnie zaraz oberwie mi sie od posiadaczy 820 ;) ) ale tak jest niestety. Kolejną zaletą jest płynność ruchu. Kiedy 1 raz włączyłem tv, to nie mogłem się nacieszyć, że tak płynnie wszystko się "rusza". Tego akurat w żadnym LCD nie widziałem i to zawsze mnie najbardziej denerwowało w tych tv. Nie wierzyłem, że może to być wyeliminowane - a jednak. Kolejna zaleta jest to, jak sobie inteligentnie (chyba tak się mówi) skaluje obraz. Do tej pory, większość tv LCD mnie irytowała właśnie przez błędne "dopasowanie", szczególnie osób - zawsze były rozciągnięte itd. Kolejna zaletą jest menu - nie trzeba wołać "fachowca" do ustawienia tv - to jest chore żeby płacić za ustawienie tv. Tv powinien być przyjazny do właściciela i prosty - V20 właśnie taki jest. Kto to słyszał, żeby wołać do kalibracji kogoś i jeszcze słono płacić :) - paranoja. Kolejną zaletą jest świetne działanie bezprzewodowego netu w nim. Sam się bezproblemowo łączy i akutualizuje. Bezproblemowo i płynnie działa youtube czy dailymotion. Bardzo dobrze działa funkcja ECO. I jeśli się martwiłaś, że led'y za bardzo dają po oczach, to tutaj o tym nie mam mowy. Ja również rozpatrywałem sharpa 820, ale w sklepie mnie nie przekonał i w "ciemno" zamówiłem V20 - nie żałuje - opłacało się. Nawet ostatnio przyjechała rodzina i stwierdzili, że to bez wątpienia o niebo lepszy nić LCD u brata, właśnie przez to co opisałem. Ogólnie - musisz zaryzykować. W każdym się znajdzie jakieś wady. Ja na razie chyba nie widze.
 

hcl4

New member
Wszystko fajnie, tylko że 820 a 822 to 2 diametralnie różniące się TV.
A według mnie to w 100% "chłłłiiit maketiiiiigowy". A może taka polityka dziwna do naciągania, że znowu coś wyszło "super nowocześniejszego"? Nie dziwi Cię, że firma licząca sie na rynku wypuszcza nowy model tv, a za chwilę (nie wiem jak to szybko w czasie wyszło) znowu daje nowy niby ulepszony model? Bo ja bym się wkurzył na Wielkiego Sharpa, gdybym kupił niby nowy model, zawiesił na ścianie i ledwie co włączyl - a tu znok - pojawia się nowy. A może jakieś wady są w nich ukryte - nie wiem. Mi się to trochę wydało dziwne. Dla mnie to są te same tv jedynie co może jakaś wada została wyeliminowana.
PS. Oczywiście nie twierdzę, że są złe, bo sam nad nim myślałem. Ale V20 wygrał.
 
Ostatnia edycja:

z3

New member
Bez reklam
Powtórzę więc jeszcze raz... są to 2 różne TV. Nie wiem po co dorzucasz do wątku tyle emocji i własnych dywagacji, ale skoro nie widziałeś modelu wymienionego w temacie to na Twoim miejscu bym się nie wypowiadał. Nie zamierzam oceniać czy powinno się wybrać Panasonica czy Sharpa bo to 2 rózne technologie różniące się diametralnie i kupujący powinien wiedzieć co preferuje.
 

hcl4

New member
Powtórzę więc jeszcze raz... są to 2 różne TV. Nie wiem po co dorzucasz do wątku tyle emocji i własnych dywagacji, ale skoro nie widziałeś modelu wymienionego w temacie to na Twoim miejscu bym się nie wypowiadał. Nie zamierzam oceniać czy powinno się wybrać Panasonica czy Sharpa bo to 2 rózne technologie różniące się diametralnie i kupujący powinien wiedzieć co preferuje.
Gdybyś przeczytał 1 post do końca ze zrozumieniem to "nie dorzucałbyś tyle emocji i własnych dywagacji" do mojej wypowiedzi. Po 2 gdybyś doczytał ze zrozumieniem zapytanie na początku, to byś również "nie dorzucał tyle emocji i własnych dywagacji", bo akurat nawet temat powinien Ci zasugerowć, że jeśli się wypowiadam to robię to na jakiejś podstawie (czytaj: mam jeden z wymienionych w temacie). Po 3 ktoś kto wchodzi na takie forum oczekuje odpowiedzi rzetelnych i nie szuka teorii typu " Nie zamierzam oceniać czy powinno się wybrać Panasonica czy Sharpa bo to 2 rózne technologie różniące się diametralnie i kupujący powinien wiedzieć co preferuje" - akurat to nic nie wnosi do rozwiązania problemu i wątpliwości autorki. Gdybyś przynajmniej sam posiadał 822 i uzasadnił jego "+" i "-" to ok ale ty tylko "dorzucasz tyle zbednych emocji i własnych dywagacji". Po 4 "...ale skoro nie widziałeś modelu wymienionego w temacie to na Twoim miejscu bym się nie wypowiadał..." jak się nie trudno domśleć akurat posiadm jeden z nich. Ja starałem się uczciwie opisać doświadczenia w użytkowaniu v20. Jeśli masz 822, to zrób to samo a komentarze pozostaw dla siebie.
Oczywiście nie obraź się :)
 

z3

New member
Bez reklam
Jeśli nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi to przełożę na łatwiejszy język.

JEŚLI NIE WIDZIAŁEŚ MODELU 822 TO SIĘ NA JEGO TEMAT NIE WYPOWIADAJ, PRZEDSTAWIAJĄC OPINIĘ NA TEMAT MODELU 822 NA PODSTAWIE 820 WPROWADZASZ LUDZI W BŁĄD.

Jeszcze dla przypomnienia zacytuję Ciebie:

hcl4 napisał:
Ja również rozpatrywałem sharpa 820
MYŚLAŁEŚ NAD MODELEM 820 A NIE NAD 822

hcl4 napisał:
PS. Oczywiście nie twierdzę, że są złe, bo sam nad nim myślałem. Ale V20 wygrał
PORÓWNYWAŁEŚ DO MODELU 820 A NIE 822.

Mama nadzieję, że teraz zrozumiesz o czym piszę.

NIGDZIE NIE KWESTIONUJĘ TWOJEJ WYPOWIEDZI NA TEMAT V20. JEST TO CAŁKIEM NIEZŁY ODBIORNIK.

Technologie są na tyle różne, że nie ma co tu porównywać tylko trzeba się zdecydować na jedną albo na drugą a jak komuś się nie chce przeczytać podstawowych informacji, które ma podane na tacy na stronie to sorry.


P.S. Masz rację błędnie skonstruowałem jedno ze zdań w poprzedzającym wpisie, ale myślę z Twojego wpisu, że wiesz, że odnosiłem się do opisu modelu TV marki SHARP.
 
Ostatnia edycja:

hcl4

New member
Jeśli nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi to przełożę na łatwiejszy język.

JEŚLI NIE WIDZIAŁEŚ MODELU 822 TO SIĘ NA JEGO TEMAT NIE WYPOWIADAJ, PRZEDSTAWIAJĄC OPINIĘ NA TEMAT MODELU 822 NA PODSTAWIE 820 WPROWADZASZ LUDZI W BŁĄD.

Technologie są na tyle różne, że nie ma co tu porównywać tylko trzeba się zdecydować na jedną albo na drugą a jak komuś się nie chce przeczytać podstawowych informacji, które ma podane na tacy na stronie to sorry.

P.S. ... że wiesz, że odnosiłem się do opisu modelu TV marki SHARP.
Kończąc :) twórczą wyminę poglądów - wszystko co piszesz jest oczywiście zrozumiałe. Nie widziałem modelu 822, ale widziałem 820 i śmiem twierdzić, że kolosalnej różnicy nie ma i tak jak wcześniej napisałem - mogą to być zmiany kosmetyczne. Pomijam fakt "testów" a raczej opini, które cały czas wychwalają to co jest najnowsze. Przypomnę, że na tym forum, do tej pory 820 to miał być wręcz ideałem, a za chwilę się okaże że będzie "be" i 822 będzie na topie do czasu pojawienia się nowych CYFEREK (ale nie ważne). Oczywiście zapewne są liderami jakości na rynku - nie wątpię. Nie uważam, że wyrażając swoją opinię wprowadzam ludzi w błąd, bo po 1 ktoś kto potrafi odnaleźć forum, zarejestrować się to potrafi również przeanalizować opinie na forum i w necie - więc nie może być mowy zmyłce - to moja SUBIEKTYWNA OPINIA. Wiem jak ja szukałem tv - wiele było opinii i sam musiałem wyłapać to, co mnie interesuje - nie było to łatwe, tak samo jak nie było łatwe podjęcie decyzji o wyborze tv. To że są różne technologicznie, to nie ma wątpliwości, bo przecież to calkiem coś innego LCD i PLAZMA - wiadomo. Wydaje mi się, że mamie adze :) nie chodzi o "wypicowane" opisy producentów, czy ludzi którzy zarabiają na sprzedaży (w zależności od % marży) i często nabijają w butelkę, tylko o praktycznych i realnych osiągach i "+" i "-" tego co ma wpływ na późniejsze użytkowanie.
Musisz mama aga zaryzykować i podjąć "męską" :) decyzję. Bo i jeden i 2 napewno jest dobry, a sądząc po tym co w 1 poście napisałaś "czarne to czarne jak smoła (chociaż nie było zupełnie ciemno) ale jakoś tak męczył oczy jak latarka i te kolory trochę jakieś nienaturalne)", to "to" co ci się nie podoba w LCD, to napewno nie będzie miało miejsca w przypadku jeśli się zdecydujesz na plazmę. Tak mi się przynajmniej wydaje :). Oczywiście najlepiej byłoby, gdybyś miała okazję zobaczyć obydwa jak "świecą" - chociaż sądzę, że jest to mało możliwe, bo ja akurat nie miałem możliwości zobaczenia V20 wcześniej.
* mama aga - moż to Ci trochę podpowie http://www.technics.com.pl/neopdp/ (jeśli chodzi o nierozmyte dynamiczne sceny to faktycznie prawda)
 
Ostatnia edycja:

z3

New member
Bez reklam
Panasonic NeoPDP - zdecydowanie nie polecam takich stron, sam marketingowy bełkot.

nie widziałem modelu 822, ale widziałem 820 i śmiem twierdzić, że kolosalnej różnicy nie ma
Ja również kończę wymianę zdań w tym temacie, bo to nie ma sensu jeśli ktoś się wypowiada na temat czegoś, czego nie widział.
 

hcl4

New member
Panasonic NeoPDP - zdecydowanie nie polecam takich stron, sam marketingowy bełkot.

Ja również kończę wymianę zdań w tym temacie, bo to nie ma sensu jeśli ktoś się wypowiada na temat czegoś, czego nie widział.
Tak się składa, że ten bełkot potwierdza się w praktyce. I również się zgadzam, że to bez sensu jeśli się ktoś wypowiada na temat tv którego nie ma - ani jednego ani drugiego. I tym właśnie wprowadza w błąd innych.
 

mama aga

New member
Witam.Dziękuje Wam za Wasze sugestie.Musiałam podjąć "męską" decyzję i się w końcu zdecydować na któryś tv.Miałam możliwość pooglądania w warunkach domowych oba tv .Oba tv świetne przy sygnale hd,natomiast obraz sd wydawał mi się ciut lepszy w panasonicu. czerń wg mnie świetna w obu(panasonic aż mnie zdziwił bo się nie spodziewałam takiej czerni).Także zdecydowałam się na Panasonica bo mnie przekonał ostatecznie jego wygląd :)
Jak można zmienić to 50hz lub 60hz które mi sie pokazuje jak oglądam n-ke lub BD przez hdmi na 100Hz bo gdzieś wyczytałam a teraz nie mogę znaleźć (czy coś pokręciłam)?
pozdrawiam
 

RHJG

New member
Bez reklam
hz

Jak można zmienić to 50hz lub 60hz które mi sie pokazuje jak oglądam n-ke lub BD przez hdmi na 100Hz bo gdzieś wyczytałam a teraz nie mogę znaleźć (czy coś pokręciłam)?
pozdrawiam[/QUOTE]

Witam,wszystko jest OK..50hz- tak jest na wejsciu do TV,60hz z BD.A 100hz (to jest inna bajka)
Nic Pani nie pokrecila tak ma byc.pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawa jest bardzo prosta - poproś o prezentację w domu tych telewizorów i nie wybieraj w ciemno.
W domu jesteś najlepszym ekspertem w tych warunkach.
 

hcl4

New member
Witam.Dziękuje Wam za Wasze sugestie.Musiałam podjąć "męską" decyzję i się w końcu zdecydować na któryś tv.Miałam możliwość pooglądania w warunkach domowych oba tv .Oba tv świetne przy sygnale hd,natomiast obraz sd wydawał mi się ciut lepszy w panasonicu. czerń wg mnie świetna w obu(panasonic aż mnie zdziwił bo się nie spodziewałam takiej czerni).Także zdecydowałam się na Panasonica bo mnie przekonał ostatecznie jego wygląd :)
Gratuluję bardzo dobrego wyboru :). Co do wyglądu - to tak jak pisałem wcześniej - jest piękny, elegancki, klasyczny a jednak nowoczesny, ma to coś, co jak się ostatecznie zobaczy to się traci głowę :). Obraz na HD przyznaję, to bajka. Najlepiej widać jego jakość przy oglądaniu filmów i programów przyrodniczych. A po kolejne, też tak jak wspominałem, nie przyciąga tak kurzu jak większość "błyszczących" i nie pozostawia po dotknięciu "odcisków palców" - co też się liczy. Życzę zadowolenia z oglądania ;) - a napewno będziesz.
 

omasz33

New member
Gratuluję bardzo dobrego wyboru :). Co do wyglądu - to tak jak pisałem wcześniej - jest piękny, elegancki, klasyczny a jednak nowoczesny, ma to coś, co jak się ostatecznie zobaczy to się traci głowę :). Obraz na HD przyznaję, to bajka. Najlepiej widać jego jakość przy oglądaniu filmów i programów przyrodniczych. A po kolejne, też tak jak wspominałem, nie przyciąga tak kurzu jak większość "błyszczących" i nie pozostawia po dotknięciu "odcisków palców" - co też się liczy. Życzę zadowolenia z oglądania ;) - a napewno będziesz.

Witaj Kolego powiedz jak możesz jaki pobór prądu ma ta twoja plazma. Pozdrawiam
 

hcl4

New member
Witaj Kolego powiedz jak możesz jaki pobór prądu ma ta twoja plazma. Pozdrawiam
Niestety nie mam żadnych przyrządów do pomiaru poboru prądu, więc nie odpowiem Ci, ale gdzieś w temacie o v20 są podane linki do różnych stron (tak mi sie wydaje przynajmniej) i gdzieś właśnie tam widziałem, że model 40v20 na ustawieniach (chyba) profesjonal1 - 130-150 vat. Jak odnajdę to podam linka. Powiem Ci, że nie warto na to zwracać uwagi ile pobiera prądu - od różnicy się nie zbankrutuje, a napewno jakość jest o wiele lepsza odbioru tv. Z jakichś powodów ciągnie więcej - nie wiem czy dobrze, ale ja to przedstawiam sobie mniej więcej tak jak z samochodem - z silnikiem małej pojemności zatoczysz się jakoś, ale z pojemnością dużą z napędem 4x4 też niby dojedziesz ale właśnie ... jak dojedziesz :) prawie robi różnicę. Może głupie porównanie ale ja tak to widzę. Po 2 nie ogląda się tv 24 godziny na dobę, żeby to tak odczuć. Po 3 żeby podać prawdziwy pobór prądu, to trzeba jakiś czas pomierzyć, bo przecież jest to uzależnione od danej sceny czy jest bardzo jasna czy ciemna. Jeśli się interesujesz zakupem tv to nie patrz na pobór - najważniejsze żeby odbiór tv był satysfakcjonujący. Bo co z tego, że kupisz energooszczędny tv jak obraz będzie cie wkurzał? Napewno będzie podwójnie oszczędny, bo nie będzie Ci się chciało go oglądać :).
Pozdrawiam
P.S. Znalazłem - to chyba to było - Power Consumption - Default [Normal] mode 139 watts, Calibrated [Professional1] mode 160 watts a to link do całości http://www.hdtvtest.co.uk/news/panasonic-tx-p42v20b-tx-p42v20-20100624748.htm
Czy to aż tak wiele w porównaniu do dobrych lcd? Nie wiem - dla mnie niewielka różnica.
 
Ostatnia edycja:
Do góry