Panasonic TX-P50UT30 E

acess

New member
WItam,

nigdzie nie moge znalezc informacji na jego temat

co z nim jest nie tak ? zadnych zagranicznych ani polskich testów

i cena niska jak na 50 cali panasonica 3tys.

posiada w zestawie okulary i moduł wifi ?

porownajcie mi go do jakiegos TV.. czy warto ?
 

acess

New member
Idąc tym tokiem rozumowania: UT czyli :D ?

czyli nie ma dla mnie porzadnej plazmy 3D w rozmiarze 46-50" do 3500zł ?
z okularami i donglem wifi ?
 

bruner11

New member
Tutaj bym sie spiral czy UT30 nalezy zaliczyc do kategorii marketowych szmelcow. Mam 50" wlasnie UT30 i porownywalem go ze stojacymi obok drozszymi modelami i obraz nie byl wcale duzo gorszy.
Poniżej kopia moich wypocin na temat tego tv ze skapca:
TV został zakupiony po porownananiu w sklepie dla idiotow z modelem panasa G30 i innymi LCD oraz LED z podobnej polki cenowej. Roznica w jakosci obrazu wg mnie nie byla na tyle duza (na korzysc G30 oczywiscie) aby doplacac kilkaset zlotych, a reszta tv byla poprostu slabsza. Przy zakupie nie bralem pod uwage 3d i innych bajerow, a ze one w tym tv sa to tylko sie cieszyc.
Krotko opisze jak tv sprawdza sie w domu (pomieszczenie srednio naslonecznione, tv ustawiony prostopadle do okna.):
- kablowka analogowa szalu nie robi, choc i tak kolorki sa duzo lepsze niz na starym 32'' Fanaju. Wiadomo pixeloza jest, ale to w koncu 50'' i nie mozna sie spodziewac ze tv zrobi z igly widly
- sport na analogu duzo lepiej niz na LCD, mimo ze jakosc sygnalu mam slaba, to koszulka zawsze jest na zawodniku a nie 2m za nim :)
- filmy mkv 1080p z asusa oplay bajka. Kolory zywe, naturalne i zarazem nieprzejaskrawione jak to bywa niestety w ledach, czern jest naprawde czarna, zero pixelozy i obraz bardzo plynny (po wlaczeniu opcji inteligent frame creation 600 HZ powstaje efekt teatru co nie bardzo mi sie podoba i musialem to wylaczyc- moze przy sporcie na sygnale dobrej jakosci lepiej sie sprawdzi)
- zwykle divxy rowniez spokojnie mozna obejrzec- tv ladnie skaluje
- tv nie buczy i nie piszczy- nawet z bliska nic nie slychac
- brak filtra przeciwodblaskowego powoduje odbicia na ekranie, ale nie praktycznie to nie przeszkadza (wieczorkiem trzeba tylko tak ustawic oswietlenie, zeby lampa nie odbijala sie bezposrednio w ekranie)
- glosniki jak to glosniki- wiadomosci i film na polsacie mozna obejrzec, ale dla lepszej jakosci dzwieku polecam oczywiscie zestaw kina domowego
- menu jest przejrzyste, ustawien obrazu sporo (choc z tego co wiem to drozsze modele maja te ustawienia jeszcze bardziej zaawansowane), a obsluga tv jest przyjemna i latwa (np. sam przelacza sie na zrodlo hdmi jak wykryje sygnal z amplitunera- ulatwia mi to zycie :)
- wbudowany odtwarzacz multimedialny jest taki jaki jest- fotki chodza, niektore filmy divx i mkv dzialaja, a niektore nie (zalezy od kodowania). Odtwarzacz umozliwia przewijanie filmu (napisow nie testowalem). Wole jednak asusa, ktory lyka praktycznie wszystko
- pilot jak dla mnie lepszy niz w funaju i nie trzeba dokladnie nim celowac w tv zeby zaskoczyl
- programy przelaczaja sie zdecydowanie szybciej niz na starym LCD
- 3D nie testowalem
- testowalem rowniez sample m2ts z bluray i to jest dopiero jakosc !!! wtedy tv naprawde pokazuje swoje mozliwosci.
- wady: na slabym sygnale wystepuja nieprecyzyjne przejscia gradcyjne kolorw- widac to na twarzach przy zblizeniu (na dobrym sygnale tego nie ma); zauwazylem z odleglosci 1m od ekranu takie drobne mrowienie pikseli szczegolnie w ciemnych scenach (niewidoczne juz z odleglosci 1,5m), ale jak sie okazalo, bo sprawdzilem jeszcze raz w sklepie wszystkie plazmy tak maja.
Podsumowujac tv byl bardzo dobrym zakupem i jesli jeszcze raz mialbym wybierac kupilbym to samo. W tym przedziale cenowym ciezko o cos lepszego biorac pod uwage sama jakosc obrazu (a tu dostajemy jeszcze 3D, odtwarzacz mulimedialny i pare bajerow intenetowych).
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja pisałem o sytuacji z tamtego roku kiedy panasonic nie przyznawał się do serii U na swojej stronie a TV można było kupić tylko w Euro...
Teraz seria U jest najniższym modelem FHD ze słabym wyposażeniem w porównaniu do serii S i analogicznie z serią UT.

Nie twierdze że nie jest wart swojej ceny - tłumaczyłem tylko co to za model i gdzie się znajduje w drabince produktów Panasonica
 
Do góry