PANASONIC TX-P50ST60E vs. TX-P50X60E

cabanmat

New member
Witam

Zastanawiam się nad zakupem wyżej wymienionych modeli plazm Panasonica.

W TX-P50X60E martwi mnie tylko jego HD Ready, szkoda że nie ma FullHD.

Telewizor będę oglądał z odległości m.in. 4m dlatego zdecydowałem się na 50"

Telewizor będzie podpięty poprzez HDMI do dekodera nc+ z kanałami HD (SAGEMCOM DSI87 CPL).

Proszę o pomoc... czy obraz HD SD będzie lepszy na droższym Panasonicu ?

Telewizor PANASONIC TX-P50ST60E - avans.pl

Telewizor PANASONIC TX-P50X60E - avans.pl
 

digitalus

Banned
Witam
Kanaly sd na pewno beda wygladac lepiej w tx-p50x60e. Kanaly hd tez beda wygladac dobrze w tx-p50x60e ale w tx-p50st60e ladniej nawet z malej odleglosci.Z wiekszej odleglosci tzn okolo 3 metrow trudniej zauwazyc roznice.
poobny przyklad, dotyczy plazmy o rozdzielczosci 1024x768 , ekran 50 calowy,TX-P50X20E.
cytat
Od dluzszego czasu chcialem kupic duzy telewior , dzieki opiniom tego forum kupilem Panasonica TX-P50X20E. Dotychczas uzywalem i uzywam Panasonica CRT TX36PB50D (z dolby digital i dts na pokladzie) oraz tv lcd 32LG4000.
O ile Panasonic crt mial obraz w sd nie do zarzucenia o tyle lcd ujawnia wszystkie swe wady - czerne przechodzaca w szarosc , brak odwzorowania szczegolow , nieciekawe kolory.
Swoja klase lcd pokazuje tylko przy bardzo dobrej jakosci materiale HD ( Animal Planet HD, National HD) lub plikach mkv. Do takiego samego wniosku doszedl kolega, ktory w tym roku kupil Samsunga 46C650 - tylko material HD dostarcza wrazen przy ogladaniu.
Wracajac do Panasonica , badz co badz niskiej, w zamierzeniu producenta niskiej klasy telewizora plazmowego i niskiej ceny stwierdzam, ze radzi sobie rewelacyjnie z kazdym materialem co wprawilo mnie w ogromne zdziwienie i zachwyt. Pieknie jest odtwarzany material HD i rewelacyjnie SD, nawet ogladanie filmow w divx przebiega bez problemowo dla ogladajacego (zywosc kolorow i ich odwzorowanie, przestrzen obrazu ,czern, gdzie przy lcd ogladanie tego materialu bylo drazniace wrecz nieczytelne.

Bardzo dziwi mnie marketing sieci sprzedazy nastawiony na sprzedaz tv lcd, ktore wlasciwie z przyjemnoscia oglada sie tylko na dobrym materiale HD.
Dodam, ze odbicia panelu Panasonica gdy tv emituje obraz sa minimalne, niezauwazalne, wiec zdjecia na czarnym tle pokazywane na tym forum maja zastosowanie tylko gdy tv jest wylaczony lub obraz jest calkiem ciemny.
Tv ogladam na Cyfrze PLus z wlaczona opcja kanalow HD, odbiorniki Philips DSR 6201/91 i DSR7201/91. Kable HDMI odpowiednio Sony i Techlink

Tv Panasonic mam od okolo tygodnia wiec troche sie z nim obylem ,ale dobre wrazenie pozostalo.
Bardzo polecam - rewelacja w odtwarzaniu kazdego materialu i wrecz rewolucja wobec telewizorow lcd. (nie dziwie sie, gdy inni pisza ,ze odstawiaja lcd do kata)
koniec cytatu
 
Ostatnia edycja:

yacek _b

New member
cabanmat miałem przez 5 lat plazmę 37" HD-ready Panasonica i powiem ci że na wielu kanałach SD w kablówce UPC obraz był ledwie znośny , by nie powiedzieć - ścierwo . Więc czy to HD Ready czy full ( obecnie u mnie ) jak jest gówniany obraz nic nie pomoże .
 

pantomima

Banned
Pewnie Made in Japan ,składany Słowacja-Czechy . Ktoreś z tych dwu.
X60 obraz ma porownywalny do plazmy g30 ,modelu z przed dwuch lat ale tylko pod warunkiem że warunki beda optymalne ponieważ x60 pozbawiona jest filtra infinitie black - za dnia ta plazma jest słabiutka .
Dziwi mnie Twe zainteresowanie tym modelem o_O .ja celował bym w st60 :)
 

kokolino69

New member
witam, przymierzam się do kupna TX-p50x60e, jedyne wymaganie to ładny i płynny obraz przy grze na ps3. Ten model nadaje się do grania?
Niestety nie mam na razie jak go osobiście sprawdzić, a w testach które czytałem nikt, nic nie wspominał o osławionych lagach.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz grać na PS 4 - ale to nie jest model do gier choćby z uwagi na rozdzielczość. DO telewizji i do filmów jest super !.
Musisz pamiętać też o powidokach.
 

Basto74

New member
Tx-p50x60e

Witam,

Również zapytałem w sklepie S....n o P50X60E i uprzejmy Pan mi powiedział, że go nie poleca bo podłączył do niego laptopa i obraz nie był wyświetlany poprawnie. Śmiechu warte ;) Plazmy od początku wiadomo, że nie są po to żeby wyświetlać obraz z laptopa (na dodatek laptop nie posiadał z pewnością w ustawieniach rozdzielczości 1024x7688), więc jak miał poprawnie wyświetlać obraz?
Wspomniana plazma mimo tych mankamentów o których wszędzie pisze (HD ready, brak 3D, brak smart, brak filtra) w tym przedziale cenowym, dla tej wielkości matrycy, jakości obrazu, dla mniej wymagających jest wg mnie dobrym wyborem. Zużycie prądu średnio 132W jak deklaruje producent, cena, kolory o których może pomarzyć każdy LCD, rozdzielczość 720p w sam raz dla gier z konsoli PS3 (większość 720p), oglądanie z dużej odległości (4-5m), takie ustawienie w domu oby słońce nie padało prosto na ekran i sporo osób mniej wymagających, które kupiły ten TV będzie zadowolonych.

Basto74
 

hes123

New member
Witam
Mam pytanie jak się ma p50x60 do samsunga ps51f4900, ponieważ testowałem dziś w dwóch różnych sklepach jeden i drugi i samsung wypadł o wiele lepiej. Przy obrazie sd i hd z około 2,5m obraz był ostry bez piksli i rozmyć brakowało może czerni (materiał testowy to nagrania z nbox nc+ kanałów: tvn hd, canal + hd, eska tv, 4fun tv, itp. czyli tego co głównie oglądam).
Pytam ponieważ bardziej mi się podoba panasonic, szybciej wczytuje filmy i jakoś tak sprawniej działa, ale ten samsung wypadł lepiej pod względem obrazu czy to może kwestia ustawień tv? Na 3d mi nie zależy.
 

digitalus

Banned
Witam
W panasonicu jest kilka ustawien ktore trzeba zmienic.Przede wszystkim wylaczyc redukcje szumow.W przypadku korzystania z tunera satelitarnego i dvb-t gdy redukcja szumow jest wlaczona na max obraz jest mniej ostry.W panasonicu domyslnie ostrosc ustawiona jest zbyt nisko i trzeba zwiekszyc wtedy obraz jest bardziej ostry i wyrazny. Zmiana trybu obrazu np na normalny to lepsza ostrosc obrazu. Duze znaczenie ma tez tuner satelitarny.Mam kilka tunerow i najlepsza jakosc obrazu sd i hd jest z tunera manta hd8000 obraz bardzo ostry i wyrazny.Pod wzgledem jakosci obrazu sd manta jest nie do pobicia.Najbardziej widac roznice np gdy zwrocimy uwage na logo kanalu polsat gdy na dole jest napis premiera,szczegoly bardzo ostre i wyrazne.Napisy ostre i bardzo wyrazne. Z n-boxa tez jest dobra jakosc obrazu . W tunerze chipset sti.
przyklad
manta hd8000
W tunerze manta bardzo dobry chipset zoran supra xd180 amerykanskiej firmy zoran corporation z doliny krzemowej:).Nie nalezy sie zbytnio przejmowac ze na tunerze jest logo manta bo taka sama plyta glowna jest w innych zagranicznych tunerach.
Zoran Corporation
W linku nizej kilka zdjec z plazmy panasonica hd-ready
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/106318-1500-pln-hdmi-ps3-dla-studenta-3.html
 
Ostatnia edycja:

hes123

New member
Dzięki za zainteresowanie digitalus, miałem nadzieje że coś napiszesz, ponieważ trochę to forum przeglądałem i generalnie wydawało mi się że mówisz z sensem :).
Tylko w praktyce przy oglądaniu na żywo w sklepie dopiero na tym samsungu zauważyłem o co Ci chodzi z rozdzielczością hd ready (że sd wyglądają dużo lepiej a a na hd aż tak dużo się nie traci). A oglądałem już nawet 50st60 i w sd też przegrywa z tym samsungiem pod względem ostrości.
To spróbuje jeszcze wrócić do sklepu z 50x60 ze swoim pendrivem i pobawie się z ustawieniami, może mnie nie wyrzucą ;)

Jako ciekawostka.
W jednym ze sklepów sprzedawca powiedział że nic swojego na tv puścić nie mogę on do telewizora nie ma podłączonego ani sygnału z satelity ani z anteny naziemnej, a na moje pytanie na jakiej podstawie mam wybrać ten telewizor odpowiedział że może mi puścić demo z jakimś panem jadącym na rowerze :)
 

Bucek

Banned
Możesz grać na PS 4 - ale to nie jest model do gier choćby z uwagi na rozdzielczość. DO telewizji i do filmów jest super !.
Musisz pamiętać też o powidokach.

iscie genialna wypowiedz :p

czy autor tejze genialnej wypowiedzi moglby przedstawic w jakiej rozdzielczosci renderuja obraz konsole? mam na myśli Wii, XBOX360, PS3 i PS4? bo mnie ta niska rodzielczosc Panazonika X60 zastanawia oraz to o ile jego rozdzielczosc jest za niska w stosunku do konsolowego kontentu w conajmniej polowie tytulow renderowanego w rozdzielczosci nei wiekszej niz 720p .....
 
Do góry