Panasonic TX-P50ST50E problem z MKV przez DLNA czy też tak macie ?

neopl1

New member
Witam wszystkich, od roku jestem posiadaczem plazmy Panasonic TX-P50ST50E , nie raz oglądałem filmy w formacie MKV ale z dysku przenośnego przez USB , a niedawno zakupiłem router WD z dyskiem twardym i DLNA model WD My NET N900 Central, i super wszystko działa mam dostęp to wszystkich moich mediów przez sieć LAN czy WiFi ale zauważyłem że nie działają mi filmy w formacie MKV , pisze że pilk nieobsługiwany . Brat ma też plazme TX-P50GT30E i u niego działa to bez problemu więc uważam że u mnie też powinno , tym bardziej że telewizor w instrukcji ma napisane że pliki MKV wspiera. Z Panasonic polska nie idzie się dogadać nie ma tam nikogo kompetentnego kto potrafił by mi udzielić konkretniej odpowiedzi , wysłali do mnie kierowcę który chciał wziąć telewizor do naprawa a po rozmowie z tym serwisem dowiedziałem się że oni i tak nic z tym nie zrobią itd. Więć może ktoś miał taki problem lub ma telewizor z seri ST i mógł by sprawdzić u siebie czy czyta MKV przez sieć czyli media serwer , będę bardzo wdzięczny bo nie daje mi to spokoju
 

tdx

New member
Bez reklam
to kwestia serwera DLNA, są takie które nie będą "czytać" MKV a są takie które spokojnie sobie z tym radzą
 

cornflakes

New member
a są jakieś DLNA po których pójdzie taki np 10 gigabajtowy mkv, coś w full hd... bez rwania? ;) albo nawet jak czasem przytnie to też spoko ;p
 

woytaski

New member
Bez reklam
To nie kwestia TV a serwera jak pisał tdx.
Kiedyś testowałem Mezzmo co prawda jedynie po wifi...
Mezzmo oferuje opcję transkodowania w locie plików multimedialnych do formatów kompatybilnych z odbiornikami mediów sieciowych (korzysta z bibliotegi FFmpeg). Niestety na moim lapku trwało to wieki całe, wie czasowo nie do zaakceptowania.
Zdecydowanie tańszym i wygodniejszym rozwiązaniem okazał się dysk przenośny.
 
Ostatnia edycja:

neopl1

New member
No dzięki za podpowiedz i pewnie trafną , o tym nie pomyślałem . Już napisałem do suportu WD zobaczymy co mi odpiszą . U mnie funkcji transkodowanie nie ma, kiedyś miałem tak program do PS3 która miał transkodowanie i robił to w locie , działało to całkiem niezle
 

Wiesiek19

Active member
Bez reklam
Witam wszystkich, od roku jestem posiadaczem plazmy Panasonic TX-P50ST50E , nie raz oglądałem filmy w formacie MKV ale z dysku przenośnego przez USB , a niedawno zakupiłem router WD z dyskiem twardym i DLNA model WD My NET N900 Central, i super wszystko działa mam dostęp to wszystkich moich mediów przez sieć LAN czy WiFi ale zauważyłem że nie działają mi filmy w formacie MKV , pisze że pilk nieobsługiwany . Brat ma też plazme TX-P50GT30E i u niego działa to bez problemu więc uważam że u mnie też powinno , tym bardziej że telewizor w instrukcji ma napisane że pliki MKV wspiera. Z Panasonic polska nie idzie się dogadać nie ma tam nikogo kompetentnego kto potrafił by mi udzielić konkretniej odpowiedzi , wysłali do mnie kierowcę który chciał wziąć telewizor do naprawa a po rozmowie z tym serwisem dowiedziałem się że oni i tak nic z tym nie zrobią itd. Więć może ktoś miał taki problem lub ma telewizor z seri ST i mógł by sprawdzić u siebie czy czyta MKV przez sieć czyli media serwer , będę bardzo wdzięczny bo nie daje mi to spokoju

Witam,

O tej samej sprawie pisałem w wątku o serii 50VT60E.
Mam dwa dyski sieciowe. Jeden WD My Live Book i drugi IOmega Mass Storage.
WD nie obsługuje MKV i nie obsługuje napisów. IOmega radzi sobie ze wszystki więc jest to kwestia dysku sieciowego i jego oprogramowania. Z dysku HDD na USB wszystko działa.
Ponieważ nie ma dostępnej pełnej specyfikacji dla WD więc nie wiadomo do końca jakie ma możliwości i ograniczenia. Wszystko o czym napisałem w linkach poniżej wynika z własnych testów.

Odsyłam kolegę do tu:
http://www.hdtv.com.pl/forum/1002524-post828.html
lub
http://www.hdtv.com.pl/forum/1002524-post828.html

Pozdrawiam
 
Do góry