Panasonic TX-P46S10E vs Samsung PS50B550

lucgfx

New member
Witam.

Stoje przed wyborem plazmy. Po dlugich namyslach odrzucilem lcd na korzysc plazmy. Wybralem dwa modele i nie umiem sie zdecydowac na konkretny.

- Panasonic TX-P46S10E - 46 cali
- Samsung PS50B550 - 50 cali

Za panasem przemawia 5 letnia gwarancja oraz ogolna opinia o marce, lepsza gradacja ktora po prostu widac. Za samsungiem 50 cali i brak efektu mrugajacej bieli (na panasonicu cos takiego obserwuje). Ogolnie przychylam sie troche na rzecz Samsunga, jednak sam mialem z ta marka rozne perypetie... Slyszalem opinie, ze w przeciwienstwie do samsunga, "panasonic sie po prostu nie psuje", albot tez ze samsung ma problem z wypaleniami w przeciwienstwie do panasonica. Moze ktos oceni kto mial do czynienia z tymi modelami?

Dodatkowo mam pytanie. Ciagle sie zastanawiam czy aby odleglosc z ktorej mam zmiar ogladac tv tj. 3,20 - 3,60 m nie jest za mala dla 50 cali i dlatego moze lepiej wziasc 46 cali? Oczywiscie w pojezdzilem w marketach, wydaje mi sie ze bedzie dla 50 cali tez ok, ale sklepie tak naprawde nic nie idzie jednoznacznie ocenic. Dla sygnalu hd napewno odlegosc calkiem ok, jednak dla sygnalu sd moze byc za blisko... Ktos moze podobnie ma to moze opisze swoje wrazenia?

Pozdrawiam.
 
Do góry