Panasonic TX-P46GT30E pierwsze dni użytkowania – pytania

stypi

New member
witam
Nabyłem w ostatnich dniach 46'GT30 Panasa (cena :bober:) i testuję, w związku z tym mam kilka pytań laickich i prośbę o odp.
obraz na analogowej kablówce średnio na jeża, raczej nie najlepszy (odległość max 3 m) ale ujdzie
obraz z DVB-C super :shock: niestety mam mało HD ale jest ogólnie na cyfrowym naprawdę żyleta !
1. podłączenie komp-plazma
Komp to staroć z kartą graficzną RADEON X1900GT. Wyjście ma chyba DVI albo nawet dwa, jedno jest podłączone obecnie do monitora (sprawdzę jak zanurkuję pod biurko). Jak podłączyć, żeby z kompa oglądać filmy i zdjęcia na Panasie?
DVI-HDMI do plazmy? a co z dźwiękiem? Minijack z kompa na 2 cinch-e do amplitunera? Próbowałem kiedyś takiego podłączenia by puścić dźwięk z kompa podczas oglądania teledysków na youtube i reszty audio z dysku ale jakość dźwięku była marna, może to wina kabla. Czy przy takim podłączeniu dźwięk się z obrazem nie rozjedzie? Czy będzie synchronizacja w czasie?) ampli niestety stary z jednym wejściem optycznym, pod które pójdzie bluray:|:|:|
Niektóre karty podobno puszczają dźwięk przez DVI a u mnie to nie wiem co siedzi, w kontrolerach dźwięku mam ATI T200 av stream driver, podobno czasem daje się podłączyć dźwięk z karty dźwiękowej albo płyty głównej do grafiki by przez dvi leciało i audio i video

Czy alternatywnym rozwiązaniem do DVI-HDMI będzie jakiś media serwer? Czy jak podłączy się po DVI-HDMI to będzie można również zdjęcia oglądać?

2. Podłączyłem TV kablem do routera i mam Internet (viera, youtube, facebook ipla) to na razie działa, a pozostałe funkcje viera link nie działają foto, wideo, music, media serwer), nie działa również nagrywanie TV bo pewnie nie ma na czym zapisać (dysk zewnętrzny, karta) i jak mniemam po zapisie pojawi się jakaś lista nagrań. Czy te funkcje viera link , które wyświetlają się na pasku na dole ekranu to dotyczą danych z komputera czy z sieci internetowej, bo trochę tego nie rozumiem.:confused::confused:

Proszę o porady w powyższych tematach bo chciałbym wykorzystać w pełni TV a trochę tylko się orientuję w nowoczesnych multimediach.

Jestem w oczekiwaniu na pojawienie się w sklepach bluraya Panasa DMP BDT 320, który podłączę do plazmy po hdmi, a do ampli po optyku.

Wiadomo, że najdoskonalszym rozwiązaniem byłby zakup ampli z hdmi, kompa z hdmi itp. Ale to odpada z prozaicznej przyczyny - finanse.
 

gsq

New member
kolego, majac wyjscie DVI i wejscie HDMI to tak jak napisales, tylko taki kabelek wchodzi w gre, a dzwiek ew. mozesz podlaczyc JACKiem poprzez wejscie na sluchawki w TV.
Ale ja na Twoim miejscu bym sobie to odpuscil i tu wkraczamy do drugiego pytania - uchuchom sobie jakis Media Server (ja korzystam z PS3 Media Server) i wtedy nie dosc ze bedziesz mial dzwiek to i obraz oczywiscie przez kabel LAN. Wtedy tez bedziesz mial "aktywna" opcje Media Server.
A jesli chodzi o Viera Tools (filmy, zdjecia, muzyka) dotyczy to zlacza USB i kart pamieci.
pozdrawiam
 

Mario951

New member
Podłączę się do postu:

Jak podłączyć TV kablem do kompa aby korzystać z serwera medialnego
i internetu. Czy da się to zrbić za pomocą dwóch kart sieciowch, do jednej TV a do drugiej internet ?
Teraz jak mam połączenie z internetem to nie ma połączenie z TV i na odwót.
Gdzieś wyczytałem, że można zastosować przełącznik (switch).
No chyba, że przez router, internet na kablu z Dialogu.

System win7 x64, TV 46`G30E.
 

pan_kg

New member
Jeżeli laptopa mam z rozdzielczoscia 1600x900 i podłączam go do TV to jak dostosować wielkość wyświetalnia żeby bał obraz na całym TV. Dodam że ustawienia zoom na TV źle działa.
 

xeo151

New member
Bez reklam
Mój GT30 już ma 66 godzin pracy jeszcze tylko dobiję do 300 i wstępna kalibracja, po kolejnych 300 może coś więcej się pobawię.
DVB-T, DVB-S, USB, Viera przetestowane.

Mam dekoder Nbox Turbo, czy jest sposób, aby TV nie odłączał HDMI w standby i nie pisało na dekoderze HDMI Off ?
 

ornak3

New member
Panowie mam pytanko mój znajomy zakupił TX-P46GT30 i narzeka ,że bardzo się grzeje czy to normalne czy może trafił na wadliwą sztukę ?

pozdrawiam
 

WitoKr

New member
A mój 42GT30 bije ciepełkiem(dokładnie czuć jak się przyłoży rękę do ekranu) i jest trzecim kaloryferem w pokoju. A jak włączę jeszcze komputer i zacznę grać to muszę kaloryfer skręcać.
 

codaco

New member
Dokładnie tak, każda plazma daje trochę ciepełka. I tak jest moim z dniem spory postęp bo moja poprzednia plazma fujitsu grzała naprawdę jak farelka. W zimie to było nawet ok ale latem to już trochę słabo ;)
 

apan

New member
Jestem od wczoraj uzytkownikiem P42GT30.
Podłączałem dzisiaj pendrive i dysk twardy z filmami 3d (pół na pół) i inne i wcaleich nie widzi.
Czy czyta on 3D tylko z Blu ray?
 

lm648

Banned
Jestem od wczoraj uzytkownikiem P42GT30.
Podłączałem dzisiaj pendrive i dysk twardy z filmami 3d (pół na pół) i inne i wcaleich nie widzi.
Czy czyta on 3D tylko z Blu ray?

Czego nie widzi napędów czy filmów? Jak są sformatowane napędy? (Fat32, NTFS. exFat). Na pewno nie będzie czytał plików mkv 3D SBS :(
 

1grzecho

Member
panowie jak sprawuje się powłoka antyrefleksowa w tm modelu- czy w dosyć jasnym pomieszczeniu widoczność jest na dobrym poziomie? czy do jasnego tylko lcd-led?
 

lm648

Banned
m2ts, tp ,ts - takie rozszerzenia - dyski widzi a filmów nie .
To jakis zart ze odtwarza tak mało z dysków zewn.

Właściwe rozszerzenia podstawowych plików filmowych to: avi, mkv, mpeg, mpg itp. i te powinien odtwarzać bez problemów :)
Natomiast: m2ts, ts to już jest wyższa szkoła jazdy, nawet nie każdy zewnętrzny media player jest w stanie je odtworzyć, a co dopiero tak cienki player Panasa, nie żartuj :)
Przecież plik z rozszerzeniem m2ts to jest dosłownie BluRay, tak lekko nie ma aby Panas tak daleko poszedł frontem do klienta:) takich możliwości to tylko można spodziewać się raczej od sprzętu RTV z kierunku koreańsko-tajwańskiego a nie tak konserwatywnego producenta :)
 

1grzecho

Member
nie jestem leniwy-od kilku tygodni czytam o panasonicach, a Ty jak nie chcesz to nie pomagaj, a przynajmniej nie nabijaj sobie zbędnych postów...
pytałem innych użytkowników plazm a nie Ciebie
 
Do góry