Panasonic TX-P46G30E

Markos_21

New member
Witam.

Zamierzam zakupić nowy telewizor.
Chciałbym przeznaczyć na ten cel około 3-3,5 tys. pln.
Naczytałem się już dość sporo i jak na początku nie wiedziałem co zrobić czy Led czy plazma,
tak teraz podjąłem decyzję że kupuję plazmę.
Telewizor ma służyć głównie do oglądania tv (cyfra+) , filmów i sportu.
Gier na razie nie przewiduję, ale też nie wykluczam (dziecko rośnie).
Doszedłem do wniosku że plazma będzie najlepsza.
Przymknąłem więc oczy na większe zużycie prądu niż lcd led, większy ciężar i inne "wady".

Wyczytałem że jeśli plazma to panasonic.
Pomieszczenie w którym ma działać ten tv ma dwa okna (na południe i zachód). Nie będzie to chyba zbyt duży problem - zamontuję rolety.
Odległość kanapa - tv to minimum 3,0, max 3,5 metra.
Ustaliliśmy z żoną że najlepszy będzie chyba tv 46".

Zdecydowałem się na Panasonic TX-P46G30E

I tu moje pytania:
Czy to dobry wybór ?
Czy może lepiej kupić jakiś inny tv ?
Gdzieś wyczytałem że ten model charakteryzuje się dość głośną pracą. Pytam więc ewentualnych posiadaczy czy to prawda ?


Pozdrawiam
Markos_21

 

cactusek

New member
Bez reklam
Jak pewnie wyczytałeś na forum ,także w wątku z ankietą o buczących G30 modele te odczuwalnie hałasują dla prawie połowy użytkowników. Więc to takie spore ryzyko przy zakupie jeśli jesteś czuły na taki efekt i oglądasz telewizje wieczorami.
Jeśli oglądasz z min. 3m to na twoim miejscu kupiłbym 50tkę, to bardziej przyszłościowy zakup.
 

Markos_21

New member
No właśnie tego uciążliwego dźwięku się obawiam. W czasie dnia w domu jest pełno różnych dźwięków i efekt "buczącego" tv ginie w całym tym hałasie. Jednak oglądanie wieczorem lub w nocy to trochę inna historia.

Skoro tak sytuacja wygląda to jaki inny model
Panasonica jest godny uwagi ?
50" nie wiem czy nie będzie za duży, ale jeśli miałby się mieścić w cenie 3-3,5 tys. to warto byłoby to przemyśleć.
Dodam tylko że zależy mi na MPEG4 i minimum 3xHDMI a najlepiej 4.

Ktoś poleci jakiś konkretny model ?

Pozdrawiam
Markos_21
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie musisz z niczego rezygnować.
Najpierw poproś o prezentację w domu modeli.
Sam najlepiej ocenisz w swoim domu jaki to poziom. Pamiętaj że każdy egzemplarz jest inny i każdy ma inny słuch i wrażliwość.
Wiele osób po prezentacji stwierdziło że dla nich poziom buczenia nie istnieje.
Ale sprawdź sam.
Zostałbym przy 46" - a do porównania sięgałbym jeszcze po Toshibę 46 VL748, Sharpa 46 LE 700, Samsunga 46D7000
 

bibo

New member
Wczoraj odebrałem moją P46G30E i jest super. Co prawda nie miałem czasu się nacieszyć i podłączyć do internetu. Ale pierwsze wrażenie b. pozytywne. Uwagę zwróciłem na nasłuchiwanie "brzęczenia", nie usłyszałem nic takiego. Mam nadzieję, że z czasem nic nie zacznie brzęczeć ;-).
Jeszcze jedna uwaga... 50 cali wyglądałby jeszcze lepiej :)
 

elektor

New member
nie musisz z niczego rezygnować.
Najpierw poproś o prezentację w domu modeli.
Sam najlepiej ocenisz w swoim domu jaki to poziom. Pamiętaj że każdy egzemplarz jest inny i każdy ma inny słuch i wrażliwość.
Wiele osób po prezentacji stwierdziło że dla nich poziom buczenia nie istnieje.
Ale sprawdź sam.
Zostałbym przy 46" - a do porównania sięgałbym jeszcze po Toshibę 46 VL748, Sharpa 46 LE 700, Samsunga 46D7000

Myslałem "Kiki" że przy tej odległości to zaproponujesz co najmniej 50". Muszę zrewidować swoje poglądy:)
Oczekuję na dostawę 50G30 (obym nie żałował że za duży i że źle wybrałem).
Pozdrawiam.
Elektor
 

grzeseik

New member
kup droga internetowa (badz po dogadaniu sie ze sprzedawca). wiekszosc narzekajacych na buczenie slyszy to od razu, albo po krotkim czasie wiec gwarantowane 10 dni na zwrot dosc monco Cie zabezpiecza.

ps. Cactusku, 25% narzeka na odczuwalne buczenie wg ankiety, to dosc daleko od prawie polowy ;)
 

Markos_21

New member
Witam ponownie.
Może i głupie pytanie ale podobno takich nie ma więc pytam. :)
Czym się różni Panasonic TX-P46G30E od Panasonic TX-P46G30 ?
Naprawdę nie mam pojęcia.
Ktoś mnie oświeci ?

Dzięki za dotychczasowe odpowiedzi i podpowiedzi.
Może użytkownicy tego konkretnego Panasonica zajmą stanowisko ?
Wypowiedzi posiadaczy tego TV byłyby szczególnie cenne.

Pozdrawiam
Markos_21
 

Thorand

New member
Gdyby nie to brzeczenie to TV bylby idealny. Oknami sie nie przejmuj, odbicia sa mniejsze niz na CRT a mam okna na zachod. Ogladam tv opalajac sie na balkonie.
Jeden "forumowy" g30 jest obecnie w serwisie z reklamacja na buczenie i obserwujemy jaki bedzie efekt, czy ta swoista czulosc na buczenie jest faktycznie "czuloscia" czy to jednak jest kwestia egzemplarza / komponentow.

Samo brzeczenie nie jest slyszalne w kazdym momencie. Najbardziej daje w kosc na bardzo jasnym obrazie fullHD. Dokladnie wtedy gdy TV bierze najwiecej pradu. Na ciemnym obrazie SD nie uslyszysz nic.
 
Ostatnia edycja:

darekm28

New member
Witam wszystkich zainteresowanych tematem tego modelu. Zakupiłem ten telewizorek po wcześniejszym zapoznaniem się z tematem, rozmyślałem co kupić prawie dwa miesiące, studiowałem temat dokładnie... plazma czy lcd? itd... naturalność kolorów to jest cecha której żaden panel lcd nie osiągnie... Zakupu dokonałem w sklepie internetowym nazwy chyba nie mogę podać (reklama), jestem zadowolony z obsługi, dostawa w 24h, wniesienie, rozpakowanie itd. karton tak duży (wysoki), że raczej nie wejdzie do żadnej osobówki nawet kombi. Ale co do samego telewizora.... Jestem zadowolony nawet bardzo, telewizor nowiusieńki, pierwsze uruchomienie, pare pytań - język, sklep czy dom itd.. i działa pod cyfrowy dekoder hd. Obraz idealny, głęboka czerń, czego w żadnym sklepie nie stwierdziłem wydawała się gorsza. Także, miłe zaskoczenie... Co do "buczenia" to czytałem o tym wcześniej więc byłem na to przygotowany... okazuje się, że jest to fakt, jednak nie na tyle przykry jak to gdzieś ktoś napisał "nie nadaje się do użytku domowego"- moim zdaniem mocno przesadzone, troszkę go słychać, raczej bzyczenie niż buczenie, które słychać szczególnie przy jaśniejszych scenach... ja nie uważam tego za aż tak wielki problem, nie dajmy się zwariować, mocniej mnie denerwuje komar latający po pokoju, niż odgłos telewizora... Co do obrazu........ znajduje jedno słowo.... piękny, szczególnie w jakości HD - bajka... Podstawa jest ładna i bardzo stabilna, nie boję się, że go synek przewróci, sam gdybym chciał to mam z tym problem.... Telewizor naprawdę wart tych pieniędzy.... nie wydaje mi się, że mogłem wybrać lepiej. Jeszcze co do samej obudowy, czytając różne testy, opinie.. pisano, że design "nie do przyjęcia" - stary itd. i za to minus - ja się z tym stanowczo nie zgadzam, dla mnie jest idealny, prosty i elegancki... ale jak ktoś woli choinkę z bajerami to jego sprawa.... nie zwróciłem także uwagi aby telewizor się kurzył (przyciągał kurz)- niema tego problemu.... Także zastanówcie się mocno ewentualni przyszli nabywcy serii G30.. Ja nie żałuję, jednak rozumiem Was gdyż sam zgłębiałem temat i też się wahałem... Dodam jeszcze coś dla Tych, którzy twierdzą, że plazma bierze straszne ilości prądu - szczerze wątpie... jak podaje producent 150W średnio według badań i to, żę u mnie telewizor pracuje non stop w trybie EKO, gdyż bez tego trybu obraz jest jak dla mnie zbyt jasny - to jak na 46" to to jest nic.. ledy biorą nie dużo mniej... kończę pomału, jeszcze raz pozdrawiam i odemnie dla tx-p46g30e duży " + "...
 

lerda

New member
Witam wszystkich. Planuję zakup tego telewizora i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa nagrywania programów na dysk. Czy jest funkcja pozwalająca na pauzowanie np. na parę minut i późniejsze kontynuowanie oglądania z tym opóźnieniem i czy możliwe jest planowanie nagrywania? Pytam ponieważ mam zamiar wykupić pakiet HD w "n-ce" i nie wiem czy jest sens dopłacać do tunera z możliwością nagrywania skoro ma ją również telewizor.
 

Balrog75

New member
Witam wszystkich. Planuję zakup tego telewizora i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa nagrywania programów na dysk. Czy jest funkcja pozwalająca na pauzowanie np. na parę minut i późniejsze kontynuowanie oglądania z tym opóźnieniem i czy możliwe jest planowanie nagrywania? Pytam ponieważ mam zamiar wykupić pakiet HD w "n-ce" i nie wiem czy jest sens dopłacać do tunera z możliwością nagrywania skoro ma ją również telewizor.

Telewizor ma możliwość nagrywania sygnału z wejścia antenowego (DVB-T, DVB-C), Nkę podłączysz raczej po HDMI, więc z nagrywania w TV nici
 

lerda

New member
Dzięki. Sprzedawca w sklepie twierdził, że raczej wszystko da się nagrać, coś mi jednak nie pasowało, okazuje się, że słusznie.
 

Muzzy4

New member
Witam,
Dorzucę swoją opinię. Maszynkę kupiłem na bezwaciu w jednez sieci :) i działa rewelacyjnie. TV oglądam z anteny pokojowej ale mocno wykorzystuje go do filmów i PS3. Świeci fenomenalnie. Podczas wybierania miałem okazję porównać 4 plazmy (zdaję się, że VT, ST, G i S) wyświetlające to samo. Generalnie wszystko wyglądało dość podobnie na moje amatorskie oko tylko S-ka odstawała na kilka długości. Jeżeli chodzi o buczenie to ja tam nic nie słuszę a starałem sie czegoś doszukać. Myśle że to trzeba mieć umiejętność podobną do psów w zakresie wysokich tonów :)
Nie nagrywałem jeszcze nic na dysk natomiast wpiąłem TV do sieci (kabel)i działa wyśmienicie. Wszystko na auto (router pentagrama). Dodatkowo zainstalowałem sobie serviio z którego TV korzysta w całym zakresie i praktycznie oglądam wszystko co mam na kompie. Do tej pory to zadanie pełniło PS3 z PSMedia Serverem na kompie. Teraz oglądam bezpośrednio sterując sobie z TV. Dodatkowo mam go też podłączonego jako trzeci pulpit (DVI-HDMI) i też bez żadnych problemów. Wymagało tylko lekkiego ręcznego ustawienia rozmiarów w sterownikach nVidii.
Do tego mam jeszcze kino wpięte po scarcie.

Myślę, że w tej cenie to nic lepszego się nie znajdzie. I jeszcze dla zastanawiających się nad calarzem. Te 46 oglądam z około 3 metrów i jest OK ale jak już wcześniej wywnioskowaliśmy ze znajomymi na jednej z imprez: nie istnieje coś takiego jak za duży telewizor. Może się zdarzyć, że salon jest za mały ale telewizor za duży na pewno nie :).
Naprawdę polecam ten model.

Pozdrawiam
Muzzy
 

cactusek

New member
Bez reklam
Tak, konstrukcyjnie to bardzo podobne telewizory więc zasilacz pewnie mają taki sam a już na pewno na tych samych komponentach.
 

zegan

New member
witam.zamierzam kupic plazme o ktorej jest mowa wyzej i chce ja podlaczyc to amplitunera.czy jest taka mozliwosc by ogladajac film mkv przez usb przeslac dzwiek z tv do amplitunera w formacie dts lub dd5.1??jesli tak to jaki zlaczem??
 

c1amak

New member
Cześć, jestem posiadam tego TV (Panasonic TX-P46G30E) od dłuższego czasu i do teraz stał u mnie na półce. Jednak rodzina się powiększyła i teraz postanowiłem go dla bezpieczeństwa powiesić na ścianie. Niestety mam problem. Mam konkretny i ładny uchwyt ale nie mam zestawu śrub. Czy ktoś może mi powiedzieć jakie konkretnie śruby potrzebuję do tego modelu TV?

Są gdzieś na necie do kupienia gotowe uniwersalne zestawy? albo konkretne dedykowane do Panasonica?

Uchwyt mam od znajomego ale nie mam z nim żadnych śrub i podkładek niestety.
 
Do góry