Panasonic TX-P46G20E - pisk i biały kolor

rizzon

New member
Witam.

Czy można zrobić coś z bielą na plazmie Panasonic TX-P46G20E?
Daleko jej do śnieżnej jakości.

Druga sprawa to pisk podczas wyświetlania jasnych kolorów (w szczególności właśnie bieli). Czy to normalne? Myślałem, że będę mógł używać telewizora jako monitora do pracy, ale po pół godziny dostaję od tego pisku szału.


Pozdrawiam,
Rizzon.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie można - taka to konstrukcja. Jeśli brak Ci bieli musisz przesiąść się na technologię lcd. Pisk też sporadycznie.
Poproś o wymianę w sklepie którym kupiłeś.
 

Antałek

New member
Witam.

Czy można zrobić coś z bielą na plazmie Panasonic TX-P46G20E?
Daleko jej do śnieżnej jakości.

Pozdrawiam,
Rizzon.

Czegoś takiego jak śnieżnobiała biel nie znam i wiem że nie istnieje. Kolor czysty biały także w przyrodzie także nie istnieje. Jak nie wierzysz zapytaj plastyka.
Słowem śnieżnobiałego koloru bieli nie ma. Taka śnieźnobiała biel istnieje tylko w reklamach farb albo proszków do prania.

W przyrodzie są różne odcienie białego, np. zółte, niebieskie, szare itd. - ale czysto-białego nie ma. Możesz sfotografować najbielszy śnieg jaki zobaczysz, aparatem fotograficznym i ..... okazę się że najbielszy śnieg nigdy nie jest biały. I to bez względu na to, czy fotografowałeś go w słońcu, czy w cieniu, czy w dzień pochmurny, czy rano, czu wieczorem.
Białego śniegu nie ma. Jest niebieszki, szary, brązowy itd., ale nie biały.
Tak samo wyświetli to twoje zdjęcie telewizor. Czyli biały nigdy nie jest biały.
Na żadnym filmie oglądanym w telewizji także nigdy nie ma koloru wyłącznie białego. Może być coś białe ale taki obraz tworzy sobie mózg, bo biały jest zawsze z tzw. zafarbem.

Dlatego, proponuję abyś sobie nie zawracał głowy sztucznie wymyślonym i wyolbrzymionym problemem. Ogłądaj telewizję i ciesz się z obrazu.
 

rizzon

New member
nie można - taka to konstrukcja. Jeśli brak Ci bieli musisz przesiąść się na technologię lcd. Pisk też sporadycznie.
Poproś o wymianę w sklepie którym kupiłeś.

Tego sie obawialem :(

Tylko wymiane na jakiej podstawie? W sumir nic nie jest z nim nie tak. Po prostu stojacy obok Sony W4000 jest przyjemniejszy w pracy z komputerem :(


Pozdrawiam
Rizzon
 

motobartcompany

New member
Czegoś takiego jak śnieżnobiała biel nie znam i wiem że nie istnieje. Kolor czysty biały także w przyrodzie także nie istnieje. Jak nie wierzysz zapytaj plastyka.
Słowem śnieżnobiałego koloru bieli nie ma. Taka śnieźnobiała biel istnieje tylko w reklamach farb albo proszków do prania.

W przyrodzie są różne odcienie białego, np. zółte, niebieskie, szare itd. - ale czysto-białego nie ma. Możesz sfotografować najbielszy śnieg jaki zobaczysz, aparatem fotograficznym i ..... okazę się że najbielszy śnieg nigdy nie jest biały. I to bez względu na to, czy fotografowałeś go w słońcu, czy w cieniu, czy w dzień pochmurny, czy rano, czu wieczorem.
Białego śniegu nie ma. Jest niebieszki, szary, brązowy itd., ale nie biały.
Tak samo wyświetli to twoje zdjęcie telewizor. Czyli biały nigdy nie jest biały.
Na żadnym filmie oglądanym w telewizji także nigdy nie ma koloru wyłącznie białego. Może być coś białe ale taki obraz tworzy sobie mózg, bo biały jest zawsze z tzw. zafarbem.

Dlatego, proponuję abyś sobie nie zawracał głowy sztucznie wymyślonym i wyolbrzymionym problemem. Ogłądaj telewizję i ciesz się z obrazu.


Antałek nie wiem czy coś dzisiaj brałeś. Tego się czytać nie da...

Są różne odcienie bieli. Również takie wpadające w niebieski czyli bardzo jaskrawe- wręcz bijące po oczach bielą. Sam jestem lakiernikiem i coś o tym wiem.
Jeżeli oglądam program motoryzacyjny, i ładny bialusieńki motocykl ze wspomnianą śnieżnobiałą bielą jest wyświetlany przez telewizor na kremowo to czy to jest w 100% zgodne z prawdą?

Jeżeli sygnałem jest "super biel" to telewizor powinien takową biel wyświetlić. Koniec kropka.
 

rizzon

New member
Orientuje sie ktos z szanownych forumowiczow jak na to bzyczenie reaguje serwis gwarancyjny? Myslalem ze sie przyzwyczaje i przestane slyszec, ale nie moge. Szlag mnie juz trafia i uszy pekaja za kazdym razem gdy go wlaczam.

Z gory dzirku.
 

jgx

New member
Bez reklam
Czegoś takiego jak śnieżnobiała biel nie znam i wiem że nie istnieje. Kolor czysty biały także w przyrodzie także nie istnieje. Jak nie wierzysz zapytaj plastyka.
Słowem śnieżnobiałego koloru bieli nie ma. Taka śnieźnobiała biel istnieje tylko w reklamach farb albo proszków do prania.

W przyrodzie są różne odcienie białego, np. zółte, niebieskie, szare itd. - ale czysto-białego nie ma. Możesz sfotografować najbielszy śnieg jaki zobaczysz, aparatem fotograficznym i ..... okazę się że najbielszy śnieg nigdy nie jest biały. I to bez względu na to, czy fotografowałeś go w słońcu, czy w cieniu, czy w dzień pochmurny, czy rano, czu wieczorem.
Białego śniegu nie ma. Jest niebieszki, szary, brązowy itd., ale nie biały.
Tak samo wyświetli to twoje zdjęcie telewizor. Czyli biały nigdy nie jest biały.
Na żadnym filmie oglądanym w telewizji także nigdy nie ma koloru wyłącznie białego. Może być coś białe ale taki obraz tworzy sobie mózg, bo biały jest zawsze z tzw. zafarbem.

Dlatego, proponuję abyś sobie nie zawracał głowy sztucznie wymyślonym i wyolbrzymionym problemem. Ogłądaj telewizję i ciesz się z obrazu.

mistrzostwo świata, większego kretyństwa dawno na tym forum nie czytałem
 

Palpiboy

New member
W pierwszej kolejności radziłbym jednak skorzystać z prawa rękojmi u sprzedawcy - w zależności od podejścia być może będzie chciał coś z tym problemem zrobić (wymienić egzemplarz albo telewizor na inny model).
 
Do góry