Panasonic TX P42U30E kpina z konsumenta

trebord

New member
Witam!
No to w wielkim skrócie o ww. modelu. Panasonic firmuje go jako nowość. Kompletny brak czerni i bieli. Czerń jest szara a biel jest "brudna". Po prostu katastrofa. Mój dotychczasowy LCD Samsung LE37 B650 dosłownie miażdży pod tym względem Panasonica. Panasonic pracując na 100 Hz odświeżania ma bardzo mocne migotania obrazu tak ja na starym CRT 50 Hz. Jeżeli przełączę na 50 Hz po 10 minutach łzy lecą z oczu. Co to ma ku..wa być?
Na stronie producenta i w specyfikacji telewizora widnieje 600 Hz Sub Field Drive. No po prostu kpina. Po pierwsze w tym modelu nie ma możliwości sterowania tym parametrem więc przyjmuje, że telewizor w sposób "inteligentny" jakoś ją wykorzystuje (może ktoś taki telewizor ma to proszę o wskazanie "pokrętła" w menu). Skoro to 600 Hz (hahahaha) to czemu obraz mocno "klatkuje". W moim Samsungu ustawienie na maksa 100 Hz True Motion powoduje, że obraz jest wręcz nienaturalnie płynny "efekt teatru". Nie wspominam już o porównaniu obrazu w HD w obu telewizorach. Samsung miażdży Panasonica. Posunę się dalej byle jaki stary CRT z 100 Hz bije Panasonica na łeb i szyję.

Dobrze, że mogę oddać sprzęt w ciągu 10 dni. Nigdy więcej plazmy!!! Nigdy nie byłem tak niezadowolony z zakupionego sprzętu elektronicznego. Jeżeli ktoś przypadkiem ma taki model proszę się podzielić opinią.
 

stey

New member
Nie ma czarnego i białego? No to rzeczywiście przesada, a żółty?
Może problem z percepcją barw.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
tu masz opinię, test i porównanie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-pl...0-zl-panasonic-42ux30-czy-samsung-43d450.html

Odświeżanie 600 Hz działa tylko w jednym trybie - a w jakim sprawdzałeś ?
W tej klasie nie możesz dopatrywać się czerni na poziomie Kuro. Chcesz czerń prawdziwą kup Kuro ale kosztuje pięć razy więcej ( coś za coś ).

Migotanie plazm to nie jest wina 100 Hz - ale wrażliwości użytkownika na technologię. Widocznie technologia plazma nie jest dla Ciebie. Inni zapewne będą mieli na temat plazm inne zdanie.
HD na telewizorach - znów kłania własna wrażliwość.
Obraz ostrzejszy jest na Lcd , ale łagodniejszy , naturalny w barwach w plazmach.
Wybór należy do kupującego.
Najlepszym sposobem eliminacji złego wyboru jest prezentacja w domu.
 

digitalus

Banned
Witam!
No to w wielkim skrócie o ww. modelu. Panasonic firmuje go jako nowość. Kompletny brak czerni i bieli. Czerń jest szara a biel jest "brudna". Po prostu katastrofa. Mój dotychczasowy LCD Samsung LE37 B650 dosłownie miażdży pod tym względem Panasonica. Panasonic pracując na 100 Hz odświeżania ma bardzo mocne migotania obrazu tak ja na starym CRT 50 Hz. Jeżeli przełączę na 50 Hz po 10 minutach łzy lecą z oczu. Co to ma ku..wa być?
Na stronie producenta i w specyfikacji telewizora widnieje 600 Hz Sub Field Drive. No po prostu kpina. Po pierwsze w tym modelu nie ma możliwości sterowania tym parametrem więc przyjmuje, że telewizor w sposób "inteligentny" jakoś ją wykorzystuje (może ktoś taki telewizor ma to proszę o wskazanie "pokrętła" w menu). Skoro to 600 Hz (hahahaha) to czemu obraz mocno "klatkuje". W moim Samsungu ustawienie na maksa 100 Hz True Motion powoduje, że obraz jest wręcz nienaturalnie płynny "efekt teatru". Nie wspominam już o porównaniu obrazu w HD w obu telewizorach. Samsung miażdży Panasonica. Posunę się dalej byle jaki stary CRT z 100 Hz bije Panasonica na łeb i szyję.

Dobrze, że mogę oddać sprzęt w ciągu 10 dni. Nigdy więcej plazmy!!! Nigdy nie byłem tak niezadowolony z zakupionego sprzętu elektronicznego. Jeżeli ktoś przypadkiem ma taki model proszę się podzielić opinią.
w u 30 nie ma fukcji IFC?,mozna to wylaczyc. wtedy nie ma klatkowania
Bardzo dziwny ten komentarz. Moj tez bedzie podobny . Pierwsza plazma daewoo dpp32f1 ma lepsza jakosc obrazu niz "lew" salonowy a panasonic x20 ma jeszcze lepsza jakosc obrazu.
daewoo nie oddam nawet jesli ktos bedzie doplacal i proponowal lwa salonowego :) jedyny minus plazmy daewoo to ze zamiast znanego logo firmy na obudowie jest mniej znane. produkt dobry dziala juz trzy lata bez usterki. panasonic tez na razie bez reklamacji.

http://s2.ifotos.pl/img/panasonic_hnsrwse.jpg
lwa salonowego widzialem u kolegi , podlaczony do fergusona 8900, tylko kanaly hd prezentowaly sie dobrze ale sd zdecydowanie gorzej niz daewoo dpp32f1.takie jest moje zdanie.
pozdrawiam
 

Attachments

  • dpp32f1.jpg
    dpp32f1.jpg
    44 KB · Wyś: 3279
Ostatnia edycja:

fazi75

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam!
No to w wielkim skrócie o ww. modelu. Panasonic firmuje go jako nowość. Kompletny brak czerni i bieli. Czerń jest szara a biel jest "brudna". Po prostu katastrofa. Mój dotychczasowy LCD Samsung LE37 B650 dosłownie miażdży pod tym względem Panasonica. Panasonic pracując na 100 Hz odświeżania ma bardzo mocne migotania obrazu tak ja na starym CRT 50 Hz. Jeżeli przełączę na 50 Hz po 10 minutach łzy lecą z oczu. Co to ma ku..wa być?
Na stronie producenta i w specyfikacji telewizora widnieje 600 Hz Sub Field Drive. No po prostu kpina. Po pierwsze w tym modelu nie ma możliwości sterowania tym parametrem więc przyjmuje, że telewizor w sposób "inteligentny" jakoś ją wykorzystuje (może ktoś taki telewizor ma to proszę o wskazanie "pokrętła" w menu). Skoro to 600 Hz (hahahaha) to czemu obraz mocno "klatkuje". W moim Samsungu ustawienie na maksa 100 Hz True Motion powoduje, że obraz jest wręcz nienaturalnie płynny "efekt teatru". Nie wspominam już o porównaniu obrazu w HD w obu telewizorach. Samsung miażdży Panasonica. Posunę się dalej byle jaki stary CRT z 100 Hz bije Panasonica na łeb i szyję.

Dobrze, że mogę oddać sprzęt w ciągu 10 dni. Nigdy więcej plazmy!!! Nigdy nie byłem tak niezadowolony z zakupionego sprzętu elektronicznego. Jeżeli ktoś przypadkiem ma taki model proszę się podzielić opinią.

w u 30 nie ma fukcji IFC?,mozna to wylaczyc. wtedy nie ma klatkowania
Bardzo dziwny ten komentarz. Moj tez bedzie podobny . Pierwsza plazma daewoo dpp32f1 ma lepsza jakosc obrazu niz "lew" salonowy a panasonic x20 ma jeszcze lepsza jakosc obrazu.
daewoo nie oddam nawet jesli ktos bedzie doplacal i proponowal lwa salonowego :) jedyny minus plazmy daewoo to ze zamiast znanego logo firmy na obudowie jest mniej znane. produkt dobry dziala juz trzy lata bez usterki. panasonic tez na razie bez reklamacji.
pozdrawiam
http://i200.photobucket.com/albums/aa244/jameslove8/1-4.jpg

Dobrze więc, że istnieją różne technologie i marki. Wszyscy mamy wolność wyboru a jedynym kryterium tej wolności jest zasobność portfela.
Dotychczas posiadałem kilka telewizorów LCD. Pierwszy był jakiś samsung, którego modelu nie pamiętam, potem był i nadal jest Sharp RD8E(kiedyś do najtańszych nie należał), Samsung LE 37B650(wspomniany w pierwszym poście) oraz okazyjnie kupiony na prezent dla teściowej:) LG 32 LD 450. Więc jakieś pojęcie o wyświetlanym obrazie w tej technologii mam. Co do 100Hz w LCD i efektu "teatru" to nigdy nie byłem zwolennikiem tak wyswietlanego obrazu i dlatego tą funkcję jak i efekt film, mam zawsze wyłączony.
Jakiś czas temu nabyłem budżetowy model plazmy panasonica 42C3 i od razu zakochałem się w pazmie w jej naturalnośći obrazu a jest to najtańsza plazma panasonica, więc wyobrażam sobie jaka jest jakość topowych modeli. Wspomniany U30, to jest model wyższy od mojego i chyba gorszy nie jest. Co do rozważań na temat bieli i czerni, to rozumiem, że istnieją urządzenia mierzące te wartości i na podstawie pomiarów można powiedzieć, gdzie wyświetlana biel jest bardziej biała a czerń bardziej czarna. Dla mnie to jest subiektywna ocena a więc, biel śniegu jest bardziej biała w słońcu, bo bardziej daje po oczach, czy w pochmurny dzień? A i odcieni bieli jest wiele. Biel może być ciepła i zimna. Reasumując: Każdy z nas ma inne preferencję i tak jak napisałem wcześniej możliwość wyboru i to, że mnie podoba sie plazma nie znaczy, że komuś też się będzie podobać- dobrym przykładem jest ten wątek.
 

trebord

New member
tu masz opinię, test i porównanie.
http://www.hdtv.com.pl/forum/pdp-pl...0-zl-panasonic-42ux30-czy-samsung-43d450.html

Odświeżanie 600 Hz działa tylko w jednym trybie - a w jakim sprawdzałeś ?
W tej klasie nie możesz dopatrywać się czerni na poziomie Kuro. Chcesz czerń prawdziwą kup Kuro ale kosztuje pięć razy więcej ( coś za coś ).

Migotanie plazm to nie jest wina 100 Hz - ale wrażliwości użytkownika na technologię. Widocznie technologia plazma nie jest dla Ciebie. Inni zapewne będą mieli na temat plazm inne zdanie.
HD na telewizorach - znów kłania własna wrażliwość.
Obraz ostrzejszy jest na Lcd , ale łagodniejszy , naturalny w barwach w plazmach.
Wybór należy do kupującego.
Najlepszym sposobem eliminacji złego wyboru jest prezentacja w domu.

No może ja mam "nadprzyrodzone" zdolności, że widzę migotania panelu 100 Hz. Kiki 600 Hz SFD to nie jest odświeżanie i wiem że powinien działać w trybie kinowym !!! A obraz jest zwyczajnie rozmyty,gdzie ta wysoka rozdzielczość ???
 

trebord

New member
Dobrze więc, że istnieją różne technologie i marki. Wszyscy mamy wolność wyboru a jedynym kryterium tej wolności jest zasobność portfela.
Dotychczas posiadałem kilka telewizorów LCD. Pierwszy był jakiś samsung, którego modelu nie pamiętam, potem był i nadal jest Sharp RD8E(kiedyś do najtańszych nie należał), Samsung LE 37B650(wspomniany w pierwszym poście) oraz okazyjnie kupiony na prezent dla teściowej:) LG 32 LD 450. Więc jakieś pojęcie o wyświetlanym obrazie w tej technologii mam. Co do 100Hz w LCD i efektu "teatru" to nigdy nie byłem zwolennikiem tak wyswietlanego obrazu i dlatego tą funkcję jak i efekt film, mam zawsze wyłączony.
Jakiś czas temu nabyłem budżetowy model plazmy panasonica 42C3 i od razu zakochałem się w pazmie w jej naturalnośći obrazu a jest to najtańsza plazma panasonica, więc wyobrażam sobie jaka jest jakość topowych modeli. Wspomniany U30, to jest model wyższy od mojego i chyba gorszy nie jest. Co do rozważań na temat bieli i czerni, to rozumiem, że istnieją urządzenia mierzące te wartości i na podstawie pomiarów można powiedzieć, gdzie wyświetlana biel jest bardziej biała a czerń bardziej czarna. Dla mnie to jest subiektywna ocena a więc, biel śniegu jest bardziej biała w słońcu, bo bardziej daje po oczach, czy w pochmurny dzień? A i odcieni bieli jest wiele. Biel może być ciepła i zimna. Reasumując: Każdy z nas ma inne preferencję i tak jak napisałem wcześniej możliwość wyboru i to, że mnie podoba sie plazma nie znaczy, że komuś też się będzie podobać- dobrym przykładem jest ten wątek.


Ja wprost uwielbiam oglądać gdy brak jest "klatkowania" Zapłaciłem za 600 Hz więc chce mieć teatr :lol:. Oczywiście, że opisywane moje wrażenia dotyczyły oglądania audycji wieczorem w ciemnym pomieszczeniu.
 

trebord

New member
u mnie HD działa bez problemu, co widać wyraźnie na teście.

A możesz mi Kiki wstawić do postu zdjęcie gdzie jest w menu IFC??? Nie mam dostępu do testu :twisted:. A może znaczenia ma to, że ja mam inny model bo na końcu mam literkę E w symbolu telewizora czyli U30E. W poniedziałek dzwonię do Panasonica :).
 

atomer

New member
Witam!
Na stronie producenta i w specyfikacji telewizora widnieje 600 Hz Sub Field Drive. No po prostu kpina. Po pierwsze w tym modelu nie ma możliwości sterowania tym parametrem więc przyjmuje, że telewizor w sposób "inteligentny" jakoś ją wykorzystuje (może ktoś taki telewizor ma to proszę o wskazanie "pokrętła" w menu).

O 600 Hz Sub Field Drive było już na forum. Z tego co pamiętam to tzw. "chłyt marketingowy". Zawsze to było w plazmach tylko w pewnym momencie wpadli na pomysł aby dać temu nazwę i sprzedać jako nowość. Chodzi o to że 1 klatka obrazu jest kilkanaście razy zapalana i wygaszana - tak po prostu powstaje obraz w plaźmie. W zasadzie nie zwiększa to płynności widzianego obrazu bo nie są generowane żadne dodatkowe sub klatki. To tak samo jak mamy nagrany film z prędkością 10 kl/sek to nie zwiększy nam płynności to że każdą klatkę w ciągu tej 1/10 sekundy wyświetlimy nawet 100 razy. Jak się wymnoży 50 klatek na sekundę normalnego filmu przez 12 wygaszeń i zapaleń tej samej klatki to wychodzi właśnie te mityczne 600 Hz. Oczywiście nigdzie nie ma żadnego pokrętła aby to włączyć lub wyłączyć.

A tak przy okazji to zawsze zastanawiało mnie jakim cudem LCD mają np. 120 Hz podczas gdy nawet w najlepszych modelach czas reakcji matrycy jest w granicach 3 ms. 120 Hz oznacza 120 klatek na sekundę czyli wyświetlenie 1 klatki winno zająć 0,00833 sekundy a to sporo mniej niż 3 ms (0,03 sekundy). Kolejny "chłyt marketingowy"?
 

stey

New member
To prawda, że ten telewizor podczas grania i wyświetlania stałych elementów lekko przesuwa pixele żeby obraz się nie wypalał?
 

don111

Banned
A tak przy okazji to zawsze zastanawiało mnie jakim cudem LCD mają np. 120 Hz podczas gdy nawet w najlepszych modelach czas reakcji matrycy jest w granicach 3 ms. 120 Hz oznacza 120 klatek na sekundę czyli wyświetlenie 1 klatki winno zająć 0,00833 sekundy a to sporo mniej niż 3 ms (0,03 sekundy). Kolejny "chłyt marketingowy"?
hz w plaźmie to taki marketingowy bełkot, pewnie z uwagi na to żeby był jakiś punkt odniesienia do LCD i ich czasu reakcji
a czas reakcji matrycy i słynny parametr hz to nie to samo, w dodatku w LCD i plazmach hz odpowiadają za co innego
LCD ma fizycznie dużo wyższy czas reakcji matrycy od plazmy i tutaj za płynność odpowiada zastosowana elektronika i procesory i w LCD o to właśnie chodzi w tych hz, to są dodatkowo tworzone klatki, tyle że im więcej hz tym większy efekt "teatru" i opóźnienia (ważne do gier)
jeśli chcemy hz w plaźmie odnieść do LCD i czasu reakcji panelu to można przyjąć, że ona ma te "600hz" sama w sobie, bez tworzenia dodatkowych klatek
nie zawsze jednak plazmy mają lepszą płynność bo jest jeszcze coś zwane judderem, to po części wina standardu filmowego i niskiej liczby klatek na sekundę ale nie wynika to z czasu reakcji panelu
za to w grach na konsole gdzie mamy <50 kl/s plazma bez żadnych wspomagaczy ma płynność na wyraźnie wyższym poziomie od LCD, w dodatku przy niskim input lagu
 

trebord

New member
hz w plaźmie to taki marketingowy bełkot, pewnie z uwagi na to żeby był jakiś punkt odniesienia do LCD i ich czasu reakcji
a czas reakcji matrycy i słynny parametr hz to nie to samo, w dodatku w LCD i plazmach hz odpowiadają za co innego
LCD ma fizycznie dużo wyższy czas reakcji matrycy od plazmy i tutaj za płynność odpowiada zastosowana elektronika i procesory i w LCD o to właśnie chodzi w tych hz, to są dodatkowo tworzone klatki, tyle że im więcej hz tym większy efekt "teatru" i opóźnienia (ważne do gier)
jeśli chcemy hz w plaźmie odnieść do LCD i czasu reakcji panelu to można przyjąć, że ona ma te "600hz" sama w sobie, bez tworzenia dodatkowych klatek
nie zawsze jednak plazmy mają lepszą płynność bo jest jeszcze coś zwane judderem, to po części wina standardu filmowego i niskiej liczby klatek na sekundę ale nie wynika to z czasu reakcji panelu
za to w grach na konsole gdzie mamy <50 kl/s plazma bez żadnych wspomagaczy ma płynność na wyraźnie wyższym poziomie od LCD, w dodatku przy niskim input lagu

Dzwoniłem do Panasonica. Otóż Pan inżynier próbował mi wytłumaczyć co to 600 Hz Sub Field Drive. Po pierwsze nie to nic wspólnego z tworzeniem dodatkowych klatek pomiędzy klatkami a raczej wyświetlaniem tej samej klatki kilkukrotnie. Powyższe ma spowodować lepszą otrość, lepszą płynność , ale w takim stopniu aby nie drażniła widza ( żeby nie był zbyt duży efekt teatru). Więc zaprzecza postawionej na początku tezie. Oczywiście nie ma żadnego pokrętła w menu bo to przecież "intelligent frame creation" Hahaha. Pan inżynier nie miał bladego pojęcia o ustawieniu w plazmie częstotliwości odświeżania 50hz i 100 Hz (opisywałem w pierwszym poście). No i na końcu stwierdzenia że każdy duży panel miga, czy to lcd czy plazma. Dodatkowo w każdym panelu ze strowaniem subpolowym występuje miganie obrazu, bo.... i tu gościa wcale niezrozumiałem.




Nawet taki maniak obrazowy jak ja nie jest wstanie dostrzec tego Sub Field Drive.
 

don111

Banned
Dzwoniłem do Panasonica. Otóż Pan inżynier próbował mi wytłumaczyć co to 600 Hz Sub Field Drive. Po pierwsze nie to nic wspólnego z tworzeniem dodatkowych klatek pomiędzy klatkami a raczej wyświetlaniem tej samej klatki kilkukrotnie. Powyższe ma spowodować lepszą otrość, lepszą płynność , ale w takim stopniu aby nie drażniła widza ( żeby nie był zbyt duży efekt teatru). Więc zaprzecza postawionej na początku tezie.
piszesz na temat mojego postu ? jeśli tak to niczemu to co napisałeś nie zaprzecza, te "wielkie" hz'e w LCD odpowiadają za tworzenie dodatkowych klatek, odnośnie "hz" w plazmach konsultant miał rację
Dodatkowo w każdym panelu ze strowaniem subpolowym występuje miganie obrazu, bo....
bo obraz a dokładniej każdy kolor jest tworzony przez różną liczbę wygaszeń piksela, stąd czasem widoczne migotanie
a za wstawianie klatek odpowiadają procesory i funkcja IFC którą do tej pory można było w każdym modelu Panasonica wyłączyć, wątpię aby U30 był tutaj wyjątkiem
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
No może ja mam "nadprzyrodzone" zdolności, że widzę migotania panelu 100 Hz. ...

Nie tylko ty masz "nadprzyrodzone" zdolności. Migotanie plazm doprowadza mnie do szewskiej pasji. Masakrycznie mnie irytuje. W tym zakresie plazma nie różni się od starych CRT z minionego wieku.
Oglądając obraz wyświetlany przez plazmę czuję się tak jak kiedyś, gdy w swoim starym monitorze CRT włączyłem na chwilę odświeżanie 50Hz. Ci co wiedzą o co chodzi to wiedzą też jakie to przykre doznanie. Jak wchodzę do salonu RTV i widzę ścianę różnych telewizorów to z daleka już rozpoznaję plazmy właśnie po migoczącym obrazie.
Ciekawe jest natomiast to, że niektórzy zupełnie tego nie dostrzegają i nie wiedzą nawet o jakim mruganiu mowa. Im po prostu nic nie mruga. Inna "zwłoczność" oka czy jak?
 

don111

Banned
po pierwsze, plazma nie miga tak jak crt 50hz
druga sprawa jak zaczniesz oglądać w domu plazmę to po chwili migotania nie widać, oko się przystosowuje (chyba że jesteś bardzo wyczulony na tym punkcie albo patrzysz non stop pod tym kątem wyszukując migotania)

Migotanie plazm doprowadza mnie do szewskiej pasji. Masakrycznie mnie irytuje.
a posiadasz w ogóle plazmę ?
 
Do góry