Panasonic TX-P42U10E Parę pytań

matiosy

New member
Siemka ;)
Właśnie kupiłem Panasonic TX-P42U10E i zastanawiam się jak ją ustawić:

Jakie ustawienia dać na początku ,aby to wszystko dobrze chodziło itp. ?
Kalibrować go (jak tak to jak? )
Ogólnie to ,żeby go od razu go poustawiać i mieć święty spokój


Będę oglądał z "siatkówki" ,cyfry+ pvr hd oraz zamierzam od czasu do czasu puścić na razie przez dvi-hdmi do tv (później hdmi-hdmi z kompa do tv) (będę puszczał tylko filmy ,na razie nie mam zamiaru grać na nim ,bo posiadam HP LP2475w :) )

Zastanawia mnie jeszcze jak wrzucę na kartę sdhc film w .mkv to jak go odpalić ?

Pozdro ;) i dzięki za odpowiedź :)
 

artbi81

New member
Filmy z karty SDHC,

Witam. Mam prośbę o podanie akceptowalnych formatów czy też sposobu w jaki mogę oglądnąć film z internetu ( Divix, Avi, MPEG, wszystkie inne powszechne) wrzucając do telewizora uprzednio nagraną kartę SD. Kartę posiadam obecnie 4 Gb "Sandisc" SDHC.
Sformatowałem kartę oprogramowaniem Panasonica :
SD Memory Card Formatting Software Ver.2.0


Nagrałem różne pliki ( filmy), w formatach, Avi, MPEG, czy dedykowane "m2ts":
"hd_other_panasonic_entertainment_magic.m2ts"
Wynik widoczny na zdjeciu.
WPISZ "h" z przodu adresu.
Kod:
ttp://img96.imageshack.us/img96/27/panasonicsdhckarta.jpg
Telewizor nie widzi nic.

Bardzo proszę o pomoc. Bo instrukcję treściwą nie posiadam , więc nic interesującego z niej nie wyczytałem.
Jedyne co znalazłem ale niewiele ( chyba że nie dostrzegłem) na stronie producenta:

Kod:
ttp://panasonic.jp/support/global/cs/sd/index.html
Jeżeli ktoś coś odpalił z karty proszę i pomoc, link, bądź informację jak mam to zrobić.
Pozdrawiam Artur.
 

cukras

New member
Witam, niedawno tez kupiłem ten TXP42U10E. Z karty udało mi się odtworzyć tylko zdjęcia, co do filmów to terż prubóje od dłuższego czasu robić tak jak w linku powyżej ale nie udało się filmu wyświetlić, jednak wiem ze powinno się dać wg instrukcji

cytat ze str 57 w dołączonej instrukcji na płycie CD:
„Obrazy: JPEG w standardowym formacie danych DCF i EXIF
Filmy: Pliki zgodne ze standardem SD-Video Wer. 1.2[MPEG-2 (format PS)] i standardem AVCHD, z dźwiękiem formacie MPEG-1/Laser-2 lub Dolby Digital
Zgodny typ karty: Karta SDHC(23GB), karta SD (2GB), mini SD(2GB)-wymagająca adaptera miniSD”


Robiłem wsio w multiAVCHD dla filmów w MPEG no alae niestety.....tv wyświetlił jakiś plik z datą ale w tytule-------- i komunikat "Plik nie do odczytu"


proszę o pomoc w tym temacie



pzdr
 

magnum_6

New member
W moim przypadku kluczowe były 2 rzeczy:
- poprawnie przekodowany plik mkv do Avchd (włącznie z ustawieniem rozdzielczości na 720 lub 1080p) (u mnie trwa ok 3-4h)
- umieszczenie plików w odpowiednim katalogu na karcie (e:\private\avchd\pliki filmu)
 
Do góry