Panasonic TX-P42s30e

digitalus

Banned
Witam
Zajrzalem na internetowa strone duzej hurtowni electro i nie ma zadnej plazmy panasonica nawet na ten rok czyli z koncowka 50.
Wpisz w google audioplaza. W tym sklepie jest s30 za 2199 ale za 2399 mozna kupic st30 to lepszy model. Jest kontakt telefoniczny, zapytaj sie czy maja s30 i st30.
Zajrzyj tez na internetowa strone sklepu MM lub saturn , sprawdz dostepnosc produktu .Ceny niestety wyzsze.
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
Z modelem S30 może być już problem. Podobnie kosztuje nowszy i bardziej multimedialny G30. Uważaj z S30 na powystawowe z przebiegiem - sprawdź przebieg w menu serwisowym przed zakupem!!! Byli już tacy co kupili z przebiegiem 900h. Może zapytaj KiKi czy nie ma jeszcze nowego S30 jak ci na nim zależy i nie chcesz G30.
 

prze_cinek

New member
Model G30 także "wychodzi" z gry - niestety polityka Panasonica jest taka a nie inna. Szkoda, że konkretne telewizory mają niezwykle krótki okres ważności - baa krótszy nawet od smartphonów. Nie będę promował konkretnych sklepów, ale wejdź na porównywarki cenowe i sprawdź sklepy po kolei - da się znaleźć jeszcze s'kę w całkiem przyzwoitej cenie.
 

dj_kriss

New member
W tym sklepie jest s30 za 2199 ale za 2399 mozna kupic st30 to lepszy model. Jest kontakt telefoniczny, zapytaj sie czy maja s30 i st30.

Model S30 nie posiada wentylatorów z tyłu co jest dla mnie ogromną zaletą nie wiem jak model ST30? (ok już wiem że je ma)
ST z tego co się zorientowałem posiada ten sam panel co S, ma tylko inny filtr i 3D którego nie potrzebuję, ale jak nie dostanę S'ki to chyba będę skazany na ST...
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
Model S30 nie posiada wentylatorów z tyłu co jest dla mnie ogromną zaletą nie wiem jak model ST30? (ok już wiem że je ma)
ST z tego co się zorientowałem posiada ten sam panel co S, ma tylko inny filtr i 3D którego nie potrzebuję, ale jak nie dostanę S'ki to chyba będę skazany na ST...
sorry dla czego nie kupisz za tę kasę G30 (2.4k) ten sam panel co w S30 + filtr +więcej opcji + wejść USB i większa multimedialność? Niby co oszczędzisz pomiędzy G30 a ST30 ?
 

Adrian85

New member
Bez reklam
To kup ST30.Masz dostępną regulację gammy,balansu bieli i filtr,więc S30 sobie odpuść jeśli są w zbliżonej cenie.
 
Ostatnia edycja:

dj_kriss

New member
Chłopaki wszystko ładnie bardzo pięknie ale jedynie s30 jest bez wentylatorków a ja na tym punkcie jestem strasznie wyczulony i denerwuje mnie jak mi coś szumi jak ma być cicho ale tez niestety już nigdzie nie do zdobycia jest ten telewizorek:-(
A nie wiecie może kiedy Panasonic zaprezentuje nową serię telewizorów, bo na nowy rok to chyba w okolicach września-października coś powinno się pokazać nie?
 

digitalus

Banned
Modele na ten rok maja koncowke 50 czyli np 50vt50, 42gt50,42st50,42ut50.Jest jeszcze model tx-p42x50 to tez model na ten rok( w tym telewizorze tez chyba nie wentylatorow) . Nie ma tego modelu na polskiej stronie panasonica i chyba nie bedzie sprzedawany w tradycyjnych polskich sklepach ale widzialem kilka ofert w internetowych sklepach.
Model godny uwagi o rozdzielczosci 1024x768 i raczej przeznaczony na inny rynek .W Polsce chyba wiekszosc klientow decyduje sie na telewizor full-hd. Ja mam inne zdanie i zamiast full-hd wybralem telewizor o rozdzieczosci 1024x768 a wczesniej 850 x 480, dlaczego to juz wyjasnialem wiele razy.
Kiedys wybor plazm panasonica byl wiekszy, od 37 cali. Pewnie popyt byl mniejszy i dlatego zrezygnowano z produkcji malych telewizorkow plazmowych.
Znajomy kupil kilka dni temu 42g30 i zadnego buczenia nie slychac
 
Ostatnia edycja:

Marcin2000

New member
Bez reklam
Chłopaki wszystko ładnie bardzo pięknie ale jedynie s30 jest bez wentylatorków a ja na tym punkcie jestem strasznie wyczulony i denerwuje mnie jak mi coś szumi jak ma być cicho ale tez niestety już nigdzie nie do zdobycia jest ten telewizorek:-(
A nie wiecie może kiedy Panasonic zaprezentuje nową serię telewizorów, bo na nowy rok to chyba w okolicach września-października coś powinno się pokazać nie?

Jesteś fanem kina niemego? tam też była jakaś muzyczka...:spam:nowe linie TV to nowe procki szybsze 1-2 rdzeniowe to i pasywne chłodzenie stało się passe... Kolego jak oglądasz z dzwiękiem i z pozycji z przodu TV to nie widzę problemu z szumem...
 

HattoriHonza

New member
Nie wiem kolego o co Ci chodzi. U mnie te wiatraczki słychać dopiero w nocy przy absolutnej ciszy. I to nawet wtedy słychać je bardzo delikatnie, absolutnie to nie przeszkadza. Osobiście wolałbym kupić lepszy TV z wiatraczkami, na którym odpale więcej rzeczy w lepszej jakości, niż gorszy bez wiatraczków.
A co to 1024x760, to chyba kolego żartujesz:eek: Rozumiem jeszcze HD ready 720p, ale taka rozdzielczość już kłuje w oczy:eek: Ja bym się do tego nie posunął;p
 

dj_kriss

New member
W Polsce chyba wiekszosc klientow decyduje sie na telewizor full-hd. Ja mam inne zdanie i zamiast full-hd wybralem telewizor o rozdzieczosci 1024x768 a wczesniej 850 x 480, dlaczego to juz wyjasnialem wiele razy.

Wiesz, nie chcę tutaj wywoływać wojny ale jestem takiego samego zdania jak Ty, co prawda nie czytałem Twoich postów o wyższości HDready nad FULL HD ale podejrzewam że chodzi o to samo.
A ten model TX-p42x50 nie wiesz jakiemu modelowi jest bliższy z wyższej pułki? Bo z tego co się zorientowałem nie posiada wejścia LAN czyli pozbawiony jest funkcji smartTV ale z drugiej strony ma panel G15 a to już chyba jest ten najnowszy, kwestia tylko czy z jakimś filtrem czy kompletnie go pozbawionym?
 

digitalus

Banned
TX-P42X50 nie ma filtra. Specyfikacja telewizora tutaj
Ploché televizory Viera - Plazma TV - TX-P42X50 - specifications - Panasonic Marketing Europe GmbH, organizační složka Česká republika

Jesli chodzi natomiast o rozdzielczosc 1024x768 to kanaly sd wygladaja lepiej w takim telewizorze i nie jest to tylko moje zdanie ,
przyklady

Ja wprawdzie posiadałem model TX-42PV10E, ale to prawie to samo co ...G15 i miałem ten sam problem z ostrością co Cececi. Wczesniej przez kilka miesięcy oglądałem programy na ..PX8 (tylko HD Ready) i byłem bardzo zadowolony. Po podłączeniu ...V10E do dekodera HD PVR zabrakło mi skali ostrości. Obraz był jak dla mnie ogólnie gorszy a kolory których, było niby więcej w stosunku do ...PX8 - nie odpowiadały mi.
W HD tak jak u Cececi niby wszystko było OK, ale jakby też mniej wyraźnie.
Może wyda się to dziwne, ale ja zrezygnowałem z ...V10E i wziąłem ...
42PX10Y, który ostrość (i nie tylko) ma bardzo dobrą! A że nie jest Full HD, ma brzydszą obudowę, mniej wejść i mniej bajerów? To mi nie przeszkadza, bo chyba najważniejsza jest jakość obrazu i moje zadowolenie ze sprzętu. Przy wymianie TV (min. dlatego kupowałem w dużym markecie ) zwróciłem uwagę jeszcze raz na ustawione obok siebie plazmy Panasonica.
Wszystkie wyświetlały ten sam obraz ... i najgorszą ostrość miał ...V10E.
Mogę stwierdzić, że brak ostrości był jednym z głównych powodów wymiany modelu na który długo czekałem i którym mocno się rozczarowałem.
Cały czas się zastanawiam czy wszystkie egzemplarze ...V10E i ...G15
tak mają? A może Ci którzy nie narzekają na ostrość po prostu nie maja skali porównawczej?
PS. Wszystkim potencjalnym nabywcom plazm Panasonica życzę zakupów, które pozwolą na ewentualną wymianę modelu lub zapewnią możliwość porównania ich w domu.
Wybór modelu w oparciu tylko i wyłącznie o opinie, testy czy przyznane nagrody może nie dać dobrych wyników - co stwierdzam na swoim przykładzie.

http://www.hdtv.com.pl/forum/34719-post2.html
http://omgili.com/newsgroups/pl/rec/kino-domowe/gv1k03b6u1nemesisnewsneostradapl.html
 
Ostatnia edycja:

dj_kriss

New member
Jesli chodzi natomiast o rozdzielczosc 1024x768 to kanaly sd wygladaja lepiej w takim telewizorze i nie jest to tylko moje zdanie ,
No tak się składa że moje też, a niby filmy odtwarzane z płyt blueray na fullHD są takie idealne? Z bliska masa "śnieżnych pikseli" na filmach i to nie chodzi o to żeby oglądać materiał w odległości 3 czy 5 metrów. Obraz źródłowy ma być idealny choćby z 1 metra! Takie jest moje zdanie tak jak i te że należyty skok jakości mieliśmy po przejściu z vhs na dvd i ta technologia jak dotychczas nie potrafi zostać wyparta przez blueray co chyba widać. Wiadomo że marketing robi swoje i wszystko co nowe zawsze będzie "lepsze" ale na papierze bo w rzeczywistości jest inaczej.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie można uogólniać. Znam dziesiątki nowych produktów które są znacznie lepsze od starych.
Zostaję przy swojej wersji, jakość na full hd materiału z dobrym bitrate i HD jest znacznie lepsza.
 

andek6

New member
Mam dwie plazmy panasa, jedną hd ready drugą full i telewizje (mam N-ke)wole oglądac na HD Ready.Ostrzejszy obraz i taki przyjemniejszy dla oka.
 
Do góry