Panasonic TX-P42GT60 powidoki

Brzoza123

New member
Witam, interesuje mnie ten telewizor, czy może ktoś użytkuje go dużo i może mnie utwierdzić w przekonaniu co do powidoków, czy ten model cierpi na tą przypadłość ? Miałem kiedyś model plazmy z 2010 i wypaliło mi się logo TVP1, jak jest to teraz obecnie w tymże modelu ???
 

digitalus

Banned
Witam
Poprzednie logo tvp1 bylo 100% biale , bardzo jaskrawe.Obecne logo na wszystkich kanalach tvp jest transparentne.Powidokow po logo nie zauwazylem.
 

maxan

New member
Bez reklam
Powidoki sa i beda w plazmach, to jeden z minusow tej technologi, ale jak szybko sie pojawiaja tak i szybko znikaja.
jesli ktoś używa tv jako pulpitu czy do grania i gra namiętnie przez 8h to można spodziewac sie wypaleń... wszystko zależy do czego głównie sluzy tv..ja juz wiem nigdy wiecej plazmy
 

hellhammer

New member
jesli ktoś używa tv jako pulpitu czy do grania i gra namiętnie przez 8h to można spodziewac sie wypaleń... wszystko zależy do czego głównie sluzy tv..ja juz wiem nigdy wiecej plazmy

Tego nie wiem akurat, nie jestem graczem, a kompa mam pod tv podlaczonego o sluzy mi tylko czasem do ogladania z ipli lub tvnplayer czy cos w tym rodzaju, albo jak mam cos w formacie co moja plazma nie obsluguje.

Ogladam srednio 6 dziennie tv, czasem jak mam wolny dzien i 10 i nie zauwazylem zeby cos sie wypalilo, niesety powidoki powstaja bardzo szybciutko.
 

atdt

New member
Temat wałkowany z 1000 razy. Powidoki bywają, ale primo łatwo się ich pozbyć, drugie primo najlepiej zapobiegać.

Ja mimo że gram sporo to problemu nie mam. HUDy i inne menusy nie wypalają mi się.
 

kaper.1981

New member
Bez reklam
gram na ps3 non stop i powidoki sie nie pojawiły ,ale matryca dwa razy wymieniona teraz mam 6 miesiecy koreańską zamiast węgierskiej i jest ok czy to przypadek.
 

garibaldi

Member
Witam
Już byłem zdecydowany na zamówienie 50GT60 jednak coś mnie naszło aby sprawdzić jak działa w nim DLNA. Pojechałem do sklepu gdzie w Krakowie go mieli na wystawie. Podłączyłem się do Tabletu nim (Tablet po wifi ustawiony jako AP) TV ładnie znalazł sieć dostał IP itd. Jednak żadna aplikacja nie była w stanie na nim wyświetlić obrazu w trybie Render. W przypadku zwykłego playera który szuka uradzeń w sieci DLNA TV został znaleziony ale po włączeniu filmu od razu się rozłącza. W trybie UPNP TV w ogóle nie został znaleziony w otoczeniu (bubleupnp). Najgorsze że mój stary Sami 6500 chodzi w obu trybach bez problemu :( Za to w drugą stronę szło ok tzn TV zalogował się na tablet z serverem dlna i odtworzył treść.
Dlatego mam pytanie - czy ktoś kto ma Ten TV oraz jakiś tablet - TV podpięty do sieci kablem a tablet np wifi i ma chwile czasu mógłby sprawdzić w tym programie BubbleUPnP UPnP/DLNA - pod androida czy widzi swój TV w Device/render (po lewej stronie w urządzeniach będzie local render i pod tym powinien być ten TV)
 

Brzoza123

New member
Ogólnie, plazmy nie nadają się raczej do gier/konsol. HUD może się wypalać, nawet na topowych modelach z 2013 ( a może tym bardziej nawet, ponoć stare plazmy były mocniejsze pod tym względem). Pytam gdyż miałem jedną plazmę Panasa z 2009 czy tam 10 roku, wypaliło się logo stacji. Teraz waham się czy warto inwestować w plazmę czy leda.. ale ryzyko wypaleń nadal jest, ten kto mowi ze nie to raczej nie chce po prostu się przyznać do ułmności tej technologii :p
 

kobietakot

New member
Moje plazmy Panasonic

Witaj Kolego,
Nie wiem w czym jest problem. Ja i mąż jesteśmy fanami telewizorów plazmowych Panasonic od lat,
jeden mamy w sypialni, drugi w salonie, a najstarszy oddaliśmy teściowej. Każdy z nich mogę polecić z całego serca. Jestem fanką TV marki Panasonic i dlatego jestem na tym forum, bo robicie rzetelne testy najnowszych modeli, być może dzięki Wam przekonam się też do innych marek. Na razie innych telewizorów w domu nie posiadam, więc się nie mogę wypowiedzieć.
Mam nadzieję, że to nie problem, że wypowiadam się pochlebnie o mojej ulubionej marce :)
Pozdrawiam ciepło i życzę spokojnego święta Wszystkich Świętych,
KK


To trochę dużo tych TV masz...

 

atdt

New member
Garibaldi - ja akurat nie mam tego tv. Natomiast z czasów jak miałem tablet (ipad2) to generalnie straszliwie walczyłem żeby go połączyć z TV - i generalnie skapitulowałem bo za dużo było zachodu. Pamiętaj jednak, że ja mam tv poprzedniej generacji (ST50) - więc i funkcje ciut inne, bo jak rozumiem Ty chcesz skorzystać z funkcji podwójnego tunera.

W ogóle mam szereg przemyśleń na temat standardu dlna i jego działania, ale to chyba nie miejsce na wylewanie żalu :D
 

garibaldi

Member
Generalnie chodzi mi o to aby TV pracował jako zdalny monitor (to się nazywa render device) dla jakiegokolwiek playera zgodnego z UPnP nie ważne czy na Androidzie czy na PC. Działa to tak że odpalam np Bubleupnp (jeden z najbardziej zaawansowanych playerów upnp - nie mylić z mxplayerem czy bsplayeram które są jedynie podwykonawcami dla bubleya) jakiś film i każe mu przesyłać obraz na TV. TV pyta się mnie czy ma zezwolić na transmisje z urządzenia i obraz z tabletu pokazuje się na TV. Działa mi to w domu poprzez właśnie protokół DLNa na samim 37D6500 i na starym prawie 4 letnim 46BD7000 czy jakoś tak. Natomiast przy tych samych ustawieniach programu/sieci w sklepie Philips 7008 (3x zwiecha TV), Panasonic plazma GT Niby widzę TV ale po 0,1 sek mam komunikat że połączenie przerwane, Samsung 6770/6800 zero reakcji choć i TV i tablet się widzą. Jedynie bez problemu w ułamku sekundy poszedł F7000. Dla pewności dzień później pojechałem do innego sklepu i dokładnie tak samo było - tylko F7000 ruszył. TV i tablet połączone zawsze w trybie AP (tablet) a tv klient wiec nic nie zakłócało pracy. Dzisiaj jadę sprawdzić Panasonica DT60E oraz Sharpa LE840E.
 
Do góry