Panasonic TX-P42GT30 MKV z hdd usb

HattoriHonza

New member
Cześć wszystkim, odwiedziłem już dział przywitań;)

Jestem świeżo po zakupie ww plazmy Panasa, którego to dokonałem jakiś tydzień temu. Generalnie telewizor przerósł moje hejterstwo. Jestem w stanie zahejtować wszystko, tutaj do samego telewizora nie potrafiłem się przyczepić, no może poza idiotycznie zaprojektowanym pilotem.

Ale do rzeczy. TV odpala MKV bardzo ładnie, ale tylko te największe 1080p ponad 10gb. Nie byłoby to dla mnie problemem, ale nie zawsze można trafić takie jakości. Więc czasem trafi się gorsza - i tu jest problem. Nie wiem dlaczego, ale niektóre filmy klatkują tak, że mam 1 klatkę na dobrych 10 sekund. Dźwięk idzie normalnie, a obraz STOI. Domniemam, że chodzi o kompresję, ale nie wiem co zaradzić. Próbowałem w nowej i starszej wersji MKVMerge (5.7, a teraz 2.2, bo podobno ten nowszy jest za nowy) usunąć komprechę. Nic to nie dało, pewnie nie umiem. Próbowałem znaleźć solucję korzystając z szukajki, ale nie udało mi się jej znaleźć. Jeśli taka jest - przepraszam za zakładanie tematu i proszę o podanie linka do niej.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc!
 

Zulus

Member
Zadam pytanie może nie dokładnie w temacie, ale przy okazji.

Jaki dysk zewnętrzny najlepiej nadaje się do VT 30. Czy plazma obsłuży dysk np 750 gb, lub nawet 1000, czy lepiej kupić 500 gb?
 

HattoriHonza

New member
Ja mam ADATA 500gb, nie ma problemów.

Właśnie mi odpala jakieś 60-70% filmów MKV. Reszta jest jakaś skaszaniona i działa jak wyżej. Pewnie trzeba coś przekonwertować, bo mkv to tylko kontener - tylko właśnie pytam CO na CO ;)
 

kartofel

New member
Witaj, prawdopodobnie twój film jest zakodowany w profilu "High@L5.1" oraz może mieć zbyt dużo klatek referencyjnych "reframes" inaczej "B-Frames". Ściągnij program MediaInfo i sprawdź "Format profile" oraz "Format settings, ReFrames " w zakładce video. Jeśli tak, masz dwa wyjścia. Możesz sam przekodować film na profil High@L4.1 i zmniejszyć reframes ,np do 4, zajmie do od kilku do kilkunastu godzin. Jak nie chcesz się bawić w kodowanie proponuję zaopatrzyć się w inną wersję tj. "profil High@L4.1 " i nie więcej niż 5 reframes.
 
Ostatnia edycja:

HattoriHonza

New member
O, dzięki za fachową odpowiedź. Z tego co widzę to trzeba grzebać konkretnie i mija się to z celem. Tym bardziej, że jednak z jakichś20 filmów nie działają 3. Z czego jeden jest w profilu High@L4.1 ;p
 
Do góry