Panasonic TX-P42G30E

Mr_Brooks

New member
Witam
Zakupilem Panasonica G30 i mam pytania, prosilbym o odpowiedz co myslice
Podlaczylem go do N-ki i zauwazylem z bliskiej odleglosci smuzenie, nawet z dalszej rowniez np murawy czy trybun, mecz ogladalem na Eurosport HD.
Podlaczylem takze analogowa kablowke i dla mnie obraz gorszy niz w CRT, jest dosyc rozmoty i mniej wyrazny. Zastanawiam sie czy tak ma byc? w HD powinno wystepowac jakiekolwiek smuzenie?
 

bigxlx

New member
Witam
Zakupilem Panasonica G30 i mam pytania, prosilbym o odpowiedz co myslice
Podlaczylem go do N-ki i zauwazylem z bliskiej odleglosci smuzenie, nawet z dalszej rowniez np murawy czy trybun, mecz ogladalem na Eurosport HD.
Podlaczylem takze analogowa kablowke i dla mnie obraz gorszy niz w CRT, jest dosyc rozmoty i mniej wyrazny. Zastanawiam sie czy tak ma byc? w HD powinno wystepowac jakiekolwiek smuzenie?

Podpioles po HDMI i na box'ie wybrales 720p lub 1080i ???
 

Mr_Brooks

New member
Tak HDMI 1080i
Dodam jeszcze ze w kablowce wlaczylem Polsat Sport anologowy i gral Widzew ktorego koszulki byly rozmyte, sam juz nie wiem co mam o tym myslec.
 

bigxlx

New member
Tak HDMI 1080i
Dodam jeszcze ze w kablowce wlaczylem Polsat Sport anologowy i gral Widzew ktorego koszulki byly rozmyte, sam juz nie wiem co mam o tym myslec.

W analogu moze nie byc rewelacyjnie, ale z N-ki to musi byc ogien. A co z innymi kanalami HD? A grafika z N-ki tez jest rozmyta na telewizorze. Moze zresetuj ustawienia obrazu i potestuj raz jeszcze na innych trybach. Tak na odleglosc i bez zdjec to ciezko cos madrzejszego doradzic... :neutral:
 

Mr_Brooks

New member
Grafika wyglada swietnie, niestety kanaly cyfrowe z N nie wygladaja powalajaco.
nSport wyglda najlepiej, ale tez mozna zauwazyc szumy.
Pobawie sie troche z ustaiweniamy i zobacze co i jak.
Postaram sie wrzucic jakies fotki.
 

Byrd66

New member
Na to wygląda, że te szumu są kolejną wadą najnowszych serii. Dalej walczę z Panasem, żeby to naprawili. A jak się spytałem, czemu w starszych seriach i to HD ready nie ma prawie wogóle szumu to udzielał wymijających odpowiedzi. I to prawda - plazmy jednak smużą przy ruchu, ale i tak jest lepiej niż 3 lata temu. Wokół obiektów robią się kolorowe kontury. A kablówkę powinno się oglądać z 3m - wtedy idzie zaskakująco dobrze.
http://www.youtube.com/watch?v=4i2VsWaD6L4&feature=youtube_gdata_player przykład szumu.
 
Ostatnia edycja:

tedy33

New member
również to zauważyłem i oczywiście zadzwoniłem do serwisu panasa i technik nie umiał mi pomóc.... 15min opowiadał skomplikowanym technicznym językiem i nic z tego się nie dowiedziałem... zadzwoniłem do serwisu najbliższego mnie i powiedzieli żeby przez strone panasa wysłać zgłoszenie naprawy i przyjedzie serwisant. Wczoraj w media expert oglądałem ten tv i było to samo i pytam doradce i powiedział że to jest normalne, a pytałem w eurortvagd i powiedieli mi że mieli taki przypadek i klient dostał opinie od serwisu o nie możliwości naprawy o i wymienili mu tv.... nie wiem co już robić z tym fantem
 

Byrd66

New member
Nie mogłem wymienić, bo inny egzemplarz też szumiał. Wysłałem maila do Anglii - zobaczymy. Mi inżynier w Warszawy mówił, że to jest cecha telewizora, a na pytanie "czemu tego nie ma w starszych modelach" nie umiał odpowiedzieć i uciekał od tego tematu.
Niezaprzeczalnie jest to wada, szczególnie uciążliwa w nocy, więc użytkownicy powinni to zgłosić, żeby zmusić Panasonic'a do wypuszczenia nowego softa.
 
Ostatnia edycja:

dziqson

New member
szumy

Witam,

ja też mam takie szumy. Zgłosiłem to do serwisu w Warszawie, panowie przyjechali i zabrali tv w celu przetestowania i stwierdzili że to normalne w tym modelu i nic nie mogą zrobić. Smużenie mam przy oglądaniu cyfry (nie hd), ale to chyba normalne bo jak odpalałem z dysku filmy w 1080 i 720 to już było konkretnie (nie licząc szumów). A jak widziałem u kolegi zwykłą kablówkę na LEDzie to tam dopiero obraz wygląda masakrycznie.

A myślicie że nowy soft mógłby wyeliminować te szumy? Albo chociaż zredukować?

ps. Byrd daj znać co Ci odpiszą z Anglii.
 

Byrd66

New member
Też myśle, że to wina softu. Anglia odpisała
"In response, unfortunately, as the televisions in question are European I am unable to answer queries regarding these televisions and can only suggest you contact Panasonic Poland regarding these televisions."
A przecież ich model różni się tylko tunerem. Poproszę ich o bezpośredni mail do Panasa, bo konsultanci tak jak w Polsce nic nie wiedzą.
 

Byrd66

New member
Proponuje, żeby inni właściciele złożyli reklamacje. Jak dostaną ich wiecej to może zajmą się tym na poważnie. Warto tez poruszyć kwestie obsługi plików. Ja w żadnym klipie wmv nie miałem dźwięku, a w filmach z aparatu w formacie mov odpowiadających dokładnie opisanym w instrukcji też pisało "nieobsługiwalny format audio" - jak można tak niedopracowany telewizor na rynek wypuszczać. I dotyczy to właściwie wszystkich modeli 2011. G30, GT30, ST30 i S30 mają ten sam soft
 
Ostatnia edycja:

hawk11

New member
Zauważyłem , że problem nie istnieje przy oglądaniu przez hdmi. Ten sam film TRON (1080p MKV) oglądany przez HDMI z laptopa żyletka (brak szumów), natomiast bezpośrednio z twardego dysku na TV szumy (u mnie wyglądają jak zielone mrówki). Tak samo sygnał z kablówki (analogowy i cyfrowy).
 

Mobile

New member
W takim razie - przykładowy Kowalski idzie do sklepu i chce uzyskać jak najlepszą jakość na telewizorze. Powinien kupić hdmi - hdmi czy dvi - hdmi?
 

hawk11

New member
Spróbujcie na tych ustawieniach, jest lepiej, w zasadzie problem znika.
AVForums.com - View Single Post - Panasonic G30 Owners Thread.
W S30 przez HDMI idzie tak samo jak z dysku. Używam przejściówki DVI-HDMI
To nie wiem, w G30 to niebo a ziemia. HDMI bez zakłóceń.
Właśnie doszedłem dlaczego na HDMI jest ok. Mam te ustawienia j.w. a na innych z flatpanelshd. Te drugie wprowadzają dużo zielonego szumu. Czyli kwestia kalibracji, a nie problem z TV. Iplexsa nie polecam oglądać na prawdziwe kino. Najlepszy obraz na kinowy.
 
Ostatnia edycja:

zibi25

New member
soft PANASONIC TX-P42G30E

Sterownik ekranu do TV PANASONIC TX-P42G30E.W aktualizacjach pobieranych przez lana niema tego sterownika,trzeba go instalować ręcznie z karty SD.Ta wersja sterownika pochodzi z autoryzowanego serwisu pansonica i działa na 100%. Po wgraniu TV ma większą skalę szarości co zdecydowanie poprawia dynamikę obrazu. Jak będą chętni podam link do pobrania sterownika.
 
Ostatnia edycja:
Do góry