Panasonic TX P42G30E - problem z powidokami, kolorowe plamy

keith

New member
Mam problem z moim kilkutygodniowym telewizorem Panasonica. Otóż bez przerwy mam wrażenie pojawiania się kolorowych plam przede wszystkim przy bardzo szybkiej akcji lub gdy przesuwam oczy śledząc dany fragment kadru. Dość widoczne jest to w przypadku jasnego lub białego napisu na czarnym tle. Przy krawędziach oglądanego kształtu powstaje u mnie wrażenie kolorowych plam, jeżeli jest to film czarno-biały to też to widać. Przy zdjęciu koloru podobnie. Jasne żółto-czerwone plamy, czasem też można zauważyć trochę niebieskiego. Czy z matrycą jest coś nie tak? Pytałem dwóch innych osób i one tego nie widzą. Można by zwalić na moje oczy, lub mózg, ale na normalnym CRT tego nie widzę i nie odczuwam. Na LCD i plazmie kolegi też tego nie ma. Jeżeli jest to niełatwe do wychwycenia i udowodnienia to gwarancja nic mi nie pomoże. Czy ktoś się z tym wcześniej spotkał i wie jak to się nazywa, lub co można zrobić?
 

jakubczyk

New member
Mam problem z moim kilkutygodniowym telewizorem Panasonica. Otóż bez przerwy mam wrażenie pojawiania się kolorowych plam przede wszystkim przy bardzo szybkiej akcji lub gdy przesuwam oczy śledząc dany fragment kadru. Dość widoczne jest to w przypadku jasnego lub białego napisu na czarnym tle. Przy krawędziach oglądanego kształtu powstaje u mnie wrażenie kolorowych plam, jeżeli jest to film czarno-biały to też to widać. Przy zdjęciu koloru podobnie. Jasne żółto-czerwone plamy, czasem też można zauważyć trochę niebieskiego. Czy z matrycą jest coś nie tak? Pytałem dwóch innych osób i one tego nie widzą. Można by zwalić na moje oczy, lub mózg, ale na normalnym CRT tego nie widzę i nie odczuwam. Na LCD i plazmie kolegi też tego nie ma. Jeżeli jest to niełatwe do wychwycenia i udowodnienia to gwarancja nic mi nie pomoże. Czy ktoś się z tym wcześniej spotkał i wie jak to się nazywa, lub co można zrobić?


Mam to samo co ty i wqu.... mnie tak ze mam wstret do telewizora. Nic nie zdzialsz jedynie wymiana na LCD
 

don111

Banned
sprawdzałeś czy efekt występuje z różnych źródeł ? przy różnych ustawieniach sygnału wejściowego (50/60hz) ?
 

jakubczyk

New member
sprawdzałeś czy efekt występuje z różnych źródeł ? przy różnych ustawieniach sygnału wejściowego (50/60hz) ?


Na euro,hdmi,pendrive mam to samo i taka lipa. Brat jak rusza oczami to widzi tą tęczę a ja ją widzę non stop i to mnie męczy bardzo. Kwestia wrażliwości oczu i tylke.
 

keith

New member
Nie pamiętam jak jest ze zdjęciami, ale filmy z pendrive'a dają ten sam efekt. Dokładnie tak, przy ruszaniu oczami widać tęczę, lub jej fragmenty, albo tak jakby benzyną ktoś zalewał małe fragmenty obrazu (bardzo szybko). Hdmi, Euro - wszystko to samo. Obraz ma super jakość, czerń, ostrość jak trzeba, ale ten efekt mnie dobija. Mówię, kumpel ma samsunga 42 (nie pamiętam dokładnie modelu) i w ogóle tego nie widać, nie odczuwa się nic. Kurde, czy tu chodzi o to, że ten telewizor nie kosztuje 5 tys.? Nie chce mi się oglądać telewizji już w sumie.
 

jakubczyk

New member
Nie pamiętam jak jest ze zdjęciami, ale filmy z pendrive'a dają ten sam efekt. Dokładnie tak, przy ruszaniu oczami widać tęczę, lub jej fragmenty, albo tak jakby benzyną ktoś zalewał małe fragmenty obrazu (bardzo szybko). Hdmi, Euro - wszystko to samo. Obraz ma super jakość, czerń, ostrość jak trzeba, ale ten efekt mnie dobija. Mówię, kumpel ma samsunga 42 (nie pamiętam dokładnie modelu) i w ogóle tego nie widać, nie odczuwa się nic. Kurde, czy tu chodzi o to, że ten telewizor nie kosztuje 5 tys.? Nie chce mi się oglądać telewizji już w sumie.


To jak i ja. Mam ochotę wypi.... TV przez okno. Chętnie bym go sprzedał ale bede sporo w plecy po za tym żona nie chce mniej niż 46"
 

Buti

New member
Muszę na dniach kupić tv i byłem zdecydowany na g30. Plazma, czerń akceptowalna, filtr antyrefleksyjny i ogolnie było by ok gdyby nie ten fakt, że obraz "klei" się do ekranu. Tak to mogę nazwać. Opóżnienia w wygaszaniu składowych kolorów są bardzo widoczne w szybkich scenach. Powstają zielone plamy na krawędziach. Mam proja dlp i powiem szczerze, że ten efekt jest dużo bardziej widoczny i denerwujący w plaźmie. Ogólnie zastanawiam się czy nie kupić po prostu taniego lcd panasonica. Tym bardziej, że tv dla rodziców.
Na bańce obraz jest najlepszy - tylko te rozmiary yyyy.
 

klaus71

New member
Bez reklam
to co opisujecie to falsecontouring na który cierpi seria 20 i 30 panasa.
włączenie IFC (upłynniacz) powinno problem prawie całkowicie wyeliminować.
 

digitalus

Banned
Kolorowe plamy sa wymyslone bo tego problemu nie ma nawet w najtanszym modelu cx3.Nie ma tez green ghostingu. Specjalnie podlaczylem komputer do telewizora. Gra wolfenstein.
Powidoki sa
 
Ostatnia edycja:

klaus71

New member
Bez reklam
ja green ghostingu w sumie też nie widzę (mam gt20).
i z tego co wiem to właśnie od serii 20 green ghosting praktycznie wyeliminowano.
więc nie wiem czemu ty to widzisz.

nie jest też prawdą to co pisze digitalus - false contouring/efekt kolorowych obwódek na poziomym ruchu kadru to niestety przypadłość serii 20 i 30 panasa.
95% ludzi tego nie widzi ale Ci co widzą to rzeczywiście nie polubią przez to tv.
ale tak jak pisałem jak włączy się IFC to efekt praktycznie jest wyeliminowany i nie trzeba wyrzucac tv.
 

jakubczyk

New member
Kolorowe plamy sa wymyslone bo tego problemu nie ma nawet w najtanszym modelu cx3.Nie ma tez green ghostingu. Specjalnie podlaczylem komputer do telewizora. Gra wolfenstein.
Powidoki sa


Kolego co ty wogóle opowiadasz!!!! To że ty tego nie widzisz to nie znaczy że tego nie ma. Pewnie dinozaurów też nie było bo nie widziałeś na ulicach ani jednego. Jak czytam takie rzeczy to mi się nóż w kieszeni otwiera.
 

marecki6

New member
Bez reklam
temat tej przypadłości z tego co kojarzę był już poruszany i faktycznie jest to typowa przypadłość co najmniej g30. Ale tym samym nie widzę powodu aby od razu decydować się na lcd - ja na swoim samie d6900 tego problemu nie mam a jakość obrazu jest bardzo zbliżona do G30 z tym, że w bonusie mamy znacznie większe możliwości multimedialne i 3D
 

digitalus

Banned
Kolego co ty wogóle opowiadasz!!!! To że ty tego nie widzisz to nie znaczy że tego nie ma. Pewnie dinozaurów też nie było bo nie widziałeś na ulicach ani jednego. Jak czytam takie rzeczy to mi się nóż w kieszeni otwiera.
Zadnego green ghostingu lub plam nie widze i jest to wymyslona bajka.
Moge tylko potwierdzic ze sa powidoki .
Gracze efektu gg tez nie potwierdzaja nawet w nizszych i starszych modelach.wejdz na forum ps3 lub xbox
Jaki TV pod Xbox 360? - Strona 173

Mojego TX-42U10E mam już ponad 3 miesiące i namiętnie gram w Burnouta: Paradise, GTA IV, Uncharted, Motorstorm: PR, LBP i jeszcze nie zauważyłem GG.

plazma hd ready 42 cale to najlepszy tv do x360 ! Gry wyglądają fantastycznie nie ma żadnych ząbków , kolory perfekcyjne i kompletny brak smużenia . Nowe modele maą praktycznie nie widoczny green ghosting

Jaki TV pod Xbox 360? - Strona 201


mialem kiedys LCD , zamienilem na plazme i juz nigdy nie wroce do LCD bo plazma jest duzo lepsza od lcd jesli chodzi o jakosc obrazu
Jaki TV pod Xbox 360? - Strona 172
http://xboxforum.pl/sprzet-f11/jaki-tv-pod-xbox-360-a-3180-161.html
 
Ostatnia edycja:
Do góry