Panasonic Tx-p42g30e - kilka pytań...

Bodek23

New member
Witam!!
Po przeczytaniu wielu opinii i testów zdecydowałem się na zakup panasonica g30, będę wdzięczny za pomoc w odpowiedzeniu na kilka pytań:

1. Do tv podpięty mam dekoder hd 2850st (tv na kartę) przez port hdmi1, nie działa wtedy funkcja automatycznego przełączania urządzenia w stan gotowości czyli po wyłączeniu tv dekoder nie wyłącza się samoczynnie i nie włącza po włączeniu tv, natomiast funkcja ta dział przy podpięciu dekodera do hdmi2 lecz tv włącza się wtedy w trybie analogowy i trzeba przełączyć ręcznie na hdmi2, chciałbym żeby przez włączenie tv dekoder włączał się samoczynnie i wyłączał po wyłączeniu tv - wiem że jest to pierdoła ale pytam dlatego bo mam wątpliwości czy aby port hdmi1 jest w 100% sprawny. Posiadam kabel HDMI firmy ART model AL-14.

2. Używam dysku zewnętrznego 2.5 cala Samsung przy sformatowaniu w systemie NTFS tv nie czytał polskich liter w tytułach filmów więc sformatowałem na exFat i teraz wyświetla polskie znaki jednak widzi tylko foldery w których znajdują się bezpośrednio pliki z filmami a nie widzi głównych folderów, przykładowo na dysku mam podzielone filmy na kategorie: bajki, komedie, sensacje itd... po podpięciu dysku do tv wyświetla on wszystkie tytuły alfabetycznie bajki od a do z potem komedie od a do z itd. ale nie czyta głównych katalogów a po dograniu jakiegoś filmu na dysk wrzuca go na koniec listy nie zachowując kolejności alfabetycznej tak jakby sortował wg kolejności dodania. Czy jest sposób aby tv czytał dokładnie tak samo jak pc czy może trzeba czekać na wypuszczenie nowego softa przez panasonica, a może tylko w moim egzemplarzu jest taki problem?

3. Mam na dysku 2 filmy mkv: bajkę alladin zajmującą ok 1,5 Gb, którą tv odtwarza bez problemu oraz film ważący 7,5 GB w jakości 1080p przy któym tv wyświetla komunikat "nie można odczytać pliku" czy chodzi o rozmiar pliku czy może jakieś kodeki?
Plików RMVB nie widzi wogóle.

Pozdrawiam!
 

Bodek23

New member
Dzisiaj spróbowałem odpalić kolejne dwa filmy mkv z dysku zewnętrznego, pierwszy (13,5 GB) ruszył lecz lekko przycina natomiast następny podzielony na dwa pliki po 2 GB tnie tak mocno że przypomina pokaz slajdów a nie animację w obydwu przypadkach dźwięk odtwarzany jest płynnie i bez zarzutu, podejrzewam że wielkość plików nie ma w takim razie tu żadnego znaczenia. Czy ma ktoś może pomysł co zrobić aby film był odtwarzany na moim tv, czy może przekonwertować z mkv na inny format, jeśli tak to jakim programem i jak żeby nie stracić na jakości obrazu, a może jest jakieś inne rozwiązanie?? Dodam jeszcze, że telewizor czyta divxy płynnie i bez problemowo jedynie z mkv sobie nie radzi.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
tak, rozwiązanie to osobny odtwarzacz hd za jakieś 200-300zł
obojętnie jaki tv nawet jeśli ma odtwarzanie z usb to robi to tak marnie że nie ma sensu się męczyć z jakimś konwertowaniem
kup sobie odtwarzacz zewnętrzny i będziesz miał problem z głowy, nie dość że pójdzie dowolny bitrate bez problemu to jeszcze ustawisz wszystko tak jak trzeba, dopasujesz czcionkę, kolory, opóźnienie, pozycje na ekranie, kodowanie
 

Piotr MEC

New member
Problem z dyskiem LG

mam ten sam TV i mam problem z nagrywaniem na dysk twardy, najpierw TV żądał sformatowania dysku, potem pokazuje błąd połączenia, a w końcu komputer nie widzi dysku (tzn menedżer urządzeń widzi, ale nie pokazuje go w Moim Komputerze, ani nie uruchamia się autoodtwarzanie) :???:
 

DEMOTV

New member
Witam
Wcześniej tu tylko bywałem i czytałem , w tej chwili kupiłem i....zarejestrowałem się ,żeby podzielić się swoimi.."zmartwieniami"
Model Panasonic tx-p42g30e "gra sobie" od 2 godzin- choć w sumie ciężko nazwać to grą, bo dżwięki jaki wydaje jsą żadne , przypomina wbudowane głośniczki komputerowe, po długiej konfiguracji EQ jest ciuut lepiej, ale daleko mu nawet do dziadka Philipsa "Match Line"- a oczekiwałbym przynajmniej podobnych osiągów, tym bardziej ze model ani tani, ani stary..
Obraz ..był sobie , w tej chwili pojawił się pasek który gości i nie chce "odejść";)-górna lewa strona ekranu, jakby przerywany ścieg- na czarnym białe pasy.
Ustawienia auto,a po "rozciagnieciu" formatu znika- scina najzwyczajniej tą felernie wyświetlaną część .Ciekawostka: kanały TVN- wszystkie, kanały Nat.geo i kilka innych, nie chce mi się zmieniac formatu obrazu za każdym razem po zmianie kanału (bo funkcja auto nie radzi sobie z tym)
Sygnał bdb, dostawca :UPC .
Zresztą z poprzednim nie było kłopotu, więc reasumując :eek:czekuję niewiele- chcę żeby nowy TV (podobno model na 2011) był przynajmniej niegorszy od starego, żeby dzwięk był przyzwoity (a wybór czy włączam głosniki zewnętrzne nalezał do mnie , a nie producenta który montuje szmelc w modelu przecież nienajgorszym) Na dodatek "efekty wizualne" dyskwalifikują ten TV(być może felerny , kupiony w sieci w której robię wiekszość zakupów tego typu- EuroAGD) Na kartonie jest co prawda czerwony napis namalowany flamastrem 1A.. przypomina mi to oznaczanie produktów na Allegro , kupionych gdzies tam-zwroty, refurbished?

Totalna porażka.
Może uda się wkleić zdjęcie tego cudeńka..z efektami..
Nie udało się tutaj -link do garnka:
Witam
Wcześniej tu tylko bywałem i czytałem , w tej chwili kupiłem i....zarejestrowałem się ,żeby podzielić się swoimi.."zmartwieniami"
Model Panasonic tx-p42g30e "gra sobie" od 2 godzin- choć w sumie ciężko nazwać to grą, bo dżwięki jaki wydaje jsą żadne , przypomina wbudowane głośniczki komputerowe, po długiej konfiguracji EQ jest ciuut lepiej, ale daleko mu nawet do dziadka Philipsa "Match Line"- a oczekiwałbym przynajmniej podobnych osiągów, tym bardziej ze model ani tani, ani stary..
Obraz ..był sobie , w tej chwili pojawił się pasek który gości i nie chce "odejść";)-górna lewa strona ekranu, jakby przerywany ścieg- na czarnym białe pasy.
Ustawienia auto,a po "rozciagnieciu" formatu znika- scina najzwyczajniej tą felernie wyświetlaną część .Ciekawostka: kanały TVN- wszystkie, kanały Nat.geo i kilka innych, nie chce mi się zmieniac formatu obrazu za każdym razem po zmianie kanału (bo funkcja auto nie radzi sobie z tym)
Sygnał bdb, dostawca :UPC .
Zresztą z poprzednim nie było kłopotu, więc reasumując :eek:czekuję niewiele- chcę żeby nowy TV (podobno model na 2011) był przynajmniej niegorszy od starego, żeby dzwięk był przyzwoity (a wybór czy włączam głosniki zewnętrzne nalezał do mnie , a nie producenta który montuje szmelc w modelu przecież nienajgorszym) Na dodatek "efekty wizualne" dyskwalifikują ten TV(być może felerny , kupiony w sieci w której robię wiekszość zakupów tego typu- EuroAGD) Na kartonie jest co prawda czerwony napis namalowany flamastrem 1A.. przypomina mi to oznaczanie produktów na Allegro , kupionych gdzies tam-zwroty, refurbished?

Totalna porażka.
Może uda się wkleić zdjęcie tego cudeńka..z efektami..
Nie udało się tutaj -link do garnka:
trzy razy w garnek.pl/hdtvpan
nie moge wkleić linku..
 

bibo

New member
Witam,
Miałem taki sam pasek. Nie pamiętam już jak się go pozbyłem. Trzeba pogrzebać w ustawieniach wyświetlania, któraś opcja to likwidowała - może był to panscan. Kojarzę tylko, że odpowiedź znalazłem w dziale o G20.
Ps. swój G30 kupiłem w tym samym markecie co Ty i wszystko pięknie gra już jakieś 3-mce. Słuchu co prawda nie mam jakoś specjalnie wyczulonego, ale jak dla mnie spokojnie wystarcza. Sprawdź ile grał Twój Tv, może to jakiś powystawowy egzemplarz.
 

OSP110233

New member
Witam
Wcześniej tu tylko bywałem i czytałem , w tej chwili kupiłem i....zarejestrowałem się ,żeby podzielić się swoimi.."zmartwieniami"
Model Panasonic tx-p42g30e "gra sobie" od 2 godzin- choć w sumie ciężko nazwać to grą, bo dżwięki jaki wydaje jsą żadne , przypomina wbudowane głośniczki komputerowe, po długiej konfiguracji EQ jest ciuut lepiej, ale daleko mu nawet do dziadka Philipsa "Match Line"- a oczekiwałbym przynajmniej podobnych osiągów, tym bardziej ze model ani tani, ani stary..
Obraz ..był sobie , w tej chwili pojawił się pasek który gości i nie chce "odejść";)-górna lewa strona ekranu, jakby przerywany ścieg- na czarnym białe pasy.
Ustawienia auto,a po "rozciagnieciu" formatu znika- scina najzwyczajniej tą felernie wyświetlaną część .Ciekawostka: kanały TVN- wszystkie, kanały Nat.geo i kilka innych, nie chce mi się zmieniac formatu obrazu za każdym razem po zmianie kanału (bo funkcja auto nie radzi sobie z tym)
Sygnał bdb, dostawca :UPC .
Zresztą z poprzednim nie było kłopotu, więc reasumując :eek:czekuję niewiele- chcę żeby nowy TV (podobno model na 2011) był przynajmniej niegorszy od starego, żeby dzwięk był przyzwoity (a wybór czy włączam głosniki zewnętrzne nalezał do mnie , a nie producenta który montuje szmelc w modelu przecież nienajgorszym) Na dodatek "efekty wizualne" dyskwalifikują ten TV(być może felerny , kupiony w sieci w której robię wiekszość zakupów tego typu- EuroAGD) Na kartonie jest co prawda czerwony napis namalowany flamastrem 1A.. przypomina mi to oznaczanie produktów na Allegro , kupionych gdzies tam-zwroty, refurbished?

Totalna porażka.
Może uda się wkleić zdjęcie tego cudeńka..z efektami..
Nie udało się tutaj -link do garnka:

Coś słabo kolego czytasz te fora ... włącz overscan i bedzie ok. z obrazem. To nie wina TV tylko sygnału - tak jest nadawany. Z innych źródeł nie będzie problemu.
 

Byrd66

New member
mam ten sam TV i mam problem z nagrywaniem na dysk twardy, najpierw TV żądał sformatowania dysku, potem pokazuje błąd połączenia, a w końcu komputer nie widzi dysku (tzn menedżer urządzeń widzi, ale nie pokazuje go w Moim Komputerze, ani nie uruchamia się autoodtwarzanie) :???:

Tylko komputer z freeBSD odczyta dysk sformatowany w tv, bo Panas używa systemu plików właściwego dla tej odmiany Unixa.
 

cruzier

New member
Witam.
Nie będę zakładał nowego tematu - napiszę tutaj.
Siostra posiada TX-P42G30E. Rok temu była burza, po burzy przestało działać jedno wejście HDMI. Wczoraj przestały działać pozostałe wejścia HDMI, czyli tuner telewizyjny i konsola nie dają obarzu na ekran TV. Materiały z USB i internet działa normalnie. Czy ktoś wie jaka może być przyczyna nie działających HDMI. Jaki ewentualnie koszt części i naprawy. Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Normalnie powinno wpiać się urządzenia jak telewizor jest wyłączony. Wpinając pod napięciem czasami się zdarza że uszkodzić można złącze.
Jeśli tylko złącze to nie wiele , ale jeśli zwarcie większe to wymiana na matrycy- bardziej kosztowne.
 

cruzier

New member
@kiki czy takie złącze można samemu wymienić - z lutownicą miałem wiele razy stycznośc i mam nadal, gdzie takie złącze można kupić ?
 
Do góry