Panasonic TX-P42G20E czy moze jakis TV z podswietleniem LED

pavko

New member
Witam,

od jakiego czasu przeglądam to forum w celu podjęcia decyzji co do zakupu TV.[FONT=&quot][/FONT]
Jak duży jest pokój ? 5 na 4,5 m kw (TV będzie stal na dłuższej ścianie)
jaki masz obecnie telewizor? CRT Panasonic Quintrix 29"
Jakie programy najczęściej oglądasz? filmy, seriale, sport, wiadomości głównie TVN24
Więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? dzień i wieczór
Preferowana wielkość telewizora? 40-42"
Preferowana marka? nie mam preferencji ma być jak najlepiej
Czego nie lubisz w telewizorach? bzyczenia i nienaturalnych kolorów
Jakie urządzenia będą podłączone? dekoder telewizji N, w przyszłości kino domowe z dvd lub bd
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 80% TV N-ka, jak kupię TV również będą filmy z dvd 20%
Siedzisz na wprost czy również z katów bocznych? Na wprost
Telewizor ma mieć wifi ? Nie
Ma czytać przez USB filmy? takie bajery nie są mi potrzebne
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć ? HDMI do dekodera n TV, w przyszłości również do kina domowego
Ile programów HD? 6
Ile godzin dziennie ma grać telewizor? około 3-5h
Ile osób zasiada przed telewizorem? 2


ma stać czy wisieć Stać
jaka klasa cenowa ~ 3500zł



Pokój w którym stoi TV nie jest nasłoneczniony słońce wpada bezpośrednio tylko w godzinach porannych. Odległość z jakiej będę oglądał TV to 3-3,5m. Najbardziej zależy mi na jakości obrazu nie interesują mnie dodatki czysto marketingowe. Filmów z pendrivea też raczej nie będę oglądać.

Po dłuższym przeglądaniu forum stawiałbym na Panasonica TX-P42G20E, ale mam też inne propozycje:
1. może się zdecydować na Panasonica TX-P42S10E lub S20 i z zaoszczędzonych pieniędzy dokupić kino domowe. Czy różnica miedzy tymi modelami, a G20 jeśli chodzi o odbiór programów SD i HD jest duża i warto dopłacić 1000 złotych?

2. a może zdecydować się na jakiś TV z podświetleniem LED mnie prądu biorą i z testów wynika, że są całkiem dobre (ale czy tak dobre jak plazmy Panasa?)
Tutaj myślałem o Sharp LC-40LE700E lub Sony KDL-40EX500 lub 700?

Proszę o poradę co wybrać, może macie jeszcze jakieś inne propozycje.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy lcd led - trochę zaoszczędzisz na energii. Dynamika przy oglądaniu w dzień też będzie większa. Sprawdź i porównaj Sharpa 40 LX 705
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html
Dobre nasycenie kolorów.
017_P1210202.JPG


i Toshibę 40 SL 733
40SL733 - Seria SL733 - LCD - TV - Toshiba-av.pl







Do otwarcia plików .PDF niezbędny jest program ADOBE READER
h_list_tv.gif



h_p_tv.gif


Wyświetl wszystkie modele LCD TV Regza


* podane wartości kontrastu dynamicznego zostały zmierzone zgodnie ze standardem opracowanym przez firmę Toshiba i są one autentycznie zmierzonymi wartościami


conn_tv_sl733_big_299.jpg

sl733_big.jpg
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy lcd led - trochę zaoszczędzisz na energii. Dynamika przy oglądaniu w dzień też będzie większa. Sprawdź i porównaj Sharpa 40 LX 705
http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/46027-sharp-lc-40le700e-test-otwarty.html
Dobre nasycenie kolorów.
017_P1210202.JPG


i Toshibę 40 SL 733
40SL733 - Seria SL733 - LCD - TV - Toshiba-av.pl
Wyświetl wszystkie modele LCD TV Regza


* podane wartości kontrastu dynamicznego zostały zmierzone zgodnie ze standardem opracowanym przez firmę Toshiba i są one autentycznie zmierzonymi wartościami


conn_tv_sl733_big_299.jpg

sl733_big.jpg
 

pavko

New member
Dzięki za odpowiedź.

Z tego co piszesz wynika, że nie polecasz mi Panasonica? Jeśli chodzi o obraz to ten TV Sharpa ma podobną jakość do plazmy Panasonica?
 

jacek5d

New member
Dzięki za odpowiedź.

Z tego co piszesz wynika, że nie polecasz mi Panasonica? Jeśli chodzi o obraz to ten TV Sharpa ma podobną jakość do plazmy Panasonica?

kiki nie poleci ci Panasonica, od jakiegoś czasu walczy z ta marką. Może to ci pomoże:

Wybrane cytaty z testu TX-P42G20 zamieszczonego w AUDIO-VIDEO, maj 2010
autor Filip Kulpa:

"Podłączenie i wstępne skalibrowanie tego telewizora niemal natychmiast wywołało uśmiech na mojej twarzy. Co za ulga po kilkutygodniowym oglądaniu LED-a. Cóż, jakoś obrazu jest nieporównywalnie lepsza. Co prawda wrażenia nie są może imponujące w ciągu dnia, w jasnym pokoju, ale wieczorem,szczególnie w ciemnym pomieszczeniu, dystans który dzieli tą plazmę od wszystkich elcedeków jest po prostu znaczący"

"TX-P42G20 to dziś najbardziej rozsądna propozycja dla miłośników małego kina domowego oraz dla wszystkich tych, dla których jakośc obrazu, szczególnie po ciemku, jest najważniejsza. Relacja jakości obrazu do ceny, szczególnie w kontekście cen najnowocześniejszych elcedeków, jest okazyjna - mimo wskazanych niedoskonałości . Żeby nie było niedomówień : ten telewizor nie zabłyśnie na sklepowej półce. W takich warunkach
nie pokona elcedeków. Jednak w domu, po dokonaniu odpowiednich ustawień i zgaszeniu światła,
rozjedzie je niczym walec. I jeszcze jedno za 600 zł więcej można miec wersję 46 calową. Jak dla mnie bomba. "

W tym samym numerze jest test LEDA LCD Sony KDL-40NX700 więc pewnie do niego autor testu porównuje Panasonica.
 

pavko

New member
Dzięki wszystkim za porady.

Wybrałem Panasonica TX-P42G20E teraz pozostaje mi tylko poczytać o docieraniu i kalibracji TV.

Trzeba jakoś specjalnie docierać ten telewizor czy nowsze plazmy już tego nie wymagają?
 

pavko

New member
Dzisiaj dotarł do mnie TV. Jak narazie jestem bardzo zadowolony, kolory są super, wielkość wystarczająca:) Mam tylko jedno pytanie szukam na forum, ale nie mogę nic znaleźć jak uruchomić z pendriva napisy do filmu DVDRip ?
 

Kris_6

Member
A ja mam taki dylemat czy wziąć Panasonica G20 czy trochę droższego Sony HX700 ?TV będzie używał tylko i wyłącznie do oglądania filmów,sportu z CP.Proszę o waszą radę.Z góry dzięki.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Z opinii niewynika że Tylko G 20 ma najlepszą jakość na świecie.
"Podłączenie i wstępne skalibrowanie tego telewizora niemal natychmiast wywołało uśmiech na mojej twarzy. Co za ulga po kilkutygodniowym oglądaniu LED-a. Cóż, jakoś obrazu jest nieporównywalnie lepsza. Co prawda wrażenia nie są może imponujące w ciągu dnia, w jasnym pokoju, ale wieczorem,szczególnie w ciemnym pomieszczeniu, dystans który dzieli tą plazmę od wszystkich elcedeków jest po prostu znaczący"

Co za ulga jak ja przestałem oglądać słabą jakość plazmy , a teraz mam dobry telewizor LCD i jestem super zadowolony również dzień i w nocy. W opisie nie jest podane czy telewizor lcd to telewizor z klasy za 2000 zł czy za 5000 zł . Autor też napisał że w dzień to nie bardzo .
Oczywiście Ci Którzy kupili lcd - to źli ludzie bo jak śmieli nie kupić plazmy i jeszcze nie są smutni. Mało tego są bardzo zadowoleni z zakupu lcd i w dzień i w nocy .
Sprawdź telewizory we własnym domu i do Twoich potrzeb.
 

jacek5d

New member
Z opinii niewynika że Tylko G 20 ma najlepszą jakość na świecie.
"Podłączenie i wstępne skalibrowanie tego telewizora niemal natychmiast wywołało uśmiech na mojej twarzy. Co za ulga po kilkutygodniowym oglądaniu LED-a. Cóż, jakoś obrazu jest nieporównywalnie lepsza. Co prawda wrażenia nie są może imponujące w ciągu dnia, w jasnym pokoju, ale wieczorem,szczególnie w ciemnym pomieszczeniu, dystans który dzieli tą plazmę od wszystkich elcedeków jest po prostu znaczący"

Co za ulga jak ja przestałem oglądać słabą jakość plazmy , a teraz mam dobry telewizor LCD i jestem super zadowolony również dzień i w nocy. W opisie nie jest podane czy telewizor lcd to telewizor z klasy za 2000 zł czy za 5000 zł . Autor też napisał że w dzień to nie bardzo .
Oczywiście Ci Którzy kupili lcd - to źli ludzie bo jak śmieli nie kupić plazmy i jeszcze nie są smutni. Mało tego są bardzo zadowoleni z zakupu lcd i w dzień i w nocy .
Sprawdź telewizory we własnym domu i do Twoich potrzeb.

Ci którzy kupili tv LCD, to niestety w większości ofiary marketingu lub
/ to szanuję / ludzie nie przykładający uwagi do jakości obrazu.
W normalnych warunkach domowych - przy stonowanym oświetleniu / warunki takie same jak do oglądania CRT /, programy tv ogólnodostępne czy to z kablówki, czy z platformy cyfrowej - obraz na plaźmie jest zdecydowanie lepszy . W teście Panasonic G20 porównywany jest do Sony serii HX 700 więc sam oceń czy LCD to tv za 2 czy 5 tys zł.
 

Kris_6

Member
Jeszcze jedno pytanie który z tym modeli będzie dobrze się spisywał w oglądaniu filmów oraz sportu Samsung PS50B850 czy Panasonic V20 (42 cale) lub G20 ?Pytam ponieważ siedzę już od paru miesięcy na forum i z tego co widzę to Samsung jak do tej pory ma największą notę ogólną i w tym mam dylemat.Słyszałem że w plazmach Samsunga szybciej powstają powidoki czy to prawda.Z góry dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam.
 

don111

Banned
Cytat:
Napisał Kris_6
A ja mam taki dylemat czy wziąć Panasonica G20 czy trochę droższego Sony HX700 ?TV będzie używał tylko i wyłącznie do oglądania filmów,sportu z CP.Proszę o waszą radę.Z góry dzięki.

Żartujesz czy mówisz poważnie ?- do filmów, sportu, tylko plazma. Żartujesz czy mówisz poważnie ?- do filmów, sportu, tylko plazma.
no to dla LCD zostają chyba tylko wiadomości :mrgreen:
a tak na poważnie to odpowiedź zawarta jest w pytaniu...
"...czy trochę droższego lcd...", porównywalny LCD jest właśnie droższy, im droższego LCD rozpatrujesz tym droższe plazmy znowu wchodzą w grę i tak kółko się zamyka
jedyne poważne przeciwwskazanie do plazmy to jasny, słoneczny lub mocno oświetlony pokój
 
Do góry