Panasonic TX-P42G20 czy TX-P46S20

dejave

New member
Witam serdecznie użytkowników forum i liczę na waszą pomoc.
Długo przeglądam i szukam optymalnego dla mnie rozwiązania.
Nieco przybliżę moje oczekiwania i warunki

odległość od ekranu: 2m - 2.5m
jak słońce świeci w pokoju: pokój dość ciemny, do tego ewentualnie rolety
Jak duży jest pokój: 5 na 3,5m
jaki masz obecnie telewizor: karta telewizyjna i monitor CRT 19''
jakie programy najczęściej oglądasz: informacyjne, popularnonaukowe, filmy (w tym divix, MKV)
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: późne popołudnia, wieczory, noc
preferowana wielkość telewizora: +42''
preferowana marka: TX-P42G20 lub TX-P46S20
czego nie lubisz w telewizorach: słabego dźwięku, słabych kolorów, niewyraźnego obrazu
jakie urządzenia będą podłączone: laptop, dysk przenośny, kino domowe w terminie do 8m-cy od zakupu telewizora
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 70% tv / 30% dysk przenośny, laptop
jakimi złączami: HDMI, usb
jaki masz sygnał: jest kablówka bez HD, w planach jednak któraś z platform cyfrowych z HD
ile programów HD: 6-8
ma stać czy wisieć: raczej stać
jaka klasa cenowa: do 2900zł


Mniejsza seria G20 czy nieco większa S20.
Czym tak naprawdę zasadniczo różnią się te serie?
 

dejave

New member
Rozumiem, że seria G jest warta tego aby dołożyć do niej 1tys PLN w porównaniu z serią S? (Do tej samej wielkości TV)

Jakie są zasadnicze różnice w tych modelach?
 

tdx

New member
Bez reklam
Przede wszystkim matryca Infinity black - dużo ciemniejsza od tej z S. W serii G masz 2xusb, lan. Ale ta czerń jest jednak najważniejsza :)

pozdrawiam
tdx
 

dejave

New member
Dziękuję bardzo za odpowiedź.
Muszę przyznać, że jestem nieco laikiem w temacie :)

Rozumiem, że matryca Infinity black będzie wysoce in plus w warunkach, w których będę oglądał TV czyli wieczory i noc?

Ciekawym a co mi umknęło jest LAN.
Rozumiem, że mogę podpiąć bezpośrednio kabel i cieszyć się internetem w TV, albo przynajmniej niektórymi witrynami?
 

tdx

New member
Bez reklam
Tak ostatnimi czasy panasonic reklamuje serwis ipla. Nie jest to wpełni funkcjonalna przeglądarka www - masz możliwość skorzystania z kilku serwisów internetowych (jednak sukcesywnie liczba witryn jest zwiększana). Seria G broni się jakością matrycy. Naprawdę jeśli chcesz mieć świetny TV seria G jest propozycją dla Ciebie :)

pozdrawiam
 

dejave

New member
Muszę przyznać, że sieć LAN jest dla mnie dużym plusem, nawet w takim ograniczonym póki co zakresie...

Nadal jednak nie wiem czy warto 1tys dopłacać do tej matrycy a nie wziąć większej z serii S albo LG 50PK550.
 

tdx

New member
Bez reklam
Sam uważam że LAN USB itp są tylko dodatkiem. Natomiast naprawdę czarny w G jest :) czarny i to najważniejsza różnica. Oczywiście pytanie czy warto płacić tyś więcej. Wybierz się do sklepu i sam porównaj obrazy :)

PS obraz w mniejszym TV zawsze będzie bardziej ostry.


pozdrawiam
tdx
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Oczywiście,że większy będzie lepszy,tylko czy dla CIEBIE nie za duży?Ale do dobrego szybko się przyzwyczaisz.
 

dejave

New member
Przy odległości od TV 2-2,5; 50'' raczej nie powinien być za duży, choć pewności nie mam.
Dlatego nie upieram się przy 50''. Usilnie rozważam mniejszy ale lepszy model.

Chyba jedynym wyjściem będzie naprawdę porównanie tych matrycy (S i G) w sklepie.
Może ktoś wie gdzie można je spotkać w Łodzi?
 

don111

Banned
S20 w warunkach zaciemnienia ma niemal identyczną czerń jak G20, w jaśniejszym pomieszczeniu S ma spore odbicia i to widać mocno na ciemnym tle
reszta różnic to też dobrze skalibrowany tryb THX w G20

do telewizji i filmów dvd raczej pozostałbym na Twoim miejscu przy 42G20
ja osobiście brałbym 50' (teraz mam 46'), tyle że moje warunki to 2,5m do ekranu i 90% oglądanego materiału jest w HD (filmy, gry), pozostałe 10% to zwykła telewizja
 

dejave

New member
Życie to kompromisy...

Nie stać mnie, a raczej nie chcę inwestować w TV ponad 3tys.

Dlatego albo 42'' G20 albo większa matryca w S20, chyba że zasugerujecie inne modele...

Pokój jest naprawdę dość ciemny do tego TV będzie oglądane tylko w wieczorami i w nocy więc może jednak skusze się na większą matrycę.

Dodatki w postaci USB i LAN są jednak bardzo kuszące.
 

KaDet

New member
Wielkość matrycy ma zawsze to do siebie, że po pewnym czasie wydaje się za mała;) 42G20 to bardzo dobry TV i uważam, że jest on wart swojej ceny. Pamiętaj, że jak już wcześniej pisano większy TV wydaje się być gorszy od mniejszego (nawet jeśli to taki sam model) dlatego zastanów się czy chcesz inwestować w starszy model a na dodatek większy. Z odległości o której piszesz 42 calowa matryca będzie prezentowała się całkiem dobrze.Pzdr.
 

dejave

New member
Jeśli chodzi o matryce to faktycznie chyba 42 cele będą wystarczające ale...

byłem dziś w sklepie (Saturn w Porcie Łódź) i jestem wysoce ROZCZAROWANY Panasonicem TX42G20E. Czerń była tam szara! Dużo lepiej prezentowały się różne modele plazm LG.
Nie wiem z czego to wynikało. Czerń była słaba zarówno w serii G i S20 (dla różnych wielkości matryc)

Zacząłem się też zastanawiać nad LEDem np. Samsungiem UE 40c5000
Tylko martwi mnie to jak wyglądał tam będzie sygnał SD z kablówki albo/i dialogmedia.
 

KaDet

New member
Powinieneś wiedzieć, że wartości TV nie ocenisz w sklepie a inaczej mówiąc to co widzisz ustawione przez sprzedawce ma się nijak do tego co będziesz miał w domu. Sprzedawcy bardzo często manipulują ustawieniami w taki sposób aby sprzedało się to co oni chcą a nie to co jest najlepsze spytasz pewnie "w takim razie jak mam kupić coś dobrego?" i po to są m.in. takie fora;) Z tego co podałeś to TV będziesz oglądał wieczorami i to w ciemnym pomieszczeniu - pomyśl teraz jak się to ma do super jasnego sklepu, gdzie TV na dodatek są na tzw. ustawieniach "sklep" a nie "dom". Czytając na początku wątku Twoje oczekiwania ten TV w zasadzie spełnia je wszystkie. W zasadzie bo: ma nie najlepszy dźwięk, programy informacyjne będą trochę narażać na powidoki (podobno) no i nie testowałem jak to jest z MKV - to tak z grubsza. Pamiętaj, że żaden wybór nie będzie idealny i zawsze z czegoś będziesz musiał zrezygnować. Natomiast jeśli już zdecydujesz, że to ma być plazma to Panasonic w chwili obecnej jest naprawdę liderem w tej dziedzinie. Pzdr.
 

dejave

New member
KaDet absolutnie się z Tobą zgadzam.
Mam świadomość tego jak to wszystko czasem działa w sklepach.
Stąd też moja obecność na forum.
Chyba będę musiał wybrać się do sklepów z własnym materiałem i prosić o możliwość zmiany ustawień. To co dziś próbował zmieniać Pan z EuroRtvAgd to był jeden wielki śmiech a w Saturnie byli zajęci oglądaniem meczu Lecha więc ciężko było się ich doprosić.

W oko wpadła mi również Toshiba bodajże SL733; obraz miała całkiem przyjemny.

A co powiecie o modelu Panasonic TX-P42U20E?
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
byłem dziś w sklepie (Saturn w Porcie Łódź) i jestem wysoce ROZCZAROWANY Panasonicem TX42G20E. Czerń była tam szara! Dużo lepiej prezentowały się różne modele plazm LG.
Nie wiem z czego to wynikało. Czerń była słaba zarówno w serii G i S20 (dla różnych wielkości matryc)
w sklepie zwykle świeci światło prosto na ekran, do tego masz ustawienia sklep a nie dom, przy maksymalnym kontraście czerń w Panasonicach się robi szara, trzeba lekko zmniejszyć jasność
dobre porównanie czerni można mieć tylko w zaciemnionym pomieszczeniu, przy stonowanych nastawach obrazu i przy ciemnych ujęciach
 

dejave

New member
don111 dziękują bardzo za rady odnośnie tego jak zrobić aby pojawiła się czerń w Panasonicach.
Na pewno wybiorę się do sklepu z jakimś własnym filmem aby to wszystko przetestować.
Oczywiście mam na uwadze to, że mimo wszystko w sklepie jest dość jasno (choć w Electro World w Łodzi raczej nie przesadnie i chyba tam się wybiorę).

Rozważając za i przeciw skłaniam się póki co do TX-P42S20.

Póki co nie widzę po prostu sensu dokładać 1tys do serii G. Co prawda jest USB, LAN i powłoka antyodblaskowa ale...zobaczymy zobaczymy
 

maxoff

New member
W ELECTRO w Łodzi możesz poprosić sprzedawcę wtedy przyniesie pilota i będziesz mógł sobie pozmieniać ustawienia. Sam kilka dni temu kupiłem u nich TX-P42S20. Osobiście nie powiem że czerń jest jak "smoła" ale jest naprawdę bardzo przyzwoita. Co zaś tyczy się modelu "G" to już naprawdę nie wiem czemu ktoś widzi tam zamiast czarnego - szare gdyż seria "G" ma podobno ciut lepszą czerń od "S-ki"....
Ogólnie z tej "S-ki" jestem BARDZO zadowolony. Za te pieniądze to naprawdę bardzo dobrze świecący TV który ŚWIETNIE daje radę również przy programach z kablówki !!! Wcześniej miałem LED'a LG42LE5300 i była TRAGEDIA porównując obraz do tej plazmy (głównie chodzi mi o kanały z kablówki - SD).
 

dejave

New member
Jeszcze wczoraj byłem praktycznie przekonany, że kupię TX-P42S20. TV nie oglądam przesadnie dużo więc uważałem, że mi wystarczy.

Będąc a Maufakturze na zakupach postanowiłem zajrzeć do Electro, nieco nieprzygotowany bo bez pena ale nie planowałem tam wczoraj zaglądać; jednak do rzeczy...

TX-P42G20 jest naprawdę widocznie o klasę wyżej od S.
Porównywałem wczoraj oba modele na sygnale ze sklepu i było widać różnicę... czerń, odwzorowanie szczegółów, THX, wejścia USB, mniejsze zużycie prądu...

Chyba jednak przekroczę wyznaczoną sobie granicę 3tys bo chyba naprawdę warto.


Czekam i liczę na wrażenia innych osób, którzy mieli okazję porównywać oba modele.
 
Do góry