Panasonic TX-P42G10E

kg9

New member
Planuję zakup telewizora pod koniec miesiąca. Po przeczytaniu kilku recenzji i opinii skłaniam się ku plazmie, jednak jakby ktoś przedstawił racjonalne argumenty na poparcie lcd na pewno je rozważę.
Wiem, że powidoków praktycznie już nie występuję (był to największy minus plazmy, po za tym grywać nie będę dłużej niż 3-4h pod rząd) a pobór prądu jest dla mnie nieistotny podobnie jak nasłonecznienie pokoju (gumowe rolety nie przepuszczające wcale światła)

Znalazłem Panasonica TX-P42G10E i zastanawiam się czy będzie idealny czy może brać starszy model w 46'' czy może zaoszczędzić trochę kasy i brać starsze modele w 42''? Tutaj liczę na Waszą pomoc.

Moje warunki:

Jakie masz warunki = 2,5 m x 4 m
Preferowana wielkość matrycy = 42 - 46"
Preferowane marki = PANASONIC
Preferowana technologia = plasma
Jaki sygnał = zwykła kablówka, sygnał SD, oglądam czasem Ligę Mistrzów a tak to nie korzystam.
Jaka odległość od ekranu = minimalnie ponad 2 metry
Jakie urządzenia do podłączenia = XBOX 360, filmy full HD z komputera.
Jaka klasa cenowa = do 3500 max
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy = głównie w nocy (jednak dzięki roletom za dnia też jest b. ciemno)
Jakie masz nasłonecznienie pokoju = okno na N-E (nasłonecznienie nie jest problemem)
Ile osób zasiada przed telewizorem = 90% czasu jedna
Jaki masz ulubiony program = brak
Jaki masz telewizor = brak
Ma stać czy wisieć = wisieć
Czego oczekujesz od telewizora = aby granie na x360 i filmy fullhd był jak najlepsze w tym przedziale cenowym
Czy ma być HD Ready czy Full HD – fullHD

Filmy fullHD 25 %
Filmy DVD 10 %
Telewizja 5 %
Xbox 60 %
 
Do góry