Panasonic TX-P42CX3 vs LG 42PJ350

m.gregor

New member
Panasonic TX-P42CX3 vs LG 42PJ350 vs LG 42PT353

Witam

To moj pierwszy post na tym forum tak ze witam wszystkich.

Od 3 godzin siedze i czytam watki dotyczace wyboru telewizora. Moj wybor padl na te 2 z tematu.
Przejrzalem wiele ich dotyczacych ale nie wyciagnalem z nich kompletnie zadnych wnioskow. Nadal nie wiem ktory wybrac. Oba sa w podobnej cenie. Troche boje sie w dzisiejszych czasach kupowac telewizora nie-FullHD. Do TV bedzie podlaczona (na dzien dzisiejszy) cyfrowa (nie HD) kablowka Aster + naziemna tv cyfrowa, komputer przez HDMI + kino domowe Samsung HT-TX35. W temacie technologii tv jestem prawie kompletnie zielony.

Moze znajda sie na forum uzytkownicy obu modeli? Tak. Wiem. Kazda pliszka swoj ogonek chwali ale moze zdradza dlaczego wybrali akurat ten tv a nie inny.

A moze polecicie jakas inna plazme do 1500 PLN 42"?

EDIT:
Odległość od ekranu: 3-3,5m
Jak słońce świeci w pokoju: TV będzie stał pod katem 90st do okna(są rolety)
Preferowana technologia- plazma
Jaki masz obecnie telewizor- Sony Trinitron CRT 29"
Jakie programy najczęściej oglądasz- wiadomości, filmy, przyrodnicze
Oglądasz w dzień czy wieczorem- 30/70%
Preferowana wielkość telewizora 40-42"
Preferowana marka - LG, Panasonic, Samsung
Czego nie lubisz w telewizorach - marnych kolorow, granatowej czerni
jakie urządzenia będą podłączone - DVD, dekoder cyfrowy Aster SD, w przyszlosci zapewne Aster/UPC HD
Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 70% TV, 10% komputer, 20% kino domowe
Siedzisz na wprost czy również z katów bocznych - na wprost jest kanapa
Telewizor ma mieć wi-fi- niekoniecznie
Ma czytać przez USB filmy- nie. Od tego mam kino domowe z USB i komputer
Jakimi złączami i co chcesz podłączyć - DVD HDMI, tuner Aster euro, komputer HDMI
Ile masz kanałów HD - 0 ale niedługo jakieś będą:)
Ile godzin dziennie ma grać telewizor- średnio raczej nie więcej niż 6 godzin(początkowo podawałem, że nawet do 12h ale przemyślałem:)
Ile osób zasiada przed telewizorem - 2
Ma stać czy wisieć - najchetniej wisiec.
Jak długo TV powinien służyć - kilka lat
Jaka klasa cenowa- do 1500 PLN


EDIT nr 2:
Do konkursu wszedl jeszcze 42PT353 :)
Pozdrawiam
mgregor
 
Ostatnia edycja:

wojtekwroc

New member
rowniez szukam plazmy w podobnej cenie.
Z tych trzech telewizorow wybralbym 42pt353.
PJ - stary model
CX3 - ma tylko wejscie na SD ( brak usb )
42PT353 dosyc nowy model i lyka wszystko z USB.

Wszystkie w/w modele to oczywiscie "lustra" ale jak sa rolety to nie bedzie źle.
 

m.gregor

New member
Wlasnie tez najpowazniej bralem go pod uwage. A co z brakiem hd? Tak. Wiem. Czytalem. Zaden dostawca nie daje sygnalu fullhd ale po prostu przeraza mnie rozdzielczosc jak w moim starym monitorze 15'' Bridge ;) Nie bac sie i brac? Moge go miec za okolo 1400 PLN.

Sent from my LG-P970 using Tapatalk
 

digitalus

Banned
Wlasnie tez najpowazniej bralem go pod uwage. A co z brakiem hd? Tak. Wiem. Czytalem. Zaden dostawca nie daje sygnalu fullhd ale po prostu przeraza mnie rozdzielczosc jak w moim starym monitorze 15'' Bridge ;) Nie bac sie i brac? Moge go miec za okolo 1400 PLN.

Sent from my LG-P970 using Tapatalk
Telewizor plazmowy o rozdzielczosci 1024x760 to przede wszystkim lepsza jakosc obrazu sd czyli kanaly tvn, polsat, puls, tele5 beda wygladaly zdecydowanie lepiej niz w telewizorze full-hd

Telewizyjny dylemat - NEXT 2/2009 - Artykuły - NEXT

Kanaly hd tez beda wygladaly dobrze, czyli wybieramy kompromis, minmalne gorsza jakosc kanalow hd ale zdeydowanie lepsza sd i wydamy nizsza sume na telewizor
przyklady na ceneo i forum
Telewizor LG 42PT353 - opinie, komentarze o produkcie
http://www.hdtv.com.pl/forum/panasonic/64247-panasonic-c3-5.html

Zrobilem nawet kiedys zdjecia przy pomocy telefonu i tez bylo widac ze jakosc obrazu sd w telewizorze o rozdzielczosci 1024x760 jest zdecydowanie lepsza niz w full-hd. Widac wiecej szczegolow.
http://s2.ifotos.pl/img/Foto0037_hrnarer.jpg
Oczywiscie w jasnym oswietleniu telewizory prezentuja sie gorzej ale "wytrawne" oko konesera obrazu zauwazylo roznice:)
 
Ostatnia edycja:

jaro-x

New member
m.gregor i co wybrałes???

mam taki sam dylemat tylko w kategorii 50" :)

tzn panas P50C3E vs lg 50pt353 oraz lg 50pt250 (nie wiem czy nowszy czy starszy model, zero opinii nt tego ostatniego)

Odległość od ekranu: 4-4,7 m
Jak słońce świeci w pokoju: TV będzie stał pod katem 90st do okna(są rolety)
Preferowana technologia- plazma

Oglądasz w dzień czy wieczorem- 30/70%
Preferowana marka - LG, Panasonic
Jak długo TV powinien służyć - kilka lat
Jaka klasa cenowa- do 2200 PLN max

podpiety bedzie dekoder CP pakiet mini, dvd 10%, moze kiedys PS3

Wchodze na forum od ok miesiaca, doradzi mi ktoś jaki model?
pozdrawiam
 
Do góry