Panasonic TX-P42CX3 czy TX-P42S30

PeaceTreaty

New member
TX-P42CX3 (HDReady) - mogę mieć za 1500zt
TX-P42S30 (FullHD) - mogę mieć za 2100zt

Nie zależy mi na: USB, LAN, WiFi, Internet (te rzeczy ma S30 a ja i tak z nich nie bede korzystał)
Zależy mi na: dobrej jakości i płynności kanałów SD z DVB-t i czasem DVD

Czy w takim przypadku jest sens dopłacać aż 600zt do modelu S30 ??
Duża będzie różnica w jakości obrazu SD między tymi modelami ??
 

grzegorz1981

New member
Moim zdaniem do takich zastosowań zdecydowanie nie warto dopłacać. Jedyne co jest na plus w S30 to filtr jednowarstwowy który trochę redukuje odbicia, bo w CX3 jest lustro. Jeśli masz pokój niezbyt nasłoneczniony albo ewentualnie rolety to bierz śmiało CX3.
 

PeaceTreaty

New member
Też tak właśnie myślałem. Dzięki!

A czy w tych plazmach uciążliwy jest efekt tak zwanych "duszków" pozostających na ekranie czy raczej to w ogóle nie przeszkadza?
 

torpeda72

New member
A jak z poziomem czerni między tymi dwoma modelami ? Widziałem w sklepie włączone 42C3, 42U30 i 42S30 i ten ostatni czerń miał najgorszą, był taki bladawy. W stanie wyłączonym matryca w S30 jest zdecydowanie najjaśniejsza. Dlaczego tak jest ? Wieczorem problemu pewno nie będzie ale czy w dzień ta jaśniejsza matryca nie ma wpływu na poziom czerni ? W warunkach domowych C3 działa super, U30 w/g mnie ma wyraźniejszy, ostrzejszy obraz ale zastanawiam się nad S30. Czy lepiej C3 lub U30 i do tego Bluray z USB czy warto dołożyć parę stów do S30 z USB i iplą ? Chyba wiele osób ma taki sam dylemat...
 

digitalus

Banned
Witam
Chyba juz nie bedzie mozna kupic w takiej cenie tzn 1500zl.Chcialem kupic przez internet ale kupilem w auchan za 1589zl.W internetowym sklepie electro byla bardzo korzystna cena tzn 1375 zl ale juz nie bedzie dostawy tego telewizora . Taka dostalem wiadomosc..prawdopodobnie nie będzie już dostępny w naszej ofercie.
 
Do góry