Panasonic TX-P37X20E czy LG 42PJ350

jarzak

New member
Proszę o pomoc przy wyborze telewizora do sypialni.
W temacie podałem dwa wyselekcjonowane modele, może jakieś inne do ok. 1600 zł.
Warunki:
Odległość od ekranu – 3m
Jak słońce świeci w pokoju – od południa z prawej
Jak duży jest pokój - 3,5m x 4m
Jaki masz obecnie telewizor- Pionek 50 cali w salonie
Więcej oglądasz w dzień czy wieczorem – dzień 30%, wieczór 70%
Preferowana wielkość telewizora – minimum 37-42"
Preferowana marka – brak
Jakie urządzenia będą podłączone – tylko analogowa kablówka UPC
Siedzisz na wprost czy również z kątów bocznych – raczej na wprost
Telewizor ma mieć wifi - nie
Ma czytać przez USB filmy - może
Ile godzin dziennie ma grać telewizor – do 2, czasami w ogóle
Ile osób zasiada przed telewizorem – średnio 1-2
Ma stać czy wisieć - wisieć
Jaka klasa cenowa - do 1,6k
.

Pozdrawiam serdecznie.
 

don111

Banned
przyjmij że jakość obrazu w obu jest praktycznie identyczna
z tych dwóch jestem za LG bo większy przede wszystkim, inny plus że ładniejszy ;)
plusy za Panasem to całe menu ustawień - bardziej intuicyjne, no i najważniejsze jeśli tylko telewizja podłączona - to skalowanie dużo lepsze, z automatu dobiera odpowiednie proporcje ekranu niemal zawsze

jest jeszcze jeden tani model 42' Panasonica
Telewizor Panasonic TX-P42C2E - porównanie cen w sklepach internetowych

tutaj skłaniałbym się do Panasonica o ile to podobny model do x20
 
Ostatnia edycja:

jarzak

New member
Czyli raczej Panas. Myślę też o 42 calowym panasie z seriiX20, tylko chyba ten LG wydaje się ładniejszy (tak uważa żona), ale w końcu do oglądania jest obraz a nie obudowa, nieprawdaż.

Czy ktoś jeszcze miałby jakieś argumenty wskazujące na konkretny model??? Może użytkownicy mogliby coś dorzucić do tematu, na co zwracać uwagę, co jest na plus , co denerwującego w obsłudze tych odbiorników?

Bardzo liczę na Wasze opinie.
Pozdrawiam.:)
 

jarzak

New member
Przeglądając sieć natknąłem się na plazmę Samsunga PS42C450, całkiem zapomniałem o tym producencie. Co sądzicie o tym odbiorniku?
Proszę o opinie, Panas, LG, czy Samsung do analogowej kablówki będzie lepszy. :)
 

zazupol47

New member
kolego ja Ci polecę Pansonic'a 42C2 lub 42U20 zalezy ile masz do wydania.

i jeszcze jedno:
Panasonic czytaj plazma, Plazma czytaj Panasonic!
 

Edek Łomiarz

New member
ja mam 37x20, ale powiem szczerze, że w zupełności wystarczyłaby mi wersja 37C2. Z opcji dodanych w X20 wogóle nie korzystam (choć nie mówię że komuś innemu też się nie przydadzą).
 

jarzak

New member
No to mam dylemat. Panas X20, LG, no i Samsung.
Doradźcie, bo żona dopytuje kiedy kupię do sypialni ten telewizor.:niewiem:
 

Adrian85

New member
Bez reklam
Przecież masz łatwy wybór,albo X20 albo Pj550(czyta filmy z usb-Divx HD),obraz jest porównywalny.
Do analogu żadne FULL HD !!!
 

don111

Banned
tego Samsunga c450 odpuść, podobno nie można go poprawnie skalibrować, często zdarzają się też "bzyczące" modele

skoro 100% tv to bym postawił na Panasa przez skalowanie
inne duperele to jak już wspomniałem menu, można też wymusić ręcznie każdą proporcję ekranu na każdym sygnale (w LG chyba tak nie da rady)
LG brałbym w przypadku gdy liczy się bardzo wygląd, wymiar telewizora (42' jest tylko trochę szerszy od 37' Panasa) albo fakt że ma jeszcze obrotową podstawę w lekkim stopniu (Panas nie ma)
 

jarzak

New member
No i stało się, plazma kupiona.
Zdecydowałem się na LG i jestem bardzo zadowolony. Wisi na ścianie, kanały SD z kablówki UPC odbiera dobrze (50` pionek w salonie dużo lepiej). Dokupiłem też domową antenę do sygnału cyfrowego - obraz bardzo dobry.
Co prawda to dopiero drugi dzień spoglądania na ten ekran, ale z czystym sumieniem polecam wszystkim, którzy się wahają i zastanawiają nad tą plazmą.
A, podłączyłem do TV pendrive i zdjęcia wyglądają super, muzykę też odtwarza przyzwoicie (audiofile nie śmiać się).
Pozdrawiam i dziękuje za rady wszystkim tym, którzy wypowiadali się w tym temacie oraz w temacie:
http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/62842-maly-niedrogi-do-sypialni.html,
bo początkowo do sypialni chciałem brać coś mniejszego (czyli LCD/LED).
Pozdrawiam.8):grin::)
 

brio11

New member
witam. równieź mam dylemat miedzy tymi telewizorami. podlączona będzie do niego tv analogowa oraz ps3, czasami film na dvd. który z nich sobie lepiej poradzi?
 
Do góry