panasonic tx-l55etw5 menu serwisowe

ss77

New member
witam
jak wejśc w menu serwisowe na tym tv aby ustawić wysliwetlanie na ekranie bo przy właczenie 16:9 overscan na niektórych programach obcina obraz w taki sposób że są czarne paski do góra-dól to na bokach- chcę powiększyć wyświetlanie na ekran w trybie 16:9 overscan włączone
pozdro
druga sprawa to jak wyeliminować lub ograniczyć efekt tzw skokowego przesuwania ekranu w szybkich scenach- może ktoś na to coś poradzi (oczywiście przy różnych ustawieniach IFC)
 

mystaloba

New member
No właśnie jeszcze nie wybrałem tv dla siebie i stąd moje pytanie. Wczoraj specjalnie podjechałem do sklepu żeby przyjrzeć się temu ledowi i powiem szczerze, że obraz w nim jest genialny ale żeby nie było tak różowo to dostrzegłem ten defekt o którym pisze kolega w/w, tzw. "efekt teatru". Również przy filmie mkv 1080p są duże przycinki. Więc jakby chciał ktoś pooglądać w tym formacie to tylko dysk sieciowy albo DLNA bo zwyczajnie procesor w tym tv nie wyrabia.Wracając do tak jak ty to określiłeś "skokowego przesuwania ekranu" to spróbuj zrobić tak jak to opisał w swoim et5 kol. z naszego forum skylla1 :
Nawet IFC działa tutaj naprawdę dobrze. Przy ustawieniu IFC na Max udało mi się dostrzec minimalne artefakty tylko na siatkówce na Polsat Sport HD, gdzie przy szybkim ruchu zawodnika na pstrokatym ale nierozmytym tle na poprzednim Panasie LX85 artefakty wokół postaci były bardzo widoczne także tutaj udało mi się je wypatrzeć, choć był minimalne. Ustawienie IFC na Pośrednie likwiduje efekt zupełnie. Na innych sportach np. piłka nożna czy tenis nie widzę tych aureolek wcale nawet przy IFC=Max. To samo na filmach. Generalnie płynność obrazu jest na wysokim poziomie.
Napisz czy pomogło.
 

ss77

New member
Witaj
Właśnie nie koniecznie pomogło.... oczywiście wcześniej dużo to testowałem i dla IFC max obraz wygląda najlepiej ale skok/przycieęcie przy przesuwie obrazu jest bardziej dostrzegalne niż IFC pośr ale po :eek:stabilizowaniu sie przesuwu" to płynnośc w ust na max. jest b.dobra a na pośr to już jest slabo- szatkuje obraz.....może ktoś coś poradzi.....czy serwis coś z tym zrobi?
 
Do góry