Panasonic TX-L47ET60E czy TX-48AS640

racuh

Banned
Witam

Na wstępie proszę o wyrozumiałość. Teściu postanowił sobie kupić TV, zupełnie się na tym nie zna wiec poprosił mnie ale są pewne kryteria a mianowicie cena nie może być wyższa niż 2300zł i musi być większy niż 42". Poprzedni jego TV to Panasonic CRT z 1988 dlatego też jak wspominałem o innych markach to strasznie się krzywił :) Przejrzałem te wszystkie oferty i wybór padł na modele TX-L47ET60E oraz TX-48AS640. Po przeczytaniu tych wszystkich stron o tych 2 modelach mam dylemat ciężki do rozwiązania.

Pokój w którym będzie "wisiał" TV ma 20m2
Będzie to raczej tylko sypialnia i będzie oglądany wieczorami.
w 80% będą to programy Discovery National Geographic itd. Wszystko co naukowe.
Na TV nie będzie padało żadne światło słoneczne ponieważ będzie obok okna na ścianie odwrócony, a okno jest centralnie na północ.

Bardzo proszę o pomoc w wyborze.
 
Ostatnia edycja:

dominlesne

New member
ET60 to poprzednik AS650 - oba na matrycy IPS, więc mają problem z jasną czernią. AS640 - matryca VA, więc lepsza czerń, kontrast i mniejsze smużenie.
 

racuh

Banned
ET60 to poprzednik AS650 - oba na matrycy IPS, więc mają problem z jasną czernią. AS640 - matryca VA, więc lepsza czerń, kontrast i mniejsze smużenie.

Czyli do wieczornych seansów będzie jak znalazł. Jednak moje przeczucia są dobre chociaż ET60 znalazłem w miejskim sklepie za całkiem rozsądne pieniądze.
 

racuh

Banned
Telewizor nie był typowo dla mnie ale dla teścia i powiem szczerze że sam jestem mile zaskoczony jakością obrazu jak i funkcjonowaniem multimediów. Osobiście mam vt20, wiec obraz i tak nie będzie miał takiej jakości jak plazma ale fakt że tu juz jest dwurdzeniowy procesor daje się wyraźnie odczuć. Jedynie co to nie mogę się przyzwyczaić do kątów widzenia. Obraz staje się tak jak by za mgłą. Za takie pieniądze wątpię że znajdzie się coś porównywalnego.
 

racuh

Banned
As650 jest lepszy niż AS640 dt60e jest ponoć lepszy od AS650 ale to starszy model. Co do samsunga się nie wypowiadam bo nie mam rozeznania.
 

snowman82

New member
no wlasnie dlatego troche sie boje tego rocznika bo jak pisalem w innym temacie rok czasu to troche dlugi okres dla postepu elektroniki ale moze skoro dt60 byl porzadnym modelem w 2013 to moze dorownuje teraz sredniakom z 2014 ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
AS 650 i AS640 to obydwa modle z tej samej linii produktów 2014.
Każdy spełnia trochę inne potrzeby i oczekiwania.
 
Do góry