Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

Riv11

New member
Bez reklam
Osobiście zlewam te aplikacje w TV bo to podobnie jak z 3D nowinki i nie do końca uprzyjemniają życie. TV jest do oglądania i tu plazma wychodzi lepiej.
!

To zależy, czego ktoś oczekuje od TV. Ja akurat dość często kożystam z tych aplikacji, Iplex i youtube jednak dają spory wóbór filmów. A jak muszę przejrzeć pocztę, to zamiast odpalać laptop, mogę to zrobić w kilka sekund w TV. Jak dla mnie jest to duża wygoda.
 

stekwas

New member
w temacie tej okazyjnej używanej plasmy 50 samsunga w opozycji do nowego Panasonic TX-L42ET5 - to zarówno RIV11 ma rację jak i cm812..

podjadę do kolegi i pogram z nim cały dzień - przyjrzę się tej maszynie -
Potem wpadnę do sklepu pomacać Panasa :)

Możliwe że biorąc pod uwagę różnicę w cenie (800zł!) to zaryzykuje te gorsze kąty i jasność w pokoju (dopóki nie użyję żaluzji :)

w razie W - plasma pójdzie do sypialni gdzie jest ciemno i kąty nie grają roli a dokupię nowego LED do salonu z kuchnią

dzięki za rady! :)

JS
 

cm812

New member
a mój problem kogoś zainteresował?
niemożliwe, że nie ma takiego co podłączył jakieś 2 urządzenia do TV i automatycznie jedno załącza się jako pierwsze. To jeszcze spoko ale jak mi ten cholerny dongle ściąga pod siebie i cokolwiek bym nie wybrał to i tak w ostateczności (3s) pojawia się plansza androida!!!!
Żeby ten dziad miał taka moc? Jak go wywalę z TV to dzieciak męczy jak zostanie to żona - a miało być wszystko pogodzone!

no magicy to na pewno jakaś pierdoła w ustawieniach lub w trybie hotelowym do którego nie kminię jak wejść.
 

zibik64

New member
chcę wejść na forum żeby poczytać inne tematy z Panasonika, ale za każdym razem zostaje przekierowany do jakiegoś wątku o kinie domowym. Taki stan już trwa od kilku dni. Czy też tak macie ? Co z tym fantem zrobić.
 

cm812

New member
kiki

a co ja mam zrobić z tym przełączaniem się po HDMI?
jak wspomniałem po podpięciu dongle nie działa to normalnie tzn. dongle wymusza swój port HDMI :(

jest to co najmniej irytujące :)
 

assassino-x

New member
widziałem wczoraj w Euro Panasa i Philipsa 6008, jakiejś wielkiej różnicy nie zauważyłem, zdaniem sprzedawcy 6008 ma słabszą matrycę, ale to sprzedawca z Euro. W Panasie widoczna jest ta czarna obwódka przy ramce, ale sam nie wiem czy traktować jako wadę.
 

mystaloba

New member
Cena trochę drgnęła ET60 55". W Media Expert za 5.999zł czyli za 6000zł.
LINK
Ten tv powinien kosztować maks. 5200zł. na tą chwilę.
Nie wiem czy kupować czy zaczekać na promocję w MM "Taniej bez VAT". A może zaczekać na recenzje Philipsa 6008 :/
Sam już nie wiem.
 

fantomik

New member
Witam. Zastanawiam się nad kupnem tv- wybrałem 3 modele: Panasonic TX-L42ET60, LG 42LM640S i LG 42LM765S. Mam pytanie- w którym z wymienionych tv jest lepsze 3d- lepszy efekt(głębia, "wychodzenie" z tv)? Drugie pytanie- uruchomiłem film z pena na Panasie- film ten klatkował, a na LG lm640 był odtwarzany płynnie. Od czego to może zależeć- aktualizacja Panasa rozwiąże problem?
 

assassino-x

New member
zobaczę różnicę, pewnie Kiki ma rację, tylko czy warta jest ona 1k, tego nie wiem, chciałem kupić wczoraj Et60E w MM, ale wyszedł w moim miejscu zamieszkania, a dziś nie mają go już nawet w sklepie internetowym.
 

magik22

New member
Dobra. Telewizor zamówiony z Oleole. Teraz jest fajna opcja, że za dopłatą 1zł przywożą do domu, rozpakowują i stroją programy. Według mnie jest to o wiele lepsza opcja niż otrzymanie tv kurierem. Jak coś będzie nie tak po prostu go nie przyjmę.
Napiszę po weekendzie jak wrażenia :)
 
Dobra. Telewizor zamówiony z Oleole. Teraz jest fajna opcja, że za dopłatą 1zł przywożą do domu, rozpakowują i stroją programy. Według mnie jest to o wiele lepsza opcja niż otrzymanie tv kurierem. Jak coś będzie nie tak po prostu go nie przyjmę.
Napiszę po weekendzie jak wrażenia :)

hm bardzo ciekawa propozycja:) ciekawe czy to taka prawdziwa kalibracja
 

strzala

Member
W tamtym roku w długi weekend majowy była promocja "taniej bez vat" więc co zależy poczekać :)

To pospisuj sobie wcześniej w MM wszystkie interesujące Cię ceny i później porównaj, gdy już będzie taka promocja. Często się tam zdarza tak, że towar w promocji "taniej bez vat" jest droższy niż z VATem 2 tygodnie wcześniej:smile:
 

mystaloba

New member
To pospisuj sobie wcześniej w MM wszystkie interesujące Cię ceny i później porównaj, gdy już będzie taka promocja. Często się tam zdarza tak, że towar w promocji "taniej bez vat" jest droższy niż z VATem 2 tygodnie wcześniej:smile:
W październiku czy listopadzie tamtego roku można było kupić, np. 55" ET5 w cenie około 4200zł. w MM także opłacało się! Natomiast nie zawsze taka promocja jest opłacalna i trzeba tak jak piszesz wcześniej pospisywać ceny i się jest pewnym.
 

telanis

New member
Zastanawiam się nad kupnem 47ET60 lub 50ET60. Pomijając na tą chwilę kwestię ceny zastanawiam się czy jakość obrazu (m.in. podświetlenie) jest taka sama jak w wersji 47" czy gorsza (ze względu na większą matrycę). Czy można założyć że wersja 50" różni się tylko wielkością matrycy. Wszędzie można spotkać głównie testy i wrażenia z użytkowania tylko wersji 47" - nikt nic nie pisze o wersji 50". Pewnie wynika to z faktu że cena jest troszkę przesadzona i nikt go nie kupuje - stąd brak jakichkolwiek opinii. Z tego właśnie powodu obawiam się kupna 50" żeby później nie żałować. A co Wy o tym sądzicie ?
 
Do góry