Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

cm812

New member
Ma ktoś wiedzę jak wejść w ustawienia hotelowe?
Mam podpięty Philips PVR do HDMI1 i Dongle do HDMI2 i skubaniec po załączeniu TV z automatu przeskakuje na tego Dongla! :(
Można oczywiście wejść w ustawienia i ręcznie przestukać na HDMI1 ale ten dzik po sekundzie znów jest na HDMI3 :)
Żona sobie nie radzi a jak mam co chwilę tego gada wyciągać po czym jak wpadnie dzieciak go znów tam podpinać to nie jest za wygodne.

Podobnie chyba z problemu wybrnąłem na G30 więc sposób aby z automatu TV ustawiał się na np. HDMI1 wydaj mi się logiczny - chyba :)

a może jest inny sposób?
 

magik22

New member
Po przeczytaniu tego testu mocno nastawiłem się na zakup tego Panasonica w wersji 50'' aczkolwiek cena prawie 4700 zł mnie odstrasza, tym bardziej, że 47'' można kupić za 3500 tys. Wychodzi więc na to, że za te 3'' więcej płacimy 1200zł.
Inna kwestia to taka, że w tym teście oraz w większości odpowiedzi w tym wątku Kiki chwali ten telewizor, po czym jak kupiłem pełen dostęp do forum znajduję posty gdzie każdemu kto się zastanawia nad zakupem tego TV, poleca jednak co innego.
Niby HDTV rekomenduje zakup tego TV, ale jednak odradza :) już się zgubiłem
Najgorsze jest to, że w rozmiarze 50'' jest niezbyt duży wybór TV o dobrych parametrach, z pasywnym 3d i w rozsądnej cenie chyba, że możecie polecić co innego niż Panas. Plazma odpada bo mam mocno nasłonecznione mieszkanie.
 

demo1

New member
Otrzymałem ten telewizor.
Lecz co mnie nie pokoi.. że jest wgniecenie z lewej strony w blasze (jak sie patrzy od tyłu) powyżej głośnika, dodatkowo patrząc na linie telewizora z boku na całą jego górną krawędź również widać że środek Tv jest wypchnięty do przodu a boku są w tyle , tak samo z dolną krawędzią.
moze ktos u siebie zobaczyć czy ma też takie coś ? mowa o 47 calach. Nie wyglada mi to na uszkodzenie w czasie transportu, bo nie widać żadnych zarysowań itd. tylko jak by to bylo oryginalnie
 

xavanger

New member
Witam.
Zrobiłem tak jak mówiłeś. Poszperałem w opcjach obrazu i teraz jest masakra.
Poprzednim moim telewizorem był Samsung UE40D5500.
Powiem Wam szczerze. Nie ma co porównywać. Obraz w Panasonicu żyleta. Jak się go ogląda to wydaje się, że jest nagrywany jakby inną kamerą. Poprostu nie umiem tego opisać słowami ;-).
SMART i inne bajery na duży, duży plus.
Nie żałuję zmiany Samsunga na Panasonica.

Pozdawiam

ciesze się że mogłem pomóc :)

btw. gdzieś czytałem iż ten TV nie polecają do kina domowego
ale mój z Logitech z906 robi miazgę :D
 

jarjar82

New member
uzasadnić ....pewnie metkę ma lepszejszą od lepszej :D a tak serio...prawdopodobnie nie zna modelu...bo gdyby był świadomy swojej opinii wymienił by za i przeciw.....i gdyby tak zrobił, doszedłby do wniosku, że jednak źle doradza ;)

MAM TU NA MYŚLI SERIE "LA"
 

Riv11

New member
Bez reklam
uzasadnić ....pewnie metkę ma lepszejszą od lepszej :D a tak serio...prawdopodobnie nie zna modelu...bo gdyby był świadomy swojej opinii wymienił by za i przeciw.....i gdyby tak zrobił, doszedłby do wniosku, że jednak źle doradza ;)

MAM TU NA MYŚLI SERIE "LA"

Niestet nie doradziłby. Niestety nie chodzi o metkę. Niestety zna model. Wiesz, możesz uważać, że LG serii LA jest najlepszy na świecie, ale już lekko przeginasz twierdząc, że ja bym go polecił. Jakoś nie widzę, żebyś ty podał chociaż jeden argument za LG, po za tym, że ja bym go polecił, a to akurat nie jest prawdą.
W czym niby wypada lepiej lg do tego panasa? Moze ma więcej aplikacji, chociaż nie ma nawet Iplex i TVNPlayer.
Może ma lepszy kontrast? Moze lepiej sobie radzi w scenach dynamicznych?
Kolego, dochodzę, wbrew twojemu twierdzeniu, że ten lg wypada bardzo słabo w porównaniu do tego panasonica.Zresztą, to samo można powiedzieć o porównaniu tego lg do Philipsa czy nawet Samsunga.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Aktualnie waham się pomiędzy:
LG 47LA660s
Philips 47 PFL 6008k
Panasonic TX-L 47ET60e

a może poczekać na DT60?

Z tych modeli zdecydowanie DT 60. Tylko nie wiem, czy masz świadomość, że to jest zupełnie inna pólka cenowa. Cena obecnie to ok 6900- 7000 zł.
Philips 47 PFL 6008k, będzie zdecydowanie jako drugi, cena powyżej 4 tys.( myślę, że ok 4300zł).
Et 60, to cena ok 3500 zł.
LG odradzam. Jeżeli faktycznie możesz wydać ok. 7 tys. to bierz DT60.
 

stekwas

New member
Już prawie kupiłem Panasonic TX-L42ET5 ALE...

No właśnie.. zastanawiałem się jeszcze chwilę nad phlipsem i tym podswietlaniem ale dałem spokój - nie warto za to akurat dopłacać.
Juz miałem wydać niespełna 3000zł ale..
Dziś jednak mój znajomy - maniak telewizyjny, który zmienia tv jak rękawiczki - powiedział że sprzeda mi swoją plasmę Samsung PS50C7000 za 1800zł.
TV ma 1,5roku i kupił do niego nowego pilota bo mu córka zepsuła poprzedni. (jest jeszcze na gwarancji TV)
moim zmartwieniem jest:
a) czy wogole warto kupować używaną plasmę (trwałość)
b) zużycie prądu
c) odległość tylko 2,5m od kanapy do TV
d) szerokość tv (mam mało miejsca - powinien być płaski TV)
Co radzicie ?

co do potrzeb:
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 3,5x2,5(na oko)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - 2,5
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? - 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - kąt widzenia ważny (czyli nie zawsze na wprost)
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ? - dużo
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - kineskopowy sharp ok 30 cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - płynność + PS3 +swobodnie surfowanie po internecie + oglądanie filmów z pena/dysku (najważniejsze .avi .mkv + napisy),
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - dvb-t (dvb-s niekoniecznie)
10.Jakie urządzenia ? - laptop, smartfon
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - 4-5
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? - filmy i sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? - tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? - tak, ładnych parę h
16.Preferencje co do marki ? - obojętnie
17.Preferencje co do wielkości ? - min 42 (nie wiem czy na 2,5m mogę więcej?)
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - zwalnianie, awaryjność
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? - 3000 max
21.Czy telewizor ma mieć 3D - tak, lepiej pasywny
 

Riv11

New member
Bez reklam
Generalnie ten model Samsunga za taką cene powinien być dobrym wyborem. Tylko, ze do twoich potrzeb, to raczej nie bardzo.
I tak:
Swobodne serfowanie po internecie, ten model nie ma przeglądarki, ET 5ma, ale bez flasha.Wi fi, ET5 ma wbudowany moduł, a Samsug musisz dokupic ( o ile dobrze pamiętam). Na pewno w samsungu zapomnij o serfowaniu, bo niema przeglądarki, w ET 5 mozesz serfować, a po wgraniu viera remote na tablet albo smartfon, nawet dość wygodnie.

3D, Samsung ma aktywne, ET 5 pasywne.
PS3, no cóż tutaj lepisza jest matryca IPS ( ET5) niż plazma samsunga, chodzi o imput lag, w IPS po prostu nie ma imput lag.
Nasłoneczniony pokój, tutaj plazmy samsunga wypadają średnio.
Matryca IPS ET 5 ma bardzo dobre kąty,
Dvbt mają oba telewizory.DLNA też mają oba telewizory.
 

stekwas

New member
Dziękuje za odpowiedź.

Z jednej strony cieszy mnie że nie poruszyłeś tematu samej wielkości - bo najbardziej obawiałem się zmęczenia wzroku przy tej średnicy matrycy.
WiFi ma Samsung dokupione.
internet bym przeżył
3D póki co wykorzystam tylko w PS3 - ale tu rzeczywiście IPS wskazuje na Panasa
podobnie kąty.

do tego TV samsunga z półki 5000 + mógłbym mieć za 1800zł (plasmy chyba trwalsze prawda?)

nie wiem dziewczyna mnie z domu wyrzuci jak zobaczy tak wielki tv z jednej strony a z drugiej wszyscy mówią że TV za duży być nie może i ciągle zmieniają na większe :)

(sprawdziłem pobór mocy 180 vs 118W wiec biorąc pod uwagę wielkość matrycy różnica nie jest gigantyczna)
(pokój b. jasny w dzień - ale ma żaluzje)
surfowanie w net - szkoda braku teledysków z youtube..

jak zwykle rozterki :)
 

cm812

New member
sam mam plazme 50G30 i od niedawna 42ET60
plazma ma swoje miejsce w salonie i tam pozostanie, LED poleciał do sypialni :)

Osobiście zlewam te aplikacje w TV bo to podobnie jak z 3D nowinki i nie do końca uprzyjemniają życie. TV jest do oglądania i tu plazma wychodzi lepiej.

Jeśli miałbym okazję kupić w dobrej cenie a co ważne sprawdzony model i sprzedawca to moja decyzja podła by na plazmę. Zawsze możesz się pobawić w domowym zaciszu, po testować a jak totalnie nie spasi to odsprzedać za... może nawet więcej :)
Po tym czasie będziesz przynajmniej miał wiedzę czego oczekujesz od TV, aczkolwiek pomniejszoną o doznania z LED.
żaluzje w pokoju dobra sprawa, sam mam takie podgumowane = ciemność :)
50" na 2-2,5m to spokojna odległość, za miesiąc będziesz się drapał czy nie 60" :)

internet z przeglądarką i wiele więcej zapewni Ci dongle za ok. 200zł - pozamiatane!
 

magik22

New member
Właśnie waham się między plazmą 50ST60 a LEDem 47ET60.
Oglądał będę z odległości niespełna 3m. Pokój dość mocno nasłoneczniony a aneksem kuchennym, z którego też bym chciał coś widzieć robiąc posiłek.
Nie rozważam 50ET60 ze względu na wyświrowaną cenę. 1200 za 3 cale więcej? szok

Jestem również zwolennikiem pasywnego 3d. W aktywnym wkurzają mnie okulary i ich ceny więc chyba pozostanie ET
 
Ostatnia edycja:
Do góry