Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

Riv11

New member
Bez reklam
Paramety są prawie takie same, oba mają matryce 100 Hz IPS, ET5 ma skanowanie podświetlenia 300 HZ, a ET60 ma 600Hz, więc w skanowaniu jest różnica, ale nie odczujesz jej ( oba modele mają skanowanie BLS). Na plus ET 5, że ma ledy na obu krawędziach matrycy, a ET60 tylko na jednej, ET 5 ma więcej wejść USB i HDMI, a E60 ma nowszy wygląd smart, aplikacje oczywiście oba modele mają takie same.
 

farciarzgilm

New member
WIELKIE dzięki Riv11 ! Nie ukrywam, że dużo mi pomogłeś. Od miesiąca się zastanawiam pomiędzy Samsungiem UE46ES6300 a właśnie tymi Panasonicami ale już znam odpowiedź na moje pytanie. Zależy mi na Panasonicu dlatego też, że mam już kino domowe tej firmy razem z Blu-ray Disc.
Nie zrugaj mnie ale jeszcze mam pytanie bo na wyszukiwarce cen na literę C :) jest model TX-L47ET5E. To jest dokładnie ten o którym mówimy? Zastanawia mnie ta literka E na końcu.
Warto poczekać do maja na możliwe niższe ceny czy teraz szukać jakiejś promocji? Może macie jakieś namiary na dobry i pewny sklep internetowy bo wiem, że często tutaj się wymieniacie takimi informacjami. Jak coś to proszę na priv.
Jeszcze raz wielkie dzięki !!
 

martinus123

New member
Tak to ten model.
Zamiast literki E może jeszcze być na końcu EW co oznacza model w kolorze białym, więc dla Ciebie jak najbardziej model z literką E.
Model ET5 jest z serii Panasonica na rok 2012 i już wychodzi ze sprzedaży, więc z tym czekaniem byłbym ostrożny. Może się zdarzyć, że doczekasz lepszej promocji, ale może będziesz go musiał kupić drożej, bądź w ogóle będziesz miał z tym kłopoty.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Dokładnie, pełna nazwa modelu tego telewizora to ET5E. Więc jest to dokładnie ten model o którym mówiłem. I faktycznie, nie warto czekać na promocję, bo poprostu ten model staje się deficytowy,
 

farciarzgilm

New member
Zdecydowałem się na ten tv i teraz prośba o namiary na jakiś dobry i sprawdzony sklep internetowy. Patrzyłem na portal na "C" i tam mam na oku sklepy takie jak mall.pl, pixmania.com, marketmedia.pl (nie wiem czy mogłem to napisać jak nie to przepraszam). Może ktoś kupował w którymś z tych sklepów i mógł by coś poradzić.

Pzdr
 

Franz Maurer

New member
Zdecydowałem się na ten tv i teraz prośba o namiary na jakiś dobry i sprawdzony sklep internetowy. Patrzyłem na portal na "C" i tam mam na oku sklepy takie jak mall.pl, pixmania.com, marketmedia.pl (nie wiem czy mogłem to napisać jak nie to przepraszam). Może ktoś kupował w którymś z tych sklepów i mógł by coś poradzić.

Pzdr

pixmanię odradzam. Koszt wysyłki 350 zł. To Francuzi, zraziłem się do Francuzów (nc+)...
mall.pl to międzynarodowa ekipa. Mają w Polsce magazyny (wiem o jednym - koło Wrocławia) - można odbierać osobiście.
Reszty nie znam.
 

dembin

New member
Witam.
Od dwóch dni jestem posiadaczem Panasonica TX-L47ET60E.
Jak narazie wszystko super ale mam jedno pytanko.
Podczas szybszego ruchu na ekranie tak jakby obraz nie "nadążał za sobą".
Idzie zmienić w opcjach telewizora coś żeby ten efekt był jak najmniej zauważalny?

P.S. Czy może kalibracja by pomogła?

Pozdrawiam
 

xavanger

New member
też jestem posiadaczem w/w modelu
przetestuj w/w problem zmieniając ustawienia z normalne na kino lub prawdziwe kino jak nie pomoże to zmień w ustawieniach te True Motion chyba się to nazywa :p

gratuluje udanego zakupu :D
 

kalatos

New member
Paramety są prawie takie same, oba mają matryce 100 Hz IPS, ET5 ma skanowanie podświetlenia 300 HZ, a ET60 ma 600Hz, więc w skanowaniu jest różnica, ale nie odczujesz jej ( oba modele mają skanowanie BLS). Na plus ET 5, że ma ledy na obu krawędziach matrycy, a ET60 tylko na jednej, ET 5 ma więcej wejść USB i HDMI, a E60 ma nowszy wygląd smart, aplikacje oczywiście oba modele mają takie same.

Prześledziłem cały ten wątek i wszystko w telewizorze TX-L47ET60 byłoby idealnie gdyby nie ta srebrna ramka, która mnie także nie do końca pasuje w salonie. Reszta robi wrażenie w tej kategorii cenowej.

Cytowana wypowiedź karze mi się jednak pochylić nad modelem TX-L47ET5 (kolor jest bardziej odpowiedni :)). Jaka jest teraz Wasza obiektywna ocena? Czy one się różnią czymś oprócz koloru i skanowanie podświetlenia 300 / 600 i nowszego Smarta w ET60?

Przeglądam sklepy pod kątem TX-L47ET5 i widzę, że to model zeszłoroczny i nie jest już tak szeroko dostępny jak ET60.
 

farciarzgilm

New member
Wielkie dzięki wszystkim za pomoc.
Wczoraj zakupiłem ten TV w sklepie internetowym ale faktycznie nie było łatwo. Jest już ich bardzo mało. Jest bardzo dużo przypadków jak dzwoniłem do sklepu to większość zastrzegała, że niekoniecznie będą to modele oryginalne zapakowane lecz powystawowe. W jedym to nawet powiedzieli wprost, że trzeba samemu przyjechać jak dla mnie do Krakowa bo tam mają w sklepach TESCO. To pewnie z wystawy tak samo. Udało się znaleźć sklep w którym mieli na magazynie nie otwierane pudło tylko cena niestety nie 3200 a juz 3400. No ale przyjajmniej nie macany przez każdego :). TV ma być u mnie dzisiaj kurierem więc popołudnie mam już zajęte :)
W takim razie nie zaśmiecam już tego wątku tym TV.

Pozdrawiam
 

Franz Maurer

New member
Prześledziłem cały ten wątek i wszystko w telewizorze TX-L47ET60 byłoby idealnie gdyby nie ta srebrna ramka, która mnie także nie do końca pasuje w salonie. Reszta robi wrażenie w tej kategorii cenowej.

Cytowana wypowiedź karze mi się jednak pochylić nad modelem TX-L47ET5 (kolor jest bardziej odpowiedni :)). Jaka jest teraz Wasza obiektywna ocena? Czy one się różnią czymś oprócz koloru i skanowanie podświetlenia 300 / 600 i nowszego Smarta w ET60?

Przeglądam sklepy pod kątem TX-L47ET5 i widzę, że to model zeszłoroczny i nie jest już tak szeroko dostępny jak ET60.

No opisał Ci już Riv11 najważniejsze różnice. Więcej nie ma za bardzo różnic.
Ale jeśli chodzi o ramkę, to zauważ, że ET5 ma ją dużo szerszą (mi się nie podoba), a ET60 cieniutką (taką bardziej nowoczesną)
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Wielkie dzięki wszystkim za pomoc.
Wczoraj zakupiłem ten TV w sklepie internetowym ale faktycznie nie było łatwo. Jest już ich bardzo mało. Jest bardzo dużo przypadków jak dzwoniłem do sklepu to większość zastrzegała, że niekoniecznie będą to modele oryginalne zapakowane lecz powystawowe. W jedym to nawet powiedzieli wprost, że trzeba samemu przyjechać jak dla mnie do Krakowa bo tam mają w sklepach TESCO. To pewnie z wystawy tak samo. Udało się znaleźć sklep w którym mieli na magazynie nie otwierane pudło tylko cena niestety nie 3200 a juz 3400. No ale przyjajmniej nie macany przez każdego :). TV ma być u mnie dzisiaj kurierem więc popołudnie mam już zajęte :)
W takim razie nie zaśmiecam już tego wątku tym TV.

Pozdrawiam

Mozesz podac nazwe sklepu i adres albo jakies dano kontaktowe tutaj albo na pw? Znajomy przymierza sie wlasnie do zakupu Panasonica i przyda mu sie takie info ;]
 

dembin

New member
też jestem posiadaczem w/w modelu
przetestuj w/w problem zmieniając ustawienia z normalne na kino lub prawdziwe kino jak nie pomoże to zmień w ustawieniach te True Motion chyba się to nazywa :p

gratuluje udanego zakupu :D


Witam.
Zrobiłem tak jak mówiłeś. Poszperałem w opcjach obrazu i teraz jest masakra.
Poprzednim moim telewizorem był Samsung UE40D5500.
Powiem Wam szczerze. Nie ma co porównywać. Obraz w Panasonicu żyleta. Jak się go ogląda to wydaje się, że jest nagrywany jakby inną kamerą. Poprostu nie umiem tego opisać słowami ;-).
SMART i inne bajery na duży, duży plus.
Nie żałuję zmiany Samsunga na Panasonica.

Pozdawiam
 

farciarzgilm

New member
lajkonik122 Sklep znaleziony na Alledrogo, użytkownik JMSYSTEM firma znajdująca się w Olkuszu. Teraz patrzyłem na ich aukcje i nie mają już tego TV ale zadzwoń i zapytaj. Od razu niech dają Pana Wojtka do telefonu :) 513959195 czynne od 10:00.
Tv dostałem wczoraj w południe oryginalnie zapakowany i oklejony foliami więc prosto z fabryki. Pudełko oryginalnie zaklejone. TV urywa dupę jak dla mnie ale jeszcze dużo ustawiania przede mną.
 

dembin

New member
Nie znam kolego kto by się przesiadł z Samsunga na panasa i by zalowal...
lolek


W domu mam 2 telewizory, laptopa oraz komórki Samsunga. Od zawsze byłem fanem tej marki.
Do czasu jak mi wpadł właśnie w oko ten Panasonic. Uwierzy do dopiero ten kto go kupi i zobaczy na żywo.

Pozdrawiam wszystkich niedowiarków :p . . .
 

magik22

New member
Hej.
Telewizor ma w końcu odświeżanie 100hz czy 50? Kilka osób pisało, że 50hz jednak producent podaje, że 100hz. Jak to w końcu jest?
Pytanie drugie: czy okulary takie jak są do pasywnego 3D od LG będą działać na tym Panasonicu?
Z góry dzięki za pomoc
 

Riv11

New member
Bez reklam
Hej.
Telewizor ma w końcu odświeżanie 100hz czy 50? Kilka osób pisało, że 50hz jednak producent podaje, że 100hz. Jak to w końcu jest?
Pytanie drugie: czy okulary takie jak są do pasywnego 3D od LG będą działać na tym Panasonicu?
Z góry dzięki za pomoc
100 Hz odświeżania, i 600Hz skanowania.
Okulary do pasywnego 3 D pasują, bez względu na markę, nawet z kna będą pasować. Taka zaleta pasywnegon3D.
 
Ostatnia edycja:

lesjagl

New member
Panasonic TX-L 47ETW60 co ciekawe posiada wg specyfikacji na niemieckiej stronie takie oto cuda: Empfänger: DVB-S DVB-S2 CI+ i USB-Recording.
 
Do góry