Panasonic TX-L47ET60 test otwarty, czyli model który powinieneś zapamiętać !

Since

New member
mam kabel 1m hdmi 1.3 jakiś no name :p
podłącz HDMI z lapkiem zmień na odpowiednie źródło w TV a potem sprawdź czy twój laptop widzi go tzn. w ustawieniach rozdzielczości czy widzisz 2 źródła :) może go widzi jako projektor czy coś ?

wszystko było sprawdzane poprzez źródła.po wszystkie już chyba ustawienia w laptopie.
nic nie dało.
laptop nie widzi TV , a TV laptopa.
 

Riv11

New member
Bez reklam
Podam swoją uwagę do tego modelu (TX-L42ET60) oraz do uboższego bez 3D TX-L42E6E -ta sama seria. Otóż byłem wczoraj w sklepie, aby zakupić TX-L42E6E i konsternacja, bo zauważyłem, że obraz na matrycy nie dochodzi równomiernie do ramki, bo bokach mamy po ok 6 mm a u góry i na dole po ok. 3 mm czarnej nie wykorzystanej matrycy. Z początku myślałem, że to bubel i poprosiłem inny karton, ale w następnym było to samo! Ja rozumiem, że zrobiono b. wąską ramkę, ale żeby wokół ramki zostawiać pasek czarnej niewykorzystanej matrycy? Oczywiście efekt niknie gdy ramka TV jest czarna (Czerń i czerń!), ale ramka TV jest srebrna i na jasnych scenach widać nierównomierną czarną obwódkę wokół jasnej ramki tego telewizora!

Tutaj na forum już czytałem wypowiedź o tym, teraz nie mogę jej znaleźć, ale na szczęścia mam w dodanych link do Youtube: TUTAJ gdzie widać ten problem na zbliżeniach: strona prawa -od 26 sek. /strona lewa od 40sek. -najlepiej widać to na pełnym ekranie.

Panowie przekonajcie mnie, że to duperelka bez znaczenia, bo bardzo podoba mi się ten telewizor, jednak śmiem twierdzić, że Panas wyprzedaje w pierwszym rzucie niedoróbki linii startowej...
A tutaj test robił ktoś tendencyjnie, bo w ogóle o tym nie wspomniał i nawet fotki są tak dobierane, żeby nie było można tego zobaczyć :( Panowie o co chodzi?
Po pierwsze to E6 to nie uboższa wersja ET60, tylko zuełnie inna seria z zupełnie inną matrycą, E6 ma marycę VA 50 Hz, ze skanowaniem 100 Hz w technolgii BLB, ET 60 matrycę IPS 100 Hz ze skanowanem 600 Hz w technologii BLS,że o innch różncach nie wspmnę. A ty na podstawie E 6 wyciągasz wniski o ET60.
Gdybyś miał minimum wiedzy o tym co piszesz, i minimum wiedzy o tych dwuch modelach, i minimum wiedzy a panelach VA ze skanowaniemw BLB, to byś takich rzeczy nie wpisywał.
Po drgie to co napisał kiki, nie podoba ci się to go nie kupuj.
 

Adax01

Member
TX-L47ET60 - diabeł tkwi w szczegółach

kiki - spokojnie, doceniam Twoją pomoc i to bardzo, jeśli niechcący uraziłem to przepraszam.

Moje odczucie na pewno ma zabarwienie subiektywne, ale spowodowało, że wstrzymałem się z zakupem, sprawdzę jeszcze inne sztuki i zapewne dokonam świadomego wyboru/decyzji. Opisana wyżej sprawa jest faktem i lepiej, żeby wszyscy o tym wiedzieli, bo sprzedawca w sklepie zbaraniał i powiedział, że to usterka tej sztuki. Nie można tego ukrywać, bo okazuje się, że wąska srebrna rama jest przyczyną pojawienia się innej kontrastowej (czarnej) obwódki i dobrze byłoby, gdyby jej nie było lub była jak najbardziej równomierna!
Po pierwsze to E6 to nie uboższa wersja ET60... po drugie to co napisał kiki, nie podoba ci się to go nie kupuj.
To chyba oczywiste, dane techniczne są ogólnodostępne i nie trzeba ich powtarzać, lepiej zająć się szczegółami, a wygląd z przodu i "obwoluta" ta sama!!! Gdzieś jedna osoba na Forum wspomniała o tym mankamencie i to się potwierdza! Byłby to mój 3-ci telewizor Panasa, w ogóle jestem fanem Panasonica, nie znam się na nowych technologiach, ale jak patrzę na obraz to widzę szczegóły i tę "obwolutę". Jeśli tutaj rozmawiamy o Panasonicu to chyba obiektywnie i mówimy o wszystkim, no chyba, że to jest forum sprzedających... Niestety, póki co nie przekonano mnie, że z tymi obwódkami jest lepiej, więc pomyślałem, że Ci którzy kupili wypowiedzą się o tym, co o tym sądzicie?
Pozdrawiam, miłego dnia!

Tę otoczkę widać zresztą też na pierwszej fotce w tym wątku, pewnie idzie się przekonać... więc zachęcam do kupowania, bo ten telewizorek jest najfajniejszy jaki widziałem :)
018_P1500097.JPG
 
Ostatnia edycja:

Nefrytus

New member
Witam,
jestem szczęśliwym posiadaczem et60e. Mam do Was pytanie: w jakim formacie mam umieścić napisy na dysku lub pen drive żeby były odtwarzane po podłaczeniu bezpośrednio do telewizora?
 

bugbug1

New member
chłopaki co jest z tym wifi w tym tv? filmy hd z yt i dysku po wifi się tną jak rasowe dziecko emo. Tak ma byc czy coś mam nie tak? Sprawdźcie u siebie
 

cm812

New member
ja o dziwo mam podobnie :( YT przez wifi działa "skokowo" ale też materiał po podpięciu TV kablem sieciowym z routerem też nie był płynny (6Mb/s)
Może coś tam trzeba pomieszać?

Mnie denerwują jeszcze dwie rzeczy:
1. jak zmusić TV abym to ja wybierał z jakiego HDMI chcę w danym momencie korzystać? Teraz mam podpięty PVR i Dongle i ten drugi ciągle wymusza swoje hdmi - niezależnie gdzie go wepnę!
2. podświetlenie matrycy wg. mnie i w moim egzemplarzu jest dziwne, na jasnych/białych planszach widać niedoświetlenie (przyżółknięcie) prawego dolnego rogu, tak około 30x30cm.
 

don_cortezz

New member
viera remote

Witam
Proszę o pomoc, od tygodnia walczę z podłączeniem Viera Remote do tv TX-L47ET60e .
Instalowałem juz obie wersje programu ( 1 i 2 ) na Samsung Galaxy S2, GalaxyTab 2 oraz LG Swift Black.
Na wszystkich urządzeniach program działa, znajduje TV ale niestety na tym się kończy współpraca , żadne klawisz nie działa , zdjęcia też nie można wyświetlić na TV. Z tych samych urządzeń Youtube po DLNA śmiga pięknie. Z góry dzięki za pomoc
 

xavanger

New member
dzisiaj tknęło mnie coś dziwnego...
czyściłem matryce z kurzu delikatną szmatką i zauważyłem iż matryca przy bokach (przy ramce) nie jest w żaden sposób zabezpieczona?!
tzn. mogę na dole docisnąć ją lekko i się wciska z 1mm do środka po czym wraca?!
WTF? Czy nie powinno tu być jakiejś ochronnej powłoki przed matrycą?! Może w moim modelu czegoś brakuje... W moich LCDkach jest wszystko super sztywne przy ramkach i nie mam opcji wciśnięcia nic bo jest to ładnie spasowane a tutaj wygląda to jak by ktoś ukradł mi szybkę przed matrycy?!
 

electro69

New member
dzisiaj tknęło mnie coś dziwnego...
czyściłem matryce z kurzu delikatną szmatką i zauważyłem iż matryca przy bokach (przy ramce) nie jest w żaden sposób zabezpieczona?!
tzn. mogę na dole docisnąć ją lekko i się wciska z 1mm do środka po czym wraca?!
WTF? Czy nie powinno tu być jakiejś ochronnej powłoki przed matrycą?! Może w moim modelu czegoś brakuje... W moich LCDkach jest wszystko super sztywne przy ramkach i nie mam opcji wciśnięcia nic bo jest to ładnie spasowane a tutaj wygląda to jak by ktoś ukradł mi szybkę przed matrycy?!
Witaj
To jest jakiś już niestety "trend" jeśli chodzi o montaż matryc w nowych TV ... tu jeszcze nie ma tragedii zobacz sobie na telewizory tzw. "bez ramki" które ma LG czy Philips tam to dopiero ugniata, "rusza" się ta pleksa osłaniająca matrycę ... mi się też to bardzo nie podoba i niepokoi jak to będzie wyglądało po np. 2 latach użytkowania (czyszczenia) czy się tam nic nie uszkodzi albo nie wleci kurz przez te szpary itp. .... należy mieć tylko nadzieje że to jest "normalne" zjawisko i takie rozwiązanie technologiczne dotyczące montażu było należycie testowane przez producentów.
Pozdrawiam
 

Riv11

New member
Bez reklam
Nie jest to żadna wada, matryce montowane są "luźno" w obudowie, aby nie wprowadzać naprężeń. Innymi słowy zbyt ciasno spasowane matryce powodują, że telewizor trzeszczy, jest to spowodowane nagrzewaniem sie telewizora.
 

xavanger

New member
ahaaa czyli twierdzisz że mój poprzedni LCD który się grzeje jest na sztywno (o dziwo twoja teoria w moim się nie sprawdza bo nie trzeszczy) a ten jest LED i się mniej grzeje już nie może?
 

xavanger

New member
nie wiem co jest nie tak ale nie mogę edytować posta wyżej ?
btw. napisałem o tym do panasonica i mi odpisali to:

"Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Panasonic.
Uprzejmie informujemy, że opisane przez Pana zjawisko w Pańskim telewizorze nie jest jego usterką ale normalną cechą telewizorów Panasonic. W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy o ponowny kontakt."
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Już prędzej przejmowałbym się tym ze zbyt sztywna matryca może z czasem się min. zniekształcić z powodu temperatury co spowoduje pojawienie się mocniejszego cloudingu.
 

farciarzgilm

New member
Witam
Przepraszam za wcinke bo nie czytałem całego wątku. Ten telewizor byłby dla mnie idealny gdyby nie jesgo srebrna ramka. Czy jest on w innej obudowie czy tylko srebrna? Ewentualnie który z modeli Panasonica ma takie same parametry i posiada czarną ramkę mogli byście polecić? Może wyda Wam sięto śmieszne ale ten kolor naprawę mi nie pasuje do pokoju (taki układ i wygląd mebli).

Pzdr
 
Do góry