Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

piteq09

New member
Witam wszystkich
Mam zamiar kupic L42ET5E, czy test wersji "47 odnosi sie takze do wersji "42, jedyna roznica to wielkosc matrycy, czy moze cos jeszcze?
Obecnie mam toshiba regza 42z3030d - sadzicie ze warto zmieniac z tego modelu na panasa? jestem z niego bardzo zadowolony, brak jedynie opcji sieciowych oraz 3d.
kilka pytan na temat L42ET5E
1) czy takie pojecia jak input lag, clouding, banding itp byly juz kiedys, czy to pojawilo sie dopiero przy technologii led/3d ? bo ja nic takiego nie zauwazam w swoim "starym" tv ktory ma raptem ponad 3 lata.
2) jak z obsluga ipli, iplexu, yotube, czy dziala bezproblemowo?
3) kwestia podlaczenia ps3, pc - czy jest jakis lag o ktorym czytalem?
4) obsluga napisow przez usb - czy obsluguje bez problemu .txt dla plikow .mp4, .avi, .mkv ?
To na razie tyle na poczatek :)
No chyba ze polecacie cos fajniejszego w cenie do 3000zl i wielkosci 42" z pasywnym 3d?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
1. Ma niski input lag. Clouding i Banding - to historia.
2. Dzieła bez problemu - wystarczy odpowiedni przesył.
3. jw.
4. Działa

Philips 42 PFL 6007:
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html

Philips:
- dodatkowy wbudowany głośnik
- Dual games
- Procesor DUal Core
- Ambilight
- równiejsze podświetlenie matrycy
- 4 okulary w komplecie
- mniejszy input lag
- mniejszy pobór energii (Eisa nagroda)
European Green TV 2012-2013 - Philips 55PFL6007 | EISA - The European Imaging and Sound Association
- lepsza czerń
- wzorcowe blokowanie szumów.
- rewelacyjna płynność obrazu
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...ilips-czyli-nowa-jakosc-w-klasie-premium.html - tu masz test poczytaj.
- świetny design (bezramkowy)
- obsługa extra z poziomu Androida.

http://www.hdtv.com.pl/forum/relacj...prezentacji-nowosci-pfl-6007-7007-8007-a.html - tu masz jeszcze inne możliwości tego telewizora.
Na dniach przybędą nowe widgety więc będzie i pod tym względem super .
 

piteq09

New member
kiki : ten philips w Twoim tescie faktycznie robi wrazenie, ale jest o ponad 600zl drozszy od tego panasa, a moj pulap w wysokosci 3k tez przekracza o prawie 300zl ;) Myslisz ze warto tyle doplacac ?
W tescie napisales ze nie czyta polskich napisow. Na tym mi najbardziej zalezy.
W panasie tez ktos sie skarzyl ze sa problemy z .txt , a w przypadku plikow .mp4 to .txt wogole nie widzi.
 

kuchcik

New member
kiki : ten philips w Twoim tescie faktycznie robi wrazenie, ale jest o ponad 600zl drozszy od tego panasa, a moj pulap w wysokosci 3k tez przekracza o prawie 300zl ;) Myslisz ze warto tyle doplacac ?
W tescie napisales ze nie czyta polskich napisow. Na tym mi najbardziej zalezy.
W panasie tez ktos sie skarzyl ze sa problemy z .txt , a w przypadku plikow .mp4 to .txt wogole nie widzi.


na txt w mp4 jest trik i działaja
 

piteq09

New member
kuchcik : mozesz opisac ten trick na .txt w .mp4 ?

Jesli uzytkownicy potwierdzaja bezproblemowe dzialaanie YT, IPLEX, IPLA oraz napisow .txt w .mp4, .avi oraz .mkv to nie mam co sie zastanawiac i biore panasa ;)
Zalezy mi na tym, zeby kazdy z domownikow (lacznie ze starszymi osobami) mogl bezproblemowo wlaczyc dziecku bajki z usb, sd z dzialajacymi napisami, bez zadnych kombinacji.
A jak dziala flash w przegladarce ? Moglby ktos sprawdzic strone weeb.tv czy mozna bez problemu ogladac tv ?
 

espaniol

New member
Aby tv włączał się w trybie HDMI musisz wejść menu/konfiguracja/inne ustawienia/ autowybór źródła/zaznaczyć AV


U mnie bz dalej dzieje sie to samo ...wlacza sie opcja dvb-t....pomimo ze w tv mam w trybie hotelowym ustawione na hdmi1...uparcie sie wl..tylko opcja dvb-t...:x
 
Ostatnia edycja:

kuchcik

New member
kuchcik : mozesz opisac ten trick na .txt w .mp4 ?

Jesli uzytkownicy potwierdzaja bezproblemowe dzialaanie YT, IPLEX, IPLA oraz napisow .txt w .mp4, .avi oraz .mkv to nie mam co sie zastanawiac i biore panasa ;)
Zalezy mi na tym, zeby kazdy z domownikow (lacznie ze starszymi osobami) mogl bezproblemowo wlaczyc dziecku bajki z usb, sd z dzialajacymi napisami, bez zadnych kombinacji.
A jak dziala flash w przegladarce ? Moglby ktos sprawdzic strone weeb.tv czy mozna bez problemu ogladac tv ?

przed odpaleniem mp4 musisz odpalic inny film np. avi , wlaczyc napisy, wylaczyc i wlaczyc mp4. Wtedy napisy bedzie widział. Sam tak robie.
 

manipulator

New member
Witam wszystkich
1) czy takie pojecia jak input lag, clouding, banding itp byly juz kiedys, czy to pojawilo sie dopiero przy technologii led/3d ? bo ja nic takiego nie zauwazam w swoim "starym" tv ktory ma raptem ponad 3 lata.
2) jak z obsluga ipli, iplexu, yotube, czy dziala bezproblemowo?
3) kwestia podlaczenia ps3, pc - czy jest jakis lag o ktorym czytalem?
4) obsluga napisow przez usb - czy obsluguje bez problemu .txt dla plikow .mp4, .avi, .mkv ?

ad 1. ten model w wersji 47 miewa przypadłości w postaci bandingu - mam 42cale i też jest banding (takie brudne pionowe paski) - cloudingu nie mam, ale poczytaj na forum, pisano że wersj 47calowe są bardziej "rozrzucone jakościowo". Miałem 3letniego samsunga który miał de facto ładniejszy obraz ...

ad 2. viera smart tv jest ok, są podstawowe programy typu ipla, youtube, iplex i kilka innych - ale jest ich w sumie z 10... przydatnych dla polskiego odbiorcy - w porównaniu do np. smart tv z samsunga wygląda to jak broszurka do encyklopedii

ad 3. nie mam jeszcze konsoli ;)

ad 4. obsługa napisów - tylko srt, dodatkowo zewnętrzne napisy są bardzo ale to bardzo małe - rozwiązaniem jest stworzenie kontenera mkv i wrzucenie do niego filmu i napisów - wtedy o dziwo są świetne duże i zoutlajnowane - komfortowo się ogląda - ale to wymaga dodatkowej czynności (30-40sek. taka operacja)


Jeśli jesteś zadowolony z TV a brakuje Ci internetu i "puszczacza";) filmów - to zainteresuj się rozwiązaniem typu: WD TV Live Hub / WD TV Live / Philips HMP 5000 / Ferguson Ariva HDplayer 210 - generalnie hasłem ODTWARZACZ MULTIMEDIALNY.
Mi niestety nikt tego nie podpowiedział - a zamieniłem fajnego samsunga (b550) na wspomnianego panasa właśnie ze względu na internet i większy calarz - i nie do końca jestem zadowolony - tzn. tragedii nie ma ale d*py nie urywa... :)
 

piteq09

New member
Jeśli jesteś zadowolony z TV a brakuje Ci internetu i "puszczacza";) filmów - to zainteresuj się rozwiązaniem typu: WD TV Live Hub / WD TV Live / Philips HMP 5000 / Ferguson Ariva HDplayer 210 - generalnie hasłem ODTWARZACZ MULTIMEDIALNY.
Mi niestety nikt tego nie podpowiedział - a zamieniłem fajnego samsunga (b550) na wspomnianego panasa właśnie ze względu na internet i większy calarz - i nie do końca jestem zadowolony - tzn. tragedii nie ma ale d*py nie urywa... :)

Dzieki za konkretna odpowiedz ;-)
Zastanawia mnie w takim razie czemu kiki strone wczesniej napisal ze clouding i banding to historia, oraz ze nie ma zadnych problemow z napisami ?
Na swojej 4 letniej toshibie nigdy tego nie zauwazylem.
Co do "puszczacza" filmow mam do cyfrowki wiwe hd90 i z usb lyka kazdy format plikow i napisow. Oczywiscie przy nowym tv skorzystalbym z dekodera wbudowanego.
Widze ze nie ma co sie nastawiac na funkcje sieciowe, tylko wybrac pod katem jakosci obrazu 2d i 3d, a do multimediow dokupic sobie np mk808 na androidzie, co chyba niedlugo uczynie.
A w takim wypadku zmiana tv podyktowanaby byla tylko checia przejscia na 3D, ktorego w obecnym tv niestety nie mam. Tylko ze sam nie wiem czy mi to potrzebne :fool:
 

sirmike1

New member
Co do cloudingu to się zgodzę - faktycznie wygląda na to jakby był bardzo mały lub w ogóle by go nie było (choc clouding to uboczny efekt led edge) - może to też jednak wynika z tego że czerń tu jest gorsza niż w innych tv.
Natomiast co do bandingu to występuje jak najbardziej. Pewnie na 42 calach mniej go widac niż na 47 ale jest. A że jeden egzemplarz akurat byłe tego pozbawiony to nie ma to przełożenia na resztę.
Ogólnie mówiąc Panasonic 42et5 przy jego cenie uważam za bardzo dobry tv. Ale fakt jest faktem że banding jest. I jeśli ja (laik od spraw dogłębnych testów, usatwień, parametrów) go zauważyłem, to osoby, które zjadły zęby na testach i sprzęcie hdtv to również musiały zauważyć.

Z pewnością mimo kilku "minusów" tego tv ( októrych pisałem kila ston wcześniej) tv mogę polecić. Bardziej niz banding przeszkadza mi brak pvr.... ale widziały gały co brały :)
 

martys

New member
ET5 nie ma mozliwosci nagrywania na pen lub dysk ale nie wiem czy wiesz, ze material nagrany za pomoca tv mozna odtworzyc tylko na tym samym
tv!!! Totalna glupota.
Jesli szukasz Panasonica to za 300 zl wiecej masz ETW5 ktory ma mozliwosc nagrywania.
 

maromarecki

New member
A jakie masz ustawienia, wyłączyłeś wszystkie polepszacze obrazu ?
Ten telewizor nie ma żadnych problemów z kolorami i ostrością .

Jak nie ma jak ma. Po co taka gadka? Przecież włączam dwa TV obok siebie i widzę jak jest. I NIE JEST TO KWESTIA USTAWIEŃ. Wszystko skonfigurowane prawidłowo. Obraz jest po prostu słabej jakości. Matryca jest w stanie wyświetlić dobry obraz ponieważ fotki wyświetlane są poprawnie. Prawdopodobnie to wina tunera. Na tym samym sygnale na Samsungu jest żyleta a na Panasie bliżej do tego co znamy z tanich tunerów podłączanych po USB do kompa. Słaba ostrość, artefakty jak przy kompresji JPG, cieniutkie poziome linie.
Dobrze, że sprzedawca zgodził się na zwrot. Nie wiem jaki TV teraz wybiorę coś koci mnie PHILIPS 47PFL4007H.
Cały czas mówię o E5E nie ET5E

PS. Kolory wyglądają trochę lepiej po wgraniu najnowszego softu więc polecam aktualizację.
 

sirmike1

New member
ET5 nie ma mozliwosci nagrywania na pen lub dysk ale nie wiem czy wiesz, ze material nagrany za pomoca tv mozna odtworzyc tylko na tym samym
tv!!! Totalna glupota.
Jesli szukasz Panasonica to za 300 zl wiecej masz ETW5 ktory ma mozliwosc nagrywania.

Szkoda że takiej informacji nie miałem 1,5 temu :( W sumie dobrze że jest taki model z nagrywaniem na pendrive.
Oczywiście fakt, iz to co sie nagra na pendrive można odtworzyć tylko na tym samym tv nie jest fajny....ale wiesz taki pvr jakby nie było jest konkurencją dla dekoderów z hdd od operatorów takich jak np TOYA - za takie dekodery HDD trzeba dodatkowo płacić np 20 zł miesięcznie. W takiej sytuacji to jednak wolalbym tego pvr nawet jak jest w inne funkcje okrojony....

Ale tego modelu ETW5 nawet nie widze na oficjalnej stronie Panasonica....
 

espaniol

New member
napisał...kkinoman....Aby tv włączał się w trybie HDMI musisz wejść menu/konfiguracja/inne ustawienia/ autowybór źródła/zaznaczyć AV
U mnie bz dalej dzieje sie tak samo ...włącza się opcja dvb-t....pomimo ze w tv mam w trybie hotelowym ustawione na hdmi1...przez kilka razy włączy się prawidlowo ,a potem uparcie się wl..tylko opcja dvb-t...help help koledzy..:blagam::xproszę o podpowiedz...
 

martys

New member
ETW5 jest do kupienia np. w Łodzi w sklepie internetowym
http://www.ceneo.pl/17434755

Co do odplatnosci za dekoder np. w Toya to polecam np. Cyfre+ gdzie mozna miec PVR za zero.

Sam to przerabialem kilka miesiecy temu.

Ja osobiscie polecam 47ET5 w tej cenie ciezko kupic cos lepszego wedlug mnie.
 

manipulator

New member
Jak nie ma jak ma. Po co taka gadka? Przecież włączam dwa TV obok siebie i widzę jak jest. I NIE JEST TO KWESTIA USTAWIEŃ. Wszystko skonfigurowane prawidłowo. Obraz jest po prostu słabej jakości. Matryca jest w stanie wyświetlić dobry obraz ponieważ fotki wyświetlane są poprawnie. Prawdopodobnie to wina tunera. Na tym samym sygnale na Samsungu jest żyleta a na Panasie bliżej do tego co znamy z tanich tunerów podłączanych po USB do kompa. Słaba ostrość, artefakty jak przy kompresji JPG, cieniutkie poziome linie.
[...]
Cały czas mówię o E5E nie ET5E
[...]

Ja sądzę że to nawet nie wina tunera - ja materiał podaje za pomocą (zewnętrznego) tunera hd pvr z vectry po kablu hdmi. Niektóre kanały żyleta i nawet nie widać bandingu, a przy niektórych krew mnie zalewa. Moim zdaniem to kwestia elektroniki w panasie - matryca wyświetla całkiem przyzwoity obraz ale elektronika lub oprogramowanie czasami go po prostu psuje - mówię z kolei o ET5 :)
I łudzę się że że w nowym firmware ulepszą 2 rzeczy: zrobią jakiś reduktor bandingu;) i większe napisy zewnętrzne. Więcej mi nie trza.:p

Btw, apropos widżetów to niewiem czy wiecie ale w IPLA są teraz seriale z tvp.pl - ale się ucieszyłem bo pitbull, glina, 8) i wiele innych mogę teraz spokojnie paczać na tv bez kombinacji (bo widżetu tvp.pl jak wiecie panas nie ma:( ).
 
Do góry