Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

andi76

New member
problem z MKV

Hejka.
Ściągnąłem z netu demko od LG (to ze sportowcami)w 3D (format SBS.mkv) Hmmm TV go nie czyta, nie widzi w ogóle pliku MKV na pendrive.
O co chodzi ? Miał widzieć... Jak puszczam z LAPTOPA przez HDMI (Full HD włączony TYLKO na TV) to obraz wygląda jak SD i do tego te "efekty" lipne są, w sklepie wyglądało to super, może jakąś kiepską jakość ściągnąłem ? - jak to sprawdzić ?

Kolejna sprawa z LAPTOPA puściłem SPIDERMAN-a 3D (SBS.mkv jakieś mini-dvd) - bo TV też na pendrive nie widział tego pliku :( - i jakoś nic z ekranu nie wyszło. Owszem głębia boska, a nic mnie nie kopnęło. Może jakiś ślepy jestem ?

PS. Jeszce jedno, ustawiłem sobie "servio" i widział z laptopa WSZYSTKIE Filmy (div-x, avi, nawet nagrywane aparatem LUMIX, oprócz tych właśnie SBS.mkv ? czy to nie dziwne :(
 

andi76

New member
Hejka.
Ściągnąłem z netu demko od LG (to ze sportowcami)w 3D (format SBS.mkv) Hmmm TV go nie czyta, nie widzi w ogóle pliku MKV na pendrive.
O co chodzi ? Miał widzieć... Jak puszczam z LAPTOPA przez HDMI (Full HD włączony TYLKO na TV) to obraz wygląda jak SD i do tego te "efekty" lipne są, w sklepie wyglądało to super, może jakąś kiepską jakość ściągnąłem ? - jak to sprawdzić ?

Kolejna sprawa z LAPTOPA puściłem SPIDERMAN-a 3D (SBS.mkv jakieś mini-dvd) - bo TV też na pendrive nie widział tego pliku :( - i jakoś nic z ekranu nie wyszło. Owszem głębia boska, a nic mnie nie kopnęło. Może jakiś ślepy jestem ?

PS. Jeszce jedno, ustawiłem sobie "servio" i widział z laptopa WSZYSTKIE Filmy (div-x, avi, nawet nagrywane aparatem LUMIX, oprócz tych właśnie SBS.mkv ? czy to nie dziwne :(

oczywiście chodzi o PANASA 47ET5E ... sorki :(
 

ichris

New member
Hmm ściągnąłem jakie sample 3D i śmiga. Zarówno .mkv ja i mp4. Co prawda długo się wczytuje w porównaniu do 2D ale działa.

Natomiast wkurza mnie niemiłosiernie brak folderów z USB. Nie po to mam porządek w swoich zbiorach zdjęć czy muzyki na dyskach USB aby telewizor wszystko wrzucał do jednego wora... Idiotyzm. Jest w ogóle funkcja wyświetlenia po folderach?
 

ss77

New member
Witam,
Jestem posiadaczem Panasa 55 etw5 i mam pytanie, czy jest możliwość skorygowania aby był mniej widoczny efekt braku płynności przy szybko przesuwajacym sie ekranie np podczas szybkich scen na filmach. Tzn u mnie ten efekt wygląda tak, że szybki przesuw sceny powoduje widoczny przeskok a następnie wszystko idzie płynnie- (tak jakby coś nie w porę zareagowało na zmiane w wyświetlanie scecy-przesuwu)czy da się to jakoś wyeliminować np z poziomu menu serwisowego bo przy standardowych regulacjach chyba nie.
 

adameiro

New member
odtwarzanie mkv 3d 1080p

witam,

od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem Panasa ET5E. Jak na razie jestem bardzo zadowolony jednak zauważyłem jeden problem - przy odtwarzaniu z pendrive'a pliku mkv 3d w jakości 1080p obraz mi się zacina, jakby łapał co którąś klatkę. Dźwięk jest ok. Ten sam plik na komputerze idzie płynnie.

To jak na razie jedyny film 3d w tej jakości jaki mam więc nie wiem czy to problem z plikiem czy przepustowością USB czy może telewizor się nie wyrabia z dekodowaniem. Może ktoś się spotkał z podobnym problemem?
 

jaruone

New member
Jeśli chcesz większy niż 42 a boisz się bandingu to bierz Toshibe 46" 933.

Miałem ją brać ale wziąłem pendrive'a z domu do Euro, sprzedawca dał mi piloty do zabawy i lepsze wrażenie zrobił na mnie Panas. Jeśli jednak priorytetem są cale to Toshiba będzie dobrą opcją.

PS. Czy jest jakich właściciel 42-calowego ET5E który zauważył u siebie ten vertical banding?

Dzięki za odpowiedź.
Chodzi Ci o to że lepiej Panas radził sobie z multimediami (czytanie plików z pendriva) czy wrażenia ogólne ?? Panas mi pasuje w 100% ale będę kupował przez net i nie chcę mieć niespodzianki, a już kilka osób o tym pisało - andi76 kupił parę dni temu i ... trafił na banding :(

Ta Tośka wygląda ciekawie - z ciekawości - skąd wiesz że są wolne od bandingu ?? Chodzi o matrycę jakiej użyto do jej produkcji??
 

ichris

New member
Jest większy więc może jakiś problem technologiczny? Bandingu w 42-calowych ET po prostu nie słyszałem ani nie czytałem na forum. Ogólnie wrażenie lepsze robił Panas, w szybkości działania, wyglądzie menu, ma fajniejszy pilot ale to są szczegóły... Obraz jest najważniejszy a tu po regulacji pewnie Toshiba nie odstaje od Panasa. Aczkolweik w warunkach sklepowych lepszy obraz filmów z USB zaprezentował Panas po drobnych korektach w ustawieniach.


Panasonic ma dość skopany system przeglądania zawartości multimediów (USB). Wyszukuje całą zawartość wraz ze wszystkimi podfolderami i wrzuca do folderu głównego... Idiotyzm. Przykładowo, na dysku USB mam kolekcje zdjęć z kilku lat, bardzo ładnie poukładaną... Mam też kolekcje muzyki, również poukładaną a Panas miesza zdjęcia prywatne i okładki z albumów... Powstaje niemiłosierny śmietnik pomimo, że na dysku jest porządek. Chciałbym zobaczyć idiotę, który tak to skopał. Nie wspominam już o takiej rzeczy, że każdy folder wyświetla się w postaci fotografii niejako reprezentującej dany katalog. Szkoda, że nie można tego ficzera z podglądem wyłączyć bo nie zawsze i nie wszystkimi zdjęciami chciałbym się chwalić np. znajomym czy rodzinie. A skoro w głównym katalogu Panas wrzuca WSZYSTKO to, żeby znaleźć dany podfolder trzeba przejrzeć niekiedy całą zawartość dysku z wielu lat... To kolejny idiotyczny pomysł. Wyświetla filmy i zdjęcia pięknie ale samo zarządzanie multimediami to porażka. Idzie przeżyć ale tu naprawdę wystarczy choć trochę użyć mózgu, żeby to miało ręce i nogi. A ktoś to skopał koncertowo...
 
Ostatnia edycja:

speed18

New member
Jest większy więc może jakiś problem technologiczny? Bandingu w 42-calowych ET po prostu nie słyszałem ani nie czytałem na forum. Ogólnie wrażenie lepsze robił Panas, w szybkości działania, wyglądzie menu, ma fajniejszy pilot ale to są szczegóły... Obraz jest najważniejszy a tu po regulacji pewnie Toshiba nie odstaje od Panasa. Aczkolweik w warunkach sklepowych lepszy obraz filmów z USB zaprezentował Panas po drobnych korektach w ustawieniach.


Panasonic ma dość skopany system przeglądania zawartości multimediów (USB). Wyszukuje całą zawartość wraz ze wszystkimi podfolderami i wrzuca do folderu głównego... Idiotyzm. Przykładowo, na dysku USB mam kolekcje zdjęć z kilku lat, bardzo ładnie poukładaną... Mam też kolekcje muzyki, również poukładaną a Panas miesza zdjęcia prywatne i okładki z albumów... Powstaje niemiłosierny śmietnik pomimo, że na dysku jest porządek. Chciałbym zobaczyć idiotę, który tak to skopał. Nie wspominam już o takiej rzeczy, że każdy folder wyświetla się w postaci fotografii niejako reprezentującej dany katalog. Szkoda, że nie można tego ficzera z podglądem wyłączyć bo nie zawsze i nie wszystkimi zdjęciami chciałbym się chwalić np. znajomym czy rodzinie. A skoro w głównym katalogu Panas wrzuca WSZYSTKO to, żeby znaleźć dany podfolder trzeba przejrzeć niekiedy całą zawartość dysku z wielu lat... To kolejny idiotyczny pomysł. Wyświetla filmy i zdjęcia pięknie ale samo zarządzanie multimediami to porażka. Idzie przeżyć ale tu naprawdę wystarczy choć trochę użyć mózgu, żeby to miało ręce i nogi. A ktoś to skopał koncertowo...

Zgadzam się w zupełności z tą opinią. Też mnie to strasznie irytuje. Widziałem u kumpla na TV od LG w odtwarzaczu multimediów ładny, normalny widok folderów, bez dziwnych podglądów, miniatur. A w Panasie porażka... Ciekawe czy da się jakoś zasugerować Im, żeby w kolejnych wersjach softu uwzględnili taką zmianę..
Ja znalazłem jednak 2 myki, które trochę mogą uporządkować ten nieład w przeglądaniu multimediów. Otóż podczas przeglądania zdjęć da się zmienić WIDOK na WIDOK FOLDERÓW. Trochę to poprawia porządek. Niestety tą opcję trzeba zmieniać każdorazowo po wejściu do przeglądarki zdjęć. Natomiast w przypadku filmów nie jest już tak różowo i jedynym rozwiązaniem jakie znalazłem to umieszczanie plików z filmami bezpośrednio w folderze FILMY, SERIALE czy jak tam inaczej to nazwiemy. Wówczas Panas nie widzi bezpośrednio w przeglądarce tych plików i widać je dopiero po wejściu do danego folderu (czyli coś co przypomina "normalny" eksplorator plików). Takie porządkowanie wymaga jednak sporo pracy a na dodatek ma swoje minusy, gdyż wszystkie pliki (film, napisy, ewentualnie okładki) są "w jednym worku". Odnośnie muzyki się nie wypowiadam, bo nie słucham jej przez TV.
Generalnie problem polega na tym, że Nasze Panasy nie potrafią poprawnie interpretować drzewa folderów i wszystkie wrzucają od razu w przeglądarce. Gdy usuniemy te foldery zagnieżdżone w innych to sprawa się rozwiązuje. O ile w przypadku filmów jest to możliwe (aczkolwiek nie zawsze jest to dobre rozwiązanie) to w przypadku zdjęć wg mnie - niewyobrażalne.
 

sirmike1

New member
A ja ponowie swoje 2 pytania które mnie zastanawiają:

1) Po około 3 tygodniach bezproblemowego uzywania tv mama zauwazyła ze np jak jest wyswitetlany fragment nieba to (nie wiem jak to nazwać)..."przejścia tonalne" są bardzo wyraźne...tak jakby brakowało pośrednich kolorów. Widac poprostu granice gdzie kończy się jeden kolor a zaczyna drugi.

2) Pierwotnie po zamontowaniu tunera tv cyfrowej TOYA obraz był bardzo dobry na HD i bardzo dobry na SD (ale tu zalezy od nadawania konkretnego kanału). Ale teraz znowu po 3 tygodniach uzywania....obraz sie pogorszył...Te kanały co były w SD wyglądaja teraz słabo...częste artefakty + te kolory co w pkcie 1. A kanały HD nadal ostre ale pojawia się drobniutka "kaszka" jakby szum i tez żadziej ale jednak artefakty.

Co może byc przyczyna 1) i 2) ? Np kabel hdmi który był na wyposażeniu chińskiego dekodera TOYA? Czy sam dekoder zaczął szwankować? Pierwszy dekoder jak był zamontowany miał problemu z dostępem do netu (wszystko się cięło że nie dało się uzywać), więc zamontowali drugi juz bez problemów z netem ale może ma coś skopane z obrazem

A na koniec. Czy ktoś mógłby mi wskazać jak wygląda Vertical banding? Bo oglądając niektóre zdjęcia na których podobno jest banding....ja niczego nie widzę. A gdybym wiedział czego szukać to bym potestował mamy tv bo akurat mam czasu trochę....

I jeszcze jedno. Wystosowałem do panasonica zapytanie czy może w jakiejś aktualizacji wprowadzą jednak obsługe pvr. Oto ich odpowiedź:

"Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt z Centrum Obsługi Klienta Panasonic.
Uprzejmie informujemy, że w najbliższym czasie Panasonic Polska nie planuje aktualizacji oprogramowania do Pańskiego modelu telewizora, aby wprowadzić możliwość nagrywania na USB HDD lub kartę SD. "
 

mario 1974

New member
Witam.Potwierdzam problemy z odtwarzaniem mkv z dysku zewnętrznego.Próbowałem już jakość 720p i 1080p i wyskakuje info "plik nie do odczytu".Jakieś porady albo sugestie...?
 

Monaro

New member
Skorzystaj z programiku mkvmerge 2.2.0 stara wersja koniecznie.Tym "przerobiony" mkv zacznie dzialac. Dla jednego filmu trwa to mniej niz 1 minutke.
 

ss77

New member
W etw5- co zrobic aby zamiast krzaczków wyswietlane byly polskie znaki na niektórych kanałach (opis, nazwa programu) z modułu TNK smart hd???
 

krsk

New member
A ja ponawiam pytanie o sprawdzenie czasu pracy tego modelu w menu serwisowym. Na pewno ktoś wie jak to zrobić ;) Jak wejść do menu serwisowego wiem, ale nie chcę tam nic namieszać, więc gdyby ktoś był tak miły i napisał co wcisnąć po wejściu tam, byłbym bardzo wdzięczny :)
 

speed18

New member
A ja ponawiam pytanie o sprawdzenie czasu pracy tego modelu w menu serwisowym. Na pewno ktoś wie jak to zrobić ;) Jak wejść do menu serwisowego wiem, ale nie chcę tam nic namieszać, więc gdyby ktoś był tak miły i napisał co wcisnąć po wejściu tam, byłbym bardzo wdzięczny :)

Dołączam się do pytania. Zadawałem je też kilka razy w tym wątku, ale również nie uzyskałem odpowiedzi.
 

mario 1974

New member
Skorzystaj z programiku mkvmerge 2.2.0 stara wersja koniecznie.Tym "przerobiony" mkv zacznie dzialac. Dla jednego filmu trwa to mniej niz 1 minutke.

Witam.Próbowałem mkvmerge 2.2.0 jak również nowy mkvtoolnix.Dysk zewnętrzny 500GB sformatowany w ntfs,pendrive w fat32 i z obydwóch lipa.Zaraz coś mnie chyba trafi...:x
 

kerad79

New member
wracajac jeszcze raz do tematu vertical banding w modelu 47" et5e.
jak mozna najlepiej sprawdzic w warunkach sklepowych czy ta wada wystepuje w danym modelu? nie daje za wygrana, chce zrobic kolejny atak na ten tv. 2 wczesniejsze modele ale w warunkach domowych mialy i to bardzo wyrazny banding.
 

manipulator

New member
rozczarowanie

Mnie ten telewizor po pierwszych ekscytacjach rozczarowuje - mam go coś koło miesiąca - 42ET5.

Więc tak:
1. mega wkurzające zmiany jasności obrazu w ciemnych scenach - nawet w "prawdziwe kino" - po włączeniu i wyłączeniu paska "viera tools" zawsze skacze jasność

2. wielki problem z płynnością szybkich scen - po prostu obiekt się rozmywa i nabiera ostrości dopiero jak się zatrzyma - nie zawsze tak jest ale jest to wkurzające - kombinacje z IFC oczywiście przetestowane na milion sposobów - i najmniej szkodliwe jest na pozycji "wyłączony" :)

3. miganie niektórych fragmentów obrazu (banding ? niewiem jak to nazwać)

4. proste linie, które jeśli są pod kątem to wyglądają jakby były z pojedynczych poziomych kresek zrobione - coś jak wyłączony antyaliasing w komputerze (głównie na kanałach SD w cyfrowej vectrze w reklamach)

5. i ostatnio odkryłem niezależnie od źródła - kablówka, mkv, avi, ipla itp. - cienkie pionowe szare paski, które wyglądają jakby ekran telewizora był zakurzony - paski mają około 3-5cm szerokości i pojawiają się np. na jasnym niebie - które wygląda jakby było brudne, albo przy zbliżeniu twarzy - tam gdzie pada cień (na twarzy;)) tam znowu są i wzbudzają chęć wytarcia tv z kurzu :/ - takie swoiste pionowe żaluzje :/

6. no i problem z napisami, które są tak małe że szkoda gadać - jedynie wmuxowanie ich do kontenera mkv powoduje że są duże i fajne - niewiem kto piszę firmwary do tych telewizorów ale jest mega niekonsekwentny - przecież w ten sposób musiał napisać 2x obsługę napisów - do mkv (te ładne) i zewnętrzne srt (te *ujowe) - zamiast ujednolicić tą funkcję.

Dla zainteresowanych dużymi napisami bez korzystania z osobnego serwera dlna - wystarczy dowolnego divxa, mp4 czy jakikolwiek inny materiał video plus napisy do niego przejechać programem MKVToolnix, który w około 40sek. (1,5GB film) spowoduje powstanie pliku mkv. A naszym panasie napisy w MKV są duże ładne i czytelne.

Aha, bo może nie każdy wie że w najbardziej popularnym napiprojekcie, jest opcja żeby ściągał napisy od razu w srt dzięki czemu dla komputerowych odtwarzaczy nie ma to różnicy czy to srt czy txt a my nie musimy konwertować napisów - i działają one w tv.


I jeszcze jedno - jeśli ktoś jednak chce korzystać z dobrego serwera DLNA to polecam Wild Media Server - jest płatny - wychodzi około 40zł, ale napisy masz jakie chcesz, mnóstwo świetnych opcji, a najważniejsze że od razu wszystko działa "z pudełka"...

Przed tym panasonic'em miałem Samsunga 37B550 - mówcie co chcecie o samsungach ale miał on 300% lepszy ładniejszy i wyraźniejszy obraz i wzorową wręcz płynność obrazu - a to zwykłe 50hz było. Żałuje że się go pozbyłem ... :/

Zastanawiam się teraz czy nie sprzedać panasa...



Uff, mam świadomość że ameryki nie odkryłem moimi wynurzeniami - ale może ktoś chociaż skorzysta z porad dotyczących napisów:D
 

martys

New member
@manipulator

Mozesz cos napisac nt. cloudingu w swoim Panasie.
Bo mnie banding jakos nie przeszkadza (lekko widoczny tylko podczas meczow pillki noznej).
Troszke bardziej denerwujacy jest clouding przy np. zmianie kanalu na dekoderze czy przelaczeniu na tryb 3d- przez chwile widoczne biale chmurki.
 

sirmike1

New member
Witam.Próbowałem mkvmerge 2.2.0 jak również nowy mkvtoolnix.Dysk zewnętrzny 500GB sformatowany w ntfs,pendrive w fat32 i z obydwóch lipa.Zaraz coś mnie chyba trafi...


Ponieważ zauważyłem że w tym dziale (o ET5) cieżko uzyskac konkretna informację to na tyle na ile ja bedę mógł pomóc to to będę robił. A że stycznośc z tym tv mam raz na jakiś czas to co nie co zaobserwowałem.



mario 1974 u mnie systuacja z dyskiem wyglądała tak: chcąc potestować tv u mamy wziąłem dysk jakim dysponowałem, na niego wrzuciłem kilka filmów w 3d sbs w formacie mkv zarówno w rozdzielczości 1080 jak i 720) i poszedłem testować nawet nie zdając sobie sprawy z mozliwych różnych ograniczeń. No i wszystko działa jak nalezy....przynajmniej mkv'y a uwierz mi że różne mkv'y miałem.

Dysk jaki podłączałem to Seagate FreeAgent Xtream 500GB - formatowałem go raz jakies 3 lata temu na NTFS. I przed użyciem w tv z dyskiem nie robiłem kompletnie nic !!!!



Nie poszły mi póki co 2 rzeczy na tym TV - pliki w formacie .avi z mojego wesela (był to materiał źródłowy prosto z kamery więc może w jakiejś dziwnej odmainie avi zapisany). No i druga rzecz to po wmuksowaniu dialogów w .srt w plik mkv - plik ten sie nie odtwarzał
 
Do góry