Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

siewca112

New member
Witam
Jak wygląda sprawa z input lagiem na wybranej opcji GRA? Pytam bo na pierwszej stronie go nie ma a jest to czynnik które zdecyduje czy wezmę ten telewizor.
 

afo

New member
Witam
Jak wygląda sprawa z input lagiem na wybranej opcji GRA? Pytam bo na pierwszej stronie go nie ma a jest to czynnik które zdecyduje czy wezmę ten telewizor.

Akurat w tym ET5 raczej dobrze, żeby nie powiedzieć rewelacyjnie. Zwykle tv mają po 50ms. (1 Philips miał 0 w trybie kino - seria 4007, test na tym forum), a z tego co wyczytałem, szukając dla siebie TV do konsoli to np.:
FlatpanelsHD - "Input lag was measured to 25-30 ms without IFC activated."
AVForums - "[Gamers and the energy consumption conscious will also be pleased to note a latency figure around 25milliseconds to controller input and an energy draw of just 53w in calibrated 2D mode."

Gdzieś jednak, kiedyś, udało mi się trafić, albo może czytałem tutaj na forum i widziałem link, który odsyłał do testu, gdzie zmierzono input lag na poziomie 80ms. Ciężko więc wyrokować kto ma rację, aczkolwiek większość wyników mówi raczej o niskim input lagu, właśnie na poziomie 25-30ms., tak więc bardzo dobrze dla graczy.

PS. Linków nie mogę dodawać, za mało postów, ale znajdziesz je bez problemu :)
 

siewca112

New member
Jeszcze jedna sprawa co to jest IFC? Bo jest napisane że osiąga input lag na poziomie 25-30ms przy wyłączonym IFC. Czysto hipotetycznie czy jak go włącze to input lag wzrośnie czy może wręcz przeciwnie? Oraz czy wielkość matrycy wpłynie na wielkość input laga? Pytam bo gdzieś na forum takie coś wyczytałem dodam, że chcę brać telewizor o wymiarze 32" czyli mniejszy niż te na których są przeważnie przeprowadzane testy.
 
Ostatnia edycja:

kerad79

New member
podczas oglądania kanałów sportowych (szczególnie mecze piłki nożnej, obraz HD) obserwuje jasne, pionowe "pasy". co może być przyczyną tego zjawiska? obrazy statyczne super. zjawisko to wystepuja w każdym trybie obrazu. czy to wina matrycy? sygnału? a może ustawień?
 

Xander

New member
podczas oglądania kanałów sportowych (szczególnie mecze piłki nożnej, obraz HD) obserwuje jasne, pionowe "pasy". co może być przyczyną tego zjawiska? obrazy statyczne super. zjawisko to wystepuja w każdym trybie obrazu. czy to wina matrycy? sygnału? a może ustawień?

Tzw. Vertical banding - jeden z baboli technologii LED.
 

electro69

New member
podczas oglądania kanałów sportowych (szczególnie mecze piłki nożnej, obraz HD) obserwuje jasne, pionowe "pasy". co może być przyczyną tego zjawiska? obrazy statyczne super. zjawisko to wystepuja w każdym trybie obrazu. czy to wina matrycy? sygnału? a może ustawień?
Niestety nic raczej nie zrobisz tak jak to było wcześniej pisane jest to "wada" dla mnie bardzo denerwująca technologii LCD (serwis Ci powie że to jest "normalne" zjawisko)... na pewno nie ma tak w każdym panelu więc możliwe że miałeś pecha i akurat na taki trafiłeś (panel LCD IPS w tym modelu pochodzi od LG sporo osób już pisało o tym problemie zwłaszcza na forum LG) ...
Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć tyle że kupiłem niedawno monitor LG 23 cale na panelu IPS i często oglądam na nim mecze czy to w HD czy SD przez HDMI i nie mam tego problemu zupełnie (pionowe pasy nie występują).
Druga kwestia że tego typu problem jak sprawdzałem najwięcej osób zgłasza z TV o przekątnej 47 cali właśnie.
Pozdrawiam
 

ichris

New member
Na 42 calach nie ma takiego efektu w ogóle.

Ale cały czas wkurza mnie:

- automatyczne przyciemnianie się obrazu.
- malutkie napisy na filmach z USB
- dość długo czyta dane z dysku USB (może faktycznie jest dużo do przejrzenia), z pendrive'a szybciutko
 

andi76

New member
Niestety nic raczej nie zrobisz tak jak to było wcześniej pisane jest to "wada" dla mnie bardzo denerwująca technologii LCD (serwis Ci powie że to jest "normalne" zjawisko)... na pewno nie ma tak w każdym panelu więc możliwe że miałeś pecha i akurat na taki trafiłeś (panel LCD IPS w tym modelu pochodzi od LG sporo osób już pisało o tym problemie zwłaszcza na forum LG) ...
Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć tyle że kupiłem niedawno monitor LG 23 cale na panelu IPS i często oglądam na nim mecze czy to w HD czy SD przez HDMI i nie mam tego problemu zupełnie (pionowe pasy nie występują).
Druga kwestia że tego typu problem jak sprawdzałem najwięcej osób zgłasza z TV o przekątnej 47 cali właśnie.
Pozdrawiam

HEJKA
Potwierdzam, na 47 calach są pasy, a jakoś mi nie przeszkadzają.
Zaznaczę tylko że TV mam od wczoraj i jeszcze nie kalibrowałem :)
Poza Tym jak dla mnie BAJKA :razz:
 

kerad79

New member
może ktoś posiada optymalne ustawienia aby ten tzw. Vertical banding ograniczyć do minimum. w swoim modelu zauważylem też na ciemnych scenach szczególnie w narożnikach rozjaśnienia (z prawej strony dość mocno). nie wiem co mam robić, tak bardzo bylem napalony na ten tv (szczególnie po wypowiedziach na tym forum i po sugestii kikiego) a tu troche zonk. coraz bardziej zastanawiam się nad wyborem innego tv tylko pytanie jakiego (jaką mam gwarancje że np samsung 46es6100 bedzie ok) w końcu wydaje się trochę grosza i wiadomo chce się mieć wszystko ok. zeby nie było ze nic mi sie nie podoba powiem ze obraz statyczny to bajka szczegolnie w hd.
 

fazo

New member
Oddaj/wymień. Z czasem będzie cię wkurzał coraz bardziej. W sumie to jak się ogląda film to widać to może w 5% scen. Ale jak się ogląda mecz to niestety w 95%.
 

skylla1

Member
Bez reklam
W innym będzie miał inne wady... A co do pytania, jedyny parametr, który może mieć na to wpływ to IFC (Intelligent Frame Control) ustawiony fabrycznie na wysoki. Ja na 42'' ustawiłem go na średni, niektórzy wyłączają w ogóle - kwestia własnej oceny. Zamiast kalibracji proponuję dobrać sobie tryb obrazu na normalny lub jakieś kino, balans bieli oraz tryb eco wg. upodobań.
Wpisywanie jakichś ustawień z internetu jest absurdem, bo każdy egzemplarz może być skalibrowany fabrycznie nieco inaczej. Telewizory Panasonic są IMHO całkiem dobrze skalibrowane fabrycznie i bez urządzeń nie ma co grzebać. pamiętaj też, że kalibracja musiałaby być robiona niezależnie do każdego źródła sygnału i zapewne robiona od nowa po każdej aktualizacji softu.
 

jaruone

New member
Banding

Czy banding występuje tylko w LCD ?? Czy do oglądania piłki nożnej można śmiało wejść w jakąś plazmę i mieć ten problem z bani ?? Czytałem gdzieś że przy Panasie ST50 kilka osób narzekało na "vercital banding" - więc nie wiem czy to przypadłość wszystkich technologi ??
Czaję się na jakiś sensowny TV i miałem brać 47E5 ale opinie użytkowników mnie niepokoją.
 

ichris

New member
Jeśli chcesz większy niż 42 a boisz się bandingu to bierz Toshibe 46" 933.

Miałem ją brać ale wziąłem pendrive'a z domu do Euro, sprzedawca dał mi piloty do zabawy i lepsze wrażenie zrobił na mnie Panas. Jeśli jednak priorytetem są cale to Toshiba będzie dobrą opcją.

PS. Czy jest jakich właściciel 42-calowego ET5E który zauważył u siebie ten vertical banding?
 

Turturum

New member
Tak się zastanawiam w kwestii pilota. Kilka osób pisało, że pilot nie jest podświetlany.
Czy tak jest faktycznie?

Bo jeśli tak, to dlaczego ten facet
youtube.com/watch?v=SLvPcTUKcCM
Ma podświetlany pilot do tego modelu telewizora.

Chcę się co do tej kwestii upewnić.
 

Ramaj

New member
ak jest z połączaniem kamery do Skype do L42ET5E.Czy wystarczy dowolna kamerka przez USB,a jak ze sterownikami ?Czy może TV ma juz zainstalowane sterowniki dla danych kamer ?Chciałbym kupić jakąś niedrogą HD - moze coś polecacie
 

krsk

New member
Witam. Może mnie ktoś uświadomić jak konkretnie sprawdzić w menu serwisowym czas pracy mojego egzemplarza? Trochę szukałem i nic nie znalazłem (widziałem instrukcje do innych modeli, ale z poprzednich lat i generalnie nie do końca się pokrywały z tym co mi się wyświetla w menu serwisowym, stąd wolę się zapytać żeby czegoś nie poprzestawiać). Z góry dzięki za odpowiedzi.
 

kuchcik

New member
Czy można zmienić sposób(Widok) wyświetalnia zawartości dysków w viera connect , zamiast np wszystkich plików tylko katalogi ???
 
Do góry