Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

gr3go

New member
Czy nie macie problemu z wifi i dlna?Ja raz wifi mam raz nie mam .Czasem wystarczy pogrzebać w ustawieniach sieci bezprzewodowej ale przeważnie nie widzi żadnej sieci.Pomaga tylko przywracanie ustawień fabrycznych i wtedy jakis czas( tj dzień -dwa czasem parę godzin) jest ok.Internet to netia na łączach tpsa ,router tp link td-w8960n. Pozostałe urządzenie czyli laptop telefony itp widzą sieć i nigdy nie było problemów z łaczem.Dodam że lapek stoi piętro niżej( czyli strop i dwie ściany jakość sygnału znakomita )a tv w tym samym pokoju co router:)
 

Andrew144

New member
Czy nie macie problemu z wifi i dlna?Ja raz wifi mam raz nie mam .Czasem wystarczy pogrzebać w ustawieniach sieci bezprzewodowej ale przeważnie nie widzi żadnej sieci.Pomaga tylko przywracanie ustawień fabrycznych i wtedy jakis czas( tj dzień -dwa czasem parę godzin) jest ok.Internet to netia na łączach tpsa ,router tp link td-w8960n. Pozostałe urządzenie czyli laptop telefony itp widzą sieć i nigdy nie było problemów z łaczem.Dodam że lapek stoi piętro niżej( czyli strop i dwie ściany jakość sygnału znakomita )a tv w tym samym pokoju co router:)
A jakiegoś pendrive'a w gnieździe USb nie trzymasz?
 

speed18

New member
Czy nie macie problemu z wifi i dlna?Ja raz wifi mam raz nie mam .Czasem wystarczy pogrzebać w ustawieniach sieci bezprzewodowej ale przeważnie nie widzi żadnej sieci.Pomaga tylko przywracanie ustawień fabrycznych i wtedy jakis czas( tj dzień -dwa czasem parę godzin) jest ok.Internet to netia na łączach tpsa ,router tp link td-w8960n. Pozostałe urządzenie czyli laptop telefony itp widzą sieć i nigdy nie było problemów z łaczem.Dodam że lapek stoi piętro niżej( czyli strop i dwie ściany jakość sygnału znakomita )a tv w tym samym pokoju co router:)

W moim Panasonicu kilka razy zdarzyło się tak, że nie wykrywał sieci WiFi, ale po wykonaniu testu połączenia z MENU telewizor sieć odnalazł. Może ta informacja coś pomoże.
 

3mieltwo

New member
Od wczoraj jestem posiadaczem TX-L47et5e, muszę przyznać że jestem mile zaskoczony, nawet bez dokładnego ustawiania, wybrałem tylko opcje kino kolory są ok, czarne jest czarne, białe jest białe, kolory nie są "cukierkowe" jak to w innych modelach, myślę że po ustawieniach będzie jeszcze lepiej, przejrzyste jest także menu i ustawienia, 0 problemów jeśli chodzi o internet i aktualizacje. Niestety w czasie przełączania np. kanałów widoczne jest nie równe podświetlania matrycy na rogach, w innym modelu LCD Panasa mam ten sam problem. Na szczęście nie przeszkadza to w oglądaniu gdyż w tedy nie jest widoczne. Jeśli chodzi o dźwięk także warto ustawić, miałem LCD Sony 5 letniego i był lepszy.Gdy tylko będę wiedział coś więcej postaram się to opisać.
 

koles57

New member
po zakupie 42et5e

Zobaczyłem ten temat i po prostu musiałem się zarejestrować na Wasze forum.
Jest późno a rano idę do pracy więc się streszczam.
Tydzień temu kupiłem Panasonica 42et5e.
Te 42 cale to było max co mogłem zmieścić u siebie. Fajnie było by mieć większy TV, ale po prostu musiałem go wepchnąć między szafę a okno. Tu pierwsza uwaga - mimo, że matryca jest błyszcząca odbicia nie przeszkadzają. (ekran prostopadle do okna, ew. kilka stopni odchylony, okno na wschód).
Obraz zarówno HD (dvb-t np: TVP1 HD) jak i SD (analogowy SD z UPC) dobry. O dziwo tv b. dobrze radzi sobie ze skalowaniem sygnału SD.
Co do fioletowego czy niebieskiego obrazu to rzeczywiście kolory były zimne (ale bez przesady).
W ustawieniach (zdaje się w "balans bieli") domyślnie ustawiono na "zimny" i wystarczy ustawić "normalny" i będzie ok. Podświetlenie matrycy równe. Żadnych ramek na brzegach. Czerń typowa dla LCD (w tym przypadku jest chyba nawet trochę lepiej niż zwykle).
Dźwięk nie jest cichy (ktoś narzekał na coś takiego). Suwak głośności u mnie ustawiony jest na 1/10 długości (mieszkam w dość głośnym bloku). Dźwięk o wiele lepszy niż na 6 letnim TV CRT (gdzie oni upchnęli te głośniki w tak cienkiej obudowie nie wiem).
Barwę głosu można dopasować wg. własnych upodobań - mi odpowiadają ustawienia fabryczne.
3D najlepiej wygląda w filmach przyrodniczych i kreskówkach. W filmach fabularnych - tak sobie. Przerabianie 2D na 3D programów z TV nie ma sensu - efekt prawie niedostrzegalny.
Najlepsze efekty - na jednym filmiku z YT - wpisałem real 3D i trafiłem na gościa z piłą łańcuchową. Efekt niesamowity - wszystkie inne filmy 3D mogą się schować.
Wgrałem nową wersję oprogramowania ze strony Panasa - jest OK.
Jedyny problem mam z siecią bezprzewodową - nie mogą jej ustawić.
Na automacie TV nie chce się łączyć, a przy ustawianiu ręcznym chyba coś źle wpisuję.
Jeśli ktoś może pomóc (IP DNS itp itd) to chętnie skorzystam.
Ogólnie TV świetny, zarówno pod względem obrazu jak i jakości wykonania.
 
Ostatnia edycja:

Ramaj

New member
Czy nie macie problemu z wifi i dlna?Ja raz wifi mam raz nie mam .Czasem wystarczy pogrzebać w ustawieniach sieci bezprzewodowej ale przeważnie nie widzi żadnej sieci.Pomaga tylko przywracanie ustawień fabrycznych i wtedy jakis czas( tj dzień -dwa czasem parę godzin) jest ok.Internet to netia na łączach tpsa ,router tp link td-w8960n. Pozostałe urządzenie czyli laptop telefony itp widzą sieć i nigdy nie było problemów z łaczem.Dodam że lapek stoi piętro niżej( czyli strop i dwie ściany jakość sygnału znakomita )a tv w tym samym pokoju co router:)

Miałem też problem z DLNA,raz TV widział pliki w komputerze ,raz nie.Okazało sie,że wystarczy zmienić ustawienia na firewallu w pakiecie ESET.Smiga wszystko aż miło popatrzeć,a łącze mam takie sobie: 4 Mb i ruterek tez z tych tańszych .Odległość od rutera do TV jakieś 7 m i dwie ściany gipsowe.
Program to oczywiście Serviio.Jest tylko jedna wątpliwość;program wyświetla ,że to wersja testowa na 14 dni (co dzień to mniej o jeden) i za kilka dni się skończy - co wtedy ? płaćic 25 dolców?Wszędzie na stronach do ściągania tego programu pisze ,że free.Wiecie cos na ten temat ?
 

fazo

New member
Każda nowa instalacja Serviio działa przez 2 tyg. jako wersja Pro. Po upłynięciu tego czasu przechodzi w tryb Free (w każdej chwili można sobie aktywować wersję Pro jak ktoś potrzebuje).
 

kerad79

New member
witam,
zastanawiam się nad kupnem TX-47ET5E.
mam pytanie czy tv ma możliwość nagrywania na usb? czy czyta napisy podczas odtwarzania filmów z usb?
 

martys

New member
Ten model nie ma mozliwosci nagrywania na usb i dyskach zew.
Taka funkcje posiada model 47ETW5( minimalnie drozszy ale slabo osiagalny w sklepach).
Minusem nagrywania jest to, ze nagrany material mozna odtworzyc tylko i wylacznie na tym samym TV !!!!!!!

Co do napisow to oczywiscie odtwarza z usb i dyskow.
 

Ramaj

New member
Każda nowa instalacja Serviio działa przez 2 tyg. jako wersja Pro. Po upłynięciu tego czasu przechodzi w tryb Free (w każdej chwili można sobie aktywować wersję Pro jak ktoś potrzebuje).

Dzięki za info.Moze podpowiedziałbyś czym różni się jedna wersja od drugiej,czy tryb Free jest dużo okrojony.
 

skylla1

Member
Bez reklam
A jak wygląda w Serviio sprawa z napisami? Tylko srt? Co więcej, zainstalowałem na szybko dla testów i film avi wyświetla bardzo płynnie, ale napisów ani srt ani txt nie widzi (w opcjach nie da się ich włączyć po uruchomianiu odtwarzania).
Po pobawieniu się:
Po ustawieniu profilu na Panasonic 20011/12 napisy się pokazały. Są to jednak te małe napisy jak z USB a o jeszcze gorszej, jak się wydaje jakości.
Który serwer DLNA potrafi wyświetlić większe i bardziej czytelne napisy?
 
Ostatnia edycja:

fazo

New member
Używam serviio bez transkodowania, czyli wszystko jest dekodowane przez klienta (panasonic czyta chyba tylko srt). Należy pamiętać o wybraniu odpowiedniego profilu dla konkretnego klienta. W przypadku et5 jest to profil Panasonic Viera G/GT...2012.
Bez problemu odtwarza napisy wbudowane w mkv i avi.
 
Do góry