Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

Whiplash

New member
Bez reklam
Zauwazam pewna zaleznosc, panasonic korzysta z matrycy LG w modelu ET5 a w TV LG tez ludzie zglaszaja problem smug. Czy inne marki tez maja ta przypadlosc, sony, philips, samsung ?
 

Hajek23

New member
witam
Ja mam maly problem -- chodzi o to ze tv nie chce sie polaczyc z internetem pierwsze 2 dni wszystko ok , i nagle tv nie moze znalesc zadnej sieci bezprzewodowej.
Wie ktos o co kaman ?????
A laptop ladnie sie laczy .
 
Ostatnia edycja:

electro69

New member
witam
Ja mam maly problem -- chodzi o to ze tv nie chce sie polaczyc z internetem pierwsze 2 dni wszystko ok , i nagle tv nie moze znalesc zadnej sieci bezprzewodowej.
Wie ktos o co kaman ?????
A laptop ladnie sie laczy .
Pewnie o to "kaman" że już kilka osób miało taki sam problem (jak byś czytał kilka postów wcześniej) ... jeśli masz do telewizora podpięty pendrive lub dysk twardy to go odłącz i spróbuj jeszcze raz nawiązać połączenie z internetem ... nie powinno już rozłączać ... Panasonic ma jakiś problem z tym TV w tym temacie i teraz pytanie czy jest to "wada" konstrukcyjna czy wystarczy tylko poprawa oprogramowania ... oby to drugie.
Pozdr.
 

electro69

New member
Zauwazam pewna zaleznosc, panasonic korzysta z matrycy LG w modelu ET5 a w TV LG tez ludzie zglaszaja problem smug. Czy inne marki tez maja ta przypadlosc, sony, philips, samsung ?
Niestety dobrze zauważasz ... myślałem że ten problem ominie ten TV ... chciałem najpierw kupić LG ale po tych komentarzach na forum zdecydowałem się na ten model a tu niestety to samo raczej będzie (czyli winna matryca LG) ... nie wiem jak z innymi TV (na pewno też mają problem z bandingiem) ale najwięcej ludzi narzeka właśnie na LG w tej kwestii teraz.
Co do rozmiaru TV to wydaje się że im mniejsza przekątna telewizora tym mniej osób taki problem zgłasza ... a w dużej mierze jest tak że mimo tego że jest ten banding dużo osób go nie widzi (np. u mnie w domu tylko ja widzę rodzina nie dopiero jak im pokarze dokładnie gdzie to wtedy "zauważają").
Pozdrawiam
 

placid

New member
No i mnie nastraszyliście tym bandingiem ( meczów oglądam dużo ) a ET5 był moim faworytem do zakupu , ja planuje co prawda zakup 37 ale .... , czy przy tej wielkości można być spokojnym ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Możesz być spokojny o banding. Taki problem zdarza się z taką samą częstotliwością jak w każdym TV LCd - czyli bardzo bardzo rzadko.
Wystarczy sprawdzić przed zakupem i po problemie.
 
Czy ta gałąź modeli ma tkz budzik ? Mam na myśli automatyczne włączanie
o zadanej godzinie ?
Pytam bo "kawa na ławę" w specyfikacji nie wiedzę .
 

placid

New member
Wystarczy sprawdzić przed zakupem i po problemie.
Łatwo powiedzieć trudniej zrobić , znaleźć ten tv w stacjonarnym sklepie w rozsądnej cenie jest chyba niemożliwe ( trzeba czekać na jakąś promocje ) no a w sklepie internetowym niestety możliwości sprawdzenia nie mamy , ciekawe jak w punktach odbioru osobistego czy pozwoliliby na podłączenie :?:
 

sawcio

New member
- niestety nie jest to rzadki problem jak pisze kiki, a mówię tu o tych poprzecznych pasach widocznych podczas poziomego ruchu kamery na jasnych tłach, takich jak murawa stadionu, tafla lodowiska, bezchmurne niebo. Uskarżania się na ów efekt można przeczytać na wielu forach. Jeśli tylko jest szansa to należy zwrócić taki telewizorek i wziąć inny egzemplarz tego samego modelu, bo wada ta dotyczy raczej konkretnego egzemplarza a nie całej serii. Jeśli jednak nie mamy szansy zwrócić zakupionego telewizorka, to pozostaje nam ... przyzwyczaić się do tej wady. Nie ma telewizorów idealnych, a co więcej, jest chyba tak, że z każdym rokiem wpycha się nam coraz gorsze dziadostwo. W oparciu o to co przeczytałem, to problem owych ciemniejszych linii, które objawiają się podczas ruchu kamery (i nie jest to banding, bo ów ma charakter statyczny) występuje przede wszystkim w matrycach IPS LG. Matryce te mają swoje ogromne plusy, ale i minusy, którymi są słaba czerń i właśnie owe smugi na ekranie.
 

krzychooo

New member
W sklepie stacjonarnym i punkcie odbioru osobistego można podłączyć i sprawdzić, w sklepie internetowym zawsze jest 10dni aby towar zwrócić bez podania przyczyn. Myślę że ta druga opcja, pomimo poniesienia kosztów przesyłki, jest lepsza gdyż można lepiej dany TV przetestować.

Kolejna kwestia to taka czy owe zjawisko uda się dostrzec podczas oglądania TV w sklepie, czy może ono wyjść dopiero po pewnym czasie?
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Electro - to skoro nikt u ciebie nie zauwaza tych smug to wychodzi na to ze nie sa jakos strasznie widoczne aby psuly przyjemnosc ogladania TV ;)

Sawcio - a to dziwne bo wlasnie ET5 ktory ma matryce LG ma bardzo dobra czern.

No i teraz jestem juz calkiem skolowany.. Bylem zdecydowany na ET5.. Pytanie teraz jak te smugi wygladaja, skoro widzisz je tylko ty to trzeba miec chyba dobre oko ;) Kiedys ktos tu pisal ze ma nierownomiernie podswietlona matryce, pokazal fotki i jakby nie zaznaczyl tych miejsc to ja bym tego nie dostrzegl.

Do et5 przekonuje mnie cena i okulary, bardzo podoba mi sie tez HX750..
 

electro69

New member
W sklepie stacjonarnym i punkcie odbioru osobistego można podłączyć i sprawdzić, w sklepie internetowym zawsze jest 10dni aby towar zwrócić bez podania przyczyn. Myślę że ta druga opcja, pomimo poniesienia kosztów przesyłki, jest lepsza gdyż można lepiej dany TV przetestować.

Kolejna kwestia to taka czy owe zjawisko uda się dostrzec podczas oglądania TV w sklepie, czy może ono wyjść dopiero po pewnym czasie?

Pisałem to już kiedyś według mnie nie ma raczej takiej możliwości to zauważyć (banding) ... przy takim specyficznym oświetleniu jakie panuje w sklepie ... przy tym całym "pośpiechu" towarzyszącym kupnie telewizora (z reguły na sklepie jest 1 góra 2 sprzedawców) i nikt nie będzie przy tobie stał z 30-40 minut żeby sobie posprawdzać obraz po za tym już to widzę jak Ci rozpakowują i pozwalają oglądać sobie z 2 - 3 TV żeby porównać :D ... dla mnie całkowicie odpada opcja kupna np. telewizora z wystawy który już działa (płacę za nowy i taki chce dostać) ... kiedyś już nawet testowałem obraz i miałem mecz nagrany ale nic nie zauważyłem niepokojącego natomiast tak jak pisałem wcześniej ze względu na te specyficzne warunki panujące w sklepie wątpię żeby się to udało zobaczyć ... a później oddać nie można bo sprzedawca stanowczo mówi że zwrotów nie ma.
Pozdrawiam
 

electro69

New member
Electro - to skoro nikt u ciebie nie zauwaza tych smug to wychodzi na to ze nie sa jakos strasznie widoczne aby psuly przyjemnosc ogladania TV ;)
Wiesz u mnie rodzice np. nie są fanatykami oglądania tv i obraz (jego jakość) nie ma dla nich większego znaczenia byle by działał:D
Jedno co mogę powiedzieć że człowiek jest szczęśliwy jak jest nieświadomy takich "wad" ;-) nie wchodzi na specjalistyczne fora, nie interesuje się tematyką nowych technologii ... tylko poprostu idzie do sklepu i wybiera który mu się podoba i ogląda ... a nie rozważa czy ten ma clouding drugi banding itp. itd. ... chciałbym też tak mieć :)
 

krzychooo

New member
Whiplash, więc jak Ci się podoba to kupuj i tyle. Idealu, zaręczam Ci, nie znajdziesz. Jak odpowiadają Ci jego funkcje, obraz, wielkość i design, to kupuj i się nie zastanawiaj.
Ja kupiłem hx750 i obraz mi super odpowiada. Ale znów nie czyta plików mkv, tylko przez dlna, filmy xvid też są dla niego problemem, nie widzi formatu dysku ntsf, co prawda nie widzę żadnych chmurek ani pasow ale w nocy przy zgaszonym świetle na jednolitym czArnym tle widać z kazdego rogu podswietlenie. Jak widzisz nie ma idealow.
 
Ostatnia edycja:

fuco

New member
Zgłupiałem trochę, ale czy do korzystania z wi-fi w modelu 32e5e wystarczy zwykły adapter, czy współpracuje tylko z jakimiś konkretnymi?
 

Hajek23

New member
Pewnie o to "kaman" że już kilka osób miało taki sam problem (jak byś czytał kilka postów wcześniej) ... jeśli masz do telewizora podpięty pendrive lub dysk twardy to go odłącz i spróbuj jeszcze raz nawiązać połączenie z internetem ... nie powinno już rozłączać ... Panasonic ma jakiś problem z tym TV w tym temacie i teraz pytanie czy jest to "wada" konstrukcyjna czy wystarczy tylko poprawa oprogramowania ... oby to drugie.
Pozdr.

Niestety u Mnie nie dziala nawet po odłaczeniu pendriva. :niewiem:
 
Do góry