Panasonic TX-L47ET5E test otwarty. Cokolwiek robimy, robimy z pasją !

sosmpsos

New member
Ja także mam problem z wifi. Router znajduje się w odległości ok. 10m, od tv dzielą go dwie ściany po 20cm każda. W komórce czy laptopie mam 5 czy 4 kreski, a w tv, tylko jedną lub rzadziej 2, ale i tak ciężko jest mu połączyć się. Sprawdzane na dwóch różnych routerach (standard b/g i n), taka sama sytuacja. Czy z moim tv jest coś nie tak, czy ten adapter Panasonica nie jest najwyższych lotów?
 

Tomasz1976

New member
WiFi Panasonica...Mam to samo-pomaga ponowne przeszukanie sieci. O tej drobnostce, to już nawet pisać nie chciałem w tym swoim plamiasto-bandingowym zacietrzewieniu.
 

sosmpsos

New member
Nikt wcześniej się nie skarżył wiec myslałem że pójdzie łatwo i gładko, te wifi to jest ale tak jak by go nie było :( dali ciała... jestem zawiedziony :( znów kabel przez mieszkanie albo drugi router przy tv i podlaczenie po kablu...
 

benolek

New member
Powiedzcie Panowie czy był dołączony Kabelek HDMI ??

Proszę o poradę.

kupuje 47et5 MEDIA EXPERT i dodają do tego modelu bluray 3d panasa -- całość za 3800

potrzebuje kupić 2 kable . kabel hdmi do telewizji n i do tego bluray'a
Może KIKI cos jakies typy podrzuci (odległosci typowe) ok1,5 do 2m
TV 3D PANASONIC TX-L47ET5 (w zestawie 4 pary okularów 3D) + Blu-ray PANASONIC DMP-BDT120EG Gratis
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kable teraz dostaniesz dobre a granicach 60-100 zł. DO ET5 wystarczą.
Żaden producent nie daje teraz kabli HDMI w komplecie.
 

benolek

New member
czy takie będą dobre??
jak jest miedzy nimi różnica poza ceną ?

na stronie
mediaexpert.pl/katalog/telewizory-3d/tv-3d-panasonic-tx-l47et5-w-zestawie-4-pary-okularow-3d,14387.html
Kabel HAMA HDMI - HDMI 1.5m 00970 za 50 zł

Kabel HAMA HDMI-HDMI Highspeed/Ethernet 1.5m 00083080 za 90zł
 

skylla1

Member
Bez reklam
Kabel HDMI za 90zł? :). To sygnał cyfrowy - każdy przyzwoicie zrobiony kabel będzie dobry. Od takiego za 10 zł na allegro począwszy. Powiedzmy, że do 30zł można dać, ale powyżej to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Chyba, że chcesz dopłacić za wzornictwo, bo jakość sygnału będzie identyczna.
 
Ostatnia edycja:

flooder

New member
WiFi Panasonica...Mam to samo-pomaga ponowne przeszukanie sieci.

Ja także mam problem z wifi. najwyższych lotów?

Ja mam router linksys i żadnych problemów z WIFI nie mam. Co prawda teraz router jest 1,5m od TV ale nawet jak był 6m to i tak działał idealnie, można było spokojnie filmy z ipli oglądać. Nic nie cięło nic nie zrywało.

Ale mam pytanie i prośbę

Oglądając filmy z laptopa przez HDMI czarny obraz jez za czarny. Tj. murzyn w nocy lub lecący czarny helikopter na nocnym niebie są tylko zwykłą czarną plamą beż żadnych szczegółów. Nocne sceny sa do kitu.

Czy mógłbym prosić o jakieś dobre ustawienia które by ten problem rozwiązały. Dodam że na laptopie jeśli chodzi o nocne sceny obraz jest znacznie bardziej szczegółowy.
 

benolek

New member
Żona mnie meczy
Poratujcie mnie ludziska bo juz nie wiem co wybrać , slepne od tego neta i slepne i szukam jakiegos tv. W miescie sprzedawcy tv juz mnie palcami wytykają ...poradzcie co wybrac zastanawiałem sie nad LG 47LM660s troche kosztuje 4400 i nad panasonikiem TX-47ET5 za 3800. Jest roznica wiem ze w cenie HEHEH i w wyglądzie ale poratujcie czy warto do tego LG dopłacic. LG wygladem mi sie podoba a panas zawsze mowili za panas to panas .. ..tylko panas (ale plazmy) a led ???? kto to wie....to jest nowe.... i takie rzeczy slysze
PORATUJCIE
 

krzychooo

New member
Oj wytrwałość jest potrzebna. Jak zacząłem czytać o tych wszystkich TV, porównywać wady i zalety, i nie ma co ukrywać, ceny również, to taki mam mętlik że powoli odechciewa mi się zakupu.
Obstawiałem Sony KDL 46 HX 750 ale najlepsza oferta jaką znalazłem to 4400 z dwoma parami okularów.
Toshiba WL 863 też w podobnej cenie. Zachwalana bardzo, ale mnie jednak obraz na Sonym bardziej do gustu podchodził.
Później oglądałem z niższej półki cenowej: Tośkę 46TL 933 (3440 z dwoma parami okularów), Philipsa 5507 - Tośka ma nędzne funkcje internetowe, brak wbudowanego Wi-Fi, Philips zaś wady które w moich oczach go dyskwalifikują - powolne menu, smużenie obrazu.
Panasonic teraz wysunął się na prowadzenie. Raz że 42" dla mnie wystarczą a to spora oszczędność porównując ceny 40-46 i 42-47. Muszę go jeszcze dokładnie w sklepie obejrzeć i przetestować, jedyna wada (a może i zaleta) to pasywne 3D. Wada to niższa rozdzielczość i mnie wyraźny obraz, zaleta to okulary za grosze i mniej męczy oczy. Muszę zobaczyć na własne oczy, porównać dokładnie z aktywnym. Jak spełni moje ,,normy" to chyba decyzja o zakupie wreszcie zostanie podjęta.

A Bluraya jakbyś kupił w komlplecie z TV i chciał się pozbyć to jeśli zaproponujesz rozsądną cenę z chęcią od Ciebie odkupię - więc i zakup taniej Cię wyjdzie.

Zyczę Ci podjęcia trafnej decyzji i zadowolenia z zakupu. Aha, i nie traktuj jak wyroczni wszystkiego co na forum wyczytasz bo idzie od tego świra dostać. Musisz sam na własne oczy zobaczyć, posprawdzać, potestowac i kupić to co Tobie będzie odpowiadać, zarówno cenowo, co pod względem funkcji, jakości obrazu etc.
 

Andrew144

New member
Ja mam router linksys i żadnych problemów z WIFI nie mam. Co prawda teraz router jest 1,5m od TV ale nawet jak był 6m to i tak działał idealnie, można było spokojnie filmy z ipli oglądać. Nic nie cięło nic nie zrywało.

Ale mam pytanie i prośbę

Oglądając filmy z laptopa przez HDMI czarny obraz jez za czarny. Tj. murzyn w nocy lub lecący czarny helikopter na nocnym niebie są tylko zwykłą czarną plamą beż żadnych szczegółów. Nocne sceny sa do kitu.

Czy mógłbym prosić o jakieś dobre ustawienia które by ten problem rozwiązały. Dodam że na laptopie jeśli chodzi o nocne sceny obraz jest znacznie bardziej szczegółowy.

Gdzieś czytałem, że za detale w ciemnych scenach to parametr gamma jest odpowiedzialny i tym bym się pobawił.
Mój egzemplarz się do tej pory sprawował przyzwoicie. Nie miałem problemów z wifi aż tu nagle....
No włąsnie zaczyna gubić sieć i cow więcej nie pomaga przeszukanie sieci bo nic nie znajduje - tylko przywrócenie do ustawień fabrycznych. Co to może być. Chyba trzeba będzie serwis wołać.
 

speed18

New member
Ale mam pytanie i prośbę

Oglądając filmy z laptopa przez HDMI czarny obraz jez za czarny. Tj. murzyn w nocy lub lecący czarny helikopter na nocnym niebie są tylko zwykłą czarną plamą beż żadnych szczegółów. Nocne sceny sa do kitu.

Czy mógłbym prosić o jakieś dobre ustawienia które by ten problem rozwiązały. Dodam że na laptopie jeśli chodzi o nocne sceny obraz jest znacznie bardziej szczegółowy.

A czy problem z ze zbyt czarną czernią występuje tylko przy wyświetlaniu obrazu po HDMI - czy również z innych źródeł? Być może jest to kwestia ustawień karty graficznej w laptopie dla monitora zewnętrznego (Twojego Panasonica) - sprawdź ustawienia. Istnieje również coś takiego jak kalibracja obrazu generowanego przez kartę - może to pomoże.
Ja miałem taki problem, że obraz z laptopa był kiepski, mało szczegółowy i były wyraźne takie pasy w przejściach pomiędzy różnymi kolorami (jakby kompresja sygnału była bardzo duża i wycięte były kolory pośrednie). Zauważyłem, że w ustawieniach karty jakość kolorów była ustawiona na 16-bit - przestawiłem na 32-bit i problem zniknął.

Może i ja wypowiem się odnośnie WiFi, bo widzę falę krytyki... Ja mam router LINKSYS'a. który stoi w pokoju, w którym jest telewizor (jakieś 2, może 3 metry od TV). Od zakupu nie miałem ANI RAZU żadnego problemu z WiFi - nigdy nie straciłem zasięgu, nigdy nie zgubił ustawień (na pewno bym to zauważył, bo hasło mam ciężkie do wpisania pilotem :p:p). Funkcje internetowe działają bez problemu (często korzystam z TVN Player, IPLEX, Ipla) i obraz się nie przycina (łącze 4 Mb/s). Jedyne co bym zmienił to te powtarzające się w kółko te same reklamy - już uszami wychodzi mi "rano kawka, wieczorem żubr... " :p

Przy okazji opowieści o WiFi podzielę się również moimi ostatnimi spostrzeżeniami odnośnie podłączania dysków zewnętrznych do Naszych ukochanych Panasoniców :) Otóż zakupiłem kilka dni temu dysk 2.5'' 1TB firmy Segate. Telewizor współpracuje poprawnie z dyskiem i bez problemów odtwarza filmy (również w jakości 1080p). UWAGA! Dysk działa tylko na jednym z 3 dostępnych portów USB (tym umieszczonym najwyżej - chyba jest to USB nr 3) - na pozostałych portach dysk nie jest widziany. Podobnie miałem z innym dyskiem zewnętrznym. Wygląda na to, że Panasonic przyoszczędził i pozostałe porty nie są tak wydajne prądowo i trzeba zastosować równoległe połączenie zasilania z dwóch portów bądź wykorzystać zewnętrzne zasilanie (jeżeli dysk takie ma). Z ciekawości podłączyłem jednocześnie 3 pendrive'y i Panasonic poprawnie zidentyfikował wszystkie - z dyskami jest już trochę gorzej. Ale nie wiem czy to przypadłość tylko mojego egzemplarza czy może jakaś reguła. Proszę o wypowiedź kogoś, kto miał podobne doświadczenia.

Ps. Cóż za dziwne zjawisko. Większość użytkowników obecnych telewizorów LCD/LED narzeka na niską jakość czerni w swoich odbiornikach. Natomiast dla flooder'a czerń jest zbyt czarna :p
 
Ostatnia edycja:

dario-

New member
Witam,
po wielu dniach poszukiwań LCD-ka (od ktorych juz metlik w glowie mialem straszny ) wczoraj nabyłem ów model Panasonica tyle ze w wersji 32 cale. Szukalem TV pod konsole glownie (czyli niski inpu lag) i juz bylem zdecydowany na Philipsa pfl 4007 za ok 1700 zl (w necie) ktory wg testu kikiego mial w trybie KINO 0 input lag ale uległem sentymentowi do Panasonica (mam plazme G30 na ktorej zreszta swietnie mi sie gralo ale....no wlasnie zaczela sie wypalac od statycznych elementów gry, a niby NEO PDP mialy byc zabezpieczone przez tym zjawiskiem).
No i poki co nie zawiodlem sie.
Pierwsze wrażenia - wykonanie bez zarzutu , wszystko ladnie spasowane, pilocik mi znany bo niemalze taki sam mam w G30, ergonomiczny, menu ekranowe tez mi znane wiec instalacja poszla szybko i gladko.
Matryca - niestety nie matowa ale tez i nie lustro, TV stoi bokiem do okna i oglada sie calkiem dobrze. Co wazne - równomiernie podswietlnona na calosci.
No i dla mnie najwazniejsze - wspolpraca z konsolą (Xbox). Kiki nie przetestowal tutaj tego modelu pod katem Input lagu wiec mialem pewne obawy ale....niezasadne. Przelaczylem w tryb GRA i nie widze opoznienia ktore by ten TV eliminowalo jako monitor do grania.Dla mnie komfort. Jedyne co to musialem "podnieść" parametr Jasność bo na ciemnych elementach gry nie widzialem szczegolow.
Jesli chodzi i jakosc obrazu telewizyjnego to kanaly HD (poki co mam tylko ogolnodostepne HD TVP1 i TVP2) bardzo ładne, a SD jak to SD na LCD-kach,poprawne ale niektore ladniejsze i calkiem przyjemne dla oka a inne juz niekoniecznie - swoja drogą ciekawe dlaczego.
Wifi jeszcze nie konfigurowalem wiec sie nie wypowiem. Jak sie pobawie sie TV to dorzuce cos jeszcze.
Poki co to tak na gorąco coś ale narazie jestem na TAK :)

Pozdrawiam

Aha , zapomanielm dodac ze nabylem TV za 1999 w Media Expert co uwazam jest bardzo dobrą ceną
 
Ostatnia edycja:

gipsmen

New member
szybkie pytanko :)
Ten tv ma 3d pasywne - czy jesli ogladam w wiekszosci filmy z BD i sport w rozdzialce 1080p to czy powinienem kupic aktywne 3d czy pasywne ? mysle o rozmiarze 55 cali. :)
Jednym slowem chodzi mi o to czy brac ET5 czy DT50 przy moich wymaganiach
 

Whiplash

New member
Bez reklam
Moj samsung chyba powoli sie zaczyna konczyc, wystapila jasna pionowa smuga po prawej stronie obrazu i nie wiem czy w niedalekiej przyszlosci nie bede musial nabyc nowy TV. Troszke biegalem po sklepach i czytam nasze forum, cenowo mysle okolice 3000 wiec mam 3 modele na oku.

Panasonic 42 ET5
Sony 40 HX750
Samsung 40 ES 6XXX

Za panasoniciem przemawia 4 pary okularow, dobra cena i opinie, sony ladnie swieci ale brak okularow w zestawie, o samsungu za wiele nie wiem pozatym ze maja dosc pastelowy obraz.

Panowie ktory TV w/w jest najbardziej godny polecenia, ew jakies inne propozycje.
 
Do góry