Panasonic TX-L47ET5E czy Toshiba 46TL938

Który wybrać?


  • Total voters
    0

RAM47

New member
Witam.

Na dniach chcę zakupić telewizor. Waham się jednak pomiedzy dwoma modelami: Panasonic TX-L47ET5E i Toshiba 46TL938. Wydaje mi się że pod względem obrazu są to telewizory porównywalne (chyba że się mylę to proszę o poprawę). Za Panasonicem przemawia Wi-Fi oraz okulary 3D w zestawie. Za Toshibą natomiast aktywny 3D (tylko Wi-Fi Ready oraz brak okularów w zestawie).

Proszę o pomoc we wskazaniu "lepszego".
 

paeru

New member
Bez reklam
Toshiba ma WiFi. 3D, jezeli nie będziesz często i gęsto oglądał, również lepsze aktywne, czyli w Tosi.

Ale suma summarum lepszym TV jest moim zdaniem ET5, aczkolwiek Tośka sama w sobie też jest bardzo dobra.
 

RAM47

New member
Toshiba ma WiFi. 3D, jezeli nie będziesz często i gęsto oglądał, również lepsze aktywne, czyli w Tosi.

Ma WiFi Ready z tego co mi wiadomo... Dlaczego napisałeś że jeśli nie będę często oglądał 3D to lepsze aktywne? O co chodzi?

Czy ktoś się orientuje jak ze skalowaniem na SD w Toshibie? Może ktoś dysponuje linkiem z testem w/w Toshiby?
 

paeru

New member
Bez reklam
Nie, 933 była WiFi ready, 938 ma je wbudowane.


Odnośnie 3D - aktywne 3D jest bezsprzecznie lepsze, jeżeli chodzi o jakość obrazu. Pasywne jest tańsze i wygodniejsze, poza tym mniej męczy wzrok. Ja jednak wychodzę z założenia, że cały film spokojnie da radę obejrzeć na aktywnych, a jednak obraz lepszy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Toshiba jest ok -ale to trochę inna klasa niż ten Panasonic.
Ma też lepsze wyposażenie.
 

kagarotto

New member
Nie wiem w jakiej cenie jest obecnie et5 ale chyba Toska jest tansza, a w niektorych marketach do niej daja 2 pary okularow kwestia poszukania- skad jestes ? Panasonic ma ips matryce o duzo nizszym kontrascie ale za to sprawdza sie ona duuuzo lepiej w bardzo oswietlonych pomieszczeniach, okolo 3600 zl kosztuje odswierzony model et60 ktory ma poprawiona mozliwosc kalibracji obrazu i jest sporo ladniejszy ramka wykonana z aluminium sztokowanego stawialbym na et60 ;] pozdrawiam
 

Riv11

New member
Bez reklam
Nie wiem w jakiej cenie jest obecnie et5 ale chyba Toska jest tansza, a w niektorych marketach do niej daja 2 pary okularow kwestia poszukania- skad jestes ? Panasonic ma ips matryce o duzo nizszym kontrascie ale za to sprawdza sie ona duuuzo lepiej w bardzo oswietlonych pomieszczeniach, okolo 3600 zl kosztuje odswierzony model et60 ktory ma poprawiona mozliwosc kalibracji obrazu i jest sporo ladniejszy ramka wykonana z aluminium sztokowanego stawialbym na et60 ;] pozdrawiam

Et 60 ma dokładnie takie same możliwości kalibracji obrazu jak ET 5. Zasadnicza różnica polega na tym, że ET 60 ma podświetlenie led tylko na jednej krawedzi i ma przez to problemy z równomiernym podświetleniem, ma też mniej wejść USB i HDMI od ET5. Z tych dwóch modeli zdecydowanie lepszy będzie ET5.
 

wilanowiak

New member
Witam, wracając do tego wątku to widzę że ten model toshiby 46TL938 jest teraz w rtv euro za 2399zł. Dzięki Waszemu forum byłem już prawie zdecydowany na Thomsona 50FU6663, który fajnie przeszedł test ale kosztuje 2999zł. 600zł różnicy a wielkość 6 cali nie ma dla mnie wielkiego znaczenia ( będę oglądal z 3-3,5 metra ). Głównie nastawiam się na ogladanie piłki nożnej w hd ( to jest najważniejsze dla mojego wyboru :) ), czy oba się do tego dobrze nadają ? Na jakości 3D mi tak bardzo nie zależy, internet głownie po to by instalować aktualizacje systemu, chodzi mi własciwie o ogladanie UPC, szczególnie HD oraz filmów z pena. Bardzo proszę o radę bo juz chcę na dniach kupować, prześledzilem trochę różne strony a głównie to forum i z tych tańszych min 46 cali wybralem te dwa ( ale jeśli jest jakiś inny fajny 46 cali do 2500zl lub 50 cali do 3000zł to prosze o podpowiedź )
 

wilanowiak

New member
dzięki kiki za odpowiedź ale tego Panasonic 50E6E nie ma ani w rtv euro ani saturnie a mi bardzo zależy na ratach bo nie moge naraz wyłożyć tyle kasy :(
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W Saturnie powinni mieć Panasia 50e6e, bo widziałem to w Media, z tym że w cenie 4199.
Jeśli chodzi o tanie 50" - w okolicach 3tyś, to nie ma niestety nic specjalnie ciekawego. Jest Toshiba 50L4333, ale ma średnią czerń i niski kontrast, oraz słabiutkie głośniki. To ja już wolałbym 600zł dołożyć do modelu l7335, bo on świeci zdecydowanie lepiej, lub do Sharpa 50LE652.
Z 46" coś się da znaleźć, choćby tytułowa Toshiba 46tl938 w sumie obecnie wszędzie za 2399 (co jak na sprzęt tej klasy jest rewelacją, bo standardowo kosztowała powyżej 3tyś), Sharp 46LE730 za jakieś 2499zł (też bardzo fajna cena, z tym że to już bardzo stary sprzęcik, więc mógł poznikać).
Panasia et5e raczej już nie znajdzie, a et60 w 47" jest sporo powyżej 3tyś.
 

wilanowiak

New member
W Saturnie powinni mieć Panasia 50e6e, bo widziałem to w Media, z tym że w cenie 4199.
Jeśli chodzi o tanie 50" - w okolicach 3tyś, to nie ma niestety nic specjalnie ciekawego. Jest Toshiba 50L4333, ale ma średnią czerń i niski kontrast, oraz słabiutkie głośniki. To ja już wolałbym 600zł dołożyć do modelu l7335, bo on świeci zdecydowanie lepiej, lub do Sharpa 50LE652.
Z 46" coś się da znaleźć, choćby tytułowa Toshiba 46tl938 w sumie obecnie wszędzie za 2399 (co jak na sprzęt tej klasy jest rewelacją, bo standardowo kosztowała powyżej 3tyś), Sharp 46LE730 za jakieś 2499zł (też bardzo fajna cena, z tym że to już bardzo stary sprzęcik, więc mógł poznikać).
Panasia et5e raczej już nie znajdzie, a et60 w 47" jest sporo powyżej 3tyś.

Dzieki za opinie, i ta toshiba46tl9378 i ten sharp46le730 za 2299zl są w rtv euro, wiec mi pasuja bo na raty. A który z tych dwóch lepszy wg. Ciebie? Oba sobie z ogladaniem pilki noznej poradzą ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Oba są na 100hz matrycy, więc nie mają problemów z płynnością. Toshiba ma lepsze ustawienia fabryczne, lepszego smarta z wi-fi (to w Sharpie, niezbyt można smartem nazwać), oraz nowocześniejszy design. Czyta też zdecydowanie więcej formatów z USB. Sharp natomiast ma matową matrycę i odrobinę lepsze kąty boczne.
3D i tu i to będzie działać identycznie, obydwa wspierają PVR.
Tak jak wspominałem - Sharp to konstrukcja w 2011 roku, więc o ile jakością obrazu nadal bije większość LG / Samsungów w podobnej cenie, to multimedialnie masz po cześci dno.
 

wilanowiak

New member
Wielkie dzięki za opisanie tych dwóch modeli, w piątek pojade do rtv euro, obejrze oba i kupie któregoś. Teraz blizej mi do toshiby. Moze do piątku jeszcze ktoś się wypowie odnośnie tych 2 modeli? Będę wdzięczny.
 
Do góry