Panasonic TX-L47DT60E pytanie do użytkowników i specjalistów

Szadix

New member
Witam!

Od tygodnia posiadam ten telewizor. Po włączeniu daje się słyszeć "pstrykanie", delikatne trzaski, co jest trochę denerwujące. Czy jest to skutkiem źle spasowanej obudowy czy może z winy elektroniki? Dodam że TV stoi na szafce. Czy ktoś miał podobny problem? Proszę o rady co z tym zrobić.
 

lefff

New member
O "pykaniu" panasonica jest np. w wątku 47ET60 na stronie 138 (ze skierowaniem na inne fora - włącz tłumacza i zobacz co próbują z tym robić inni.)
 

Szadix

New member
Zapoznałem się z tematem na forum hifi-forum. Widać, że wielu użytkowników ma podobny problem z telewizorami Panasonic. Pstrykanie jest dość denerwujące, szczególnie przy cichym oglądaniu programów. Czy taki problem podchodzi pod gwarancję oraz naprawę lub wymianę telewizora? Bardzo proszę o odpowiedź.
 

Szadix

New member
Zgodnie z radą wyżej zadzwoniłem do serwisu, jutro mają przyjechać i zabrać telewizor w celu znalezienia źródła "pstrykania". O rozwiązaniu problemu napiszę po zwrocie telewizora, może komuś przyda się taka informacja w przyszłości. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
 

stirl

Member
Zgodnie z radą wyżej zadzwoniłem do serwisu, jutro mają przyjechać i zabrać telewizor w celu znalezienia źródła "pstrykania". O rozwiązaniu problemu napiszę po zwrocie telewizora, może komuś przyda się taka informacja w przyszłości. Dziękuję za wszystkie odpowiedzi.


zadzwon zeby przywiezli Ci jakis telewizor na czas naprawy :)
 

Szadix

New member
Telewizor już został odebrany z serwisu. Na karcie serwisowej napisano, że moduły i obudowa zostały ustawione, niestety w niczym to nie pomogło. Pstrykanie nadal występuję, nasila się w czasie zmian temperatury w pokoju (dokładnie podczas załączenia centralnego ogrzewania). Czy ktoś jest w stanie powiedzieć czy taki problem kwalifikuje się pod wymianę telewizora?
 

porlock

New member
Mi sie wydaje ze to normalne ze "pyka" jak się nagrzewa lub stygnie, ale jak już osiągnie odpowiednia temp to powinien przestać.
 

koalaxp

New member
U mnie występuje to samo ale pykanie nie pochodzi od telewizora tylko z rur CO podczas pierwszych 2 min rozgrzewania się kaloryferów, ani za ani z przodu telewizora w tym czasie nic nie pyka, podejdź blisko rury doprowadzającej wodę do kaloryfera a usłyszysz pykanie.
 

eprom

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, ja słyszałem takie trzaski jak miałem 7 letnią plazmę 42pv7p - jak się rozgrzewał i później ajak stygł, obecnie od kilku dni mam l47dt60e i takich trzasków nie słyszę.
 

popeye81

New member
Mam 55" DT60E i nic nie pstryka.
Miałem wcześniej Philipsa CRT i pstrykał przy nagłych zmianach temperatury w pokoju. Najczęściej jak się okna szeroko pootwierało i chłodem powiało po TV. Materiały obudowy się kurczyły i hałasowały.
 

bubas1965

New member
Witam,
Na początku witam wszystkich serdecznie.
Po przeczytaniu recenzji z testów tego modelu na forum, postanowiłem nabyć omawianego Panasonica.
Nie zawiodłem się i na pewno wiadomości i uwagi zaczerpnięte z forum dużo pomogły mi w wyborze.
Mam jednak jeden problem, który mam nadzieję, że fachowcy z forum pomogą mi rozwiązać.
Wchodząc w menu-obraz ,Pure Direct 1080p jest nie aktywny/podświetlony na szaro.Jak mogę uruchomić tę funkcję?.
Z góry dzięki za odpowiedź
 
Do góry