Panasonic TX-L47DT60 test - zaproście mnie do siebie a będę Waszą radością.

Status
Zamknięty.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Panasonic TX-L47DT60 test - zaproście mnie do siebie a będę Waszą radością.

Model DT60 to nowe dzieło, a może nowe "działo" Panasonica. Obydwa określenia są dobre do wybuchowej mieszanki nowoczesności i tradycji prostoty, albowiem w tegorocznej serii design stał się mocną stroną japońskiego koncernu.
dt60_01-700v2.jpg


Jak Ci dziękować, żeś mi dał nam tak wiele
Iż jestem w życiu
jak ów gość przygodny,
Co zaproszony został na wesele

Niespodziewanie i nie odszedł głodny.(Leopold Staff)


28e9d39a-31bc-4a93-bad8-2ae5de0c1bc5.jpg

Nowa seria DT60 Panasonica jest alegorią tego stwierdzenia. Panasonic twórca najlepszych obecnie plazm pokazuje że potrafi produkować wysokiej jakości telewizory LCD LED.
Jak wysokiej klasy ?
To postaramy się odpowiedzieć w teście.

dt60_04-700v2.jpg

Nowy Design jako pierwszy element kontaktu z klientem pokazuje, że mamy do czynienia z wyjątkową konstrukcją.

005_P1530438.JPG

Dzięki nowej matrycy IPS LED zapewnia wspaniałe kąty widzenia. Zwłaszcza, gdy porównywane z innymi LED. Matryca IPS eliminuje problemy degradacji koloru i degradacji kontrastu co podnosi atrakcyjność modelu. To znacznie poprawia kąty widzenia, które są zazwyczaj niedostępne w takiej jakości u innych producentów.


010_P1520924.JPG

A kolejne 0 Ms. Co prawda splendor WT50 nie spłynął w całości do serii DT60 ale wynik jest imponujący - INPUT LAG - 25 MS !!!

021_P1520946.JPG

Na tyle świetna, że nagle wzrastają moje możliwości percepcji grania. Dzięki temu samochód idzie jak po nitce. Nagle okazuje się, że sam potrafię lepiej grać niż do tej pory przy innych modelach telewizorów LCD.

011_P1520814.JPG

Tu nie ma rewelacji przy dłuższych amplitudach drgań.

004_P1520336.JPG

Całe rozmieszczenie komponentów.

005_P1530019.JPG

I skalowanie sygnałów SD ... znakomite.

Całość TU :
http://www.hdtv.com.pl/forum/panaso...cie-mnie-do-siebie-a-bede-wasza-radoscia.html
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiki raz jeszcze cie pochwale hasla do swoich postow odnosnie tv philipsa masz rewelacyjne:)
 

SDman

Banned

005_P1530019.JPG

I skalowanie sygnałów SD ... znakomite.


Witam,
po tym zdjęciu mamy wnosić, że znakomite skalowanie SD ??
Umówmy się może na ten sam czas i ten sam program (może być TVN) i wykonajmy zdjęcie dużej rozdzielczości to porównamy skalowanie SD ?
Przy okazji kalibracje TV .

Pozdr.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Mówisz i masz - jest już otwarty.

Skalowanie jest rewelacyjne, o czym wiedzą Ci którzy mają telewizory w domu :

Mam ten telewizor w wersji 50DT60 od prawie 3 tygodni i zgadzam się z zawartością testu "Kikiego" w 100%, osobiście dałbym 10pkt za kąty boczne, 10pkt za czerń, 10pkt za kolory, 10 za obsługę, 9 za dźwięk, 10 za wyposażenie i 10 za płynność obrazu na kanałach HD i grach.Nawet kalibracja ręczna obrazu w trybie "Profesjonalny1 lub 2 pozwala osiągnąć obraz na poziomie zbliżonym do plazmy, pisałem już wcześniej dla mnie ten telewizorek to "bajka" laptopa można odstawić na bok, wsparcie Flash pozwala wyświetlać telewizję internetową i wszystkie filmy z internetu na ekranie tego telewizora. I jeszcze jedno,wszystkie kable można bardzo fajnie ukryć za stojakiem V za pomocą plastykowych klamerek mocowanych z tyłu stopki.

Ci którzy teoretyzują wg systemu - nie widziałem a wiem - zawsze będą wiedzieć lepiej!
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Mówisz i masz - jest już otwarty.

Skalowanie jest rewelacyjne, o czym wiedzą Ci którzy mają telewizory w domu :

Ci którzy teoretyzują wg systemu - nie widziałem a wiem - zawsze będą wiedzieć lepiej!

ha,
dobre dobre, a Ci co maja interes do zrobienia zawsze napiszą co inni chcą przeczytać !
(tutaj od razu napiszę, że nic nie mam do Panasonica -jedynie dźwięk gorszy niż w zeszłorocznej serii )
Pokazywanie takiej rozdzielczości zdjęć i za przeproszeniem kreskówek nic nie wnosi do jakości SD

Ponawiam prośbę (duża rozdzielczość tak co najmniej 3000 x2200 i umówiony program)

Pozdrawiam
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kiki to co pisze Sdman ma sens inaczej to wiesz..... nie wspomne o zdjeciach z bajek ktore to czasem wkladasz i ktore zawsze wyjda dobrze albo prawie zawsze... a propo napisania oceny to w Polsce jest juz tak ze w 99% ludzie chwala to co kupia.... jak mozna dac 10 pkt / 10 za czern z matryca ktora ma pansonic to zenada to w takim razie ocena philipsa - skali zabraknie zeby ocenic ...... jego czern... badzmy realistami ... bo przytaczanie postow to wiesz nie mam czasu ale jak sie zalozymy o cos to ja chetnei przytocze ci kilkadziesiat postow z tego i z innego forum o problemach philipsa ale czy to zmienia fakt ze jak sie komus tafi dobry philips bez wad to jest to zacny tv. Panasonic tez jest fajny i nic nie mam rowniez do niego i w tamtym roku bralem pod uwage jego zeby w tym roku kupic niestety z cena nie zjechal na tyle zeby sie oplacalo kupic wiec zamowilem hx 955 .... ale nie dajmy sie zwariowac czlowiekowi ktory jest zafascynowany swoim bydz moze pierwszym takim tv albo nawet i drugim tyle ze ten pierwszy ktory mial to byl kupiony 6 lat temu i porównuje swoj nowy tv do tamtego...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Najwięcej wiedzą Ci co nie widzieli ale wiedzą lepiej - jak zawsze moje gratulacje. To że Cie nie stać nie znaczy że Panasonic jest zły ale znaczy że Cię nie stać.
Po prostu dobre kosztuje więcej od słabego.
Wypisujesz bzdury bo nigdy ich nie widziałeś razem.

Lepiej napisz jak było nurkowaniu na Pipi ?
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Kolego Kiki nie napisalem ze ten tv jest do kitu czy kolega wczesniej rowniez nic takiego nie napisal... ja tylko tyle mowie ze niemozliwe jest zeby taki czy inny tv z taka matryca mial super czern... bo to niemozliwe... druga sprawa to tak jak napisalem ze myslalem o wt 50 ale cena nie spadla na tyle ile ja moglbym dac za taki tv bo lepiej dolozyc i kupic tv ktory jest o niebo lepszy od wt 50... i jak dobrze wiesz na konkurencyjnym forum wt50 zostal ogloszony jako tv - porazka roku ( z czym ja sie nie zgadzam ) ale to rowniez swiadczy o tym ze ta czern w tamtym modelu nie byla za wysoka i zreszta sam to widzialem... bo ponad 3 godziny bawilem sie tamtym modelem...duzo nie duzo ale jednak... malo tego po tym jakby to powiedziec auktualnieniu softu czy czegos tam... ty pisales ludziom ze jest to juz poprawione i efekt jest znacznie lepszy, a technik od panasonica z ktorym rozmawialem ( zaznaczam technik a nie infolinia ) stwierdzil ze jest to deliktanie poprawione ale szalu nie ma i nagle nikt z tego powodu nie oszaleje z radosci... to tak na marginesie.... kolejna sprawa jakbys czytal wiele watkow na tym forum a nie przewaznie tylko o tv - bys wiedzial gdzie bylem bo pisalem to moim zaprzyjaznionym kolegom z tego forum... kolejna sprawa ja na twoim miejscu bym nie pisal kogo na co stac bo mozesz sie przeliczyc albo generalnie mozesz wstydu sie najesc bo mysle ze sa tutaj ludzie ktorzy mogliby cie kupic 2 razy i trzeci raz sprzedac i to dotyczy kazdego z nas.... i nie pisz czy na cos mnie stac czy tez nie bo nie masz pojecia bladego co posiadam i jakimi pieniedzmi obracam... Nie jestem Pan Kulczyk ale na duzo mnie stac i tak dla twojej informacji taki wspanialy tv wt 60 to wlasnie przefikalem teraz w ciagu 7 dni wiec stac mnie na wiele rzeczy Prosze Pana !!!!! A piszac to co ty piszesz ze jesli ktos ma inne zdanie i od razu insynuujesz mu ze go nie stac na cos to jest jedna wielka bzdura... czy ty nie mozesz przyjac do wiadomosci ze ludzi w Polsce jest ponad 40 mln i nie kazdy musi lubic to co ty lubisz i ze kazdy ma prawo pisania co komu sie podoba bo zyjemy w wolnym demokratycznym kraju, a nie w Korei Polnocnej....A o wt 60 nie wypowiadam sie ze jest zly tylko tak jak napisalem ze niemozliwe jest zeby czern byla jaks super bo nawet lg 960 z czernia jest srednia a jest jakby nie patrzec full led... o reszcie sie nie wypowiadam bo nie widzialem i wszystko jest mozliwe ze i kolory i reszta spraw jest bardzo dobra, bo wt 50 wzystko mi sie podobalo generalnie poza czernia ktora byla slabsza i to bylo widoczne golym okiem,ale reszta rzeczy podobala mi sie i jak najbardziej polecalem ten model i polecam go dalej jesli ktos ma taki budzet zeby kupil sobie ten tv. I na koniec apropo mojej biedy to wiesz moze i biedny jestem ale w poniedziałek jeszcze stac mnie bylo kupic kabel hdmi audioquesta 2 m za 570 zl... :) i dla twojej wiedzy juz wydalem na same kable okolo 7500 tys i jeszcze musze kupic drugi kabel do bi-ampingu za okolo 1500 zl - wiec zycze wszystkim takiej biedy jaka ja mam.. Przepraszam kolegow za te kwoty nie mialem celu chwalenia sie tylko moze ktos zrozumie ze jesli kogos sie nie zna to nie powinno sie mu pisac na co go stac....
 
Ostatnia edycja:

robertos80

New member
Mówisz i masz - jest już otwarty.

Skalowanie jest rewelacyjne, o czym wiedzą Ci którzy mają telewizory w domu :

Mam ten telewizor w wersji 50DT60 od prawie 3 tygodni i zgadzam się z zawartością testu "Kikiego" w 100%, osobiście dałbym 10pkt za kąty boczne, 10pkt za czerń, 10pkt za kolory, 10 za obsługę, 9 za dźwięk, 10 za wyposażenie i 10 za płynność obrazu na kanałach HD i grach.Nawet kalibracja ręczna obrazu w trybie "Profesjonalny1 lub 2 pozwala osiągnąć obraz na poziomie zbliżonym do plazmy, pisałem już wcześniej dla mnie ten telewizorek to "bajka" laptopa można odstawić na bok, wsparcie Flash pozwala wyświetlać telewizję internetową i wszystkie filmy z internetu na ekranie tego telewizora. I jeszcze jedno,wszystkie kable można bardzo fajnie ukryć za stojakiem V za pomocą plastykowych klamerek mocowanych z tyłu stopki.

Ci którzy teoretyzują wg systemu - nie widziałem a wiem - zawsze będą wiedzieć lepiej!

fragment recenzji z hdtvtest.co.uk:
Bearing that in mind, first let’s talk about this television’s Achilles’ heel: at 0.156 cd/m2, its native black level was relatively bright compared to VA-based LCD displays (such as Samsung’s Series 7 and Series 8 LED TVs, or Panasonic’s own 42E6 model), let alone plasma TVs from these two companies that are capable of supremely deep blacks.

The TX-L42DT65 is really only let down – as all IPS panels do – by its black-level response, which makes it more suitable as a bright-room television than for critical viewing in a dimly-lit viewing environment
...those who are seeking the best value for money are better served by the ET60 series which delivers essentially similar picture quality at a lower price

cały test: Panasonic TX-L42DT65B (DT65/ DT60) Review
 

kriswas

Member
Bez reklam
Kiki to co pisze Sdman ma sens inaczej to wiesz..... nie wspomne o zdjeciach z bajek ktore to czasem wkladasz i ktore zawsze wyjda dobrze albo prawie zawsze... a propo napisania oceny to w Polsce jest juz tak ze w 99% ludzie chwala to co kupia.... jak mozna dac 10 pkt / 10 za czern z matryca ktora ma pansonic to zenada to w takim razie ocena philipsa - skali zabraknie zeby ocenic ...... jego czern... badzmy realistami ... bo przytaczanie postow to wiesz nie mam czasu ale jak sie zalozymy o cos to ja chetnei przytocze ci kilkadziesiat postow z tego i z innego forum o problemach philipsa ale czy to zmienia fakt ze jak sie komus tafi dobry philips bez wad to jest to zacny tv. Panasonic tez jest fajny i nic nie mam rowniez do niego i w tamtym roku bralem pod uwage jego zeby w tym roku kupic niestety z cena nie zjechal na tyle zeby sie oplacalo kupic wiec zamowilem hx 955 .... ale nie dajmy sie zwariowac czlowiekowi ktory jest zafascynowany swoim bydz moze pierwszym takim tv albo nawet i drugim tyle ze ten pierwszy ktory mial to byl kupiony 6 lat temu i porównuje swoj nowy tv do tamtego...

Kolego Kiki nie napisalem ze ten tv jest do kitu czy kolega wczesniej rowniez nic takiego nie napisal... ja tylko tyle mowie ze niemozliwe jest zeby taki czy inny tv z taka matryca mial super czern... bo to niemozliwe... druga sprawa to tak jak napisalem ze myslalem o wt 50 ale cena nie spadla na tyle ile ja moglbym dac za taki tv bo lepiej dolozyc i kupic tv ktory jest o niebo lepszy od wt 50... i jak dobrze wiesz na konkurencyjnym forum wt50 zostal ogloszony jako tv - porazka roku ( z czym ja sie nie zgadzam ) ale to rowniez swiadczy o tym ze ta czern w tamtym modelu nie byla za wysoka i zreszta sam to widzialem... bo ponad 3 godziny bawilem sie tamtym modelem...duzo nie duzo ale jednak... malo tego po tym jakby to powiedziec auktualnieniu softu czy czegos tam... ty pisales ludziom ze jest to juz poprawione i efekt jest znacznie lepszy, a technik od panasonica z ktorym rozmawialem ( zaznaczam technik a nie infolinia ) stwierdzil ze jest to deliktanie poprawione ale szalu nie ma i nagle nikt z tego powodu nie oszaleje z radosci... to tak na marginesie.... kolejna sprawa jakbys czytal wiele watkow na tym forum a nie przewaznie tylko o tv - bys wiedzial gdzie bylem bo pisalem to moim zaprzyjaznionym kolegom z tego forum... kolejna sprawa ja na twoim miejscu bym nie pisal kogo na co stac bo mozesz sie przeliczyc albo generalnie mozesz wstydu sie najesc bo mysle ze sa tutaj ludzie ktorzy mogliby cie kupic 2 razy i trzeci raz sprzedac i to dotyczy kazdego z nas.... i nie pisz czy na cos mnie stac czy tez nie bo nie masz pojecia bladego co posiadam i jakimi pieniedzmi obracam... Nie jestem Pan Kulczyk ale na duzo mnie stac i tak dla twojej informacji taki wspanialy tv wt 60 to wlasnie przefikalem teraz w ciagu 7 dni wiec stac mnie na wiele rzeczy Prosze Pana !!!!! A piszac to co ty piszesz ze jesli ktos ma inne zdanie i od razu insynuujesz mu ze go nie stac na cos to jest jedna wielka bzdura... czy ty nie mozesz przyjac do wiadomosci ze ludzi w Polsce jest ponad 40 mln i nie kazdy musi lubic to co ty lubisz i ze kazdy ma prawo pisania co komu sie podoba bo zyjemy w wolnym demokratycznym kraju, a nie w Korei Polnocnej....A o wt 60 nie wypowiadam sie ze jest zly tylko tak jak napisalem ze niemozliwe jest zeby czern byla jaks super bo nawet lg 960 z czernia jest srednia a jest jakby nie patrzec full led... o reszcie sie nie wypowiadam bo nie widzialem i wszystko jest mozliwe ze i kolory i reszta spraw jest bardzo dobra, bo wt 50 wzystko mi sie podobalo generalnie poza czernia ktora byla slabsza i to bylo widoczne golym okiem,ale reszta rzeczy podobala mi sie i jak najbardziej polecalem ten model i polecam go dalej jesli ktos ma taki budzet zeby kupil sobie ten tv. I na koniec apropo mojej biedy to wiesz moze i biedny jestem ale w poniedziałek jeszcze stac mnie bylo kupic kabel hdmi audioquesta 2 m za 570 zl... :) i dla twojej wiedzy juz wydalem na same kable okolo 7500 tys i jeszcze musze kupic drugi kabel do bi-ampingu za okolo 1500 zl - wiec zycze wszystkim takiej biedy jaka ja mam.. Przepraszam kolegow za te kwoty nie mialem celu chwalenia sie tylko moze ktos zrozumie ze jesli kogos sie nie zna to nie powinno sie mu pisac na co go stac....


"Psy szczekają, a karawana idzie dalej"

Kiki na tego typu pitologów jest tylko jedno słuszne i sprawiedliwe podejście - pomijać milczeniem lub inne, mniej słuszne i mniej sprawiedliwe - zwracać uwagę na konkretne błędy i zwyczajne głupoty wypisywane przez nich. Ja postanowiłem skorzystać z tego pierwszego w pierwszym rzędzie i od czasu do czasu z tego drugiego. A więc lolku zacznij używać polskich znaków, "bydz" może nie wiesz jak, ale jak spytasz się to pewnikiem ktoś Ci pomoże. A po drugie, czy znasz i rozumiesz znaczenie słowa ŻENADA. To jest synonim Twojej TFUrczości na tym forum. Bez urazy.
Niech żyją wszyscy pitolodzy tego świata, bez nich życie byłoby takie smutne!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ja na Ciebie tez nie zwracam uwagi... :) i nie placze z tego powodu...Bez urazy.... a jesli uwazasz ze ten gosc co ocenial swoj panasonic wt60 i ocenil czern 10/10 z matryca ips i edge led byl obiektywny w 100% - to ile ty dalbys swojemu tv za czern tez 10/10 ? Bo jesli tak to do kitu masz tv skoro full led ma taka sama czern jak edge led z IPS matryca.... i pytam sie kto ma racje ??? Bo ja uwazam ze czern 10/10 to w twoim tv jest, a nie w takim tv jak panasonic ktory jest fajny ale nie ma takiej opcji zeby taka byla czern jak np w philispie i nawet nie w serii 9 ale nawet w serii 8. A jesli ktos mi pisze ze na cos mnie nie stac, to na drugi raz ten ktos niech sie dwa razy zastanowi co pisze bo jesli sie nic nie wie o ludziach nie mozna pisac tego typu swoich przemyslen.... tylko dlatego ze sie ma inne zdanie i od razu sie pisze ze kogos nie stac jest na to.... bo stac mnie na duzo ... dzieki Bogu... i dzieki temu co robie. A przede wszystkim nie wmawiac nic czego sie nie napisalo...bo nigdzie nie napisalem ze panas jest slaby czy tez kolega SDman...malo tego nawet chwalilem..
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry