Panasonic TX-L42ET5E vs Panasonic TX-P42G30E

janusz_kasia

New member
Witam,
Może jakieś porównanie telewizorów lcd i plazmy? Panasonic TX-L42ET5E vs Panasonic TX-P42G30E
Wiem, że są osobne testy tych tv ale jeśli ktoś miałby polecić z tych dwóch to który konkretnie i daczego?

Tv będzie służył do:
60% oglądanie filmów (divix, dvd, br-rip, hd720, ful hd, blu-ray)
30% xbox (w przyszłości ps3)
10% to tv (obecnie naziemna cyfrowa, po kupnie tv telewizja n)

Wiem, że obie technologie się różnią i jakąś tam wiedzę na ten temat mam ale przerażają mnie następujące fakty o obu technologiach:
lcd - nierównomierne podświetlenie matrycy, input lag, smużenie przy dynamicznych scenach filmów czy gier

plazma - przede wszystkim poświaty, które się zdarzają i w obecnych telewizorach

Z testu panasa lcd wynika, że z podświetleniem matrycy jest bardzo dobrze, na plus też 3d pasywne ale zależy mi przede wszystkim na jakości obrazu! Widziałem tez w akcji lcd panasa i skalowanie divixa zrobiło na mnie wrażenie nie małe, że na 42" może być tak dobrze, dla porównania lg wypadał blado w tym temacie (a brałem go pod uwagę ze względu na 3d pasywne).

Proszę o pomoc.
 

Marcin2000

New member
Bez reklam
ciężko jest porównać banany z pomarańczami a chyba tego oczekujesz. Te dwa TV to zupełnie inne technologie wyświetlania obrazu. LCD z podświetlaniem krawędziowym zwanym LED jest dla fanów ostrych kolorów i jasnego obrazu... plazma ma obraz mięki, ciemniejszy bardziej typu kinowego. Plazma pazur pokazuje przy ściemnionym oswietleniu. W plaźmie masz równe podświetlenie ekranu w krawędziowych LED bywa z tym różnie mnie to potwornie wk.....ało, dla tego pozbyłem się jednego kupiłem drugi mnie odpowiada. Pooglądaj sobie w sklepie i u znajomych. Co do 3D to na 42".... zapomnij musiał byś oglądać chyba z metra... :) Aaa chyba ma być od 1 lipca w panasie gwarancja rozszerzona do 5 lat tak mi się coś obiło o uszy a to istotne bo 5 lat spokoju. Jak plazma to nie kup tylko powystawowej... Miłego wyboru.
 
Do góry