Panasonic tx l42et5

kazali

New member
Witam ponownie eksperci,

Pisałem wcześniej ale mój temat wyparował w eter :(

Jestem na etapie poszukiwań nowego tv
Budżet trochę ograniczony max to 2800zł.
Zastanawiam się nad dwoma modelami, choć nie wykluczam innych.
Pierwszy to - PANASONIC TX L42ET5
Drugi to - LG42LM640S

Liczę na pomoc i wasze doświadczenie :)

odległość od ekranu
- około 4m
jak słońce świeci w pokoju - dość intensywnie wpada przez okno położone po lewej stronie telewizora, muszę często używać rolet
jaki masz obecnie telewizor - 37'' Sharp LCD
jakie programy najczęściej oglądasz - najczęściej sport, głownie piłkę nożną i walki K1. boks, national geographic
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - więcej wieczorami
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? - wole bez światła ewentualnie podświetlenie pod tv lub lampka
wolisz obraz ostry czy łagodny - ostry
matryca błyszcząca czy matowa? Nie wiem, nie ma to dla mnie większego znaczenia
preferowana wielkość telewizora? 42’’
Jakie urządzenia będą podłączone ? - ps3, laptop, telefon jak sie da
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 40% ps3, 30% tv, 30% laptop
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych ? na wprost, ewentualny kąt ok.30stopni
czy ważne jest wifi ? tak, ale w razie czego mogę podciągnąć kabel od routera, choć wolałbym bezprzewodowo.
czy będziesz korzystać z widgetów ? Tak
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora? czasem tak
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? dobrze by było, aczkolwiek nie jest to czynnik decydujący
ma mieć 3D ? tak
ma mieć slot na karty SD ? przydałoby się
ma mieć tuner DVB-S ? może, ale nie musi mieć
jaki masz sygnał ? cyfrowy i analogowy
ma stać czy wisieć? wisieć

Jak potrzebne są jakieś inne informacje, dajcie znać na pewno je podam ;)

Z góry wielkie Dzięki
 

kazali

New member
Ktoś może porównywał te modele?
Sporo będę grał na konsoli, ciekawy jestem jak te modele się spisują na tym polu.

Obecnie mam Sharpa 37" i jestem z niego zadowolony, lecz oddaje go rodzicom, bo ich tv się psuje.
Jego mankamentem jest chyba jedynie wolne przełączanie kanałów oraz brak dvbt-4 ma tylko dvbt-2.
 

kazali

New member
Mam dwóch kumpli którzy pracowali parę lat w saturnie przy telewizorach. Obaj podchodzą sceptycznie do LG, opierając się na informacjach o liczbie serwisów i ogólnie jakości. Również oni polecili mi te forum, by poczytać opinie i zaciągnąć języka :)
 

kazali

New member
Zamówiłem panasonica :)
Czekam z niecierpliwością aż zaksięgują i przywiozą nowe maleństwo.
Mam nadzieje ze nie będzie problemów z ustawieniem i kalibracją, trochę się tego obawiam ale liczę że pomożecie w razie potrzeby.
Pozdro
 

pawello11

New member
hej, mam tego Panasonika od jakis 4-5 miesiecy, moge powiedziec ze jak dla mnie spełnił wszystkie pokladane w nim nadzieje,

internet przez wifi, dlana, widżety- ogolnie opcje sieciowo-internetowe bez namniejszych problemów, wszystko działa jak zyleta, komputery, talefony, tablet - wszystko sie da podlaczyc,(zpomnialem juz co ta sa pendrivy, dyski itp do przenoszenia np fimow) internet ma wbudowane przegladarke, a wpisywanie tekstu z pilota mozna opanowac, ostatecznie mozna podpiac klawiature na usb
jeszcze jesli chodzi o dlna, ustawienie wszystkiego tak jak by sie chciało zajmuje dłuższa chwile, ale metoda prob i bledow mozna zrobic z niego niesamowite centrum medialne
jakosc obrazu, mam kablowke, pewnie dlatego ze nie jestem jakims specjalista to uwazam ze jest w zupelnosci wystarczajaca
pasywne 3d - moim zdaniem duzy plus tego telewizora, filmy wygadaja powalajaco, zdecydowanie lepiej niz sie spodziewałem, okulary sa leciutkie, oczy sie nie mecza podczas dluzszego ogladania, w dodatku jak sie polamia to mozna dokupic za pare zloty ,
3d robione w locie - pomysł moze i fajny, ale jakosc takiego 3d w porownaniu z tym z normalnych filmow 3d dziela lata swietlne

mam nadzieje ze Ty rowniez bedziez z nigo zadowolony, w razie czego pisz na pm, pomoge jesli bede potrafil
 

kazali

New member
Telewizor już trochę po testowałem.

Obraz z samej kablówki analogowej bez rewelacji, nie które kanały lepiej inne gorzej, ale to wiadomo, ważne że eurosport2 jest w miarę ok

Obraz cyfrowy oraz kanały hd z dvbt wyglądają naprawdę fajnie, hd żyleta i robi wrażenie.

Aplikacji nie przetestowałem za dużo głównie youtuba, moja kobieta jak zobaczyła teledysk riahanny to nie mogła się oderwać :)
Resztę muszę przetestować by coś więcej powiedzieć, jedyne co na ten moment to ze się wolno włączają i długo ładują, może to wina wifi??

Z początku nie miałem żadne filmu 3d i patrzyłem na skalowanie z 2d na 3d, co nie robiło prawie żadnego wrażenia.
Później znalazłem apke z krótkimi filmikami 3d i się zaczęło :)
Efekt mnie mile zaskoczył, ale jak obejrzałem Żółwika Samiego to mogę powiedzieć śmiało ze jest naprawdę fajne i jak najbardziej działa. Postacie i efekty wychodzą z tv np. dziób mewy miały przy samym nosie ;)
Wygląd jak i stylistyka tv jak na razie wszystkim się podoba.
Podłączenie do kompa przez hdmi bez problemu, filmy i internet bomba.
Muszę coś na blu- rayu obejrzeć ;)

Są też małe ale..

-mam problem z podłączeniem przez dlna, niby przez Windows Media Player udało mi się przesłać sygnał ale nie da się oglądać strasznie się tnie i co chwile rozłącza

Jak się łączycie???

- Mam wrażenie jakby moementami obraz sie lekko zacinał, czasem jest taki mały przeskok i to sie odnosi to filmów z kablówki, dvbt, filmów z kompa oraz grania na ps3

Słyszeliście o takich oznakach ????
 
Do góry