Panasonic TX-L42E30E i laptop po HDMI brak obrazu.

Krzysi0

New member
Witam
Mam duży problem który zaczyna mnie przerastać. Nigdy nie namęczyłem się tyle co teraz żeby podłączyć laptopa do TV.

TV to Panasonic TX-L42E30E
Laptop ASUS A/K52F z wyjściem HDMI i grafiką INTEL GMA HD i3 z najnowszymi sterownikami oraz Windows 7 HP

w/g instrukcji TV to Panasonic dopuszcza rozdzielczości

640x480 60Hz
1280x720 60Hz
oraz 1920x1080 60Hz

Działa mi obraz po HDMI tylko na 1280x720 ale jak wiadomo obraz jest nieforemny i poobcinany.
Mimo wielu prób nie udało mi się z lapa wygenerować 1920x1080 60Hz
Ustawiałem w programie od Intela menu Rozdzielczości niestandardowe i wpisywalem tam 1920x1080 60Hz potem 50 i 59 na żadnym ustawieniu nie mogę uzyskać obrazu na TV. Po tel do inżyniera w Panasonicu wiem tylko tyle że musi działać ... a nie działa. Infolinia ASUS Polska też połączyła mnie z inżynierem który próbował mi podpowiadać lecz wszystko to co mówił to już sprawdzałem. Nie mam pojęcia już jak zmusić laptopa żeby podał sygnał na TV w 1920x1080. Próbowałem klonowania i tam mam tylko do wyboru max 1366x768 a jak dałem opcje rozszerz to pojawił się TV Panasonic, wybrałem opcje rozdzielczości dla niego 1920x1080 ale nadal brak obrazu na TV :sad: Ma ktoś jakiś pomysł co można zrobić ?

Drugie szybkie pytanko na temat zdjęć. Sporo mam z opisem że nie można wyświetlić mimo że na komputerze i na innych TV działają. Panasonic polska twierdzi że to wina EXIFA że nie mają albo nieczytelny lub pozbawiony kilku informacji. Prawda to ? Nawet miniaturki się nie wyświetlają tylko wykrzykniki.
 
Ostatnia edycja:

slawkor

Member
Bez reklam
Na pewno wina leży po stronie laptopa. Tylko teraz nie wiadomo czy to wina sterowników czy ustawień karty graficznej. Klonowanie obrazu nic nie da bo klonuje się obraz o rozdzielczości natywnej matrycy laptopa czyli max 1366X768. Ja mam laptopa Dell i obraz łącznie z grami mam full Hd na tym Panasonicu. Ja ustawiłem na sztywno w panelu sterowania rozdziałki dla lapka i dla wyjścia hdmi i jak podłaczam kabel hdmi to automatycznie przełącza mi się na rozdzielczość tv.
 

Krzysi0

New member
Sterowniki są najnowsze ze strony Intela a ustawienia przewertowałem chyba całe. Fajnie by było jak by ktoś miał takiego lapa i sprawdził u siebie. Mnie już brak pomysłów. Każde inne urządzenia na TV działa w 1080i
 

Krzysi0

New member
Problem rozwiązany. Przyczna leżała w kablu HDMI 3m, po podpięciu nowego 1.5m obraz 1920x1080p bez problemów jest wyświetlany.
 
Do góry