Panasonic TX-L42DT60E a może coś innego ?

Gicbern

New member
Kupuję swój pierwszy telewizor LCD/LED, dotychczas tylko kineskopowe mam :) dlatego będę wdzięczny za pomoc w wyborze. Troszkę szukałem i znalazłem telewizor który praktycznie spełniał by moje oczekiwania czyli Panasonic TX-L42DT60E, ale być może się mylę, więc prosiłbym o porady czy faktycznie dobrze wybieram. Główne moje założenia to: telewizor LED do 42 cali, z PIP (podgląd na żywo drugiego programu czyli 2 tunery), WIFI no i oczywiście dobra jakość obrazu w stosunku do ceny. Jedynie co wyczytałem negatywnego to to, że telewizor ten pomimo złącza CI nie nadaje się do kablówki bo to złącze jest tylko jednokierunkowe (coś takiego, dobrze chyba napisałem?), więc w przypadku gdybym chciał kartę do CI z kablówki to kablówka (INEA) nie będzie działać?
Inne parametry postarałem się określić niżej:

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 do 4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Raczej planuję głównie na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Chciałbym żeby wisiał.
6.Jak słońce świeci w pokoju ? Okno południowe, 1 piętro, telewizor albo z boku okno albo na przeciwko
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Kineskop Panasonic 21"
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? j.w.
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? Kablówka
10.Jakie urządzenia ? W przyszłości XBOX.
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 2-3.
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Czytałem że tylko błyszczące są :)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Wszystkiego po trochu.
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? Chciałbym.
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? XBOX.
16.Preferencje co do marki ? Dwa tunery tylko chyba Panasonic i Samsung ??
17.Preferencje co do wielkości ? j.w.
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? nie wiem jeszcze :)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Różnie
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie znam się na tym.

Będę wdzięczny za porady.
 

lajkonik122

Klub HDTV.com.pl
vip
Ogolnie nigdy nie spotkalem sie z problemem z kablowka w telewizorach, zwlaszca w nowszych modelach ale to trzeba by sprawdzic. DT60 powinna sie sprawdzic do twoich potrzeb ale pomysl tez czy 42' to bedzie wystarczajaco na 2,5m odleglosci.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Serwis Panasonica jest bardzo dobry, specjalna ekipa robi również usługi u klienta na miejscu.
Matryce z różnych firm.
 

pebe86

Member
Bez reklam
Dlaczego od razu pytasz się o serwis? ;)

Generalnie z serwisami to jest tak, że rzadko kiedy ktoś jest z nich zadowolony-i dotyczy to wszystkich marek...
 

Gicbern

New member
Wolę zapytać doświadczonych użytkowników którzy mieli może jakieś niemiłe przejścia z serwisem, które czasami z góry mogą przekreślić daną firmę. I jeszcze pytanie z drugiej beczki czy poza wymienionym modelem Panasonica inne firmy nie oferują podobnych telewizorów ? LG, Samsung ?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
W tej półce cenowej to jeszcze tylko Philips 42PFL7008 / 40PFL8008
Sony W9 przebarwia i to mocno, Samsung F8 byłby ok, gdyby nie teatr oraz typowa samsungowość kolorów, daleka od rzeczywistości. LG nie warto rozważać raczej. Sharp i Toshiba nie mają nic świetnego w tej wielkości.
 
Do góry