Panasonic TX-L37G10

yaneq

New member
Bez reklam
http://panasonic.pl/oferta.php?sub=237&compare=&prod4458=on&prod4343=on

chyba jednak nie warto dopłacać. tuner, lepszy kontrast, dodatkowo pip i pap. tyle różnic tak na szybko widzę. jak ktoś ma kasę proszę, ale ja się do tych osób nie zaliczam. generalnie mnie interesuje mnie skalowanie SD. jeśli będzie zbliżone do Sharpa DH 77 myślę, że go wezmę. kolejny tydzień wybieram telewizor, przeciągam bo czekam na szeroką recenzję kiki'ego na temat G10!
skalowanie obrazu SD jest ważne, bo jednak największą ilość czasu spędzam na takiej właśnie telewizji. więc albo sharp ds77 albo panas 37g10. 42 odpada bo to plazma która zresztą nie ma wybitnej opinii.
 

Stigmat

New member
Jestem w dokładnie takiej samej sytuacji jak Ty. Czekam na jakąś konkretną recenzję G10 głównie w kwestii skalowania SD. Wcześniej też myślałem nad DH77 tyle że nie ma go w wersji 37'' a taki rozmiar jest dla mnie odpowiedni.
Od kilku dobrych miesięcy noszę się zakupem LCD i postanowiłem że w czerwcu kupuję bo ileż można a ten panas w kwestii wyposażenia spełnia moje wszystkie wymagania tylko jeszcze to skalowanie ehh...chyba za dużo się naczytałem ;)
 
Ostatnia edycja:

akduj

New member
Pare zdań na temat Panasonica Tx 37 G10

Parę osób pyta o ten model, więc chciałem sie podzielić swoimi spostrzeżeniami gdyż kupiłem ten model. Niestety nie był to mój wymarzony model. Kupiłem go raczej na zasadzie mniejszego zła. Wszystko na podstawie tego co przeczytałem w internecie. W sumie chyba nie miałem innego wyjścia. Budżet 3,5 tys. Koniecznie musiał mieć mpeg 4 bo jestem z Krakowa. Chciałem sony, ale przeczytałem że wypuścił modele oszczędnościowe. Nie chciałem wierzyć ale pierwsza wizyta w markecie i faktycznie, obudowa głośników plastkiowa. Na zewnątrz gorzej się prezentował jak poprzednik jego. Pewno pomyślałem w środku też bedą oszczędności. Sharpa też chciałem ale podobnie jak w sony ktoś napisał że matryca 8 bitowa i że nowe modele są wręcz wsteczne do tych sprzed dwóch lat. Zostały mi jakieś tośki czy samsungi. Niestety samsungowi nie ufam, nie wiem czemu. Jest to irracjonalne ale tak jest i źle bym sie czuł mając samsunga w domu. Już miałem pieniądze przepić i nagle pojawił się model Panasonica. Wziąłem go bez radości i euforii. Z braku alternatywy.
 

rdg

New member
Jak sobie radzi ze skalowaniem w SD ? powiem szczerze, że zaciekawił mnie ten model ;) panowie konkrety proszę na temat G10 :p.
 

malin1976

Member
Też czekam na test . Jeśli chodzi o skalowanie to interesuje mnie jak radzi sobie ten telewizor z dvd . Telewizyjny sygnał analogowy mam w ... bo i tak niedługo naziemna tv HD będzie wszędzie , a kablówkę olewam . Filmów na dvd mam całą kolekcję i chcę je oglądać na jak najlepszym telewizorze . Biorę pod uwagę już tylko G10 , DH77 i B650 . Kiki mi odpisał że rewelacyjnie radzi sobie ze skalowaniem model Panasonic 32S10E ale on nie ma 100 hz niestety . W sumie nie wiem czy w moim przypadku byłoby potrzebne . Kto kupił niech się pochwali .
 
Ostatnia edycja:

akduj

New member
Test Panasonica 37 TX G10

Pare osób prosiło, więc napisze swoje sprzostrzeżenia bo faktycznie kupiłem ten telewizor. Najpierw mała uwaga. Wiem jak dla niektórych ważne jest to forum. Ja sam na podstawie jednego zdania - że niby uwsteczniony model zrezygnowałem z zakupu Sharpa. Z tego tytułu napisze to co jest obiektywne a mianowicie testy w niemieckich fachowych pismach- ja ja ich spreche deutsch. Testów jest kilka i dotyczą modelu 37 GW 10 - a więc z literką w ale to ten sam model wzbogacony o tuner satelitarny. Jak wypadły testy wg pism? Znakomicie. Autorzy podkreślają znakomite barwy naturalne, bardzo dobry obraz hd. Wspominają słabsze skalowanie słabego sygnału sd (dodam od siebie, tu niezastąpiony jest Rubin T 344) Zastosowana elektronika bardzo poprawiła jakoś obrazu w stosunku do poprzedników. Bardzo dobre kąty widzenia. Znakomita płynność obrazu dzięki 100hz. Prostota obsługi. Wręcz same superlatywy. I TU RZECZ DZIWNA. Po tych zachwytach następuje ocena i... lcd dostaje jak by tu można powiedziec minus albo plus czwórke (piątka najwyższy stopień jak wiadomo) - Podobne oceny dostaje tak zachwalany sony 40 W 4000.befriedigend“ (
„... Dank aufwändiger Elektronik bringt der Flachbildfernseher eine überzeugende Qualität auf den Bildschirm. Die Farben sind natürlich, die Darstellung sehr scharf, Helligkeit und Kontrast gut. ...“
Ausgabe 5/2009
Platz 3/6 im Test „gut“ (1,7)
„Plus: Sat-Tuner (HD); Sehr gutes HD-Bild; Gute Farben. Minus: Schwarzwert; Aufbereitung schwacher SD-Signale.“

Ausgabe 5/2009
Einzeltest „sehr gut“ (92,3%)
„... Als besonders überzeugend zeigte sich die durchweg sehr gute Bildqualität ... Die Klangqualität des lediglich 99mm tiefen Flatscreens ist ebenfalls gut. Einzig das recht langsame EPG war uns als Dauernutzer dieser Funktion ein Dorn im Auge. ...“
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
sprawa nie jest dziwna. Najważniejsza jest ocena końcowa.
To jest stały schemat testujących w Niemczech .
 

kof

New member
Nieuchronnie zbliża się czas zakupu mojego pierwszego LCD-ka.
Porównując ceny zauważyłem pewną nieścisłość;

TX-L37G10 Kontrast dynamiczny; 20 000:1 ( sklepy internetowe)
TX-L37G10E Kontrast (dynamiczny) 50 000:1 (panasonic.pl)

Jest jeszcze z importu;
TX-L37GW10 który posiada
tuner DVB-S MPEG-4. Może mi ktoś powiedzieć czy jest to DVB-S2, pytam tak z ciekawości.
 

kof

New member
Panasonic TX-L37G10E zakupiony.
Pragnę wszystkich uspokoić, obraz telewizyjny analogowy taki sam jak na starym telewizorze CRT a nawet lepszy (ostrość).
Telewizja cyfrowa MPEG-2 bardzo dobra (1,i 2) lub dobra (TVP-info).
Od września na Podkarpaciu rusza MPEG-4, poczekamy, zobaczymy.
Zdjęcia z karty SD są odtwarzane bardzo bobrze.
Odtwarzacz DVD s-75 tej samej firmy;
Filmu TROJA (kopia) nie da się oglądać, brak płynnego przejścia między kolorami np. z czarnego do białego obraz składa się z klocków, brak ostrości.
Inne filmy różnie, niektóre są lepiej odtwarzane (kompresja?).
Podłączyłem DVD Philips DVP3040 i tutaj obraz jest lepszy.
DVD były podłączone przez component .
Czy mój odtwarzacz s-75 nadaje się tylko do wymiany? na DVD z wyjściem HDMI ?
 

Maxx72

New member
Mam krótkie pytanie.
Czy model Panasonic TX-L37G10 to faktycznie Panasonic TX-L37G10E czy to dwa różne modele?
Chciałbym ustrzec się pomyłki w zakupie.
 

PiotrM_

New member
Dla osób szukających różnic pomiędzy poszczególnymi modelami: zwróćcie uwagę na niedopracowaną porównywarkę na stronie Panasonica.

Do porównania wybrałem 3 modele: 37V10, 37G15 i 37G10 i poniższy fragment:

panas_frag.gif

Cisza na temat VIERA Cast i DLNA & DivX
Tymczasem wystarczy lektura każdego modelu z osobna, żeby się zorientować, że są to naczelne różnice między G10 a resztą.
G10 jest znacznie tańszy, bo nie ma tych bajerów, pozostałe mają (plus oczywiście tuner satelitarny, którego równiez w G10 brakuje).
Zastanawia mnie, po co robić porównywarkę, jeśli nie jest ona w stanie pokazać różnic.
 

swiatas

New member
Tx-l37g10e Zajefajny Tv Lcd Kupiłem I Smigam Sobie W Sd Mpeg4 I Full Hd Na Ps3 Powiem Tak Różnice Miedzy G10 A G15 To Pierdoły Które Kosztuja Jakie W G15 Dlna I Divx Przez Sd Jezeli Nie Stac Kogos Na Dvd I Voli 500zl Dołozyć Do Tv To Ok Ewentualnie Jesli Ktoś Ma Bardzo Dobra Bezprzewodową Sieć Domową Podpinamy Ruther Do Tv I Sciagamy Filmiki Z Kompa Ale Czy Warto Co Po Kablu To Po Kablu I W Dvd Mamy Już Upscaling Tzn Poprawianie Jakosci Kiepskich Nagran 10 Bit Panel Matryca Super Małe Straty Kontrastu Przy Bardzo Dużym Kącie Oglądania Polecam A Jak Zaciagni Bluray Masakra A Dla Laikow Wystarczy C10 Po Co 100hz Jesli Nawet W Mpeg4 Ktoś Oglada Nie Warto Wyrzucać Kasy Co Potrzebne Jest Tylko W Hd
 

swiatas

New member
A Jesli Ktoś Zastanawia Sie Nad Sonym To Tylko I Wyłacznie Poprzednia Seria
V 4500 10bit Full Mpeg4
W 4500 10bit Full Mpeg4 100hz
Z 4500 10bit Full Mpeg4 200hz Ciekawy Bogaty Pilocik Podświetlany Na Niebiesko

Samsung Tzn Szajsung

Sharpik Dh77 Hd1 Full Led Duzy Plusik

Philips Nie Zareklamowany A Szkoda Godny Również Uwagi Tym Bardziej Pod Kablówki

Lg Wyglada Dobrze Jak Reszta Tak Jak I Szjsung
 

blant

New member
A ja mam takie pytanie... czy u was w modelu TX-L37G10E matryca siedzi sztywno czy moze rusza sie? Tzn dzis przeczyscilem z kurzu matryce i jak czyscilem w rogach to mozna tak jakby doscisnac matryce(delikatne dotkniecie odbija matryce do tylu). Dodam, iz w samsungu 46cali jak wycieram to matryca ani drgnie. Reklamowac czy zostawic?
 

toms83qwe19

New member
Koledzy, czy ktoś z posiadaczy mógłby napisać, czy na modelu ( dokładnie chodzi mi o l37g10 ) występują takie duszki przy poruszających się krawędziach? Przykład poniżej:
s10-pixel-response.jpg


Chodzi mi o tą czarną poświatę, która zostaje za poruszającymi elementami.
 

Maxx72

New member
blant.
U mnie matryca siedzi sztywno.

toms83qwe19
Takiego efektu nie zaobserwowałem.
Specjalnie to sprawdziłem przed chwilką.
Czy przypadkiem nie masz ustawione "pokaż ślady wskaźnika" w ustawieniach myszy?
 

blant

New member
Pochodzilem troche po sklepach, posprawdzalem i te matryce w tym modelu tez "lataja" - jesli delikatnie sie przycisnie w rogach ekranu. Takze nie wiem o co chodzi.
 

toms83qwe19

New member
Maxx72 napisał:
blant.
U mnie matryca siedzi sztywno.

toms83qwe19
Takiego efektu nie zaobserwowałem.
Specjalnie to sprawdziłem przed chwilką.
Czy przypadkiem nie masz ustawione "pokaż ślady wskaźnika" w ustawieniach myszy?

Dzięki za info. To jest fotka z jakiegoś zagranicznego serwisu, ale dotyczy serii S, chciałem się upewnić czy przypadkiem seria G na to też nie choruje. A jest to źle wyregulowany dopalacz lub jakiś inny bajer usprawniający czas reakcji piksela ( eliminacja smużenia ).


Pochodzilem troche po sklepach, posprawdzalem i te matryce w tym modelu tez "lataja" - jesli delikatnie sie przycisnie w rogach ekranu. Takze nie wiem o co chodzi.

Matryce IPS mają to do siebie, że na zimno lubią sobie polatać. Przy działaniu się rozgrzewają i minimalnie rozszerzają, stąd wymagany ten luz. Nic złego się nie dzieje, puki matrcya nie wyleci z ramki. :D
 
Do góry