Panasonic TX-L37E5B

marcinsu

New member
Witam.

Potrzebuje kupić jakiś telewizor za ok. 1500zl, ma być 37 calowy.
Z tego co znalazłem to najlepiej sprawdziłby się ten model z nazwy tego wątku.
Na allegro jest jedna akcja z tym modelem: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=3187513290

Jest to wersja z angielskim menu, pewnie dlatego tyle kosztuje. Telewizor ma być dla starszych osób, którzy i tak nie wchodzą w ustawienia telewizora (z ustawieniami sam nie miałbym problemu).

W przypadku mojego Samsunga wychodzące aktualizacje są w wersji angielskiej oraz wielojęzycznej - być może wystarczyłoby zaktualizować oprogramowanie w tym tv.

Chciałbym wiedzieć czy waszym zdaniem opłaca się kupić ten tv?, czy mogą być jakieś problemy z gwarancją? (w przypadku awarii), oraz czy sama aukcja jest ok? (ceny według Ceneo są wyższe)

Z góry dzięki za porady.


Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2
 

Riv11

New member
Bez reklam
To jest model E5B, więc na rynek Brytyjski, i tu nie jest problemem język menu, ale standardy TV w UK.
W UK obowiązuje standard PAL I, w Polsce PAL D/K. telewizory w UK nie odbierają pasma I-III (VHF). Również systemy DVB-T mogą być niekompatybilne. Z fonią w analogowej tv naziemnej na pewno będziesz miał problem. Czy inne problemy wystąpią, tego nie wiem.
Co do gwarancji problemów nie będzie, ale oczywiście gwarancja nie obejmuje ewentualnych problemów spowodowanych niekompatybilnością E5B do warunków na kontynencie. Więc jeżeli będzie konieczność przestawiania, bądź dodania czegoś to musisz zapłacić (jeżeli zrobisz to po za serwisem to stracisz gwarancję).
 

marcinsu

New member
czyli lepiej zrezygnować z tego modelu, telewizor ma odbierać cyfrową naziemną DVB-T

a poleci ktoś jakiś model za max 1500zł, dla starszych osób (czyli bez bajerów typu SmartTV) oraz nie Samsung ?


@Riv11
dzięki za informacje
 

Riv11

New member
Bez reklam
Może być Panasonic TX-L39 EM5, powinien być w granicach ok 1600 zł. Totalnie pozbawiony buzerów. Podobnie będzie z PHILIPS 40PFL3107.
Możesz też poszukać coś mniejszego, np w 32 calach, wtedy wybór będzie większy, powinieneś w tej cenie dostać Panasonica 32 calowego Panasonic E5.
 

wladysz

New member
Czy sprawdzał ktos moze czy Panasonic TX-L37E5B rzeczywiscie jest niekompatybilny z polskimi sygnałami - DVB-T, kablówka lub satelita?
Występują jakiekolwiek problemy z obrazem lub z dzwiękiem?
Czy mozna wgrać PL menu i czy nie traci sie przy tym gwarancji?
 
Do góry