Panasonic TX-L 32".37" V10E

magoo

New member
Mam go już od miesiąca i obraz dla mnie jest rewelacyjny, a długo zastanawiałem sie przed wyborem. Philips ma dla mnie zbyt sztuczny obraz mam wrażenia oglądania dawnego obrazu z kamery teatralnej. Naprawdę jeżeli sie korzysta z TV , DVD to nie można mu nic zarzucić.Jedynym mankamentem jest dla mnie dzwięk, podobno niektóre tak mają ( w testach czytałem że po wymianie na inny model tego charczenia nie było) czyli można je wymienić ale na razie niechcę aby ingerował w to serwis , może póżniej.
 

ippfam

New member
muchasso napisał:
ma ktoś zainstalowany moduł do odbioru tnk ? bo mój na tvn`ach puszcza tylko dźwięk
Sprawdzałem na POWERCAM.PRO działa dobrze z C+ oraz TNK. Z jedną uwagą. U mnie występował z nim problem tego typu, że podczas przeszukiwania Satelity zawieszał odbiornik TV (znajdował ok 680 kanałów i blokował TV). Należy wyjąć moduł przed przeszukiwaniem lub aktualizacją listy kanałów i w tedy znajdzie i zapisze wszystkie dostępne programy z satelity.
 

magoo

New member
Kupiłem pierwszy film Bluray i zauważyłem że podczas odtwarzania z funkcją 24p ustawioną na odtwarzaczy i tel chodzą widoczne czarne duchy za postaciami podczas dynamicznego ruchu, po zmianie w menu telewizora na tę funkcję w średniej wersji z maX jest lepiej ale nie ma już takiego efektu trójwymiarowości.
 

Murza68

New member
Film a karta SD

Witam,
Zbieram informacje o możliwości oglądania filmów z kart SD na odbiornikach Panasonica. Sam sprawdziłem na TX-P42S10E. Kosztowało to trochę wysiłku, ale opłacało się. Filmy 1080pięknie chodzą nawet z kart SD 4GB (wg. instrukcji SD nie więcej niż 2GB, a SDHC max. 32GB). Jesli ktoś ma jakieś doświadczenia przy innych modelach, to proszę o komentarz.
 

pszyszek

New member
Czy może ktoś wie jak zrobić taką rzecz:
Tuner SAT podłączony do gniazda SCART, w momencie włączenia tunera telewizor przeskakuje automatycznie na wyjście AV2 (lub AV1, zależy gdzie jest wpięty). Jak ustawić telewizor tak a by NIE PRZEŁĄCZAŁ się na AV? Tuner jest podłączony również do złącza HDMI i połaczenie AV2 chciałem wykorzystać do PIP gdyż niestety obraz z wejścia HDMI nie może być pokazywany w małym okienku. Chciałbym więc żeby telewizor przy uruchomieniu tunera przełączał się na HDMI (też nie wiem jak to zrobić) lub nie przełączał się wcale.
 

ippfam

New member
Czy może ktoś wie jak zrobić taką rzecz:
Tuner SAT podłączony do gniazda SCART, w momencie włączenia tunera telewizor przeskakuje automatycznie na wyjście AV2 (lub AV1, zależy gdzie jest wpięty). Jak ustawić telewizor tak a by NIE PRZEŁĄCZAŁ się na AV? Tuner jest podłączony również do złącza HDMI i połaczenie AV2 chciałem wykorzystać do PIP gdyż niestety obraz z wejścia HDMI nie może być pokazywany w małym okienku. Chciałbym więc żeby telewizor przy uruchomieniu tunera przełączał się na HDMI (też nie wiem jak to zrobić) lub nie przełączał się wcale.

Odłącz w kablu (Euro)Scart pin 8
Oto pełny opis gniazda/wtyku Scart (Euro):
1 - wyjscie sygnalu AUDIO kanal prawy
2 - wejscie sygnalu AUDIO kanal prawy
3 - wyjscie sygnalu AUDIO kanal lewy
4 - masa wejsc i wyjsc sygnalów AUDIO
5 - masa sygnalu B
6 - wejscie sygnalu AUDIO kanal lewy
7 - wejscie i wyjscie sygnalu B
8 - przelaczanie zródel calkowitego sygnalu VIDEO
9 - masa sygnalu G
10 - wolny
11 - wejscie i wyjscie sygnalu G
12 - wolny
13 - masa sygnalu R
14 - wolny
15 - wejscie i wyjscie sygnalu R
16 - wejscie i wyjscie sygnalu wygaszania RGB
17 - masa wyjscia sygnalu VIDEO
18 - masa wejscia sygnalu VIDEO
19 - wyjscie sygnalu VIDEO
20 - wejscie sygnalu VIDEO
21 - masa zlacza
 

boco

New member
nowy panasonic seria D

ogladalem ten model czern jest szara juz koniec produkcji tej serii.podaje strone na nowe modele led -lcd panasonic.net/avc/viera/us2010/product/d_lcd.html
 

ippfam

New member
ogladalem ten model czern jest szara juz koniec produkcji tej serii.podaje strone na nowe modele led -lcd panasonic.net/avc/viera/us2010/product/d_lcd.html

Nic nie trwa wiecznie! A że oglądałeś to cieszy. Opisałbyś własne wrażenia odnośnie odbiornika, który aktualnie posiadasz! Było by to bardziej interesujące.
 

boco

New member
witam
przymierzałem się do kupna tx-l37v10e zrezygnowałem z powodu dużego zużycia energii, oglądałem go w Media Mark i Saturnie w Wrocku jakość obrazu
rewelacyjna najlepsza biel w porównaniu do reszty, ale czerń szara programy w HD bajka, programy cyfrowe i analogowe daje rady, tuner sat współpracuje z Polsatem i Cyfra+ do tego potrzebny jest moduł dostępu system viaccess Polsat / Cyfra+ seca aston, nie współpracuje z telewizja N system conax. czekam na nowe serie pozdrawiam.
 

plato

New member
Jak ustawiać Panasonice serii VIERA

Kupiłem ten telewizor w grudniu, a teść w lutym kupił Panasonica TX-P43X10Y
Chcę się podzielić moim dorobkiem z innymi, którzy po włączeniu telewizora poczuli się potraktowani jak śmiecie.
Otóż już 150 km na zachód od Poznania firma Panasonic dostrzegła rynek godny swoich telewizorów (a dlaczego przy nagrywarkach nie ma takiej dyskryminacji?)
Jeśli uruchomiłeś swojego Panasonica VIERA i nie doznałeś orgazmu tylko z powodu, że odbiera stacje TV analogowej, to zrób tak, jak ja (inni forumowicze też to już odkryli, będe się powtarzał, ale nie tylko).
Zyskujesz:
Tuner telewizji satelitarnej (w V10 i G15)
Tygodniowy program naziemnej telewizji cyfrowej. (wszystkie VIERA)

1. Zresetuj telewizor do ustawienia fabrycznego, wyłącz
2. Włącz, wybierz język menu (dowolny, ale lepiej żebyś go znał)
3. Wyrzeknij się ojczyzny i jako kraj instalacji wybierz Niemcy. Nie musisz jechać z telewizorem do Reichu, możesz zostać w domu. Próbowałam jeszcze Austrię, ale Niemcy to najlepszy wybór w Polsce.
4. Przerwij wyszukiwanie stacji, to strata czasu, stacje DVB-T będą miały sam dźwięk bez obrazu - bo dekoder ma wymuszony MPEG-2
5. W 'menu strojenia DVB-T' wybieramy 'Dodaj kanały HD' - zostaną odszukane kanały DVB-T i analogowe (moim zdaniem analogi są niepotrzebne, bo wszystkie się powtarzają cyfrowo).
6. Przełączamy się po kolei na odbierane programy, na każdym z nich ustawiamy osobno język teletekstu 'Wschodni 2'
7. Przy wybranym programie DVB-T naciskamy przycisk GUIDE. Nie przejmujemy się komunikatem "nie odebrano danych w GUIDE +" i nie grzebiemy w konfiguracji. Spokojnie czekamy, aż konfiguracja sama się ustawi, i dane się ściągną. Pojawi się: "Przewodni programów TV: Krajobraz"??? (Ga ga, chwała tłumaczowi, może to jest powód dla którego w Polsce przewodnik został zablokowany) . Masz program TV na tydzień. W nagrywarce wygląda prawie tak samo, ale jest dostępny również w Polsce, i pozwala na łatwe wybranie programu do nagrywania
8. Ustaw sobie tuner SAT. Ja mam zeza na Astrę i Hotbirda, i odbiera oba. Chyba obsługuje DISSeq 1.0 ale nie mam pewności. Do ustawienia są 4 satelity. W teletekście będą krzaczki zamiast polskich liter.

Do slotu CI włożyłem przejściówke TECHNISAT i kartę TNK. Dekoduje prawie wszystko, TVP i Disney Channel - ale nie dekoduje programów TVN (Sport, Style, 24, 7, Turbo). Tuner Technisat dekoduje wszystko z tą kartą!
Czy ktoś wie dlaczego?
 

plato

New member
Czy warto kupić TX-P42X10Y?

Nie warto.
Kilka stów taniej kosztuje TX-P42G15Y, oferujący te same funkcje, przynajmniej według www Panasonica.
Teoretycznie różnica jest taka, że V10 ma PIP i PAP, ale to reklamowa fikcja.
Te funkcje są bezużyteczne, praktycznie różnica jest tylko w cenie i w podwiniętej dolnej krawędzi ramy G15.
PIP/PAP w V10 nie jest warte ani grosza, ponieważ:

1. Włączenie wymaga przedzierania się przez kilka poziomów menu
2. przełączenie obrazów wymaga wyłaczenia PIP(menu menu), ponownego włączenia (menu menu) i w ciągu kilku sekund naciśnięcia niebieskiego klawisza. Jak się spóźnisz, to zostaje znowu menu menu menu menu - niebieski. Paranoja.
3. Wyświetlać można jedynie kombinację (1 z 3 tunerów wewnętrznych) + (1 z wejść zewnętrznych). Nie można włączyć 2 wbudowanych tunerów telewizora, np naziemna cyfrowa + satelita czy choćby naziemna analogowa + satelita.
4 Nie można multiplikować obrazu z PC, ani z sieci
5. Obraz z HDMI musi być w dużym oknie. Nie może być w małym
6. Dźwięk w głośnikach i słuchawkach dotyczy dużego lub lewego obrazu. To po co PAP (podział ekranu na dwie połówki)? Dla głuchych?

W sumie PIP/PAP w V10E to chłam, lipa i nabijanie klienta w butelkę. Z autopsji szczerze odradzam ten zbędny wydatek. Jeśli ktoś chce mieć PIP, niech szuka u innych producentów. Na swoje usprawiedliwienie mam to, że żonie nie podobała sie podwinięta dolna krawędź G15. I to jest jedyny realny powód, żeby kupić V10E.
Tak naprawdę to w EURO RTV AGD nie mieli G15, a gdzie indziej był droższy od V10 z Euro. Ale to już minęło i se uż ne vrati.
 

pszyszek

New member
Masz rację, też zostałem bardzo niemiło zaskoczony działaniem PIP bo bardzo się dla mnie liczyła ta funkcja a niestety nie sprawdziłem jej działania przed zakupem dlatego że nawet mi nie przyszło do głowy że można ją tak spieprzyć. Pisałem to już w tym wątku że Elemis sprzed 15 lat miał ją o niebo lepszą, dostępną jednym przyciskiem, z zamianą zawartości okien w dowolnym momencie, zmianą wielkości i umiejscowienia na ekranie. Tutaj małe okienko jest nieruchome, tylko w jednym rogu, bez ramki, zamiana zawartości możliwa tylko przez parę sekund po włączeniu. Po prostu dramat. Dodam jeszcze do tych punktów które podałeś jeszcze jeden minus. Wejście w funkcję PIP można byłoby zrealizować jednym przyciskiem pilota uniwersalnego który posiada funkcję makr. Niestety w Panasonicu powtórne wejście w menu powoduje podświetlenie nie pierwszej funkcji na liście ale ostatnio używanej. Makro możemy więc poprawnie użyć tylko jeden raz. "Genialny" pomysł, już większych głupot nie dało się wymyśleć.
 

plato

New member
DiSEqC i rozdzielczości ekranu PC

Sprawdziłem, co można ustawić w sterowaniu SAT:
- DiSEqC1.0
- MiniDiSEqC
- pojedyńczy LNB

Wejście D-SUB SVGA
Przy ustawieniu wyjścia video PC na 1920*1080 telewizor nic nie pokazuje.
U mnie telewizor wyświetla formaty:

1400*1050 60Hz SXGA - ale obcina dolna krawędź, nie widać dolnego paska zadań, a czcionki wyglądają fatalnie. Ten sygnał jest też wyświetlany przez Panasonica TX-P43X10Y - HD Ready
1280*1024 60Hz SXGA - nic nie obcina, ale czcionki też nie zachwycają
1024*768 60Hz 70Hz 75Hz 85Hz - tu już jest lepiej, pod warunkiem że ktoś widzi sens podłączania 37" przy tej rozdzielczości.

Jak widać, nie ma żadnego związku obsługiwanych formatów sygnału z rozdzielczością fizyczną ekranu.
Nie sądzę żeby kabel coś psuł, bo sprawdzałem z 2m kablem Thomsona Full HD.

Dzięki za informację o klawiszu MAKRO - papierowa broszurka nie narzuca się zbyt nachalnie z tą informacją, jeśli w ogóle coś wspomina.

A może byśmy spróbowali wymusić na Panasonicu upgrade softu?
Przecież to, co jest teraz, wygląda na wersje testową Alpha.
Beznadziejny PIP, blokada SAT poza Niemcami i Austrią, nawet w Guide Plus żeby przeczytać cały opis programu, trzeba go przewinąć ..... klawiszem zmiany kanału! Gołym okiem widać, że testowanie ergonomii nikomu nawet do głowy nie przyszło!
 

plato

New member
Eureka! PIP i PAP

Przypadkiem odkryłem, że jeśli już włączymy PIP (lub PAP, musimy to zrobić przedzierając się przez menu) to naciskając klawisz (i) przywołujemy paskowe menu sterowania PIP/PAP.
Czyli nie jest aż tak źle, jak sądziłem, ale do zadowolenia jeszcze trochę brakuje. (Dźwięk do prawego kanału, jak go wypuścić na słuchawki? Obraz z HDMI można zduplikować przez SCART, pod warunkiem że ktoś ma wolne wejścia i wyjście analog.)

Na forum plazmy znalazłem w pewnym sensie powiązany, bardzo przydatny post (nie mogę dodać linku, dlatego go kopiuję):

kowal801
Senior Member
Meldunek: Dec 2008
Postów: 234

#2570 05-03-2010, 17:13
Z braku zajęcie przypadkowo odkryłem w Panasonicu dodatkowe funkcje :wink:
Naciskamy na pilocie przycisk TXT, następnie dwa razy naciskamy menu, na dole pojawi się tryb obrazu(wyłączony) jeśli włączymy będziemy mieli teletekst oraz podgląd oglądanego kanału, jeśli jeszcze raz wybierzemy menu , mamy możliwość regulacji kontrastu TXT(trzy poziomy) moim zdaniem bardzo pożyteczne funkcje.Mam nadzieje ,że się przyda.
 

Bandziarno

New member
Przeboje z DVB-C

Witam,

Mam wersję 37'' od kilku miesięcy i bardzo sobie chwalę za jakość obrazu.
Ostatnio podłączyłem cyfrową kablówkę (lokalna w Gdańsku, niejaki Biall Net)
i zaobserwowałem kilka przypadłości:

1.
Tuner DVB-C widoczny na starcie jest tylko wtedy, gdy jako kraj ustawię Szwecję lub Finlandię.

2.
Alternatywnie mogę ustawić Niemcy, Austrię lub Szwajcarię, wtedy domyślnie
tuner DVB-C jest wyłączony, ale można go włączyć z menu strojenia DVB-T (dodaj kanały DVB-C).

3.
W obu przypadkach rozwiązanie jest połowiczne, gdyż:
a) Brak polskich znaków w "guide"
b) W telewizji analogowej dźwięk jest w innym systemie, trzeba ręcznie przestawiać
c) Podobnie inne ustawienia, np. język teletekstu, czy preferowane ścieżki audio / napisy

Podejrzewam, że 1. i 2. to ograniczenia w oprogramowaniu, być może da się ich pozbyć grzebiąc w menu serwisowym, czy ktoś próbował?

4.
Powyższe problemy to w pikuś, jest jeden zasadniczy: wystrojone kanały cyfrowe znikają.
Po wyłączeniu (stand-by) telewizora na dłuższy czas (kilkanaście minut) z listy kanałów znika parę i trzeba ponownie wyszukać pełną listę.

Czy ktoś się z tym spotkał i ma jakieś antidotum?

--
Pozdrowienia,
B.
 

ippfam

New member
Z dniem dzisiejszym mój TX-L37V10E po zmianie Firmware z 2.212 na SW 2.216 uzyskał możliwość odbioru za pośrednictwem DVB-S, wszystkich kanałów HD z Cyfra+. Dodatkowo korzystając z tego opisu http://www.hdtv.com.pl/forum/576517-post27.html mamy dostęp do Ipa i Iplex.
Wreszcie jest tak jak ma być, lecz bez udziału Panasonic Polska a szkoda!
 

milanski

New member
Z dniem dzisiejszym mój TX-L37V10E po zmianie Firmware z 2.212 na SW 2.216 uzyskał możliwość odbioru za pośrednictwem DVB-S, wszystkich kanałów HD z Cyfra+. Dodatkowo korzystając z tego opisu link... mamy dostęp do Ipa i Iplex.
Wreszcie jest tak jak ma być, lecz bez udziału Panasonic Polska a szkoda!
Mam pytanie w jaki sposób wgrałeś nowy soft. Ściągnąłem go z sieci ale nie mam pojęcia jak go wgrać do telewizora.
 

ippfam

New member
Nowy soft można zainstalować w następujący sposób:

1. Skopiuj plik SDDL.SEC na sformatowaną kartę SD (do 2GB FAT16)
2. Włącz TV
3. Włóż kartę do gniazda SD w TV
4. Postępuj zgodnie z instrukcjami na ekranie TV

Po zainstalowaniu nowego softu nie można wrócić do starszej wersji.

Czy wszystko jasne?
 

jansch

New member
Witam.Proszę o odpowiedź, czy w Panasonicach serii v-10 i v-20 zadziała PIP , gdy jeden sygnał będzie pochodził z anteny dachowej (DVB-T) a drugi z tunera Cyfrowego Polsatu , a jeśli tak czy główny obraz musi pochodzić z kabla HDMI?
 
Do góry