Panasonic TX-L 32".37" V10E

spock

New member
ippfam napisał:
Spock

Aktualizacja list kanałów sat, dość często ulega zmianie a to wymusza na użytkowniku zabawę związaną z przeszukaniem i wyodrębnieniem swoich preferowanych kanałów (z powodu zmiany transpondera lub częstotliwości). Dlatego powstają listy kanałów edytowane na komputerze z użyciem edytorów, które umożliwiają bardzo szybkie ułożenie jej i wgranie tak powstałej do tunera bez potrzeby spędzania nadmiernej ilości czasu. I stąd moje pytanie odnoszące się do tego właśnie modelu, czy można edytować listę poza odbiornikiem (z użyciem komputera) a później przenieść zgodnie z ułożeniem do jego tunera sat.
W ten sposób układane są listy do wszystkich tunerów sat ale powstaje pytanie co z Panasonic-iem

Możesz podać przykład takiego oprogramowania ? Czy format w/w danych jest jakoś ustandaryzowany czy masz na myśli soft dodawany do dekoderów ?
 

ippfam

New member
Programy, które stosowałem do aktualizacji list kanałów to „DarHol Channel Editor” dla sat. Ferguson serii AF-7318 itp. Pliki z rozszerzeniem *.ird Jak i *.bin są dość popularne. Ale nie w tym problem, mało jest informacji, w jaki sposób przesłać listę (komunikacja odpowiednie protokoły) bezpośrednio z tego odbiornika jak i wyeksportować ją do niego. A do tego potrzebna jest większa wiedza z zakresu sprzętu, która pozwoli na stworzenie włąściwego interface.
 

ippfam

New member
Zważywszy na datę mojej rejestracji na forum, to dopiero od trzech dni korzystam z telewizora LCD nie licząc zainstalowanego w kuchni. Czas, który z przyjemnością poświęciłem na czytanie setek opinii, dopomógł mi w wyborze właśnie tego odbiornika TX-L37 V10. A teraz opis. To, co nie jest mocną stroną tego odbiornika to dźwięk a poświęciłem sporo czasu na subiektywne ustawienie i dałem sobie spokój. Ustawienie parametrów wyświetlanego obrazu nie trwało aż tak długo i mogę z satysfakcją przejść do odbioru sygnałów SD, ocena własna (antena dachowa). Program 1TVP, 2TVP, Polsat, pozwala na bezstresowe ich oglądanie. Filmy na DVD jak i programy Cyfra+ zdecydowanie lepiej się prezentują. Bardzo przydatna funkcja czytnika kart SD z obsługą mediów spełnia swoje zadanie. Współpraca z laptopem rewelacja, żadnych problemów z instalacją, wyświetlanie znakomite. Po pierwszym podłączeniu do sieci LAN odbiornik pobrał aktualizacje oprogramowania, co ono wnosi, jakie poprawki tylko Panasonic raczy wiedzieć. A teraz czas na tuner DVB-S. Strojenie kanałów Hot Bird 13.0°E ok. 20min. Po tym mamy molocha składającego z kilku tysięcy programów i tylko prząsniczki jak anioł dzieweczki, będą w stanie odpowiedzieć, kiedy ułożą listę wg naszych oczekiwań. W tym miejscu programiści Panasonic-a się nie popisali, a dodam, że ten TV działa na Linuksie. Podsumowanie od 0 do 5. Ocena za dźwięk 1+, Obraz z różnych źródeł SD ocena łączna 4, współpraca z komputerem 5, Tuner Sat jest szybki w przełączaniu kanałów jakość odbieranego sygnału dobra oraz współpraca z DiSEqC daje zadowolenie, ale za sposób edycji listy kanałów, która odbiera radość, ocena 4. Ten telewizor uważam za udany pod względem technologicznym i spełniający moje oczekiwania z małymi wyjątkami.
 

PiotrM_

New member
Dzięki za podzielenie się opinią.
Czy mógłbyś jeszcze odpowiedzieć na pytanie, czy przy współpracy z PC możliwe jest ustawienie rozdz. 1920x1080?

Czy istnieje coś takiego, jak pokaz slajdów z czytnika SD, bądź USB i jak wówczas wyglądają zdjęcia (czy są jakieś dodatkowe ramki, skalowania, czy też możliwy jest tryb piksel na piksel?) Chodzi mi o to, czy jpg z USB o rozmiarze dokładnie 1920x1080 podlega jeszcze jakiemuś skalowaniu, czy też zostają przedstawione oryginalnie jego wszystkie piksele?
Z góry dzięki...
 

ippfam

New member
Witam.

Z tego co ostatnio podłączałem mojego lapka (Asus F3Sc) do TV'ka, zorientowałem się, iż maksymalną rozdzielczością, którą mogłem ustawić, jest 1024x768. Większe oczywiście poprzez system można ustawić, lecz TV już nie wyświetla. Moim zdaniem jest to spowodowane, być może jakimiś ustawieniami systemowymi, lecz próbowałem i na trybie podwójnym i pojedyńczym (czyli wyświetlanie na TV & lapek, jak i samo TV). Niestety wyjścia HDMI w lapku nie mam, więc nie sprawdzę. Warto dodać że system na maluchu to Vista. W tej chwili akurat robię formata z powrotem do XP, więc zobaczę jak sprawa tam wygląda. Byc może wina leży po stronie TV (?).

USB z tego co widziałem to on nie ma. Z czytnika kart pamięci pokaz slajdów testowałem. Zdjęcia w rozdziałce 8MP są ostre. Skalowanie bardzo dobre (może Lanczos?). Wydaje mi się, iż obrazy w rozdzielczości 1920x1080 powinien wyświetlać 1:1. Ramek nie zaobserwowałem. Jak wygląda sprawa powiększania zdjęć też nie mam pojęcia, jeszcze się nie bawiłem :D
 

PiotrM_

New member
W kwestii uzyskania 1920x1080 z PC, na innych wątkach przewija się opcja podłączenia przez port DVI -> przejściówka DVI-HDMI -> wejście HDMI w TV.

Fakycznie z USB moja pomyłka (śledzę kilka modeli) ;)

Pozdrawiam.
 

magoo

New member
Kupiłem kilka dni temu przez internet 37" obraz rewelacja ale głośniki porażka wpadają w dziwne drgania i przdżwięki przy większej głośności.:rolleyes:
 

PiotrM_

New member
magoo napisał:
Kupiłem kilka dni temu przez internet 37" obraz rewelacja ale głośniki porażka wpadają w dziwne drgania i przdżwięki przy większej głośności.:rolleyes:

Pozostaje zewnętrzny wzmacniacz z oddzielnymi głosnikami.
Podejrzewam, że nawet prosty zestaw głośników komputerowych, w drewnianych obudowach o mocy 2x30W, za 200zł (np. Microlab Solo 1), rozwiązałby dobrze problem.

Na jakim sygnale odbierasz? Jak "chodzą" DiVx'y ?
Jak skaluje sygnał analogowy?
 

walba

New member
magoo napisał:
Kupiłem kilka dni temu przez internet 37" obraz rewelacja ale głośniki porażka wpadają w dziwne drgania i przdżwięki przy większej głośności.:rolleyes:

Czy te zakłócenia dźwięku naprawdę dyskwalifikują sprzęt i przy jakim natężeniu dzwięku to występuje , 1/2 , full ?
 

magoo

New member
Przydzwięki pojawiają sie w granicy 1/3 suwaka a jeszcze mniej w trybach surround ( dlatego nawet nie włączam). Obraz jest naprawdę super a troche już poczytałem na ten temat i oglądałem u innych.Z DiviX nie ma żadnego problemy literki nawet sporeale to chyba dlatego że 37 " wcześniej miałem 32" Terza mam kablówkę analogową, ale proponują mi cyfrową z UPC ale nie wiem czy obraz z tego powodu się wiele zmieni, może ktoś już miał taką zmianę? Pozdr.
 

walba

New member
magoo napisał:
Przydzwięki pojawiają sie w granicy 1/3 suwaka a jeszcze mniej w trybach surround ( dlatego nawet nie włączam). Obraz jest naprawdę super a troche już poczytałem na ten temat i oglądałem u innych.Z DiviX nie ma żadnego problemy literki nawet sporeale to chyba dlatego że 37 " wcześniej miałem 32" Terza mam kablówkę analogową, ale proponują mi cyfrową z UPC ale nie wiem czy obraz z tego powodu się wiele zmieni, może ktoś już miał taką zmianę? Pozdr.

Dzięki za informację , 3m sie
 

pszyszek

New member
Mam proste pytanko, zakupiłem dziś ten telewizorek i nie wiem co zrobić żeby uzyskać obraz na kanałach dvb-t, dźwięk jest a na ekranie komunikat "brak video". Wybierałem kraj Niemcy i Czechy i ciągle to samo, po wybraniu Polska brak wogóle opcji dvb-t. Jeśli to tu jest problem to jaki kraj mam ustawić? Miejsce - Warszawa, kanał 48, sygnał z anteny prawie na max.
 

pszyszek

New member
No i pięknie, okazało się że przez jakieś głupie pomysły z wyborem kraju ten telewizor przy fabrycznym sofcie NIE MA OPCJI wykorzystać w pełni swoje możliwości. Krótko mówiąc mamy do wyboru albo naziemną telewizję cyfrową (dvb-t) albo telewizję satelitarną (dvb-s). Wybierając np. Niemcy mamy udostępnione dvb-s ale na dvb-t tylko dźwięk (brak obrazu) gdyż Niemcy używają naziemnie mpeg2. Gdy wybierzemy któryś z krajów z naziemnym mpeg4 np. Dania, nie mamy dostępu do dvb-s! Oczywiście po wyborze Polski też lipa, nie ma ani jednego ani drugiego. Dość długo rozmawiałem z serwisem, gość był bardzo zdziwiony takimi ograniczeniami i nie dał rady nic wymyśleć! Taka firma a taka plama, eh :(
 

merx

New member
@pszyszek kiedyś znalazłem jak na modelu gw10 aktywować cyfrowy tuner kablowy który jest domyślnie ukryty dla niemiec. Może w podobny sposób uda ci się aktywować dvb-t ([www][computerbild][de][/videos/LCD-Fernseher-Panasonic-TX-L32GW10-4316019]
HTML:
)

ps: 11 post a nie mogę wstawić linku.
 
Ostatnia edycja:

pszyszek

New member
Sam sobie odpowiem bo uporałem się z problemem. Rozwiązanie jest dość proste. Ustawiamy kraj Niemcy, wchodzimy w dvb-t, menu strojenie i wybieramy funkcję: "dodaj kanały HD". Następnie trzeba wyłączyć i włączyć telewizor i kanały się zainstalują.

@merx: Dzięki za podpowiedzi!
 

vienna1980

Member
Bez reklam
krzyjak napisał:
Czy telewizorek TX-L 37" V10E wart jest swojej ceny, tj. ok. 4000 pln?

Co sądzicie ?

Odpowiem Ci w następujący sposób podając największe zalety i wady:
- na plus tego telewizora należy uznać dobrą matrycę IPS-ALPHA którą cechują dobre katy oglądania oraz matowa powłoka matrycy która bardzo dobrze się sprawdza w nasłonesnionym pomieszczeniu.I to bym zaliczył do większych plusów tego telewizora.
- na minus należy zaliczyć niestety słabą czerń,oraz ubogie wyposażenie w regulacje obrazu.
Z całym szacunkiem dla firmy Panasonic,ale niestety dysponując tą sumą wybrał bym jednak modele 37" firm Philips model 9604,lub Sony W 5500 które są w zbliżonych cenach,a niestety są lepsze.
Jeżeli ktoś się z tym nie zgadza to proszę to uzasadnić.
 

ippfam

New member
vienna1980 napisał:
Odpowiem Ci w następujący sposób podając największe zalety i wady:
- na plus tego telewizora należy uznać dobrą matrycę IPS-ALPHA którą cechują dobre katy oglądania oraz matowa powłoka matrycy która bardzo dobrze się sprawdza w nasłonecznionym pomieszczeniu.I to bym zaliczył do większych plusów tego telewizora.
- na minus należy zaliczyć niestety słabą czerń,oraz ubogie wyposażenie w regulacje obrazu.
Z całym szacunkiem dla firmy Panasonic,ale niestety dysponując tą sumą wybrał bym jednak modele 37" firm Philips model 9604,lub Sony W 5500 które są w zbliżonych cenach,a niestety są lepsze.
Jeżeli ktoś się z tym nie zgadza to proszę to uzasadnić.
A kolega teoretyzuje na podstawie oględzin w marketach? Czy rzeczywiście posiada ten model w domu i jest niezadowolony?. Jeśli chodzi o czerń to właśnie dlatego go wybrałem z pośród wyżej wymienionych LCD. Co do ubogiego wyposazenia w regulacje obrazu jest ona wystarczająco rozbudowana i pozwala na ustawienia zgodnie z upodobaniami i poczuciem barw. Ale tak na forum to można sobie czasem coś dopowiedzieć bez większego ryzyka i wcale nie czyni to z nas ekspertów. Ale zawsze warto mieć na uwadze innych użytkowników, którzy dostają małpiego rozumu po przeczytaniu wielu zróżnicowanych opinii. Czy nie uważasz, że treść wypowiedzi mogąca pomóc w wyborze TV powinna wyglądać następująco? - Mam taki odbiornik i to mi się w nie podoba a to jest dobre. Życzę więcej praktycznego podejścia do zagadnień.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
ippfam napisał:
A kolega teoretyzuje na podstawie oględzin w marketach? Czy rzeczywiście posiada ten model w domu i jest niezadowolony?. Jeśli chodzi o czerń to właśnie dlatego go wybrałem z pośród wyżej wymienionych LCD. Co do ubogiego wyposazenia w regulacje obrazu jest ona wystarczająco rozbudowana i pozwala na ustawienia zgodnie z upodobaniami i poczuciem barw. Ale tak na forum to można sobie czasem coś dopowiedzieć bez większego ryzyka i wcale nie czyni to z nas ekspertów. Ale zawsze warto mieć na uwadze innych użytkowników, którzy dostają małpiego rozumu po przeczytaniu wielu zróżnicowanych opinii. Czy nie uważasz, że treść wypowiedzi mogąca pomóc w wyborze TV powinna wyglądać następująco? - Mam taki odbiornik i to mi się w nie podoba a to jest dobre. Życzę więcej praktycznego podejścia do zagadnień.

Osobiście nie posiadam tego telewizora,ale swego czasu interesowałem się tym modelem telewizora,i to ja założyłem temat tego modelu Panasonica,gdyż mój kuzyn chciał kupić ten telewizor i chciałem mu w tym wyborze pomóc.Dlatego chciał kupić Panasonica ponieważ posiada nagrywarkę, odtwarzacz dvd,kamerę i aparat cyfrowy wszystko firmy Panasonic.I doradziłem mu ten model,gdyż jest to topowy Lcd firmy Panasonic i właśnie go nabył i miałem możliwość obeznać się z nim i moja opinia jest taka o tym modelu jak opisałem powyżej i jej nie zmienię.Prawda jest taka że firma Panasonic produkuje średniej klasy telewizory LCD i niestety,ale nie zalicza się do czołówki producentów LCD dowodem jest na to że nigdy nie zdobyła nagrody EISA w kategorii LCD,rekordzistą w tej kategorii jest Philips.Osobiście posiadaczom Panasonica zazdroszczę doskonałych kątów i matrycy pełen mat.I to tyle co mam do powiedzenia na ten temat.
 

pszyszek

New member
Co do dyskusji o zaletach i wadach tego telewizora to pozwolę się wtrącić. Wg mnie największe 3 zalety tego modelu to:
1. Tuner dvb-s
2. Tuner dvb-s
3. Tuner dvb-s :)
Bardzo długo polowałem na telewizor z tą głowicą (producent nie miał dla mnie aż takiego znaczenia) i śmiało mogę powiedzieć że... wiedziałem czego chcę. Ludzie, podpinacie do telewizora tylko talerz z konwerterem i macie od razu kilka programów HD za darmo! TVP HD, Arte, Anixe (z naprawdę ciekawą zawartością) oraz fantastyczne dema i to tylko na Astrze, a jak poszukać na innych satelitach to samych HD będzie już ze 20 programów (nawet erotyczny :p ) a przecież mamy tu jeszcze CI i możliwość odbioru kodowanych kanałów! Wg mnie porównywanie tego modelu do innych, nie wyposażonych w dvb-s (wspomniane tutaj sony W5500 i philips 9604) to kompletne nieporozumienie bo tamte modele już na starcie przegrywają wyposażeniem. Co do obrazu to nie wypowiem się obiektywnie bo nie miałem w domu innego modelu ale z całą pewnością obraz jest u mnie o wiele lepszy od wszystkiego co widywałem w sklepach i nie było to demo (zapewne jakość sygnału). Mała ilość opcji ustawienia obrazu jest wg mnie zaletą, spójrzcie na forum sharpa DH77, ludzie psioczą na mnogość ustawień obrazu. Dźwięk też lepszy niż się spodziewałem po lekturze tego forum, żadnego dudnienia jeszcze nie stwierdziłem nawet na całkiem rozkręconej głośności. Wszystkich możliwości telewizora jeszcze nie poznałem, nie podłączałem go jeszcze do sieci (ethernet) ani nie próbowałem odtwarzać filmów.
Żeby nie było że tak bez opamiętania wychwalam poniżej największe wg mnie minusy:
1. Tragicznie rozwiązana edycja listy kanałów! Nie do pomyślenia jest fakt że zaprogramowanego kanału nie da się usunąć! To szczególnie doskwierające przy kanałach z satelity gdzie zawsze napcha się na listę dużo chłamu.
2. Rozmyty, falujący obraz po szybkim poruszeniu się np osoby na ekranie (to się chyba właśnie nazywa artefaktami) i to nawet na kanałach HD! Efekt jest naprawdę koszmarny choć ma miejsce tylko po szybkim ruchu czegoś co zajmuje dość dużą powierzchnię ekranu. Nie wiem jak jest u innych producentów ale odnosząc się do ideału (brak tego zjawiska) to jest źle a nawet bardzo źle.
3. Brak możliwości wyświetlenia obrazu z komputera na ekranie drugorzędnym w trybie PIP i PAP (ani po hdmi, ani po dsub). Nie można niestety puścić rodzince filmu na połówce ekranu a na drugiej grać sobie w tetris :/ Można mieć komp tylko na głównym więc rodzinka będzie miała film bez dźwięku. Ja używam komputera do nagrywania programów i ten problem jest dla mnie dotkliwy. Można go obejśc podłączając komputer przejściówką dsub-euro do złacza euro ale kosztem gorszej jakości.
4. Zbyt trudno dostępny tryb uruchamiania multiplikacji obrazu. Trzeba wejść aż do chyba trzeciego poziomu menu a funkcja u mnie jest bardzo potrzebna i często uzywana. A w elemisie wystarczyło naciśnięcie przycisku na pilocie :/
 
Ostatnia edycja:
Do góry